To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Je dobojováno. Domácí hokejisté poráží zaslouženě švédskou Frölundu 2:1 a zvládli tak jeden z prvních kroků k postupu do čtvrtfinále. Uvidíme, jak se jednomu z českých zástupců povede v odvetě na ledě Frölundy.
59:37
Jeden z posledních útoků hostí. Verva je pár sekund od vítězství nad dnešním švédským favoritem.
58:54
Kubát je na ledě a Verva je tak v plném počtu.
58:45
Ve vlastním oslabení drží Verva co nejdéle puk a hlavně co nejdále od vlastní branky. Vypadá to, že své další oslabení zvládne.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:39
Litvínovští vyhazují kotouč až před Johanssona a spěchají střídat.
56:54
Ve stejném čase si Verva bere oddechový čas.
56:54
Karel Kubát dostává dvě minuty za zdržování hry a hosté mají možnost srovnat v přesilové hře.
56:36
Hosté jsou u puku a rozvíjejí další útočnou akci. Proti ale byla znovu obrana Vervy, která uklidila kotouč do bezpečí.
55:49
Čas hostům začíná příliš rychle utíkat, naopak Vervě připadají poslední minuty dlouhé. Udrží svůj těsný náskok až do konce?
54:29
Znovu domácí zahrozili před brankou Frölundy, kde z pravé strany střílel Hübl, ale Johansson našel puk ve své lapačce.
52:04
Petrásek znovu pomohl domácím hokejistům, když povyjel za branku a poslal kotouč do středního pásma.
51:30
Na druhé straně si úplně stejně počínal také Petrásek, jenž taktéž zastavil hru po svém zákroku. Puk ukryl mezi svými betony.
50:37
Nahozený kotouč ze středního pásma před hostující branku raději ukrývá Johansson a přerušuje hru.
49:32
Hosté se dostali do útočného pásma, kde ale přišli o kotouč zásluhou pozorné obrany Vervy. Ta nyní hraje v absolutní pohodě.
48:30
Před brankou Frölundy bylo nyní znovu rušno, když se ke střele dostal Jurčík. Ta však skončila na hrudi Johanssona.
47:45
Domácí fanoušci se nyní nadechovali po další akci Litvínova. Johansson však puk po pěkné kombinaci má ve své moci.
45:46
Litvínov právě vstřelil branku!
A také Verva svou početní výhodu využívá. ROBIN HANZL dostal do prostoru levého kruhu přesnou přihrávku od Michala Trávníčka a nechytatelnou střelou posílá puk do hostující klece. Domácí si tak své vedení berou znovu zpět. Asistence: Michal Trávníček.
44:25
Hosté se zatím pozorně brání a hned po vhazování posílají kotouč do bezpečí.
43:59
Lundqvist putuje na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění a nyní si přesilovou hru vyzkouší také Verva.
43:10
Takže se začíná znovu od začátku. Nyní se domácí dostali do blízkosti branky Frölundy, ale ke střele se nakonec ani nedostali.
41:50
Frölunda právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno. Pět vteřin před vypršením trestu Guly dokázal přesilovou hru využít ANDREAS JOHNSON, když střelou z pravé strany dokázal najít skulinku v domácí brance a nyní se díky němu jeho týmu dýchá o něco lépe. Asistence: Ryan Lasch.
41:12
Petrásek po střele od modré čáry vytasil další efektní zákrok a podržel domácí těsné vedení.
40:20
Lundqvist v útočném pásmu upadl a Verva toho využila, aby záhy vyhodila kotouč do bezpečí.
40:01
I druhá perioda je už minulostí. Branky jsme se konečně dočkali, a sice na domácí straně, kdy skóre otevřel po pěkné akci Litvínova Karel Kubát. Domácí tak vedou nad silnou Frölundou 1:0. Hosté mají ale k dispozici téměř celé dvě minuty přesilové hry, takže v úvodu třetí třetiny se dá očekávat jejich velký tlak. Třetí třetina začne přibližně v 18:35.
40:00
39:55
Tak přeci jenom ještě ano. Domácí Gula inkasuje dvě minuty za hákování a hosté mají další přesilovku.
39:47
Poslední akce hostí skončila na pozorné obraně Vervy a zřejmě se už nic nestane.
39:25
Nyní musel zasahovat Johansson, na kterého mířili hokejisté Litvínova. Ten raději ukrývá kotouč ve své lapačce a přerušuje hru.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:21
Znovu se Frölundě nepovedl útok, Litvínovští vyhodili puk z pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hosté se pak museli znovu vracet zpátky.
37:42
Hosté čím dál více hrozí před domácí brankou a za každou cenu se snaží vyrovnat. Jenže Petrásek byl opět proti.
37:12
Petrásek měl puk ve své moci, když na něho dojížděl jeden z útočících hráčů hostí, raději podržel puk pod svojí lapačkou.
36:39
Verva nyní zapracovala velmi dobře v obranné činnosti, když hosty nepustila do útočného manévru. Sama tak může založit svou další útočnou akci.
35:52
Gerhát pálil z prostoru pravého kruhu, puk ještě tečoval Jurčík, ale Johansson byl tentokráte pozorný a neinkasoval.
34:32
Na druhé straně se málem do přečíslení dva na jednoho dostala Verva, ale jeden z útočníků přišel záhy o kotouč.
33:56
Nyní se pokoušeli hosté o srovnání stavu skóre, ale v cestě jim stál pozorný Petrásek.
32:08
Pěkná akce domácích končí brankou. KAREL KUBÁT si sjel do těsné blízkosti branky, kam zamířil puk z hole Jenčíka, ještě si puk přikopl bruslí přesně na svoji hůl a poté už neměl problém poslat kotouč do hostující branky. Verva se tak ujímá vedení. Asistence: Ondřej Jurčík.
30:28
Na druhé straně ujeli hokejisté Vervy, dostali se do blízkosti Johanssona, který ale zasahovat nemusel. Pozorná obrana včas okradla o puk útočníky domácích.
29:18
V rohu kluziště za brankou Frölundy probíhá souboj o puk. Nakonec se k němu dostali hosté a zavážejí kotouč pryč z vlastního teritoria.
28:19
Litvínovští museli za pukem spěchat za vlastní branku, ale nyní už míří před hostující klec, kde se pokusí o další útočnou akci.
27:06
Slibně se rozvíjející akci Litvínova překazilo postavení mimo hru. Ta se tak stěhuje opět do středního pásma.
26:11
Hanzl dobře tečoval střelu před hostující brankou, ale puk skončil na betonech Johanssona.
25:50
Střela hostí od modré čáry znovu končí na Petráskovi. Ten raději přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
24:57
Frölunda se dostala před branku Litvínova, kde poté vystřelil Figren, ale nakonec ztroskotal na dalším zákroku Petráska.
23:17
Domácí jsou v plném počtu.
23:01
Znovu se hosté k ničemu nedostali a kotouč tak opětovně míří zase na opačný konec kluziště.
22:42
Litvínovští se v obranném pásmu dostali k puku a okamžitě ho Gula vyhazuje do bezpečí až před brankáře Johanssona.
21:17
Kamil Piroš dostává dvě minuty za hákování a hosté mají k dispozici vůbec první přesilovou hru.
20:46
Válek šikovně číhal před hostující brankou a čekal na přihrávku. Nakonec ale puk nedostal a domácí tak přicházejí o útočné teritorium.
20:21
Verva ubránila útok hostí a sama se nyní vydává do útočného pásma.
20:01
Je to tak, první dějství je minulostí. Branky jsme se nedočkali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina a zda se konečně někdo střelecky prosadí. Ta začne přibližně v 17:45.
20:00
19:35
Třetina se pouze a jen dohrává. Puk mají na svých hokejkách hosté a pokouší se o jednu z posledních útočných akcí.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:54
Trávníčkova střela z úhlu prosvištěla hostujícím brankovištěm. Moc nechybělo a Verva mohla jí do vedení. Johansson však puk okamžitě poslal do bezpečí.
18:19
V závěru první třetiny stále čekáme na gól. Hra je z obou stran spíše opatrná a moc šancí k vidění zatím nebylo. Více jich však měla domácí Verva.
17:55
Ta se poté znovu dostala do útočného pásma, kde střílel Lasu. Jeho projektil ale zamířil hodně vedle domácí svatyně.
16:59
Na opačném konci kluziště se do šance nedostali domácí hokejisté, jelikož je o puk připravila pozorná obrana Frölundy.
16:12
Stalberg dostal přihrávku od svého spoluhráče na pravý kruh. Tam se opřel do mohutné střely, ale znovu to bylo pouze do připraveného Petráska.
15:35
Kubát z levé strany střelou zápěstím prověřil pozornost Johanssona, ten v krátkém sledu po sobě znovu uspěl.
14:38
Verva se delší dobru držela v pásmu Frölundy. Odtud od modrá čáry střílel Sklenička. Jeho dalekonosná střela si našla úkryt v náruči Johaanssona.
13:38
Z pravé strany bez rozmyslu vypálil Karlsson, ale znovu byl Petrásek na svém místě a podržel Vervu.
12:42
A zase byli hosté v pásmu Vervy nebezpeční. Obrana Petráskovi dokázala pomoci a ten nakonec nemusel vůbec zasahovat po dvou střelách Frölundy.
11:15
Po delší době bylo živo také u branky Petráska. Tam zahrozil střelou zblízka Figren. Litvínovský brankář však puk zachytil.
10:42
Hanzl poté pálil znovu, brankář Frölundy puk vyhodil pouze před sebe. A dorážka Smolky vypadala nebezpečně, ale Johansson včas zakročil.
09:49
Krásná individuální akce v podání Robina Hanzla. Ten po chybě obrany hostí zachytil puk na modré čáře a proháčkoval se až před Johanssona. Bekhendem však na hostujícího brankáře nevyzrál.
08:52
Pěkná poziční střela Smolky z prostoru mezi kruhy. Puk ale zamířil přímo do náruče Johanssona, který poté raději přerušuje hru.
07:59
Znovu se Litvínovští roztáhli po celém kluzišti, Martynek svou střelou ale Johanssona neohrozil.
06:54
Litvínovští zakládají svou útočnou akci z hloubi vlastního pásma, ale před Johanssonem se nikdo z nich neprosadil.
05:39
Hosté se dostali do nebezpečného útoku, před brankou pak svou střelou zahrozil Carlsson, ale Petrásek si dokázal poradit.
05:00
Larsson ujel zpoza obrany domácího celku, ale k pořádné střele se vůbec nedostal. Nyní zamíří do útočného pásma domácí.
03:39
Trávníček se vydal podél pravé strany směr branka Frölundy, ale nikoho neměl na přihrávku. Nicméně domácí udrželi pásmo.
02:23
Domácí znovu kroužili v útočném pásmu, ale Jurčíka o puk připravila obrana hostí. Ti znovu míří do útoku.
01:59
Po Martynkově střele se hra otočila na opačnou stranu, kde se bude vhazovat po pravici Petráska.
01:10
Nyní to střelou z pravé strany zkoušel Hübl, ale nebyl úspěšný. Puk má ve své moci brankář Frölundy.
00:36
V úvodu utkání se oba týmy dostávaly za středovou čáru, ale ani jednomu z nich se nakonec nepodařilo projít do útoku.
00:01

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Horák) – Kubát, Chaloupka, Pavlík, Pavelka, Frolo, Sklenička, Černý, Gula – Jánský, Hübl, Lukeš – Smolka, Hanzl, Trávníček – Martynek, Piroš, Válek – Jurčík, Gerhát, Baránek

Frölunda Indians: Johansson (Gustafsson) – Bengtsson, Tommernes, Larsson, Böhm, Persson, Gunnarsson – Lasch, Carlsson, Lundqvist – Johnson, Karlsson, Sundstrom – Roselli Olsen, Lasu, Stalberg – Widerström, Figren, Ehn – Lehkonen

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Smetana (AUT) – Frodl, Ondráček (oba CZE).
Ze zápasu je připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. O nejdůležitější momenty a také videa z brankových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Jak tedy první souboj o postup do dalších bojů dnes dopadne, se dozvíme ve večerních hodinách. Rozhodně si tento duel nenechte ujít.
Frölunda Indians

Švédská Frölunda si cestu do osmifinále vyšlapala s německým Ingolstadtem, se kterým nejprve na jeho ledě podlehla 2:4, na domácím ledě však už hokejisté tohoto týmu dominovali, připsali si výhru 4:1 a díky tomuto výsledku postoupili do osmifinále právě oni. Na led Litvínova jedou s jasným cílem, a sice připsat si první vítězství, aby po dnešku měli lepší výchozí pozici. O to samé se ale bude snažit i Verva, jenž se pokusí před svými diváky uspět a napravit tak předchozí neúspěchy.
HC Verva Litvínov

Verva Litvínov jako úřadující mistr české extraligy zatím v nejvyšší tuzemské hokejové lize po odchodu některých hráčů hledá svou loňskou formu a nedaří se jí tak, jak by si všichni představovali. V Lize mistrů však zatím prochází velmi dobře, když se probojovala mezi osm nejlepších evropských týmů. Do osmifinále prošla přes rakouskou Vídeň po výsledcích 4:3 a 2:2 po prodloužení. Dnes na ni však čeká silný tým, a sice švédská Frölunda, se kterou bude boj o postup do čtvrtfinále těžkým soustem.
Hezké pozdní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je po měsíční odmlce znovu na programu hokejová Liga mistrů a v jejím rámci budeme v našem online přenosu sledovat osmifinálové utkání mezi týmy HC Verva Litvínov a Frölundou Indians.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.