SESTŘIH: 24. kolo extraligy, Brno - Mladá Boleslav 3:0

V závěrečné třetině jsme již žádnou branku neviděli. Na hostujících hráčích byla vidět snaha zdramatizovat utkání, domácí defenzíva s výborným Faltrem za zády však nedovolila mladoboleslavským střelcům jakkoliv zkorigovat výsledek utkání a v Brně tak zůstávají všechny tři body. Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Martin Látal a Martin Falter. To je ode mě pro dnešek vše, přejí hezký zbytek večera a u dalších onlajnů z Brna, na počtenou.
59:59
Jednu sekundu před koncem, troufnu si říci utkání, vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
59:30
Burian málem dostal pas mezi kruhy a ocitl by se sám před Rittichem, v rozhodující chvíli mu kotouč přeskočil čepel hole.
59:12
Puk se nyní ocitl mezi diváky po sražené střele.
59:00
Do konce třetí periody zbývá jedna minuta.
58:23
Opět Hyka, tentokrát dokázal ve vzduchu vystihnout přihrávku v podání Tomáše Malce, nic z toho však nebylo.
57:31
Pacovského obrali domácí ve vlastním pásmu o kotouč a Raška mířil na Ritticha, ale tísněn dvěma obránci bruslařů nedokázal zakončit.
56:58
Pabiška se neprodral před Faltra.
56:21
Oba týmy hrají v plném počtu.
55:47
Vhazování v útočném pásmu zvítězili domácí, do protiútoku se však okamžitě žene Hyka, který je v dnešním utkání také velice aktivní, brněnská defenzíva ho nakonec nepustila do zakončení.
55:30
Malec před Pacovským raději zacouval až za vlastní bránu, odkud se pokusí rozjet další útok domácích.
54:58
Skrytá střela Radana Lence nepřekvapila Faltra.
54:28
Mezi kruhy opět pálil Dočekal, který by se rád dočkal třígólového večera, zatím mu ale není přáno.
54:21
Jan Holub (MBL) a Tomáš Vondráček (KOM) si odsedí dvě minuty za hrubost. Dnes tedy uvidíme také hru ve čtyřech.
54:21
Dnešnímu utkání přihlíží 7111 diváků.
54:17
Hosté jsou na ledě již v pěti hráčích, nicméně Tomáš Vondráček měl dvě dobré příležitosti, Rittich je však v posledních minutách bezchybný.
53:40
O kotouč ale přišli a Voráček zkušeně našetřil cenné vteřiny.
53:15
Brňané opět usazeni před Rittichem.
52:56
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
52:40
Káňovi se odrazil kotouč od hole mezi diváky, vhazování ve středním pásmu.
52:17
Z čehož pramení také další vyloučení. Jan Holub (MBL) vysekl soupeři hůl a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
51:30
Třetí formace v čele s Koreisem vybojovala puk v útočné třetině a Vondráček střelou švihem málem překonal Ritticha. Velký tlak Komety po přesilové hře nyní sledují diváci v Brně.
50:42
Martin Dočekal měl na své hokejce hattrick, tváří v tvář Rittichovi ale nezavěsil kotouč do sítě.
50:12
Hosté hrají v plném počtu, zároveň dobrý pokus Hanzlíka, Ritticha však nezaskočil.
49:30
A opět, do konce přesilové hry zbývá Kometě něco přes půl minuty.
49:00
Hosté se osvobozují a střídají obrannou čtveřici.
48:20
Kováčik s Kaberlem jsou připraveni pálit na modré čáře, zatím si však kotouč pouze přehazují jako horký brambor.
48:12
Davida Výborného (MBL) posílají sudí na trestnou lavici za hákování. Přesilovka pro Kometu.
47:08
Stejná situace se opakuje o pár sekund později, tentokrát to však nebyl Kubica, ale Voráček, který zastavil útočnou akci první brněnské formace.
46:40
Hrušku při útočném snažení obral o kotouč Kubica.
46:27
Forvardi Středočechů se dostali na modré čáře do kolize s čárovým rozhodčím, kterou kvůli tomu přešli poněkud kostrbatě, navíc za cenu ofsajdu.
45:41
Káňa v přečíslení dvou mužů na jediného obránce přenechal zadovkou kotouč Dujsíkovi, jehož střelu vytěsnil ramenem David Rittich.
45:21
Domácí hrají v plném počtu.
44:59
Útočné snažení Mladé Boleslavi zastavuje ofsajdové postavení.
44:45
Kometa opět vyhazuje.
44:30
Falter po střele od modré čáry přerušuje hru.
44:00
Domácí podruhé vyhazují, polovina početní výhody hostí je téměř pryč.
43:30
Výborný zkoušel překvapit Faltra z velkého úhlu, ale neúspěšně.
43:21
Tomáš Dujsík (KOM) vyloučen na dvě minuty za podražení, hosté si tak vyzkoušejí po delším čase opět přesilovou hru.
43:05
Žejdl vybruslil před Faltera, který skvělým zákrokem zneškodnil šanci mladoboleslavského útočníka.
42:18
Jarůšek hraje výborné utkání, nyní velice dobře tečoval kotouč těsně před Faltrem. Jen tak tak, že si černý nesmysl nenašel cestu do sítě.
41:40
Výborný proti Koreisovi na buly, hostující forvard úspěšnější.
41:21
Střela Hynka Zohorny sražena vysoko nad ochrannou síť, vhazování před Rittichem.
41:10
Hosté hrají v plném počtu.
40:41
Před brankou tečoval Ostřížek, neohrozil však Ritticha.
40:10
Třetí třetina začíná zkrácenou početní převahou domácích.
40:01
Druhou periodu úterního zápasu režíroval především Martin Dočekal, který po dobrých přihrávkách Tomáše Svobody vstřelil hned dvě branky a výrazně tak posunul domácí hokejisty ke třem bodům. Oba celky si vyzkoušely také dvojnásobnou přesilovou hru, nikdo ale nedokázal nabídnutou výhodu využít. Do třetí třetiny, která začne přibližně v 19:47 nastoupí domácí s výhodou jednoho muže v poli.
40:00
39:48
Hosté vyhazují.
39:37
Ke střele se nakonec odhodlal Hruška, ta ale postrádala potřebnou razanci, navíc mířila přímo do středu Rittichovy svatyně.
39:15
Kometa vyhrála buly a svírá soupeře.
39:10
Domácí si dnes také vyzkouší dvojnásobnou početní výhodu. Marek Trončinský (MBL) vystřelil puk mimo hřiště. Dvě minuty za zdržování hry.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:35
Až nyní bruslaři vyhazují.
38:05
Modrobílá pětice usazena v útočném pásmu zatím nedovolila hostujícím hráčům dostat puk na hokejky.
37:49
Jiří Kučný (MBL) si odpyká dvě minuty za držení protihráče. Další přesilová hra pro Kometu.
37:49
Na druhé straně zahrozil Jarůšek, Faltrovu klec ale netrefil.
36:59
Vondráčkovi se střela z mezikruží nepovedla, což vyhání domácí z pásma.
36:25
Čermák se pokoušel bekhendem prostřelit Ritticha, ten za svá záda další puk nepustil.
35:50
Radim Hruška se snaží napadat domácí obránce, zatím neúspěšně.
34:34
Kometa právě vstřelila branku!
Tak to je poměrně šťastná branka z hole domácích. Kometa vyhrála buly v útočném pásmu a MARTIN DOČEKAL ihned střílel, ke smůle hostí se kotouč odrazil od brusle Trončinského přímo za záda Davida Ritticha. Asistence: Tomáš Svoboda.
34:18
Tomáš Vondráček se dostal k dobré střele, z pravého kruhu se pokusil překvapit Ritticha, ten však stačil sklapnout betony včas.
33:44
Hosté hrají v plném počtu, v pásmu hostí se do tlaku dostává Leoš Čermák se svými parťáky z druhé formace, gólovou radost ale slavit nemůže.
33:26
Druhá půlka početní výhody domácím hokejistům příliš nevychází. Zakázané uvolnění.
32:55
David Rittich se nebál rozehrát za svojí bránou a za pomoci svých obránců opět vyhazuje.
32:18
Kaberle dobře tečoval, Rittich ale prokázal, že má dobrý postřeh a jeho pokus si pohlídal.
31:55
Domácí se ujímají puku hned po vhazování a kombinují v útočném pásmu.
31:43
Dominik Pacovský (MBL) je vyloučen za zdržování hry, Kometa si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání.
31:43
Kováčik dostal ideální pas mezi kruhy, ale trefil pouze Ritticha!
31:23
Kometa hraje v plném počtu.
30:30
Hokejisté, hájící barvy města pod Špilberkem několikrát dobře vyhodili a přesilová hra se hostujícím borcům značně krátí.
29:41
Brňané jsou již ve čtyřech poté, co Výborný přestřelil v obrovské příležitosti domácí svatyni.
29:23
Pozor, domácí jdou do tří. Tomáš Kaberle (KOM) posunul branku ve vyložené šanci hostujícího celku a odchází na trestnou lavici.
29:04
Hosté opět kombinují v prostoru před Faltrem a Richard Jarůšek netrefil odkrytou půlku brněnské klece!
28:30
Dobrou práci odvedl Dočekal, který našetřil cenné vteřinky v pásmu Mladoboleslavských.
28:12
Brňané vyhodili a dokonce vybojovali buly v útočném pásmu. Hosté zahráli kotouč vysokou holí.
27:53
Hosté vyhráli vhazování a snaží se rozestavit přesilovkovou formaci.
27:41
První přesilovou hru dnes uvidíme téměř v polovině utkání. Hynek Zohorna (KOM) si odpočine na dvě minuty na trestné lavici, jelikož podrazil jednoho z mladoboleslavských hokejistů.
26:45
Čermák bojuje o puk u mantinelu v útočném pásmu, kde jej nakonec vydolovali hostující hráči a do útoku se hnal Hyka, jeho pokus jen těsně minul levou Faltrovu tyč.
26:31
Zakázané uvolnění brněnských hokejistů.
25:29
Svěřenci Františka Výborného polevili v napadání a na hře je to v posledních minutách znát. Z tlaku který si vytvořila třetí brněnská formace nakonec dokázala vytěžit branku formace čtvrtá a v Brně je opět o něco veseleji.
25:28
Zakázané uvolnění domácích.
25:21
Tomáš Svoboda našel zpoza brány skvěle postaveného MARTINA DOČEKALA který tvrdou střelou k levé tyči nedal Rittichovi šanci. Asistence: Tomáš Svoboda.
24:15
Dobrý tlak si vytvořila třetí formace domácích, nikdo z brněnských forvardů ale z blízkosti nedokázal procedit kotouč za Ritticha.
23:53
Po střele Káni se hostující branková konstrukce nachází mimo svoji pozici, po krátkém přerušení se však bude dále pokračovat ve hře.
23:25
V souboji dvou hráčů s číslem 71 byl rychlejší Hyka a zakázané uvolnění se tedy nepíská.
22:50
Žejdl si najel do útočného pásma, celá akce končí však neúspěšnou střelou.
22:21
Vojtěch Němec proskočil mezi dvěma obránci a posunul kotouč na Ostřížka, který z bezprostřední blízkosti trefuje Ritticha!
21:59
Nahození Stříteského opět sbírá ze vzduchu Martin Falter, který dnes chytá zatím ve velké pohodě.
21:30
Ke Koreisovi se dostal záhadným způsobem kotouč přesně mezi kruhy, Rittich ale vytasil svou lapačku včas.
21:05
Na Ovčačíkovu střelu od modré čáry Falter dobře viděl, bude se opět vhazovat po jeho levici.
20:39
Čermák je vykázán z buly a místo něj se postavil do kruhu pro vhazování Káňa, který byl úspěšný a Hynek Zohorna se snažil o rychlý útok, vše ale skončilo nepřesnou přihrávkou na domácí straně.
20:16
První formace Komety nahazuje do útočného pásma, nic kloudného se jí ale nedaří vymyslet a ke střele se dostává na opačné straně Jarůšek. Falter připraven.
20:01
Domácí sice nezačali utkání nejlépe, ale přesto se můžou radovat z jednobrankového vedení. Zasloužili se o to zejména výborně chytající Martin Falter, který zatím skvěle zastupuje brněnskou jedničku Marka Čiliaka a Jan Káňa, kterému se podařilo v osmé minutě prostřelit Ritticha. Hra boleslavských hráčů však dělá domácím velké problémy. Uvidíme, jak si s výborným napadáním Středočechů poradí modrobílá parta v další dvacetiminutovce, která začne přibližně v 18:50.
20:00
19:17
Raška inkasoval od Stříteského tvrdý hit na útočné modré čáře, mladý útočník se však zvedá a hned pokračuje v útočném snažení Komety.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:19
Burian promáchl přihrávku v útočném pásmu a hosté se dostali do přečíslení, naneštěstí pro ně do neúspěšného.
17:45
Kaberle si dobře poradil s Bártou, který se dostával před Faltera.
17:20
Velké šance Komety. Nejprve Ostřížek nenašel před bránou skvěle postaveného Němce, následně Kováčikova střela minula břevno mladoboleslavské klece.
16:40
Žejdl byl rychlejší než Dujsík a dojel kotouč dříve, než mohl rozhodčí zapískat zakázané uvolnění. Další akci hostujícího celku však brzdí ofsajd.
16:25
Dujsík nahazuje až do útočného pásma, kde po teči hostujících hráčů končí v ochranné síti.
16:08
Ne však na dlouho, brněnská obrana dobře zasahuje.
15:25
Kuboš nedokázal zachytit kotouč za svojí bránou a hosté se dostávají do tlaku.
14:59
Kubica se obětavě položil do střely, od něj se kotouč odrazil mezi diváky.
14:37
Němec provětral lapačku Davida Ritticha a nebezpečně svůj pokus dojížděl, to se nelíbilo hostující obraně, která se ihned slétla kolem brněnského forvarda.
14:10
Čtvrtá formace Brňanů, konkrétně Raška, se málem dostala do dobré příležitosti, zmiňovaný útočník ale nestihl dojet kotouč před Rittichem.
14:03
Další pokus o výlet do útočného pásma v podání Mladé Boleslavi musí zastavit čárový rozhodčí. Ofsajd.
13:27
Tomáš Kaberle sbírá kotouč za brankou a rozjíží další akci, kterou ale rychle zastavují hostující hráči díky svému aktivnímu napadání.
12:45
Hynek Zohorna se pokoušel o fotbalovou patičku, která se líbila divákům, co se týče efektivity na tom už tak dobře nebyla.
12:02
Hruška dobře prostrčil kotouč na Ostřížka, který střelou přes obránce neuspěl. Pohledná kombinace elitní domácí formace.
11:44
Brňané si po delší chvíli vydechnou, Bruslaři totiž odehráli kotouč přes všechny čáry.
10:50
Aktivní hra Bruslařského klubu dělá domácím problémy, z čehož pramení velké šance, jako například střela hostujícího Hyky, která Falterovi vypadla z náruče.
10:03
Středočeši se pokoušeli rychle odpovědět na inkasovanou branku, což se jim málem podařilo, naopak Kometa se už delší dobu do pásma nepodívala.
09:48
Zakázaným uvolněním se provinili domácí.
09:21
Bárty tvrdou střelou opět vyprášil lapačku domácího muže v masce, který se v posledních chvílích hodně zapotil.
08:54
Vhazování před domácím brankářem, který poměrně zvláštním zákrokem v sedě přerušil hru.
08:26
Krásná kombinace v podání Hyky a Musila, druhý jmenovaný sám před Falterem trefuje pouze lapačku přesouvajícího se brněnského gólmana!
07:29
Domácí se dostávají do vedení! Tomáš Kaberle nahazoval na Ritticha od modré čáry, kde se kotouč zamotal mezi bruslemi všech hráčů, kteří se nacházeli před Rittichem, tam si jej jako první našel JAN KÁŇA a prostřeluje hostujícího gólmana. Asistence: Leoš Čermák, Tomáš Kaberle.
06:40
Hosté zachytili Kováčikovu rozehrávku, nedostali se však do šance, domácí obrana byla dostatečně důsledná.
06:23
Po velkých šancích na obou stranách si hokejisté odpočinou během komerční přestávky.
05:46
Hyka ujížděl úplně sám na Faltera, vykoupal domácího brankáře a zakončoval do prázdné brány, kterou však netrefil!
04:45
Káňa se snažil tečovat před Rittichem, ke štěstí hostujícího gólmana mířil jeho pokus mimo tři tyče. Následně najížděl z levé strany na mladoboleslavského gólmana Burian, trefil však pouze pravou tyč hostující klece.
04:10
Černozelení hráči bez problému vyhazují do středního pásma a odjíždějí střídat.
03:55
Dva icingy v krátkém časovém sledu dostávají modrobílou družinu do menší výhody, uvidíme jak si s ní domácí poradí.
03:28
Domácí snajpr Hruška zrychlil po levé straně kluziště a projel až do pásma mladoboleslavských hokejistů, kde prověřil první střelou Davida Ritticha, ten je zatím bezchybný, stejně jako jeho protějšek Martin Falter.
02:50
Dočekal inkasoval v rohu hřiště od Voráčka tvrdý hit, vše ale v rámci hokejových pravidel, hra proto pokračuje.
02:10
Dujsík kombinuje s Malcem v obranné třetině, nakonec dostal Kometu do pásma Dočekal, ne však na dlouho.
01:53
To se jim však nedaří přesně, z čehož plyne zakázané uvolnění.
01:35
U kotouče jsou opět svěřenci Aloise Hadamczika, kteří se snaží založit útok zpoza své brány.
00:49
Hynek Zohorna hledal před brankou Čermáka, hostující defenzíva ale odvedla dobrou práci a zabránila domácím dostat se do dobré šance.
00:02
Úvodní vhazovaní vyhráli hostující hokejisté a Jarůšek se hned dostal do velké šance, naštěstí pro domácí ale z mezikruží netrefil brněnskou svatyni.
00:01
Ten samozřejmě vhodí také čestné buly před dnešním utkáním.
Dalším mužem, kterému je právě dnes vyvěšen dres pod střechu DRFG Areny je Vladimír Bouzek, který se radoval dvanáctkrát z titulu mistra ligy.

HC Kometa Brno: Falter (Vejmelka) – Kaberle, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kováčik – Ostřížek, J. Hruška, Němec – Káňa, Čermák (C), H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Raška, Dočekal, Svoboda – R. Zohorna.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný (C), Pabiška – Látal, Žejdl, Pacovský – Hyka, Musil, Bárta – R. Hruška, Kubica, Ďurač.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Frodl, Skopal.
HC Kometa Brno

Brňané se zatím nenacházejí v nejvyšších patrech tabulky, přesto svěřenci Aloise Hadamczika nepodávají špatné výkony. Zejména pak v domácích zápasech jsou modrobílí hokejisté nebezpeční pro své soupeře, poslední utkání však parta kolem kapitána Leoše Čermáka padla v Chomutově 2:4.

Jestli vedení hokejové Komety může něco těšit, pak jsou to přesilové hry. Ty mají Brňané nejlepší v extralize hned po pražské Spartě s úspěšností 24,10%. A vylepšit výbornou bilanci si mohou právě proti svěřencům Františka Výborného, budou však muset pokořit skvěle chytajícího Davida Ritticha, což se jim v prvním vzájemném duelu ve městě automobilů nepodařilo ani jednou.

BK Mladá Boleslav

Hostující tým nepřijíždí do Brna jako outsider, ba naopak. Středočeský celek se nachází na čtvrtém místě tabulky a případná výhra by jej posunula hned na pozici za tým Plzně, tedy za prozatímního lídra české nejvyšší soutěže. V týmu mladoboleslavských hokejistů se nachází hráči, kteří dříve působili v brněnském klubu. Konkrétně Radim Hruška a Ctirad Ovčačík. První jmenovaný v sezóně 2010/2011 řádil v elitní formaci po boku reprezentanta Marka Kvapila v první formaci Komety.

Středočeši v posledním duelu prožili přestřelku s Indiány, když třikrát v utkání vedli o čtyři branky, nakonec však brali dva body až za vítězství 7:6 po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem v zelenočerném dresu je Tomáš Urban, předsezónní posila z Liberce, který posbíral sedmnáct kanadských bodů ve dvaadvaceti zápasech.

Mladá Boleslav – Plzeň 7:6sn
Hradec Králové – Mladá Boleslav 1:2sn
Mladá Boleslav – Vítkovice 4:2
Mladá Boleslav – Litvínov 5:3
Mladá Boleslav – Karlovy Vary 4:3p
Dobrý večer z jihomoravské metropole, konkrétně z DRFG Areny. V dnešní dohrávce 24. kola Tipsport extraligy se střetnou odvěcí rivalové již z dob, kdy obě mužstva objížděla prvoligová kluziště. Jihomoravané budou chtít napravit dojem z prvního utkání, když nedokázali ve městě automobilů vstřelit jedinou branku. Utkání, které je na programu 1. prosince, startuje tradičně od 18 hodin.