Challenger Bastad -  ONLINE PŘENOS -  Václav Šafránek : Pedro Martinez Portero - 12. července 2018   13:28

6

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Je konec! Pedro Martinez Portero poráží Václava Šafránka 7:5 a 6:2 a postupuje do semifinále turnaje v Bastadu. V prvním setu měli oba tenisté velké problémy s udržením vlastního servisu. Šafránek vedl 5:2, ale poté se zbytečně začal hádat s rozhodčí a prohrál první set 7:5. Hned v úvodu druhého setu navíc přišel o podání a z této těžké pozice se nedokázal dostat. Martinez Portero si druhou sadu zkušeně pohlídal a opanoval ji výsledkem 6:2.
Konec zápasu
2:6
Pedro Martinez Portero využívá hned první mečbol a poráží Václava Šafránka po setech 7:5 a 6:2!
0-40
Šafránek pokazil bekhend od základní čáry a nabízí soupeři tři mečboly.
0-30
Španěl se tentokrát vydal k síti a je dva míče od postupu.
0-15
Pedro Martinez Portero zahajuje další gem přímým bodem z podání.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Pedro Martinez Portero.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Pedro Martinez Portero znovu bere českému tenistovi podání a navyšuje své vedení na 5:2! Český hráč je gem od vyřazení.
15-40
Václav Šafránek navíc vyrobil nevynucenou chybu od základní čáry a nabízí Porterovi dva brejkboly!
15-30
Španělský tenista doběhl nepovedený kraťas českého tenisty a následným úderem nedal Šafránkovi šanci.
15-15
Také Pedro Martinez Portero nyní pokazil bekhend od základní čáry.
0-15
Šafránek otálel s forhendem od základní čáry a nakonec trefil jen síť.
2:4
Pedro Martinez Portero ukončuje gem esem a navyšuje své vedení na 4:2!
15-40
Přímý bod z podání pro španělského tenistu.
15-30
Český hráč sice doběhl soupeřův kraťas, ale jeho následný úder skončil v těsném autu.
15-15
Český hráč se dlouho držel v přestřelce od základní čáry. Šafránek poté ale pokazil bekhendový úder.
15-0
Španělský tenista nezačíná vůbec dobře. Martinez Portero pokazil snadný volej.
2:3
2:3
2:3
Václav Šafránek si bez větších problémů podržel své podání a snižuje stav druhé sady na 3:2.
40-15
Martinez Portero nenechává Šafránkovi čistou hru. Španěl trefil dobrý bekhend.
40-0
Eso a tři gemboly pro Šafránka!
30-0
Další skvělý servis českého tenisty. Přímý bod!
15-0
Václav Šafránek trefil dobrý servis a následným volejem dohrál výměnu.
1:3
Pedro Martinez Portero si znovu dokázal pohlídat své podání a ve druhém setu vede 3:1!
40-A
Španělský tenista nechce soupeře pustit k brejkbolu. Šafránek se po jeho bekhendu natahoval marně.
40-40
Míček získává Šafránek.
30-40
Míček získává Martinez Portero.
30-30
Šafránek bojuje! Český tenista zahrál parádní prohoz po čáře.
15-30
Šafránek znovu zahrá dobrý kraťas a donutil soupeře k chybě.
0-30
Martinez Portero teď podává opravdu skvěle. Přímý bod z podání.
0-15
Šafránek si přivedl svého soupeře k síti, jenže následným bekhendem trefil síť.
1:2
1:2
1:2
Václav Šafránek dokázal odvrátit brejkbol a drží si své podání. Martinez Portero vede 2:1.
A-40
Při českém hráči nyní stálo i štěstí. Jeho riskantní forhend dopadl na čáru.
40-40
Šafránek se vydal k síti, kde se mu dnes daří. Brejkbol je pryč.
30-40
Pedro Martinez Portero znovu předvedl ukázkovou defenzívu, přeloboval svého soupeře a vybojoval si další brejkbol.
30-30
Jenže po skvělém úderu následuje nevynucená chyba z bekhendové strany.
30-15
Šafránek střídá dobré a špatné momenty. Nyní vykouzlil nechytatelný bekhend po čáře.
15-15
Český tenista neudržel trpělivost v přestřelce od základní čáry a napálil míček do sítě.
15-0
Šafránek si forhendem do rohu dvorce připravil útok, vydal se k síti a volejem zakončil výměnu.
0:2
Pedro Martinez Portero si drží své podání, potvrzuje brejk z předchozí hry a vede 2:0.
30-40
Šafránek měl na raketě brejkbol, jenže to znovu přehnal s délkou zdánlivě snadného forhendu!
30-30
Český hráč se opět dostal až k síti, kde zahrál tři parádní voleje. Na poslední už Martinez Portero nedosáhl.
15-30
Šafránek nezamířil bekhendem od základní čáry do dvorce.
15-15
Martinez Portero si okamžitě pomohl přímým bodem z podání.
15-0
Šafránek se vydal k síti, kde si počkal na prohoz svého soupeře a přesným volejem uklidil míč mimo jeho dosah.
0:1
Pedro Martinez Portero hned v úvodu druhého setu bere Šafránkovi podání a ujímá se vedení 1:0!
40-A
Martinez Portero si však vybojoval další šanci. Český tenista pouštěl jeho prohoz do autu, ale míček byl dobrý.
40-40
První brejkbol druhého setu český tenista likviduje přesným bekhendem do rohu dvorce.
40-A
Václav Šafránek to přehnal s délkou forhendu od základní čáry a nabízí soupeři brejkbol!
40-40
Dvojchyba českého tenisty a rázem je tady drama!
40-30
Šafránek zbytečně riskoval s bekhendem od základní čáry. Jeho dělovku zastavila síť.
40-15
Španěl se vydal k síti, ale Václav Šafránek využil špatného voleje a soupeře bez problému prohodil.
30-15
Česká hráč krásným forhendem od základní čáry dostal soupeře pod tlak a Martinez Portero zahrál jen do sítě.
15-15
Jeho druhý pokus o změnu rytmu už mladý španělský tenista doběhl a nechytatelně vrátil míček přes síť.
15-0
Šafránek na úvod druhého setu zahrál povedený kraťas.
5:7
Druhý setbol už Pedro Martinez Portero využívá a získává první sadu výsledkem 7:5!
15-40
Pedro Martinez Portero sice doběhl i další kraťas, ale tentokrát pokazil svůj úder a trefil jen pásku.
0-40
Martinez Portero opět doběhl další kraťas českého tenisty a zajistil si tři setboly!
0-30
Španěl si dobrým servisem připravil pozici a krásným forhendem vymetl roh dvorce.
0-15
Martinez Portero doběhl špatný kraťas Václava Šafránka a následným bekhendem nedal českému tenistovi šanci.
5:6
5:6
5:6
Pedro Martinez Portero bere Šafránkovi podání čistou hrou, vede 6:5 a bude podávat na zisk prvního setu. Český tenista se opět hádá s paní rozhodčí.
0-40
Navíc přichází nevynucená chyba a trojice brejkbolů pro mladého Španěla.
0-30
Martinez Portero si všiml náběhu českého tenisty k síti a krásným lobem si vybojoval fiftýn.
0-15
Šafránek chtěl po dobrém podání zariskovat z forhendu, ale vyhodil míček do autu.
5:5
Pedro Martinez Portero si v dlouhém gemu dokázal udržet své podání a srovnává stav prvního setu na 5:5.
40-A
Martinez Portero musel hrát dlouhou výměnu od základní čáry a počkal si na chybu českého hráče.
40-40
Tento gem je jako nekonečný příběh! Skvělý český tenista opět vyrazil k síti a zahrál vítězný volej.
40-A
Španělský tenista si opět pomohl přímým bodem z podání.
40-40
Stále není konec gemu! Český hráč skvěle doběhl soupeřův kraťas. Martinez Portero na jeho úder nenašel recept.
40-A
Přímý bod pro španělského hráče.
40-40
Martinez Portero si u sítě zkušeně počkal na úder českého tenisu a zahrál vítězný volej do otevřené poloviny dvorce.
A-40
Další setbol pro českého tenistu! Šafránek se vydal k síti a nedal Španělovi sebemenší šanci.
40-40
Šafránek se nevzdává! Český tenista vybojoval fiftýn a oslavil jej hlasitým pokřikem.
40-A
Martinez Portero si tedy připisuje eso.
40-40
Václav Šafránek se hádá s hlavní rozhodčí! Martinez Portero totiž trefil dobrý servis, ale český tenista tvrdí, že nebyl připraven ke hře!
40-40
Ani teď to nevyšlo. Český hráč to přehnal s rotací u bekhendu od základní čáry.
A-40
Vzápětí však Španěl pokazil pokus o zkrácení hry a Šafránek má druhý setbol.
40-40
Martinez Portero první šanci na ukončení setu maže přímým bodem z podání.
40-30
Setbol! Šafránek totiž zahrál fantastický return.
30-30
Přímý bod z podání! Uvidíme gembol nebo setbol?
30-15
Martinez Portero ještě bojuje o setrvání v prvním setu. Na jeho bekhend nemohl Šafránek dosáhnout.
30-0
Český hráč se dostává k nadějnému skóre. Martinez Portero pokazil snadný volej.
15-0
Český tenista si rozběhal svého soupeře z jedné strany dvorce na druhou a zahrál vítězný forhend na čáru.
5:4
5:4
5:4
Pedro Martinez Portero využívá hned první brejkbol, bere Šafránkovi podání a vrací se do boje o první sadu!
0-40
Šafránek pokazil zkrácení hry a poslal míček do sítě. Tři brejkboly pro mladého Španěla!
0-30
Český tenista navíc vyrobil nevynucenou chybu z forhendové strany.
0-15
Šafránek nezačíná zrovna dobře. Martinez Portero dobře útočil a svůj forhend posadil nechytatelně na čáru.
5:3
Pedro Martinez Portero si poprvé v utkání drží své podání a snižuje na 5:3. Šafránek bude podávat na zisk první sady.
15-40
Šafránkovi sice pomohlo prasátko, ale španělský tenista rychle zareagoval a poslal míček do dvorce.
15-30
Španěl si v pravou chvíli pomohl přímým bodem z podání.
15-15
Tentokrát už mu kraťas vyšel. Martinez Portero byl u míčku včas, ale trefil síť.
0-15
Šafránek se pokoušel o zkrácení hry, ale v cestě mu stála síť.
5:2
5:2
5:2
Václav Šafránek si znovu dokázal pohlídat podání, potvrzuje brejk z předchozího gemu a vede 5:2!
40-30
Eso a gembol pro českého hráče!
30-30
Španělský tenista si na brejkbol musí počkat. Šafránek si připravil pozici dobrým servisem a ukončil výměnu forhendem do rohu dvorce.
15-30
Španěl honil českého tenistu po dvorci. Šafránek sice poslední kraťas doběhl, ale vinou podklouznutí míček nevrátil přes síť.
15-15
Martinez Portero stále bojojue. Španěl zahrál Šafránkovi na tělo a český hráč míček vyhodil do autu.
15-0
Po skvělém servisu si český hráč troufl na riskantní forhend a poslal míček přímo na čáru.
4:2
Výborně! Václav Šafránek už třetí brejkbol využívá a potřetí v utkání bere svému soupeři servis! Český tenista vede 4:2.
A-40
Třetí brejkbol! Další Španělův kraťas byl příliš krátký.
40-40
Šafránek chtěl ukončit výměnu riskantním forhendem, ale trefil síť.
A-40
Český tenista však dostává další možnost. Šafránek zahrál parádní return, na který Martinez Portero nenašel odpověď.
40-40
Martinez Portero si při brejkbolu troufl na riskantní kraťas. Český tenista se jen ohlédl.
40-30
Skvěle Šafránek! Český hráč si počkal na krátký úder soupeře a parádním forhendem do rohu dvorce nedal Španělovi šanci.
30-30
Tentokrát však Martinez Portero zahrál parádní kraťas, který český hráč nedokázal umístit do dvorce.
30-15
Šafránek bušil do bekhendu svého soupeře. Španělský tenista se musel po míčku natahovat a trefil pásku.
15-15
Martinez Portero zatlačil českého tenistu daleko za základní čáru a Šafránek vyhodil míček do autu.
15-0
Španěl při svém podání nezačíná vůbec dobře. Martinez Portero měl před sebou otevřenou polovinu dvorce, ale napálil míček do autu.
3:2
3:2
3:2
Václav Šafránek si poprvé v utkání drží své podání a ujímá se vedení 3:2.
40-15
Španěl si všiml Šafránkova pohybu a zvolil zkrácení hry. Český tenista neměl nárok.
40-0
Český tenista honil soupeře z jedné strany dvorce na druhou a vypracoval si tři gemboly.
30-0
Martinez Portero měl na raketě vítězný forhend, jenže z dobré pozice napálil pásku.
15-0
Český tenista se zlepšuje také na podání. Šafránek tentokrát zahrál fantastický forhend na čáru.
2:2
Václav Šafránek podruhé v řadě získává zpátky své ztracené podání a srovnává stav prvního setu na 2:2!
A-40
Španěl předvedl další dvojchybu! Brejkbol pro Šafránka.
40-40
Dramatický gem nadále pokračuje. Šafránek se skvěle bránil a dočkal se soupeřovy chyby.
40-A
Martinez Portero si skvělým servisem vypracoval další gembol.
40-40
Gem stále nekončí! Martinez Portero zahrál špatný volej a český tenista opět trefil vítězný prohoz.
30-40
Martinez Portero vyhnal skvělým forhendem Šafránka ven z dvorce a došel si k síti pro vítězný volej.
30-30
Na brejkboly si Šafránek musí počkat. Přímý bod z podání!
30-15
Český tenista si skvěle připravil náběh k síti, kde zahrál fantastický volej. Martinez Portero je znovu pod tlakem.
15-15
Šafránek si vytáhl soupeře k síti, počkal si na kratší úder a zahrál vítězný prohoz po čáře.
0-15
1:2
1:2
1:2
Pedro Martinez Portero zahrál ve výměně dva povedené loby, poté si znovu vytáhl k síti a bere českému tenistovi podání!
15-40
Dvojchyba Šafránka znamená další dva brejkboly pro španělského hráče!
15-30
Martinez Portero zariskoval při bekhendu od základní čáry a poslal míček do autu.
0-30
Další nevynucená chyba Václava Šafránka přináší nadějné skóre pro Španěla.
0-15
Český tenista si skvělým forhendem připravil útok, jenže následným forhendem poslal míček do autu.
1:1
Výborně! Václav Šafránek si okamžitě bere zpátky své ztracené podání a srovnává stav první sady na 1:1!
A-40
Šafránek doběhl fantastický kraťas svého soupeře a dobrým bekhendem nedal Porterovi šanci.
40-40
30-40
15-40
Martinez Portero opět mířil k čáře, ale jeho forhend byl o kousek delší.
15-30
Španělský tenista zatím hraje velmi dobře. Mladý tenista si podáním otevřel levou stranu dvorce a následným forhendem na čáru si zajistil fiftýn.
15-15
Španělský tenista si pohotově pomohl přímým bodem z podání.
15-0
Václav Šafránek se dočkal prvního fiftýnu. Martinez Portero bekhendem napálil pouze síť.
0:1
Pedro Martinez Portero využívá hned první brejkbol a čistou hrou bere českému tenistovi servis! Španěl vede 1:0.
0-40
Šafránek nedoběhl fantastický kraťas svého soupeře a Martinez Portero má hned v prvním gemu tři brejkboly!
0-30
Tentokrát se španělský tenista vydal k síti, kde si počkal na pomalý forhend Šafránka a volejem si zajistil fiftýn.
0-15
Do utkání vstupuje lépe mladý Španěl. Martinez Portero se držel ve výměně od základní čáry a ukončil výměnu bekhendem po čáře.
0:0

Václav Šafránek je čtyřiadvacetiletý tenista z České republiky. Šafránkovi patří 252. pozice světového žebříčku, je tedy o jediné místo za svým dnešním soupeřem. Český tenista se skrz kvalifikaci pokoušel prokousat do Wimbledonu, ale padl hned v prvním duelu. Tady v Bastadu zatím porazil domácího Bergeviho a Číňana Wu.

Pedro Martinez Portero je teprve jednadvacetiletý tenista ze Španělska. Aktuálně je na 251. příčce světového žebříčku. Na turnajích nižší třídy teprve sbírá zkušenosti a většinou končí v úvodních kolech. V Bastadu ale nejprve porazil Blanceneauxe a v minulém kole vyprovodil ve dvou kolech Monteira z Brazílie.
Dobré odpoledne u sledování textového přenosu ze čtvrtfinále challengeru v Bastadu. Společně budeme sledovat souboj mezi Václavem Šafránkem a Pedrem Martinezem Porterem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.