Obří slalom mužů, 2. kolo, Niigata | ONLINE | 22.2.2020 05:00 | Sjezdové lyžování 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Sjezdové lyžování - Obří slalom mužů, 2. kolo, Niigata -  ONLINE PŘENOS -  22. února 2020   05:00

Ukončeno

Obří slalom mužů, 2. kolo, Niigata

Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Konečné pořadí závodu:
1. Filip Zubčić (CRO) 2:37,25
2. Marco Odermatt (SUI) +0,74
3. Tommy Ford (USA) +1,07
4. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +1,13
5. Henrik Kristoffersen (NOR) +1,14
6. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,15
7. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,16
8. Thibaut Favrot (FRA) +1,24
9. Žan Kranjec (SLO) +1,31
10. Luca De Aliprandini (ITA) +1,42
11. Ted Ligety (USA) +1,45
12. Gino Caviezel (SUI) +1,47
13. Roland Leitinger (AUT) +1,50
13. Marco Schwarz (AUT) +1,50
15. Alexis Pinturault (FRA) +1,59
16. Lucas Braathen (NOR) +1,64
17. Adam Žampa (SVK) +1,71
18. Mathieu Faivre (FRA) +1,76
19. Cedric Noger (SUI) +2,08
20. Alexander Schmid (GER) +2,28
21. Manuel Feller (AUT) +2,34
22. Erik Read (CAN) +2,61
23. Matts Olsson (SWE) +2,63
24. Giovanni Borsotti (ITA) +2,80
25. Trevor Philp (CAN) +2,87
26. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +2,91
27. Riccardo Tonetti (ITA) +3,61
28. Cyprien Sarrazin (FRA) +4,00
30. Justin Murisier (SUI) DNF
30. Dominik Raschner (AUT) DNF
...
35. Kryštof Krýzl (CZE) – Nepostoupil
45. Andreas Žampa (SVK) – Nepostoupil
Druhé kolo závodu v Niigatě napsalo neuvěřitelný příběh. Z nejlepších lyžařů po úvodní rundě udržel tempo jen Marco Odermatt, když si ještě polepšil o jedno místo a skončil druhý. Filip Zubčić startoval z 19. pozice, přesto se s těžkými podmínkami na trati popral daleko lépe než 11 mužů po něm a časem 1 minuta 19 vteřin a 4 setiny vybojoval první místo, což je pro něj nejlepším umístěním v kariéře. Podobně překvapivý byl vzhledem k okolnostem po prvním kole i výkon Američana Tommyho Forda, jenž poskočil o sedm příček a uzavřel pořadí na stupních vítězů.

Na své dnešní představení si bude moct připít i Adam Žampa. Ten po prvním kole dojel na slušné 24. pozici, jenže v tom druhém ještě víc zabojoval a ve skupině hůře umístěných borců dlouho držel druhý flek. Nakonec se protlačil na 17. místo a v celkovém pořadí Světového poháru se odpoutá od českého závodníka Jana Zabystřana. Připisuje si 14 bodů.
Konec závodu.
30'
Rozdíl mezi Henrikem Kristoffersenem a Filipem Zubčićem činil na startu více než vteřinu a půl! Jenže druhý jmenovaný prostě zajel životní jízdu a stává se prvním Chorvatem, který vítězí v obřím slalomu. Kristoffersen nakonec až pátý s časem 1:21,76 a ztrátou 1,14 sekundy, nebude tak ani na stupních vítězů.
29'
Leif Kristian Nestvold-Haugen vyjížděl na trať s velmi slušným náskokem blížící se k jedné vteřině, jenže ani on se nepopral s podmínkami lépe než Chorvat. Tak to je velké překvapení v Niigatě, Nor končí nakonec čtvrtý. Zase za to může dolní pasáž trati, ztráta 1,13 sekundy.
28'
Marco Odermatt svůj první závod předvedl ve Svatém Mořici v roce 2016, dnes měl po čtyřech letech možnost vylepšit své osobní maximum z obřího slalomu a to se mu také daří. Na Zubčiće to sice nestačí, ale na Forda ano a je z toho druhé místo.
27'
Poslední Francouz na trati. Mathieu Faivre udělal velkou chybu na nerovnostech a jeho náskok 17 setin po prvním mezičase mizí. Faivre dokonce těsně za Žampou, propad minimálně o 14 pozic.
26'
Nebude to zas tak dlouho trvat, a sedmadvacetiletý Švýcar Gino Caviezel zaokrouhlí počet svých startů na stovku. Jeho 88. jízda v kariéře se také dvakrát nepovedla, ztráta vteřiny a 47 setin hlavně kvůli nevyvedeného spodního úseku. Velkou roli sehrál silný vítr.
25'
Ženáč obývající Saint Jorioz, Alexis Pinturault, startoval už v roce 2009 ve švédském Are. Bylo to v obřím slalomu, což je rozhodně nejoblíbenější disciplína tohoto Francouze. Ale Chorvat už zase může být v klidu, Pinturault jde totiž před Braathena.
24'
Ročník narození Lucase Braathena je až k nevíře – 2000. Osmnáctiletý závodník si přesto proti svým zkušenějším kolegům dovolí mnohé. Debutoval už předloni ve Val d'Isere, jenže teď ho jeho nevyzrálost posílá na 11. pozici těsně před Adama Žampu. Výrazná ztráta 1,64 vteřiny.
23'
Downhill a Super G jsou hlavními disciplínami Aleksandra Aamodta Kildeho. Vedoucí jezdec Světového poháru v obřím slalomu nikdy nevyjel pódiové umístění a ani závod v Niigatě na tom patrně nic nezmění. Kilde je sice třetí se ztrátou vteřiny a 15 setin, na kopci ale ještě čeká sedm mužů.
22'
Victor Muffat-Jeandet také marně bojoval s výrazným větrem a Filipem Zubčićem. Medailista z olympijských her mezi třetím mezičasem a cílem předvedl svou nejhorší pasáž, nakonec jeho nadějný výkon nestačí ani na Forda a patří mu třetí místo před krajanem Favrotem. Ztráta jedné vteřiny a 16 setin.
21'
Na domácí půdě v Beaver Creeku získal Tommy Ford v obřím slalomu svůj první triumf ve Světovém poháru. Dnes ale nic podobného nepředvede, Zubčić vede o více než vteřinu.
20'
Následoval slovinský závodník Žan Kranjec. Tomu jízda nevyšla hned na začátku. Vítěz z Adelbodenu hodně kazil, v cíli končí se ztrátou vteřiny a 31 setin, což stačí jen na třetí místo. To bude pro Kranjece jistě zklamáním.
19'
Chorvat Filip Zubčić je dalším z řady vysokoškolských studentů. Letos v Adelbodenu získal své první pódium, když právě v obřím slalomu vyjel druhé místo. Náskok v cíli po velmi rychlé jízdě činí dokonce vteřinu a 24 setin. Zubčić jde na první místo.
18'
Marco Schwarz používá zajímavé tréninkové metody. Rovnováhu cvičí tak, že chodí po provaze po vzoru cirkusových artistů. Ani to mu ale nepomohlo k tomu, aby udržel svůj náskok, třebaže na prvním mezičase byl hodně rychlý. V cíli se musí spokojit s mankem 26 setin.
Luca De Aliprandini si stěžoval na nerovnosti na svahu a závod je přerušen.
17'
Pódiové umístění už od svého debutu v roce 2011 vyhlíží Luca De Aliprandini. Italský závodník na něj nemůže pomýšlet ani dnes, přestože se časem 2:38,67 dostal na druhou pozici. Trať bohužel není v ideální kondici.
16'
Thibaut Favrot trénuje v rodném Štrasburku a píle se mu vyplácí. Svůj náskok z prvního kola ještě navýšil, a to na 21 setin sekundy. Žampu tak vystrnadil z třetího místa, sám je první.
Je za námi polovina startovní listiny. Stupně vítězů momentálně stále drží Adam Žampa, který skončí nejhůře na 18. místě. Skvělý výkon slovenského lyžaře.
15'
Rodák ze švédského Karlstadu Matts Olsson, kterému ostatní závodníci říkají Matte, neodjel dobrou jízdu. Už po druhém mezičase se musel sklonit před Ligetym, v cíli bylo nakonec rychlejších hned sedm závodníků. Konečná ztráta činí vteřinu a 18 setin.
14'
Ze Spojených států amerických přiletěl do Japonska Ted Ligety. Na startu měl náskok 47 setin, a se štěstím byl nejrychlejší i v cíli. Technicky dobře zvládnutá jízda určuje čas 2:38,70.
13'
Jsme téměř v polovině startovní listiny druhého kola a závodníkům s lepšími časy z úvodní rundy se vůbec nedaří. Trevor Philp byl také hodně pomalý, v cíli jeho ztráta znamená vteřinu a 37 setin.
12'
Frankofonní student Justin Murisier stejně jako Adam Žampa kromě závodů Světového poháru stíhá i školu. Na kontě má už přes 100 startů, ten dnešní ale zapíše na listinu nešťastných. V přemíře snahy a na vratkém sněhu upadl a končí kvůli diskvalifikaci.
11'
Manuel Feller ztrácel hned od prvního mezičasu, v cíli jeho manko nakonec činí 84 setin sekundy. Způsobil si ho hlavně v dolní části trati, teď je pátý.
10'
Cedric Noger nedávno vzpomenul na dvouleté výročí svého začátku závodění ve Světovém poháru. Od té doby ještě medailové umístění nezískal a teď se znovu posouvá až za Žampu, který tak v tuto chvíli vylepšuje svůj výsledek už o dvě příčky.
9'
Závod má za sebou i obyvatel francouzského městečka Veynes Cyprien Sarrazin. A upřímně na něj bude chtít spíš zapomenout. Obrovská ztráta dvou a půl vteřiny po dvou velkých chybách v úvodu trati.
8'
Alexander Schmid chtěl vzpomenout na překvapivé třetí místo z paralelního obřího slalomu v Chamonix, které si vyjel tento měsíc. Jenže jeho výkon je průměrný, propadá se i za Žampu a momentálně drží třetí místo.
7'
Adam Žampa stíhá při lyžování i studovat, a teď zkusil předvést to, co se naučil z lyžařských učebnic. Ještě na prvním mezičase držel svůj náskok, pak ale přišla velká chyba a nakonec ztráta 21 setin sekundy na Leitingera.
7'
Adam Žampa vyjel na trať.
6'
Roland Leitinger si letos v Alta Badii dojel pro třetí místo v paralelním obřím slalomu. Ten klasický mu tolik neříká, jenže teď zajel parádní čas. Náskok činí jednu vteřinu a 11 setin.
5'
Na trati lyžař, který má na kontě i tři olympijské starty. Riccardo Tonetti ve druhém kole hodně zaváhal, od druhého mezičasu se značně propadl a se ztrátou jedné vteřiny se řadí na předposlední místo.
4'
Erik Read není úplně typickým Kanaďanem, protože hodně rád sleduje fotbalové zápasy. Teď stanovil nejrychlejší čas, i když v závěru ještě něco ztratil. Jeho náskok je 19 setin sekundy.
3'
Giovanni Borsotti je o poznání zkušenějším borcem, který ale marně čeká na umístění na pódiu. V úvodu trati byl rychlejší než jeho norský předchůdce, hodně ztratil na třetím mezičase, ale ve výsledku nakonec o jednu desetinu zvítězil. Udržel si tak v podstatě náskok z úvodního kola.
2'
Fabian Wilkens Solheim startoval poprvé v rámci Světového poháru teprve vloni ve Val d'Isere. Ve 23 letech se má stále co učit. Teprve on stanoví ostatním jezdcům průvodní čas, který má hodnotu 2 minuty, 40 vteřin a 16 setin.
1'
Pozměněnou trať chtěl vyzkoušet Dominik Raschner, který se štěstím proklouzl do druhého kola. Pětadvacetiletý Rakušan se před závodem rád zaposlouchá do oblíbené hudby, jeho tanec mezi brankami ale v podstatě ani nenastal. Hned ve třetí bráně přišla školácká chyba a Raschner bude poslední.
Závod právě začal.
Už za tři minuty vyjedou na trať zkušební jezdci, pak přijdou na řadu závodníci v boji o co nejlepší bodový zisk.
Konečné pořadí po 1. kole:
1. Henrik Kristoffersen (NOR) 1:16,63
2. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR) +0,67
3. Marco Odermatt (SUI) +0,74
4. Mathieu Faivre (FRA) +0,78
5. Gino Caviezel (SUI) +1,11
6. Alexis Pinturault (FRA) +1,19
7. Lucas Braathen (NOR) +1,22
8. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,28
9. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,41
10. Tommy Ford (USA) +1,49
11. Žan Kranjec (SLO) +1,54
12. Filip Zubčić (CRO) +1,58
13. Marco Schwarz (AUT) +1,73
14. Luca De Aliprandini (ITA) +2,05
15. Thibaut Favrot (FRA) +2,10
16. Matts Olsson (SWE) +2,31
17. Ted Ligety (USA) +2,41
18. Trevor Philp (CAN) +2,52
19. Justin Murisier (SUI) +2,55
20. Manuel Feller (AUT) +2,56
21. Cedric Noger (SUI) +2,57
22. Cyprien Sarrazin (FRA) +2,58
23. Alexander Schmid (GER) +2,60
24. Adam Žampa (SVK) +2,77
25. Roland Leitinger (AUT) +2,88
26. Riccardo Tonetti (ITA) +3,09
27. Erik Read (CAN) +3,13
28. Giovanni Borsotti (ITA) +3,23
29. Fabian Wilkens Solheim (NOR) +3,33
30. Dominik Raschner (AUT) +3,75
...
35. Kryštof Krýzl (CZE) +4,22 (nepostoupil)
45. Andreas Žampa (SVK) +4,97 (nepostoupil)
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 982 b.
2. Henrik Kristoffersen (NOR) 903 b.
3. Alexis Pinturault (FRA) 882 b.
4. Matthias Mayer (AUT) 716 b.
5. Beat Feuz (SUI) 697 b.
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 654 b.
7. Thomas Dressen (GER) 570 b.
8. Dominik Paris (ITA) 556 b.
9. Clement Noël (FRA) 550 b.
10. Kjetil Jansrud (NOR) 535 b.
...
135. Jan Zabystřan (CZE) 12 b.
135. Adam Žampa (SVK) 12 b.
Dobré ráno s alpským lyžováním. Od druhé hodiny ranní jsme pro vás komentovali první kolo obřího slalomu mužů v japonské Niigatě. Další pokračování nás čeká už od 5:00. Mezi závodníky, kteří si jistě dojedou pro body, je i slovenský lyžař Adam Žampa. Ten se umístil na 24. pozici se ztrátou 2,77 sekundy. Naopak jeho bratr Andreas, stejně jako český závodník Kryštof Krýzl, dál neprošel. Z posledního místa odstartuje druhý muž pořadí Světového poháru, Nor Henrik Kristoffersen. Ten si vyjel slušný náskok 67 setin, časy prvního i druhého kola se pochopitelně sčítají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:00.
Články odjinud