Díky za pozornost a mějte se krásně.
Český tým se za svůj čtvrtfinálový výkon rozhodně stydět nemusí. Hrál téměř na hranici svých možností a po nějakých 34 minut byl obrovskému favoritovi na celkové vítězství důstojným soupeřem. Rozhodl však nedůraz v obraně v posledních minutách hry a lepší střelba Srbů z větší vzdálenosti. Český tým bude hrát o 5. – 8. místo a bude bojovat o místenku do kvalifikace pro hry v Riu, Srbové si zahrají semifinále.
Konec zápasu. (89:75)
39:52
Po průniku Schilba opět nedal Pumprla a zápas končí. (89:75)
39:18
Ten ale zase dal jen jednu šestku. (89:75)
39:18
Simonovičovi odpískán faul na Pumprlu. (89:74)
38:55
Koncovka bohužel českému týmu totálně odešla. Další velkou šanci nedal Hruban. (89:74)
38:13
Zase český nedůraz v obraně. Satoranský měl míč na ruce, ale pouze ho odevzdal Markovićovi, který připsal snadné body. (89:74)
38:00
Pumprla ideálně uvolnil Veselého a ten dává smečí další body. (87:74)
37:09
Bogdanovič naopak v pohodě dává trojku. (87:72)
36:43
Hodně krkolomný útok českého týmu skončil opět nezdarem, v útoku se v poslední čtvrtině nedaří. (84:72)
36:20
Erceg zase v pohodě pod košem obmotal českého hráče a skóroval. Oddechový čas pro Českou republiku. (84:72)
35:50
Bogdanovič si udělal výlet pod koš a se štěstím proměnil. (82:72)
35:23
Veselý sice dal koš s faulem, ale opět neuspěl ze šestky. (80:72)
34:58
Zase nedůraz české obrany. Místo, aby čeští podkošoví hráči získali míč po sérii odrazů dává Bjelica lacinou trojku. (77:73)
34:35
Satoranský nádherně vyhodil míč na Veselého, který dává smečí. Je to opět jen o sedm. (77:70)
34:22
Teodošič dává oba trestné hody, to je škoda. (77:68)
34:22
Hruban si opět proti Teodošičovi počínal faulem. (75:68)
34:12
Teodošič sice netrefil trojku, ale Pumprla fauloval zbytečně pod košem Simonoviče. Míč pro Srbsko. (75:68)
33:50
Naštěstí proměňuje obě dvě, Češi se malinko přibližují. (75:68)
33:50
Satoranský háže dvě šestky. (75:66)
33:44
Bogdanovič naštěstí nedává trojku, Češi mohou dopředu. (76:66)
33:22
Září však Tomáš Satoranský, který drží tým. Trefil další střelu z větší vzdálenosti. (76:66)
32:58
Teodošič dává navíc i šestku. (76:64)
32:58
Zakončení Bendy z těžké pozice do koše nespadlo, na druhé straně dává Teodošič koš s faulem a Češi opět začínají výrazně ztrácet. (73:64)
32:30
Bjelica dává trojku s klaksonem, Erceg sice byl ztrojen, ale dokázal akci zachránit pro Srby. (73:64)
32:02
Veselý bohužel opět nedává oba trestné hody. (70:64)
32:01
Veselý se srdnatě rval s českou přesilou, Bogdanovičovi byl pískán faul. (70:63)
31:48
Naštěstí se ale také Srbové lehce trápí v útoku a drží Čechy ve hře. (70:63)
31:29
Jelínek bohužel zaznamenal opět kroky a míč se přesouvá na srbskou stranu. (70:63)
31:18
Faulován Schilb, Raduljica už má čtyři osobní chyby. (70:63)
31:03
Bohužel, českému týmu do koše nespadla ani další trojka. (70:63)
30:47
Raduljica proměnil jednu šestku. (70:63)
30:47
Teodošič následně kombinoval s Raduljicou, Veselý fauloval a jsou z toho dva trestné hody. (69:63)
30:41
Těžká Jelínkova střela za tři nespadla. (69:63)
30:21
Hned zkraje čtvrtiny se prosadil pivot Raduljica. (69:63)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (67:63)
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (67:63)
29:57
Nádherná přihrávka na Veselého a ten v těžké pozici dává další české body! Češi stále podávají výborný výkon a živí naději na úspěch. (67:63)
29:49
Teodošič byl výborně bráněný a Češi mohou útočit do konce čtvrtiny. (67:61)
29:28
Nádherný nájezd do koše v podání Satoranského zakončený smečí! (67:61)
29:19
Pumprlova trojka nespadla do koše, ale Srbové nám chybou při doskoku darovali míč zpět. (67:59)
29:02
Erceg dává obě šestky. (67:59)
29:02
Bohužel ale přišel zbytečný faul Welsche na Ercega a pro změnu srbské trestné hody. (65:59)
28:46
Veselý proměnil jen jeden trestný hod. (65:59)
28:46
Houška měl na ruce další trojku, ale ta bohužel nespadla! Bjelica alespoň fauloval a jsou tu šestky pro český tým. (65:58)
28:24
Satoranský ale drží svůj tým ve hře další trojkou. (65:58)
28:01
Teodošič se po chvilce odmlčení dostal k přihrávce na Markoviće a ten dává. (65:55)
27:48
Z dobré pozice neuspěl Pumprla. (63:55)
27:35
Erceg neproměnil těžkou trojku, u míče Češi. (63:55)
27:17
Welsch z čáry trestného hodu stoprocentní. (63:55)
27:17
Další faul opět pískán Simonovičovi. (63:53)
27:00
Přišla však další laciná ztráta českého týmu, který aktuálně vůbec nestíhá. (63:53)
26:37
Simonovičova trojka se odrazila od obroučky pouze k jejímu adresátovi. (63:53)
26:16
Satoranský zkusil najet až do koše, ale opět se Srbové ubránili. (63:53)
25:50
Bogdanovič proměnil jednu. (63:53)
25:50
No, vypadá to, že Srbové jdou do rozhodujícího úniku v zápase. Schilbovi pískán přísný faul a jsou tu další šestky. (62:53)
25:41
Hodně těžkou střelu Jelínek netrefil. (62:53)
25:35
Pod srbským košem je naopak hodně husto. Benda sice nedal, ale pak alespoň zabojoval a získal míč. (62:53)
25:12
Erceg dává obě střely z čáry trestného hodu. (62:53)
25:12
Erceg se krásně obtočil kolem Welsche a vybojoval jeho další faul. Začíná se jednoznačně projevovat lepší srbská fyzická připravenost a větší šíře kádru. (60:53)
25:01
Oddechový čas pro český tým. (60:53)
25:01
Welsch v těžké situaci přišel o míč a navíc fauloval. Srbové střílí fenomenálně z dlouhé vzdálenosti, a to je rozdílem ve druhé půli. (60:53)
24:52
Na druhé straně ale další trojka od Bjelicy! (60:53)
24:25
Satoranský ale připisuje další trojku, Bjelica jeho nepřesnou střelu zkoušel zblokovat a chytl se za obroučku, což pravidla nepovolují. (57:53)
24:08
A Srbové trestají nemilosrdně tyhle Bendovy chyby. Erceg trefil další trojku. (57:50)
23:52
Vzápětí ale pískán nesmyslný útočný faul Bendovi. To už je druhá velká chyba českého podkošového hráče ve druhé půli. (54:50)
23:48
Veselý faulován v postupném útoku Simonovičem, třetí srbský faul. (54:50)
23:31
Na druhé straně se navíc povedlo ubránit Teodošiče. (54:50)
23:18
Extrémně těžkou trojku dává Satoranský! (54:50)
23:05
Srbové využívají teď horších momentů české obrany a připisují naprosto snadné body. (54:47)
22:54
Úspěšný i ze šestky. (54:47)
22:54
Na druhé straně úplně totéž. Raduljica si odstavil Veselého a dal dv abody. Navíc ještě háže šestku. (53:47)
22:40
Výborně Satoranský! Odvážně šel do koše a dává koš s faulem. Proměnil i následnou šestku. (51:46)
22:35
Kombinace Teodošiče s Bjelicou už ale vyústila v další srbské body. (49:44)
22:20
Na druhé straně však snadno ustrážil Veselého Bjelica. Další laciná ztráta. (49:44)
22:08
Satoranský skvěle zablokoval Raduljicu! (49:44)
22:01
Teodošič faulovaný na druhé straně. (49:44)
21:46
Veselý ale dokázal kontrovat. (49:44)
21:30
Ani třetí český útok nekončí v koši, Nedović na druhé straně dává. (49:42)
21:10
Bjelica už na druhé straně dává. (47:42)
20:46
Nedović byl dobře bráněn a trojku nedal. Na druhé straně však trestuhodně nedal Benda sám před košem! (45:42)
20:21
Bohužel až příliš překombinovaná akce skončila technickou chybou Schilba. (45:42)
20:01
U míče jsou Češi. (45:42)
20:01
Začala třetí čtvrtina. (45:42)
Máme za sebou první poločas souboje mezi Srbskem a Českem ve čtvrtfinále ME basketbalistů. Zatím je rozhodně na co koukat. Češi sice po celou druhou čtvrtinu dotahovali ztrátu, prohrávají ale pouze o tři body. Potvrzují, že mají na tomto šampionátu vynikající formu a sekundují i srbskému superfavoritovi. Uvidíme, co přinese druhá půle.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (45:42)
19:59
Bohužel, Češi odehráli útok až příliš pasivně a Jelínek už přes Bogdanoviče nezakončil. (45:42)
19:35
Teodošič dává jednu, u míče Češi. Budou moci hrát až do konce poločasu. (45:42)
19:35
Teodošič je nezastavitelný, Pumprla ho opět dokázal pouze faulovat. (44:42)
19:21
Welsch dává obě. Dobře! (44:42)
19:21
Bjelica fauloval při rychlém českém založení útoku. Šestky pro Welsche. (44:40)
19:02
Jelínek na druhé straně uvolnil Veselého, který sice nedal koš, i tak to jsou ale dva body kvůli srbskému bloku v obroučce. (44:40)
18:50
Z čáry trestného hodu jsou zatím čeští soupeři naprosto neomylní. (44:38)
18:50
Při střele ale následně fauloval Bjelicu autor předchozích dvou bodů Pumprla a jsou tu opět šestky pro Srbsko. (42:38)
18:29
Pumprla krásně nabral rychlost a zpod koše snižuje. (42:38)
18:10
Erceg dává i šestku. (42:36)
18:10
Satoranský na lavičce vztekle nakopl ručník, i on tuší, že tady se láme chléb zápasu. (41:36)
18:10
Oddechový čas pro český tým. (41:36)
18:10
No jo a už to jede rychle. Erceg pod košem dává s faulem a Srbové jdou do trháku. (41:36)
17:46
A trest je krutý. Erceg dává opět krásnou trojku. (39:36)
17:30
Schilbovi bohužel v hodně nevhodnou dobu odpískány kroky. (36:36)
17:25
Veselý faulován Markovićem, který již má tři osobní chyby. (36:36)
17:09
Teodošič zkusil těžkou trojku přes hráče, Veselý doskočil. (36:36)
16:51
Oddechový čas pro Srbsko. (36:36)
16:51
Na druhé straně byl výborně uvolněný Hruban a trefil těžkou trojku z úhlu. (36:36)
16:32
Bjelica odstavil tělem Veselého a jednou rukou poslal míč přesně. (34:33)
16:07
Odvahu nyní sebral Hruban, najel pod koš a připsal snadné body. (34:33)
15:40
Na druhé straně ale po svižné kombinaci kontruje Satoranský. (34:31)
15:23
Teodošič krásně uvolnil Nedoviče, ten skóroval lehce. (32:29)
15:05
Až tu druhou. (32:29)
15:05
První šestku Veselý nedal. (32:28)
15:05
Veselý faulován při střelbě, Češi se drží v útoku. Fauloval Bjelica. (32:28)
14:48
Na druhé straně se neprosadil Raduljica. Konečně zafungovala česká obrana. (32:28)
14:35
Beznadějná střela Houšky bohužel doletěla do koše. (32:28)
14:09
Raduljica si doskočil svou nepovedenou šestku a jsou z toho dokonce tři body pro Srbsko! (32:28)
13:54
Hruban měl spoustu času i prostoru na trojku, ale bohužel nedal. Srbové pak už opět zazlobili v útoku a Češi mají pět faulů. (29:28)
13:38
Satoranský v další akci pod košem neuspěl, rychlý brejk zastavuje faulem Welsch. (29:28)
13:19
Vzápětí však předvedli úžasnou kombinaci Teodošič s Ercegem a byly z toho snadné body pro Srbsko. (29:28)
12:59
Houška dostal trochu prostoru z delší vzdálenosti a trefil krásně. (27:28)
12:40
Trojka Bogdanoviče skončila jen na obroučce. (27:25)
12:32
Bogdanovič sice byl výborně bráněný a nezvládl svou střelu, ale Hruban pak ve vzduchu zazmatkoval a odpálil míč do autu. Oddechový čas pro Srbsko. (27:25)
12:20
Houška možná trochu zbytečně fauloval Teodošiče, už třetí chyba pro český tým. (27:25)
12:04
Welsch krásně našel Houšku pod košem, ten dává snadné body. (27:25)
11:46
Po hodně dlouhé době český tým ubránil srbský útok a vzápětí fauloval Raduljica. (27:23)
11:25
Jelínkova krátká střela skončila na obroučce. (27:23)
11:10
Erceg krásnou střelou za tři body úspěšný. (27:23)
10:52
Češi teď v obraně zastavují soupeře pouze za cenu faulů, Schilb zastavil průnik pod koš od Milosavljeviče. (24:23)
10:35
Rychle ovšem přichází odpověď Veselého. (24:23)
10:15
Šestky jsou stále stoprocentní. (24:21)
10:15
Tak takhle ne, pánové. Srbové si doskočili svou první nepovedenou střelu a Raduljica pak zapsal koš s faulem. (23:21)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (21:21)
V Lille se všechno schyluje ke startu druhé čtvrtiny souboje proti Srbsku. U míče favorizovaný soupeř.
Český tým odehrál proti Srbsku slušnou první čtvrtinu. V závěru ale bohužel nedokázal navázat na vynikající obranu ze začátku zápasu a dovolil soupeři několikrát velmi snadno skórovat. I nadále je proto vše otevřené.
10:00
První čtvrtina skončila. (21:21)
09:44
Opět ale přichází nesmírně jednoduchý koš Srbů, Nedović přes Audu v pohodě dojel až do koše, na druhé straně nedal zpod koše Veselý. (21:21)
09:20
Důležitá trojka pro Blakea Schilba! (19:21)
09:04
Naštěstí přišel faul Markoviće na druhé straně, jinak by Češi opět lacino přišli o míč. (19:18)
08:45
Hm, to jsou nepříjemné okamžiky. Marković trestá další českou ztrátu při založení útoku. (19:18)
08:29
Raduljica i proti zdvojené obraně pod košem úspěšný. (17:18)
08:07
Teodošič pochopitelně stoprocentní. (15:18)
08:07
Satoranský však vzápětí fauloval Ercega a jsou tu srbské šestky. (13:18)
07:54
Další skvělá kombinace končí dalším košem Veselého. (13:18)
07:34
Bohužel opět Pumprla nedokázal uhlídat rozjetého Teodošiče a Srbové se bleskurychle přiblížili. Následuje oddechový čas pro Ronena Ginzburga. (13:16)
07:21
Nedović byl úplně volný a dokázal pod košem skórovat. (11:16)
06:47
Benda ale na druhé straně výborně uvolnil Veselého a také on měl při zakončení štěstí. Míč však spadl do koše. (9:16)
06:21
S trochou štěstí nakonec prošel pod koš Teodošič a zaznamenal dva body. (9:14)
06:13
Češi ale i nadále výborně brání, Srbové nepřipisují snadné body na své konto. (7:14)
05:51
Veselý zablokoval Raduljicu. (7:14)
05:31
Po krásné akci se konečně pod košem prosadil český pivot Veselý. (7:14)
05:12
Marković z čáry trestného bodu stoprocentně úspěšný. (7:12)
05:12
Dva trestné hody pro Srbsko. (5:12)
05:03
Přece jenom ale českému týmu vyšel rychlý výhoz směrem dopředu a Schilb se prosazuje dalšími dvěma body. (5:12)
04:48
Bjelica nedává trojku, Schilbovi ovšem pokus o založení rychlé protiakce nevyšel. (5:10)
04:29
Schilb připisuje ještě jeden bod ze šestky. (5:10)
04:29
Nejprve byl pod košem výborně ubráněný Markovič, pak následovala rychlá přihrávka Pumprly na Schilba, který dává koš s faulem. (5:9)
04:16
Škoda, že dalekonosná střela Bendy byla pouze za dva body. (5:7)
03:56
Teodošičova střela za tři do koše nespadla. (5:5)
03:38
Schilb si doskočil svou první nepovedenou střelu a dopíchl míč do koše. (5:5)
03:05
První trojku zápasu má na svědomí Markovič. (5:3)
02:32
Schilb ze šestky úspěšný, míč pro Česko. (2:3)
02:32
Satoranského trojka sice nespadla, ale po technické chybě soupeře mají Češi možnost jít opět do vedení. (2:2)
02:13
Benda pod svým košem výborně zachytil nájezd Bjelicy, následně Srbové faulují. (2:2)
01:47
Na druhé straně se ani nadvakrát neprosadil Kuzmič. (2:2)
09:03
Další skvělou akci předvedl Kalinič a zařídil vyrovnání. (2:2)
09:45
Pumprla se dostal okolo Teodošiče a český tým je ve vedení. (0:0)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)
Teodošič, Markovič, Kalinič, Kuzmič, Bjelica – Satoranský, Schilb, Benda, Veselý, Pumprla. Takto vypadají základní pětky obou zmiňovaných týmů.
Oba týmy již nastoupily na palubovku v Lille, na řadě jsou nyní státní hymny.
Satoranský: Musíme i nadále aplikovat výbornou obranu a eliminovat tím velkou útočnou sílu Srbů.

Srbsko: Teodosič, Simonovič, Kuzmič, Bogdanovič, Bjelica, Markovič, Kalinič, Nedovič, Milosavljevič, Raduljica, Erceg, Milutinov

Česko: Benda, Auda, Pumprla, Satoranský, Hruban, Welsch, Houska, Bartoň, Jelínek, Šiřina, Schilb, Veselý.
Kromě samotného postupu do semifinále turnaje je však ve hře také účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru v roce 2016! To by pochopitelně byl neuvěřitelný úspěch českého týmu. Z evropského šampionátu jde dál dvojice nejlepších celků. Zbytek se porve o několik míst v dodatečné evropské kvalifikaci.
Čeští basketbalisté jsou krůček od historického úspěchu! Dnešní čtvrtfinále rozhodne o tom, za si zahrají o medaile nebo "pouze" o 5.-8. místo.

Na český tým čeká superfavorit v podobě Srbska, který na turnaji porazil i Španělsko a doposud vyhrál všech šest zápasů. Srbsko je nesmírně produktivní v útoku, má průměrný nástřel téměř 88 bodů na zápas, dominují i na doskoku, kde mají téměř 39 doskoků na zápas a také patří k týmům nejvíce hrající týmově. To potvrzuje i průměr Miloše Teodošiče, který má přes 7 asistencí na zápas.

osmifinále – Srbsko – Finsko 94:81
Skupina Srbsko – Itálie 101:82
Srbsko – Turecko 91:72
Srbsko – Island 93:64
Německo – Srbsko 66:68
Španělsko – Srbsko 70:80

Český tým po jasné výhře nad Chorvatskem je nabuzený a má sil na rozdávání. Jisté však je, že Srbové neodpadnou tak jednoduše, jako se to stalo s Chorvaty a vzhledem k tomu, že českému týmu dělá poměrně často problém udržet stabilní výkon ve všech čtyřech čtvrtinách, uhrát vítězství bude extrémně náročné.

osmifinále – Chorvatsko – Česko 59:80
Skupina - Litva – Česko 85:81 PP
Belgie – Česko 64:66
Lotyšsko – Česko 72:65
Česko – Ukrajina 78:64
Česko – Estonsko 80:57

Úspěch by mohl zaručit zejména týmový výkon, kterým vyhráli nejen utkání s Chorvatskem, ale také proti Ukrajině a nebezpečné Belgii. Potřebují k tomu zejména výkon Tomáše Satoranského, který má v průměru 8.8 asistencí na zápas a je schopen na rozehrávce nejen šance připravovat, ale zároveň je i úspěšně zakončovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.