Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Krejčíková : Jelena Ostapenková - 21. ledna 2022   02:43

4

Já děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký páteční den.
V boji o čtvrtfinále se utká s bývalou světovou jedničkou Victorií Azarenkovou z Běloruska, která sehrála na stejném kurtu předchozí duel s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou a svoji soupeřku vypráskala po setech 6:0 a 6:2, duel trval něco málo přes hodinu. Pokud chce Bára pomýšlet na úspěch, bude muset určitě předvést lepší výkon, než tomu bylo dnes.
Dvě hodiny trval tento mač, který nakonec skončil šťastným výsledkem pro českou tenistku. Barbora Krejčíková sice prohrávala 0:1 na sety a v tom druhém už 1:3 při podání soupeřky, ale v tu chvíli začala přebírat iniciativu – soupeřka začala více chybovat – a 2. set nakonec dotáhla do vítězného konce. Rozhodnutí na sebe vzala 3. sada, ve které rozhodl jediný ztracený servis, o který Ostapenková přišla hned v úvodu a i přes velkou snahu a několik brejkbolů se jí nepovedlo ztrátu dohnat. Barbora Krejčíková i s notnou dávkou štěstěny dopodávala až do vítězného konce a může se radovat z postupu do osmifinále.
Konec zápasu
6:4
Je hotovo. Krejčíková sice musela jít přes druhé podání, ale Ostapenková poslala svůj slabý úder jenom do sítě.
A-40
Tak že by do třetice všeho dobrého? Ostapenková těžkým returnem poslala míček do zámezí.
40-40
Krejčíková pomáhá soupeřce sedmou dvojchybou.
A-40
Mečbol číslo dvě. Ostapenková trefila bekhendem jenom horní část sítě.
40-40
Krejčíková úplně zbytečně přetáhla svůj úder a míček poslala daleko za základní lajnu.
40-30
Je tu mečbol. Return Ostapenkové končí v síti.
30-30
Dva míčky dělí Báru od postupu. Krejčíková sice musela jít přes druhé podání, ale soupeřka toho nevyužila a returnovala ven z kurtu.
15-30
Česká hráčka přetáhla svůj křižný forhend a míček adresovala do autu.
15-15
Krejčíková zamířila od základní čáry přesně ke vzdálenější postranní lajně a srovnala.
0-15
Slabý úder Krejčíkové letí do sítě.
5:4
Konec přestávky, podávat na postup bude Barbora Krejčíková.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Ostapenková ale nepřipustila problémy, po returnu soupeřky doběhla k síti a prudkým volejem nedala Češce šanci.
30-40
Ještě má Bára šanci, česká hráčka doběhla k síti a míček poslal podél bližší postranní lajny.
15-40
Teď už ne, křižný forhend posílá balónek za základní lajnu.
15-30
Ostapenková šla přes druhé podání, soupeřka toho využila a povedl se jí return.
0-30
Ostapenková bekhendem adresovala míček podél postranní čáry.
0-15
Krejčíková poslala svůj return mimo kurt.
5:3
Ostapenková poslala returnem míček ven z kurtu a soupeřka je jeden vyhraný gem od postupu.
A-40
Ve výhodě Krejčíková díky bodu z podání.
40-40
Štěstí pro Báru, Ostapenková poslala svůj křižný forhend jenom do sítě.
30-40
Ostapenkové prudký return byl pro Krejčíkovou až příliš velké sousto.
15-0
Ostapenková poslala svůj return ven z dvorce.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.
4:3
4:3
A celý gem pak zakončila esem. Stále ale ztrácí jednu hru.
15-40
Ostapenková zahrála forhendem podél bližší postranní čáry.
15-30
Krejčíková se štěstím dosáhla na podání soupeřky, ale na následný úder už nikoliv.
15-15
Přetažený úder lotyšské tenistky končí v autu.
0-15
Krejčíková měla výměnu dobře rozehranou, ale poslední slovo měla soupeřka, která obouručným bekhendem od základní čáry poslala míček přesně do pravého rohu kurtu.
4:2
A další, slabý return Ostapenkové zastavila páska.
40-15
Bod z podání pro Češku.
30-15
Krejčíková nedokázala dosáhnout na return soupeřky, která snižuje.
30-0
Slabý úder lotyšské hráčky doputoval do sítě.
15-0
Po úderu Ostapenkové se míček otřel o hranu pásky a doputoval do zámezí.
3:2
3:2
3:2
Krejčíková poslala svůj return do zámezí.
30-40
Ten získává Ostapenková po prudkém forhendu od sítě.
30-30
Ostapenková poslala lehký úder jenom do sítě a následuje boj o důležitý míček.
15-30
Return české tenistky míří do autu.
15-15
Bekhendový úder na vzdálenější lajnu lotyšské hráčce nevyšel.
0-15
Ostapenková zamířila rovněž do protipohybu soupeřky a získala první fiftýn tohoto gemu.
3:1
Krejčíková si dobře počkala na správný moment a poté zamířil bekhendem od sítě do protipohybu soupeřky.
A-40
Špatně trefený křižná bekhend Ostapenkové letí do zámezí.
40-40
Ostapenková zřejmě reklamovala aut, ale míček se ještě otřel o postranní čáru, takže boj pokračuje.
40-40
Krejčíková v těžké pozici nedokázal míček odehrát a přichází shoda.
40-30
Sedmé eso Báry.
30-30
Ostapenková returnovala příliš mimo kurt.
15-30
Forhend od základní lajny Krejčíkové vyšel, míček skončil v levém rohu kurtu.
0-30
Další fiftýn pro Lotyšku, soupeřka zahrála za základní čáru.
15-30
Přetažený úder české hráčky letí za základní čáru.
15-15
Ostapenková naběhla k síti a lehkým volejem zamířila do míst, kam soupeřka nemohla doběhnout.
15-0
Ostapenková špatně trefila míček a ten končí v autu.
2:0
Ostapenková se štěstím returnem odvrátila úder soupeřky, ale na následný prudký křižný forhend do jejího protipohybu už byla krátká.
A-40
A vzápětí si připisuje šesté eso.
40-40
Barbora si ale pomáhá esem.
30-40
Je tu brejkbol, Krejčíkové se nepovedl prohoz, soupeřka zahrála volej od sítě do volné části kurtu.
30-30
Ostapenková zahrála bekhendem od základní čáry jen aut.
15-30
0-30
Krejčíková zahrála forhendem jenom do autu.
0-15
Ostapenkové se povedl return a při podání soupeřky vede.
1:0
Krejčíková výborně returnovala ke vzdálenější postranní čáře a hned na úvod sebrala soupeřce podání.
40-15
Ostapenkové nevyšel křižný prudký forhend a bude čelit dvěma brejkbolům.
30-15
Pomáhá si esem.
30-0
Ostapenková špatně zasáhla míček a adresovala jej mimo kurt.
15-0
Po krátké výměně získává první fiftýn Češka.
0:0
Jelena Ostapenková se může zlobit především sama na sebe. Druhý set měla velmi dobře rozehraný, vedla 3:1 a podávala, avšak pak začala být zřejmě nervózní, dělala chyby, které předtím ne a soupeřce usnadnila zisk druhého setu. O celkové vítězce tak musí rozhodnout až závěrečná sada. Dosud se nestalo, že by duel těchto hráček dospěl až do 3. setu.
6:4
Krejčíková využila hned první možnost díky svému čtvrtému esu.
40-15
A znovu, dva setboly.
30-15
15-15
Ostapenkové oblouček tentokrát nevyšel, míček končí v autu.
0-15
Krejčíková si připisuje třetí dvojchybu.
5:4
Konec přestávky, podávat na vítězství ve 2. setu bude Barbora Krejčíková.
5:4
5:4
Čistá hra Krejčíkové při podání soupeřky, která až příliš chybovala. Nyní naběhla na síť, ovšem míček zahrála volejem za základní čáru.
40-0
Těsný aut a tři brejkboly pro Krejčíkovou.
30-0
Další chybný úder lotyšské hráčky, která zahrála do pásky.
15-0
Slabý bekhend Ostapenkové končí v síti.
4:4
A znovu, Ostapenková returnovala do autu.
40-15
Bod z podání pro Krejčíkovou.
30-15
Return Ostapenkové končí za základní lajnou.
15-15
Slabý úder Krejčíkové od základní čáry skončil ve spodní části sítě.
15-0
Ostapenková se sice snažila, ale úder soupeřky ke vzdálenější lajně už nemohla dostihnout.
3:4
3:4
3:4
Přetažený return české hráčky letí mimo.
15-40
Třetí eso Ostapenkové.
15-30
Ostapenková prudkým forhendem od základní lajny poslala míček přesně tam, kam chtěla.
15-15
Křižný úder teď Lotyšce nevyšel, míček končí v síti.
0-15
Krejčíková zkusila štěstí u sítě, ale soupeřce se povedl výborný prohoz.
3:3
Krejčíková zariskovala, ale nakonec se jí přeci jen povedlo třetí eso.
40-15
Ostapenková returnovala do zámezí.
30-15
Další dobrý míček pro českou hráčku.
15-15
Krejčíková si pomáhá esem. Na esa tedy srovnáno.
0-15
Prudký volej lotyšské hráčky u sítě a Krejčíková byla krátká.
2:3
2:3
2:3
Ostapenková poprvé ztrácí svůj servis, když svůj slabý úder adresuje jen do sítě.
40-30
Je tu brejkbol, Krejčíková zahrála svůj forhend přesně k postranní čáře.
30-30
Bodem z podání si pomáhá Jelena v těžké situaci.
30-15
První dvojchyba Ostapenkové.
15-15
Teď ale lotyšská hráčka po sérii skvělých úderů chybovala a přetažený úder poslala za základní čáru.
0-15
Velice pěknou výměnu ukončila Lotyška úderem k pravému rohu kurtu a Krejčíková se mohla už jen ohlédnout.
1:3
Ostapenkovou je třeba pochválit, po parádním returnu ještě následovala jedna výměna, kterou lotyšská tenistka ukončila forhendovým úderem k bližší postranní čáře.
30-40
Krejčíková si pomáhá podáním, return soupeřky zastavuje síť.
15-40
Dva brejkboly pro Lotyšku, která se nebojácně vrhla k síti a prudkým volejem do odkrytého dvorce získala další fiftýn. Nebyl to snadný úder.
15-30
Ostapenková počkala na pohyb protihráčky a forhendem zamířila na pravou stranu kurtu.
15-15
Česká hráčka si ale ztracený fiftýn bere vzápětí zpět.
0-15
Výborný return Ostapenkové, na který už Krejčíkové nestihla reagovat.
1:2
1:2
1:2
První čistý gem v utkání, Ostapenková naběhla blíž k síti a forhendem poslala míček na bližší postranní čáru.
0-40
Hodně podobná situace, Ostapenková si nalákala protihráčku na stranu a pak prudkým rychlým úderem poslala míček na tu druhou.
0-30
Krejčíkové se povedl return, ale na následný úder protihráčky už byla krátká.
0-15
Bod z podání pro Lotyšku.
1:1
Krejčíková si pomohla podáním a po returnu soupeřku zamířila forhendem do jejího protipohybu.
A-40
Výhoda na straně Češky, Ostapenková zahrála do pásky.
40-40
Krejčíková naběhla na síť, ale svým prudkým úderem minula postranní čáru.
40-30
První eso české hráčky.
30-30
Ostapenková může litovat, dobře rozehranou výměnu ukončila trochu zbytečným úderem do sítě.
15-30
Druhá dvojchyba na straně české tenisty.
15-15
Skvěle zahraný úder forhendem v podání lotyšské tenistky, na který neměla soupeřka šanci reagovat.
15-0
Krejčíková šla přes druhé podání, Ostapenková toho nevyužila a zahrála míček do sítě.
0:1
Ostapenková pokračuje ve velmi dobré hře a ve druhém setu jde do vedení.
15-40
15-30
Ostapenková nabíhala k síti, kde míček špatně podebrala a poslala jen do ní.
0-30
Krejčíková zahrála míček do autu a hodně se na sebe zlobí.
0-15
Druhý set začíná svým druhým esem.
0:0
Zatím poměrně překvapivý výsledek, leč zcela zasloužený. Jelena Ostapenková se favoritky vůbec nezalekla a po právu získala první set.
2:6
Krejčíková docela dlouho oddalovala své podání, Ostapenková se ale nenechala rozhodit a perfektním křižným forhendem na vzdálenější stranu využívá druhý setbol, čímž první sadu ukončuje.
30-40
První Bára odvrací bodem z podání.
15-40
Znovu česká tenistka přetáhla svůj úder a jsou tu dva setboly.
15-30
Dva míčky dělí Jelenu od zisku první sady, přetažený úder Báry letí do zámezí.
15-15
Teď lotyšská hráčka na úder nedosáhla a míček trefila hranou rakety.
0-15
Perfektní return Ostapenkové ke vzdálenější postranní čáře.
2:5
2:5
2:5
Krejčíková zahrála forhendem do protipohybu soupeřky, ale míček poslala do autu.
40-A
Velmi dobře zahraný forhend lotyšskou tenistkou končí u základní čáry.
40-40
Zatím se Krejčíkové moc nedaří, její return končí v těsném autu.
40-30
O to víc jí může mrzet, že fiftýn nezískala, neboť nyní má brejkbol.
30-30
Krejčíková měla výměnu dobře rozehranou, jenže chybovala a křižný forhend adresovala ven z kurtu.
30-15
Ostapenková forhendovala do volné části kurtu, ale zahrála těsný aut.
15-15
Ostapenková možná trochu nečekala return soupeřky a na míček už nedosáhla.
0-15
2:4
Krejčíková snižuje, soupeřka poslal míček bekhendem do zámezí.
40-15
Po prudkém returnu soupeřky zahrála Bára slabým úderem jen do sítě.
40-0
V těžké pozici zahrála Ostapenková forhendem do sítě.
30-0
Teď lotyšská tenistka pro změnu míček špatně trefila a je z toho bod z podání pro Báru.
15-0
Ostapenková přetáhla svůj úder a míček adresovala ven z kurtu.
1:4
1:4
1:4
Stylově esem zakončila Ostapenková tento gem, čímž potvrzuje brejk.
30-40
Krejčíková zahrála do autu a gembol pro protihráčku.
30-30
Výborný bekhendový křižný úder Lotyšky ke vzdálenější postranní lajně.
30-15
Ostapenková posílá v tísni míček jenom do autu.
15-15
Krejčíková měla štěstí, když po jejím úderu skončil míček na základní lajně, soupeřka jej odvrátila v poslední chvíli, ovšem česká hráčka k němu následně doběhla u sítě a prudkým forhendem zamířila do volné části kurtu.
0-15
Krejčíková přetáhla svůj úder a míček adresovala do zámezí.
1:3
Ten druhý už ano. Poté co se jí povedl return zahrála Bára jen do spodní části sítě.
15-40
Ostapenková špatně returnovala a první brejkbol nevyužívá.
0-40
Ostapenková dobře počkala na správný moment a pak bekhendem udeřila na levou stranu k základní čáře.
0-30
Ostapenková získává i druhý fiftýn a Bára je v problémech.
0-15
První dvojchyba Krejčíkové.
1:2
1:2
Máme odehrány tři gemy a dvacet minut. Pro srovnání, ve včerejším utkání mezi Macháčem a Cressym byl celý první set odehrán za 25 minut, Američan jej vyhrál poměrem 6:1.
1:2
1:2
A konečně končí i celý gem. Krejčíková returnovala mimo.
40-A
Krejčíkové hra u sítě nevyšla, Ostapenkové se povedl oblouček, který se štěstím skončil v kurtu.
40-40
Stále stejný scénář, žádná z hráček se nemá k tomu, aby gem ukončila.
40-A
Krejčíková posílá svůj return ven z kurtu.
40-40
Křižný bekhend Ostapenkové zastavuje znovu síť a stále tak není konec.
40-A
40-40
Ostapenková šla přes druhé podání, Krejčíková odhadla směr jejího úderu, ale trestuhodně returnovala mimo kurt.
A-40
Brejkbol číslo tři. Po hezké výměně netrefila lotyšská hráčka míček dobře a zahrála jej do autu.
40-40
Ale konec gemu se nekončí, Ostapenková trefuje forhendem pouze síť.
40-A
Nyní má výhodu Ostapenková.
40-40
Ani druhá možnost není využita, Lotyška opět trefila přesně prostor u postranní čáry.
A-40
Brejkbol číslo dvě, Bára dostihla míček se štěstím před sítí a poslala jej do míst, kam soupeřka nedoběhla.
40-40
Ostapenková ale těžkou chvíli ustála a bekhendem poslala úder do odkryté části dvorce.
A-40
Dobrý return přináší české hráčce brejkbol.
40-40
I ve třetím gemu máme shodu, Ostapenková zahrála míček za základní čáru.
30-40
Krejčíková returnovala bekhendem jen do hrany pásky, což byla škoda.
30-30
Ostapenková čekala aut, ale to se nestalo, překvapená hráčka poté adresovala svůj úder do zámezí.
15-30
Ostapenková zřejmě nečekala return soupeřky a míček poté odvrátila ven z kurtu.
0-30
Znovu aut z rakety české tenistky, tentokrát zcela jasný.
0-15
Podobný případ, ale na druhé straně, Krejčíková poslala bekhendem od základní čáry míček těsně do autu.
1:1
Trochu smůla pro Ostapenkovou, která svůj křižný forhendový úder mířila k postranní čáře, kterou o kousek minula.
A-40
Bod z podání pro Báru.
40-40
Opět shoda, křižný forhend Krejčíkové letí ven z kurtu.
40-30
Gembol pro Krejčíkovou, Ostapenková zahrála do autu.
30-30
Ostapenková zahrála forhendem do protipohybu soupeřky, ale minula lajnu.
15-30
Hodně nepřesný úder Báry končí vedle postranní čáry.
15-15
Teď už ale Lotyšce úder nevyšel, míček končí v zámezí.
0-15
Ostapenková prudkým forhendem k postranní čáře získala při podání Báry první fiftýn.
0:1
Bod z podání pro Ostapenkovou, return české hráčky skončil za základní čárou.
40-A
Ostapenková zahrála prudce na levou stranu k základní lajně a Krejčíková už nestačila míček vrátit zpět.
40-40
Je tu shoda, Ostapenková trefuje aut.
30-40
Lotyška zahrála příliš slabý bekhend, míček skončil v síti.
15-40
Špatně trefený return české hráčky a dva gemboly pro Ostapenkovou.
15-30
Forhnedem do protipohybu soupeřky získává Bára první fiftýn.
0-30
Return Krejčíkové letí ven z kurtu.
0-15
Prudký bekhend od základní lajny poslala Češka jen do pásky.
0:0
Hráčky vstupují na hrací plochu.
Zápas mezi Azarenkovou a Svitolinovou před chvílí skončil, na řadu může tedy přijít tento mač.
Vzájemné zápasy

Co se týče vzájemných utkání, v tomto ohledu vede lotyšská hráčka, která ze čtyř střetnutí odcházela ve třech případech jako vítěz. Nutno říct, že se všechny tyto duely odehrály v roce 2015, ten úplně poslední pak loni v Dubaji a to už se z výhry 2:0 radovala Bára. Souboj těchto tenistek dosud nikdy neskončil jinak, než tímto rozdílem.
Dobré ráno, čeká nás 3. kolo AO v ženské kategorii a do hry jde česká zástupkyně.

Barbora Krejčíková narazila v 1. kole na Němcku Andreu Petkovičovou, kterou po zhruba hodině hry vyřadila po setech 6:2 a 6:0. Následovala Číňanka Xiyu Wang a ani zde česká hráčka na kurtu dlouho nepobyla, jen o něco déle než s německou soupeřkou, tu čínskou vyřadila po setech 6:2 a 6:3.
Čtvrtá hráčka žebříčku WTA tím překonala své maximum, kterým bylo právě 2. kolo z let 2020 i 2021 a nemusí zůstat jen u toho, proti Ostapenkové je pasována za favoritku.

Jelena Ostapenková 27. hráčka žebříčku na úvod narazila na Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovou, která sice vyhrála v tie-breaku první set, ale ty další dva prohrála. I druhé utkání lotyšské tenistky se hrálo na tři sety a Ostapenková po velkém boji, který trval téměř dvě hodiny, porazila po setech 6:4, 2:6 a 6:4 americkou protivnici Alison Riskeovou.
Také pro Jelenu je 3. kolo překonáním maxima z roku 2020, kdy skončila ve 2. kole, předtím to bylo vždy hned v úvodním utkání.
Jak pro Krejčíkovou, tak pro Ostapenkovou se jedná o čtvrtou účast na tomto grandslamovém turnaji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.