Nejlepší střelci na straně Chorvatska:

Tomič – 12 bodů
Bogdanovič – 11 bodů
Šarič – 11 bodů
Je dobojováno. Chorvaté otočili ve druhém poločase skóre utkání na svou stranu a až do konce utkání si vedení podrželi. Do další fáze turnaje tak postupují právě oni a naopak Češi se se šampionátem loučí. Nutno ale podotknout, že Češi rozhodně nezklamali a ukázali, že do budoucna se s takovým týmem musí počítat. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších basketbalových online přenosů se těším na shledanou.
40:00
39:23
Tomič další úspěšná dvojka. (70:53)
39:06
Ten však neproměňuje. (68:53)
39:06
Pumprla koš s faulem. Bude následovat trestný hod. (68:53)
38:44
Tomič smečuje a dává další dvojku. (68:51)
38:18
Češi jsou u míče, ale opět se jim nepodařilo umístit míč do koše. (66:51)
37:32
Znovu se tento hráč z trestných hodů neprosazuje. (66:51)
37:32
Trestné hody pro Veselého. (66:51)
37:22
Simon přidává další tři body, když se trefil s velkou rezervou. (66:51)
36:53
Do koše zamířila jen jedna šestka. (63:51)
36:53
Bogdanovič dva trestné hody. (62:51)
36:36
Ale také Satoranský nedokázal ani jednu šestku proměnit v koš. (62:51)
36:36
Tomič fauluje Satoranského a ten bude házet dvě šestky. (62:51)
36:30
Oddychový čas pro svěřence trenéra Budínského. (62:51)
36:30
Šarič se znovu postavil na hranici tříbodové vzdálenosti a opět byl úspěšný. Jeho tým tak vede o jedenáct bodů. (62:51)
35:41
A ten poté ihned proměňuje. (59:51)
35:41
Draper kontroluje hru a v klidu přidává další dva body. Navíc to byl koš s faulem a bude následovat trestný hod. (58:51)
35:23
Pumprla další trojka, Češi snižují na rozdíl čtyř bodů. (56:51)
34:40
Houška dva body. (56:48)
34:30
Šarič přidává další dva body pro Chorvatsko, které znovu navyšuje svůj náskok. (56:46)
34:09
Ale ani jeden nedokázal poslat do koše. (54:46)
34:09
Veselý faulován a budou následovat dva trestné hody. (54:46)
33:33
Satoranský teď vzal odpovědnost na sebe a po skvělé otočce dává důležité dva body pro Česko. (54:46)
33:07
A oba proměňuje. Chorvaté vedou už o deset bodů. (54:44)
33:07
Bogdanovič dva trestné hody. (52:44)
31:45
Jenže Šarič na druhé straně dává trojku. (52:44)
31:19
Veselý dokázal dopíchnout střelu Welsche do koše a byl úspěšný. (49:44)
30:42
Na druhé straně se dopustil Balvín kroků a Chorvaté jsou znovu u míče. (49:42)
30:34
Žorič přidává další dva body pro Chorvatsko. (49:42)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina.
Ve třetí čtvrtině se přestalo Česku dařit zejména střelecky a toho využili Chorvaté, kteří dokázali otočit utkání ve svůj prospěch a třetí čtvrtinu vyhráli. Momentálně tak drží pětibodové vedení.
29:30
Veselý se dokázal prosadit po přesné přihrávce od Bartoně a přerušil tak neúspěšnou sérii. (47:42)
28:44
Česku se teď vůbec nedaří střelba, další dvojkový pokus neproměnil Veselý. (47:40)
27:50
Ani jeden však neproměnil. (47:40)
27:50
Balvín dva trestné hody. (47:40)
27:15
Bartoň dal trojku, ale rozhodčí koš neuznává, neboť míč opustil jeho ruce v době, kdy už vypršel čas na držení míče. (47:40)
26:43
Timeout pro Česko. (47:40)
26:42
Simon přidává další dvojku. (47:40)
26:16
Na druhé straně Ukič ano, Chorvaté vedou o pět bodů (45:40)
25:55
Neúspěšná střela za tři body v podání Satoranského. (42:40)
25:20
Oddychový čas si vyžádal chorvatský trenér. (42:40)
25:11
Markota si ale počínal stejně, když překazil přihrávku Hrubanovi. (42:40)
24:36
Bartoň teď výborně zblokoval přihrávku Ukiče a český tým tak má míč. (42:40)
23:52
Simon ale na druhé straně úspěšný střelou s hodnotou dvou bodů. (42:40)
23:27
Je srovnáno. Pumprla proměňuje jeden trestný hod. (40:40)
23:27
Pumprla byl faulován a bude tak mít k dispozici dvě šestky. (40:39)
22:46
Proměňuje pouze jeden. (40:39)
22:46
Veselý opět dva trestné hody. (40:38)
22:42
Zorič se z protiútoku prosazuje pod košem a Chorvaté znovu vedou. (40:38)
22:14
Ale žádný do koše neposlal. (38:38)
22:14
Veselý dva trestné hody. (38:38)
21:44
Pumprla srovnává dvojkou z větší vzdálenosti. (38:38)
21:27
Proměňuje však pouze jediný. (38:36)
21:27
Bogdanovič dva trestné hody. (37:36)
21:04
Ale Pumprla odpověděl jak nejlépe mohl, a totiž také trojkou. (37:36)
20:52
A následně po něm se prosazuje za tři body Markota. (37:33)
20:19
Bogdanovič otáčí stav ve prospěch Chorvatska, když se úspěšně prosadil za dva body. (34:33)
20:01
Začala třetí čtvrtina.
První poločas je u konce. I ve druhé čtvrtině se hrálo vyrovnaně, je vidět, že oběma týmům jde o hodně. Vedení si ale přeci jen udrželi Češi, kteří po poločase šli do kabin s jednobodovým náskokem. Jak nakonec toto utkání dopadne a kdo se bude radovat z postupu do další fáze Mistrovství Evropy se dozvíme v dalším průběhu hry. Třetí čtvrtina začne přibližně v 18:40.
20:00
Druhá čtvrtina skončila.
19:22
Ani jeden však do koše nezamířil (32:33)
19:22
Veselý faulován a bude házet dva trestné hody. (32:33)
19:10
Tomič přidává dva body pro Chorvatsko. (32:33)
18:51
Timeout si vyžádalo Chorvatsko. (30:33)
18:28
A oba v pohodě proměňuje. (30:33)
18:28
A do třetice Balvín. Byl faulován a bude házet dva trestné hody. (30:31)
18:28
Balvín pak na druhé straně dobrým obranným doskokem zabránil koši. (30:31)
17:55
Balvín zkoušel za tři body, ale míč se od obroučky jen odrazil. U míče jsou Chorvaté. (30:31)
16:52
Bogdanovič teď opět snižuje na rozdíl jediného bodu, když se prosadil střelou ze tříbodové vzdálenosti. (30:31)
16:07
Satoranský výborně viděl Veselého, kterému poslal míč a druhý jmenovaný obloučkem posílá míč do koše. (27:31)
15:54
Chorvaté chybují v rozehrávce a k míči se tak dostávají Češi. (27:29)
15:16
Jenže z druhé strany to zkoušel ze střední vzdálenosti Bartoň a byl úspěšný. (27:29)
15:37
A následně také Bogdanovič za dva body úspěšný. (27:27)
14:23
Šarič však oplácí stejnou měrou. (25:27)
13:59
Jenže Satoranský znovu ukázal svůj um a svou klasickou střelou z těsné blízkosti chorvatského koše přidává další dva body. (23:27)
13:40
Timeout pro Česko. (23:25)
13:40
Rudež ale z protiútoku přidává další dva body a Češi vedou rázem pouze o jediný koš. (23:25)
13:26
Zorič ale také úspěšný a střelou z podkoše dává další dva body. (21:25)
12:52
Poté se v útoku postavil na trojkovou vzdálenost Satoranský a nemýlí se. Přidává tak další českou trojkou a Česko vede o šest bodů. (19:25)
12:19
Do koše ale poslal pouze jeden pokus. (19:22)
12:19
Šarič dva trestné hody. (18:22)
11:58
A další úspěšná dvojka, tentokráte se prosazuje Hruban. Češi teď dobře brání, v začátku druhé čtvrtiny překazili již tři chorvatské útoky. (18:22)
11:21
Ale Bartoň poté předchozí smolný pokus napravuje, když dává úspěšnou trojku. (18:20)
10:48
Welsch střílel z prostoru trestného hodu, míč se ale jen protočil v obroučce a nakonec vypadl zpět na palubovku. (18:17)
10:22
Chorvaté ubránili český útok a z následného protiútoku se raduje Zorič, který dává dvojku. (18:17)
10:01
Začala druhá čtvrtina.
První čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal. Oba celky pokaždé chvíli vedly, ale nakonec se do vedení dostali Češi, kteří ho udrželi až do konce čtvrtiny.
10:00
První čtvrtina skončila.
09:45
Krásná spolupráce Bartoně s Welschem. První jmenovaný následně posílá míč jen do obroučky. (16:17)
08:32
Zorič se po oddychovém času prosazuje z dva body. (16:17)
08:08
Chorvatský trenér si vyžádal oddychový čas. (14:17)
08:08
Češi následně ubránili chorvatský útok a z následné akce se prosazuje pod košem znovu Pumprla. Český tým tak vede o tři body. (14:17)
07:44
A další trojku přidává Pumprla a Češi opět vedou. (14:15)
06:59
Tak to byla parádní odpověď. Hruban se prosadil ze tříbodové vzdálenosti a rozdíl je už jenom dvoubodový. (14:12)
06:43
Jenže Tomič na druhé straně přidává další dvojku. (14:9)
06:09
Pumprla se dokázal prosadit těsně pod košem a svým úspěšným dvojkovým pokusem snižuje. (12:9)
05:31
Oba proměňuje a Chorvaté znovu navyšují své vedení. (12:7)
05:31
Tomič má k dispozici dva trestné hody. (10:7)
05:02
Chorvaté se teď dokázali prosadit úspěšnou trojkou a vedou o tři body. (10:7)
04:08
Ten už ale neproměňuje. Takže stav je stále nerozhodný. (7:7)
04:08
Tomič dává koš s faulem, následovat bude ještě trestný hod. (7:7)
03:44
A Satoranský přidává další dva body, a Češi znovu vedou. (5:7)
03:21
Veselý dopíchl míč do koše a srovnává stav utkání. (5:5)
03:08
Češi obrali Chorvaty o míč a nyní bojují v útoku. (5:3)
02:53
Druhý už ano, Češi snižují. (5:3)
02:53
První ale neproměňuje. (5:2)
02:53
Simon fauluje Pumprlu pod košem a český hráč bude házet dva trestné hody. (5:2)
01:52
Markota přidává další dva body. (5:2)
01:25
Jenže Simon dává trojku a Chorvaté vedou. (3:2)
01:04
Skóre otevírá Veselý po skvělé rozehrávce se Satoranským. (0:2)
00:04
Úvodní rozhoz vyhráli Chorvaté a jsou tak u míče. Ale Češi si připisují první spěšný obranný doskok. (0:0)
00:01

Chorvatsko: Tomič, Andrič, Draper, Bogdanovič, Šarič, Rudež, Ukič, Simon, Markota, Delaš Mario, Zorič, Delaš Ante

Česko: Benda, Balvín, Pumprla, Hruban, Satoranský, Welsch, Houška, Bartoň, Jelínek, Kudláček, Švrdlík, Veselý

Rozhodčí: .
Jak nakonec toto velmi důležité utkání dopadne, a kdo se nakonec bude radovat z vítězství a zároveň z postupu do další fáze Mistrovství Evropy, se dozvíme dnes ve večerních hodinách. Z utkání je pro Vás samozřejmě připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet.
Chorvatsko

Chorvaté mají na svém kontě tři vítězství, když si dokázali poradit s Gruzií 77:76, s Polskem 74:70 a domácím Slovinskem 76:74 po prodloužení. Se Španělskem prohráli 40:68. Mají tak o jeden bod v tabulce více než Češi, a tak si to dnes spolu v přímém souboji rozdají o postup do dalších bojů na ME.
Česko

Český tým pod vedením trenéra Pavla Budínského si připsal už dvě vítězství, a to nad Polskem a Gruzií. Se Slovinskem, se kterým sehrál velmi vyrovnanou partii, padl o jediný koš 60:62. Na jednoho z největších favoritů ME, Španělsko, pak nestačil v poměru 39:60. Polsko ale hráči Česka porazili o jediný bod, když ještě deset vteřin před koncem utkání prohrávali o body dva. Jenomže pak přišla famózní trojka v podání Luboše Bartoně, který vše vzal na sebe a tak dokázal zápas otočit ve prospěch Česka. Včera nečekal český tým opět jednoduchý zápas, když se střetl s Gruzií, která byla v tomto klání favoritem. Jenomže Češi nastolili od začátku pořádné tempo, a zejména dvojice Satoranský a Veselý si občas pod gruzínským košem dělala, co chtěla. Nakonec svůj výkon z celého zápasu Češi potvrdili výhrou 95:79 a naděje na postup ze skupiny tak stále žije.
Hezký podvečer všem příznivcům basketbalu. Mistrovství Evropy konané ve Slovinsku je v plném proudu a dnes jsou na programu poslední zápasy ve skupinách. My budeme sledovat důležité utkání mezi týmy Česka a Chorvatska. Pokud se Česku podaří tohoto těžkého soupeře porazit, završí tak obrovský úspěch, který zřejmě nikdo nečekal. A sice postup ze skupiny "C" do další fáze tohoto mistrovství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.