Bradyová, Riskeová - Melicharová, Peschkeová | ONLINE | 21.1.2019 01:09 | Australian Open 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Čtyřhra žen -  ONLINE PŘENOS -  J. Bradyová, A. Riskeová : N. Melicharová, K. Peschkeová - 21. ledna 2019   01:09

Ukončeno
J. Bradyová, A. Riskeová
23 let  178 cm  USA
28 let  175 cm  USA
2
6
6
N. Melicharová, K. Peschkeová
25 let  181 cm  USA
43 let  165 cm  Česká rep.
0
3
4
Přenos se aktualizuje automaticky

Nasazené čtyřky překvapivě končí na Australian Open již v osmifinále. Po vynikajícím výkonu se radují z vítězství Američanky Bradyová s Riskeovou, americko-české duo se loučí s turnajem porážkou 3:6 a 4:6!

Hned od úvodu zápasu byly Američanky agresivnější, Melicharová ještě při svém servisu dva brejkboly odvrátila, ale následně zkušená Češka už nedokázala čelit tvrdým returnům Bradyové s Riskeovou. První sada proběhla pouze s jediným brejkem ve prospěch nenasazeného páru 6:3. Druhé dějství bylo o poznání vyrovnanější. Jako první sice přišla o servis znovu Peschkeová, ale následně neuspěla na podání ani Riskeová a sérii tří brejků v řadě protáhla také Melicharová. Jako jediná v zápase tak byla na podání stoprocentní Jennifer Bradyová a to rozhodlo. K dalšímu ztracenému servisu už nedošlo a Američanky se těší ze senzačního postupu mezi nejlepších osm párů australského grandslamu.
Konec zápasu
6:4
Je konec! Jennifer Bradyová sice musela hrát proti returnu Peschkeové přes druhý servis, ale od základní čáry se prosadila. Peschkeová následně hrála těžký volej jen vysoko k síti a Riskeová ukončila zápas nekompromisním úderem pod nohy Melicharové.
40-30
První mečbol je smazán! Bradyová napálila první podání do sítě, po druhém servisu už boduje returnem pod nohy Melicharová.
40-15
Dva mečboly! Bradyová sice netrefila první podání do kurtu, ale výměnu od základní lajny proti Peschkeové ovládla.
30-15
I tentokrát se s tím Jennifer Bradyová na servisu příliš nemazala. Melicharová nedosáhla na umístěný servis do středu kurtu.
15-15
Nyní už ale boduje americká dvojice. Bradyová přidává dělový první servis do středu kurtu.
0-15
Jennifer Bradyová může na servisu ukončit zápas a zařídit tak Američankám postup do čtvrtfinále! Lépe ale vstupuje do velmi důležitého gemu hráčky na returnu. Riskeová nezvládla volej na síti.
5:4
Čistou hrou drží Melicharová americko-českou dvojici ve hře o postup. Na závěr gemu vytáhla další přetažený return Riskeová.
0-40
Nicole Melicharová nemá potíže na podání. Bradyová v nouzi returnovala těsně za koncovou lajnu.
0-30
Také nyní se prosazuje Melicharová! Riskeová returnuje jen daleko do autu.
0-15
Nicole Melicharová servíruje proti vyřazení z turnaje! A mladá Američanka začíná přímým bodem.
5:3
Také Alison Riskeová nemá potíže s udržením servisu. Na závěr osmé hry předvedla Američanka vynikající druhý servis, Peschkeová už na míček na síti nedosáhla.
40-15
Až nyní přichází korekce skóre ze strany hráček na returnu. Peschkeová boduje přímo returnem křížem.
40-0
Alison Riskeová pokračuje dělovým servisem i na Melicharovou. Od základní lajny dokázala Riskeová Melicharovou snadno přetlačit.
30-0
Ani Peschkeová se na returnu neprosazuje. Servis Riskeové byl pořádně tvrdý, razanci nedokázala Češka čelit.
15-0
Alison Riskeová může při svém servisu přiblížit Američanky postupu do čtvrtfinále. A právě americký pár získává první fiftýn. Riskeová boduje proti returnu Melicharové.
4:3
Květa Peschkeová si drží důležitý gem na servisu. Americko-český pár stahuje ztrátu ve druhém setu na pouhý gem. Na závěr hry vytáhla Češka přímý bod.
40-A
Peschkeová ale brejkbol nedovoluje. Česká tenistka se opět nemohla spolehnout na první podání, ale Bradyová toho na returnu nedokázala využít.
40-40
První podání skončilo daleko v autu, po druhém servisu přispěchala Riskeová s returnem po lajně. Vše ještě muselo kontrolovat jestřábí oko, které přisuzuje bod Američankám.
30-40
Ani nyní to nebude mít Peschkeová na servisu snadné. Češka totiž hraje forhendem až daleko do autu.
15-40
Peschkeové se začíná na servisu dařit. První podání sice skončilo v síti, ale po tom druhém se Češka prosazuje k fiftýnu po krátké výměně.
15-30
Ale Američanky nevzdávají ani tento gem. Melicharová nyní výměnu an síti neukončila a toho dokázala využít Bradyová od základní lajny.
0-30
Hned je tady také další fiftýn pro dvojici na servisu. Riskeová returnovala příliš nízko.
0-15
Právě Květa Peschkeová je nyní na podání. Melicharová zvládla přestřelku na síti a zapisuje si bod.
4:2
Čistá hra pro zámořský pár. Return Peschkeové skončil pouze v síti.
40-0
Tři gemboly na potvrzení brejku. Jennifer Bradyová je zatím na servisu ze všech hráček nejstabilnější, nyní boduje prvním podáním.
30-0
Ani Peschkeová na returnu neuspěla. Servis Bradyové byl pořádně tvrdý, k tomu Američanka přidala i přesný forhend.
15-0
Tentokrát má šanci potvrdit brejk ve druhém setu Jennifer Bradyová! A právě Američanky získávají první fiftýn. Bradyová boduje po nepřesném returnu Melicharové.
3:2
Servis ztrácí také Nicole Melicharová! Dlouhou výměnu prodloužila Melicharová vysokým úderem od základní lajny. Nakonec přehazovala Riskeová Peschkeovou a Melicharová už úder v běhu nezvládla.
40-30
Brejkbol pro Američanky! Nicole Melicharová zvolnila na servisu a Peschkeová opět selhala na síti při snadném voleji.
30-30
Drama pokračuje i v pátém gemu druhé sady. Riskeová se na returnu příliš nepředvedla.
30-15
Američanky se dostávají na returnu do nadějného vedení. Melicharová musela hrát po druhém podání, Pescheová následně zaváhala na síti.
15-15
Nyní už se prosazuje také Melichaorvá na podání. Peschkeová snadno zakončila výměnu na síti.
15-0
Ale i nyní se prosazují jako první tenistky na returnu. Bradyová přidává bod po returnu po lajně.
2:2
Američanky nedokázaly potvrdit získaný brejk a ve druhém setu je tak srovnáno. Riskeová ukončila nepovedený gem bekhendem do sítě.
40-A
Dokonce přichází druhý brejk v tomto gemu. Melicharová vytloukla returnem na síti stojící Riskeovou.
40-40
Ale returnující tenistky se nevzdávají. Peschkeová vystihla volné místo přesným returnem a zařídila pokračování gemu.
A-40
Nyní už se do výhody dostávají Američanky. Alison Riskeová boduje přímo prvním servisem.
40-40
Shoda, brejkbol je rychle pryč. Riskeová sice hrála znovu jen přes druhé podání, ale ani to nedokázala Peschkeová potrestat.
40-A
Brejkbol také pro americko-české duo. Alison Riskeová netrefila ani jeden servis do vymezeného prostoru.
40-40
I o čtvrtý gem se bude bojovat přes shodu. Peschkeová se v pravou chvíli předvedla na returnu a donutila Riskeovou k úderu jen do Melicharové na síti.
40-30
Třetí fiftýn v řadě pro tenistky na servisu. Riskeová zapisuje také přímý bod proti Melicharové.
30-30
Srovnáno. Alison Riskeová přitlačila servisem Peschkeovou a ta zahrála v nouzi do sítě.
15-30
Nyní už se servírující Američanka dostává k bodu. Return Melicharové nebyl důrazný a toho využila Bradyová.
0-30
Alison Riskeová se dostává na servisu do problémů. Američanka neuspěla na podání ani proti Peschkeové, která boduje úderem od základní lajny.
0-15
Alison Riskeová může potvrdit získaný brejk i ve druhém setu. Lépe ale vstupují do gemu hráčky na returnu. Melicharová zvládla situaci po druhém podání a připisuje si parádní lob a ještě lepší přechod k síti.
2:1
A nyní už Květa Peschkeová přichází o gem na servisu! Riskeová returnovala druhý servis české tenistky přesně do Melicharové, která opět nezvládla volej na síti.
A-40
Čtvrtý brejkbol! Peschkeové nefunguje podání, tak jak by se přála. Bradyová se prosazuje dvěma údery do středu kurtu.
40-40
Důležitý třetí gem druhého setu ještě pokračuje. Riskeové vyšel tvrdý return do Melicharové.
40-A
Peschkeové se daří otočit stav gemu na svou stranu. Česká reprezentantka přidává povedený servis, volej Melicharové byl bezchybný.
40-40
Shoda, ani třetí brejkbol zámořskému páru nestačí. Alison Riskeová uspěchala výměnu po druhém servisu.
A-40
Ale Američanky se dostávají k ještě jedné šanci. Peschkeová musela hrát jen přes druhé podání, return Bradyové byl pořádně tvrdý, následně se předvedla na síti Riskeová.
40-40
Shoda. Peschkeová odvrací i druhý brejkbol. Riskeová až příliš riskovala na returnu.
40-30
Peschkeová odvrací první brejkbolovou šanci. Po prvním podání ukončila Češka výměmu volejem do volného místa.
40-15
Dva brejkboly pro americkou dvojici! Peschkeová musela hrát jen přes druhý servis, který s klidem proměnila ve fiftýn Riskeová returnem pod nohy.
30-15
Američanky se dostávají do nebezpečného vedení. Peschkeová ještě více zvolnila na servisu a to dokázala potrestat Bradyová dělovým returnem.
15-15
Peschkeová se ale rychle dostává do gemu. Riskeová sice čelila pouze druhému servisu, ale prosadit se nedokázala, return skončil v autu.
15-0
Květa Peschkeová nevstupuje do gemu na podání podle představ. Melicharová totiž prohrála přestřelku na síti a zahrála do autu.
1:1
Ve druhém setu je srovnáno. Po servisu Bradyové returnovala Peschkeová přesně křížem, následně se Riskeová ještě opřela do míčku, který dopadl ideálně na základní lajnu.
A-40
Nyní už jdou do výhody Američanky. Bradyová se mohla spolehnout na první podání, které následně ještě podpořila přesným bekhendem.
40-40
Shoda, brejkbol je bleskově pryč. Bradyová ustála situaci po druhém podání a přinutila Peschkeovou k chybě do autu.
40-A
Bradyová sice trefila první podání, následně ale zahrála jen do oblasti základní lajny. Po jestřábím oku mají hráčky na returnu brejkbol.
40-40
Shoda, o druhou hru druhé sady se bude ještě bojovat. Na Peschkeovou letěl jen druhý servis, následně vytloukla Melicharová úderem Riskeovou.
40-30
Na brejkbol to zatím americko-českému duu nestačí. Bradyová přidává bod po přestřelce s Melicharovou.
30-30
Srovnáno. Jennifer Bradyová zamířila prvním servisem pouze za vymezený prostor. Po druhém podání přišel parádní return Peschkeové.
30-15
Melicharová se ale na returnu prosazuje. Bradyová ubrala na razanci podání, Američanka napálial return křížem, následně se přesunula k síti Peschkeová, která donutila k chybě Riskeovou.
30-0
Jennifer Bradyová navíc přidává také další skvělé první podání na return Peschkeové. Američanky odskakuje na dva fiftýny.
15-0
Jennifer Bradyová vstupuje do gemu na podání přímým bodem po druhém servisu.
0:1
Nicole Melicharová si drží na úvod druhého setu svůj servis. Riskeová sice čelila jen druhému podání, ale využít toho nedokázala, nečistě trefený return končí na tribuně.
15-40
Také další důležitá výměna jde na konto americko-českého páru. Bradyová pouze o kousek musela křížný return.
15-30
Nicole Melicharová přidává první podání jen do sítě. Po druhém servisu se ale Riskeová k returnu nedostala.
15-15
Ale Američanky se přenášejí skvělou formu i do druhého setu. Po přesném returnu křížem zahrála Melicharová jen mimo dvorec.
0-15
Do druhého setu vstupuje na podání Nicole Melicharová. A ihned se také prosazuje k fiftýnu. Peschkeová sestřelila volejem Bradyovou.
6:3
První set jde na konto Američanek! Bradyová sice v důležitou chvíli netrefila první podání, ale i tím druhým donutila Peschkeovou k mizernému returnu do autu.
40-30
První setbol je pryč. Bradyová musela hrát pouze přes druhé podání a toho využila Melicharová k udržení se ve výměně a následně chybovala u sítě Riskeová.
40-15
Dva setboly pro americkou dvojici! Jennifer Bradyová trefuje eso do středu kurtu proti returnu Peschkeové.
30-15
Americké duo se vrací zpět do vedení. Melicharové se nepodařilo více zatlačit returnem.
15-15
Bradyová poslala první podání do středu kurtu, to skončilo v autu. Po druhém útočila Peschkeová s Melicharovou. Američanka trefuje smeč přesně k postranní lajně.
15-0
Jennifer Bradyová servíruje na zisk prvního setu. A začíná skvěle! Melicharová se na returnu neprosadila a poté zahrála do sítě Peschkeová.
5:3
Květa Peschkeová si s přehledem drží gem na servisu a ješět drží nasazené čtyřky v boji o první set. Na závěr vytáhla přímý bod.
15-40
Američanky se ještě dostávají do gemu. Servis Peschkeové zamířil nejprve jen do pásky, následně na tělo Riskeové, která sestřelila returnem Melicharovou u sítě.
0-40
Skvělé představení české tenistky na podání pokračuje. Bradyová neuspěla na returnu ani na druhý pokus.
0-30
I tentokrát boduje pár na servisu. Peschkeová přidává eso k boční lajně.
0-15
Květa Peschkeová servíruje proti ztrátě prvního setu. A právě česká reprezentantka bere na své konto první fiftýn důležitého gemu. Bradyová se na přesný return nezmohla.
5:2
Američanky opět odskakují do vedení o tři gemy! Alison Riskeová trefila první servis na tělo Melicharové a poté parádní přelobovala obě soupeřky.
40-15
Peschkeová se stále nemůže na returnu chytit. Po krátkém úderu zakončila výměnu s přehledem servírující Riskeová.
30-15
Melicharová se ještě dostává do gemu na returnu. Riskeová chybovala ihned druhým úderem do autu.
30-0
A další fiftýn pro Američanky, ani Peschkeová na returnu neuspěla.
15-0
Alison Riskeová vstupuje do gemu servisem k boční lajně. Melicharová výměnu od základní čáry neustála.
4:2
Je sníženo, Nicole Melicharová si drží svůj servis. Na závěr gemu si americko-česká dvojice pomohla dalším parádním volejem Peschkeové.
30-40
Melicharová vyhnala Bradyovou servisem k postranní lajně. Následně přidala pohotový úder na síti Peschkeová.
30-30
Tuhý boj bude následovat i v šesté hře. Melicharová se neprosadila na servisu a výměnu už Pechkeová nedokázala zachránit.
15-30
Nicole Melicharová trefila tvrdé první podání do středu kurtu a poté nachytala nepřipravenou Riskeovou na síti.
15-15
Ale i Bradyová s Riskeovou dokáží bodovat na returnu. Riskeová tak tak udržela míček ve hře, ale poté Melicharová odpálila volej do autu.
0-15
Snižovat stav se bude pokoušel na servisu Nicole Melicharová. Mladá Američanka vstupuje do gemu fiftýnem po parádní práci Peschkeové na síti.
4:1
Přece jen je brejk potvrzen! Jennifer Bradyová zvládla situaci na servisu a ukončuje gem přímým bodem.
40-30
Také Bradyová se dostává do potíží na servisu. Po třech jasných fiftýnem se Melicharová s Peschkeovou dotahují. Melicharová boduje returnem křížem.
40-15
Až nyní se dostává do hry také pár na returnu. Peschkeová boduje po náběhu k síti volejem do hráčky u sítě.
40-0
Bradyová je na servisu k nezastavení. Nyní ukončila výměnu úderem mezi obě soupeřky.
30-0
Jennifer Bradyová navíc přidává i další povedený první servis. Peschkeová returnovala jen do soupeřky na síti.
15-0
O potvrzení brejku bude na podání usilovat Bradyová. A Američanky začínají fiftýnem po nepřesném returnu Melicharové.
3:1
Tak to je nepříjemnost pro nasazené čtyřky v úvodu zápasu, Květa Peschkeová ztrácí gem na servisu! Na závěr gemu vyrobila zkušená Češka dvojchybu.
A-40
A americko-česká dvojice bude čelit třetímu brejkbolu. Peschkeová se opět nemohla spolehnout na první podání, to druhé dokázala Bradyová proměnit v bod.
40-40
O čtvrtý gem se ale bude ještě bojovat. Peschkeová to nemá na úvod zápasu vůbec lehké. Dvojchyba.
40-A
Květa Peschkeová otáčí stav gemu při vlastním servisu. Return Bradyové nebyl tak přesný, Peschkeové se dostala k síti a výměnu ukončila volejem.
40-40
Shoda. Ani druhý brejkboly nedokázalo duo na returnu proměnit. Peschkeová zariskovala na servisu a to se vyplatilo.
A-40
Ještě jeden brejkbol pro americkou dvojici. Bradyová přidala opět povedený return křížem, Peschkeová byla okamžitě v nouzi.
40-40
Shoda. Ani Peschkeová nedá své podání zadarmo. Přestřelka od základní lajny jde na konto české tenistky.
40-30
Přece jen jedna brejkbolová šance pro Američanky! Bradyová se opřela do returnu po lajně a vytloukla Melicharovou.
30-30
Brejkboly zatím nepřicházejí. Peschkeová zatlačila servisem a výměnu dokonala u sítě Melicharová.
30-15
Peschkeová se dostává na servisu do potíží. Po podání do středu kurtu nedokázala Peschkeová reagovat na returnu Bradyové.
15-15
Ale Alison Riskeová se už na returnu prosazuje. Servis Peschkeové nebyl z nejtvrdších a toho Američanka využila pro úder křížem.
0-15
Jako poslední se divákům představí na servisu Květa Peschkeová. Velezkušená Češka začíná důležitý gem druhým podáním na Bradyovou. Ta ale poslala return jen do sítě.
2:1
Alison Riskeová napálila první podání do středu kurtu, poté lobovala přes Peschkeovou u sítě a Melicharová v běhu už poslala míček mimo hru.
40-15
Ale Američanky si hlídají vedení v tomto gemu. Return Peschkeové zastavila síť.
30-15
Melicharová boduje na returnu. Bradyová nedosáhla na tvrdý return po lajně.
30-0
Ani Riskeová zatím nemá potíže se servisem. Retunr Peschkeové byl nebezpečný, ale Riskeová dokázala zareagovat a ještě odehrála po lajně.
15-0
Také Alison Riskeová se poprvé v zápase představí na podání. První fiftýn zařídila Bradyová tvrdým volejem na síti.
1:1
Skvěle! Dva brejkboly jsou pryč a v prvním setu je srovnáno. Na závěr gemu si Melicharová poradila v přestřelce od základní lajny s Bradyovou.
40-A
Do výhody se dostávají Melicharová s Peschkeovou! Nicole Melicharová umístila první podání do středu kurtu a poté měla poslední slovo na síti zkušenější spoluhráčka.
40-40
Shoda. Melicharové se daří srovnat nepříznivé skóre. Po druhém servisu přidala Američanka pořádně tvrdý forhend křížem.
40-30
První brejkbol je pryč. Servis Melicharové zamířil přesně do rohu vymezeného prostoru.
40-15
Dva brejkboly pro Američanky! Melicharová musela hrát pouze po druhém podání a toho využila returnující Bradyová. Peschkeové opět nevyšel volej u sítě.
30-15
Až nyní se radují z bodu také favoritky. Nicole Melicharová trefuje eso do středu kurtu.
30-0
Šestý fiftýn v řadě pro nenasazenou dvojici. Nicole Melicharová tentokrát poslala míček do středu kurtu a Peschkeová zaváhala na síti proti returnu Bradyové.
15-0
Američanky pokračují ve sběru bodů i na returnu. Melicharová odstartovala gem servisem do středu kurtu a Riskeová returnovala přesně po lajně.
1:0
Čistá hra pro americkou dvojici. K české tenistce se dostal míče příliš nízko a Peschkeová už nedokázala odpovědět.
40-0
Jennifer Bradyová zatím nemá potíže se servisem. Melicharová sice čelila jen druhému podání, ale i tak napálila return do sítě.
30-0
I druhý fiftýn jde na konto Američanek. Bradyová zvolnila na podání, ale Peschkeové po přechodu k síti ulétl volej do autu.
15-0
Do prvního setu vstupuje na podání Jennifer Bradyová. Melicharová se po returnu držela ve výměně, ale nakonec přestřelila forhend do autu.
0:0
Utkání právě začalo.
Všechny čtyři aktérky osmifinálového duelu už jsou na kurtu číslo 3. Po krátkém rozehrání může začít, jako první se představí na podání čistě americká dvojice.
Květa Peschkeová hraje s o osmnáct let mladší Melicharovou už více než rok. V loňské sezoně se americko-české duo hned dvakrát radovalo z turnajového titulu, blízko bylo od trofeje z Wimbledonu, ale ve finálovém utkání nestačila Peschkeová s Melicharovou na čistě českou dvojicí Siniaková, Krejčíková. Rok poté obě tenistky uzavřely vystoupením na Turnaji mistryň, ale hned v prvním kole opět narazily na sehranou dvojicí z České republiky a s turnajem se rozloučily.

Na úvod Australian Open musela Peschkeová s Melicharovou do třetího setu. Mariaová s Watsonovou nebyly daleko od překvapení, ale v rozhodujícím dějství padly 4:6. To ve druhém kole to už bylo pro nasazené čtyřky o něco snazší. Kičenoková s Wang se zmohly pouze na sedm uhraných her ve dvou setech.

To dvojice Američanek se dala opět dohromady po více než roční pauze. Naposledy spolu Bradyová s Riskeovou odehrály US Open v roce 2017. Hned v prvním kole ale narazily na supersilné ruské tenistky Vesninovou a Makarovovou a neuhrály ani set.

Na aktuálně rozehraném grandslamu musely Američanky na kurt pouze jednou. V prvním kole přehrály ve střech setech Sharmaovou a Wallaceovou. V druhém zápase se nenadřely vůbec, protože Azarenková s Bartyovou k utkání nenastoupily.
Hodinu po půlnoci českého času bude bojovat o postup mezi nejlepších osm párů Australian Open Květa Peschkeová. Zkušená Češka bude po boku Nicole Melicharové čelit ryze zámořskému duu Jennifer Bradyová, Alison Riskeová. Jednoznačnými favoritkami na postup do čtvrtfinále jsou sehrané Peschkeová s Melicharovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.
Články odjinud