Challenger Meerbusch -  ONLINE PŘENOS -  Roberto Ortega-Olmedo : Adam Pavlásek - 14. srpna 2019   11:29

4

První set ovládl jednoznačně Roberto Ortega-Olmedo, jelikož českému hráči se nedařila hra při vlastním podání. V závěru setu sice Adam bojoval, ale obrovské manko už nedotáhl. Druhá sada byla mnohem vyrovnanější. Španěl sice získal první brejk, jenže Pavlásek stav gemů otočil na svou stranu. Ovšem v závěru zápasu se nevyvaroval dalších chyb a soupeřově aktivitě, a tak odešel z kurtu poražený.

Roberto Ortega-Olmedo postupuje do třetího kola, kde turnajovou šestku čeká Ital Raul Brancaccio.

Tímto se s vámi loučím, a tak přeji vám příjemný zbytek středečního dne.
Konec zápasu
6:4
Je dobojováno! Adam Pavlásek zahrál krátký míček, který Španěl doběhl a poté ho poslal do protipohybu českého hráče. Roberto Ortega-Olmedo tak míří do třetího kola turnaje.
A-40
Roberto Ortega-Olmedo má další šanci na ukončení zápasu! Španělský hráč zahrál tvrdý forhend do rohu kurtu a Adam Pavlásek se pak už marně natahoval.
40-40
Jdeme zpátky na shodu! Španěl zkrátil hru, což Pavlásek vystihl, ale na prohoz doleva už neměl šanci.
40-A
Výhoda pro Pavláska, jelikož Roberto Ortega-Olmedo předvedl dlouhý forhend od základní čáry.
40-40
Ještě se bude hrát, protože fiftýn putuje na stranu českého hráče. Adam Pavlásek musí zabojovat a důležitý gem získat.
40-30
Adam Pavlásek se na sebe zlobí, jelikož soupeře rozběhal, ale poté chyboval. Roberto Ortega-Olmedo může ukončit dnešní střetnutí!
30-30
Španělův return zamířil znovu do pásky, Pavlásek si počkal na stejný míček, který mu pomocná rozhodčí hodila.
30-15
Situace už vypadá o něco lépe, ne však ideálně. Adam se znovu nacházel u sítě, odkud volejem výměnu ukončil.
30-0
Tohle už s českým hráčem nevypadá vůbec dobře, Adam totiž poslal další míček do autu.
15-0
Adam sice tlačil na pilu, ale prvním bekhendem u sítě výměnu neukončil a poté trefil jen pásku.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Adam Pavlásek.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Těžkou situaci Roberto Ortega-Olmedo zvládl, a tak Adam za malou chvíli půjde odvracet konec zápasu. Český hráč poslední fiftýn výměny ztratil po nepřesném returnu.
A-40
Pavlásek se pokusil o zkrácení hry, jenže míček zatavila páska.
40-40
Španělský hráč výborně útočil a také druhý brejkbol smazal. Roberto Ortega-Olmedo si naběhl k síti, odkud výměnu volejem ukončil.
30-40
První brejkbol se španělskému hráči podařil smazat.
15-40
Brejkboly pro českého reprezentanta, který zareagoval na kratší bekhend vítězným míčkem do rohu kurtu.
15-30
Bekhendový úder od základní čáry vyhodil Roberto Ortega-Olmedo za levou postranní čáru.
15-15
také Španěl zaznamenal dvojchybu, když druhé podání poslal těsně vedle postranní čáry.
15-0
Další Pavláskova chyba, jelikož Adam poslal míček znovu do autu.
4:4
Lepší chvíli na dvojchybu už si Adam Pavlásek nemohl vybrat. Náš hráč poslal druhé podání jen do sítě a ztrácí svůj servis.
40-0
Hned tři brejkboly má španělský hráč, který se tak bude moci vrátit do druhého setu. Adam Pavlásek totiž předvedl další dlouhý úder.
30-0
Český hráč znovu chybuje, jelikož opět neposlal míček na druhou stranu kurtu.
15-0
Roberto Ortega-Olmedo se tlačil do forhendu soupeře, který ale trefil jen síť.
3:4
3:4
3:4
Adam Pavlásek znovu prolamuje soupeřův servis a rázem se dostává na koně. Český hráč půjde za malou chvíli podávat a doufejme, že druhý set získá.
30-40
Opět dlouhá výměna, která znamená brajkbol pro českého hráče! Roberto Ortega-Olmedo zkrátil hru, ovšem Pavlásek vytáhl záchranný úder po lajně.
30-30
Tentokrát byl aktivnější Adam Pavlásek, jehož volej ještě soupeř vybral, ale balonek už do kurtu neposlal.
30-15
Sice se španělský hráč nacházel u základní čáry, ale měl míček nad hlavou, a tak českému soupeři nedal šanci.
15-15
Roberto Ortega-Olmedo chtěl hrát míček až k základní čáře a hlavně do rohu, ale míček byl příliš dlouhý.
15-0
Po dobrém returnu se Ortega-Olmedo bránil, ale v úzkých vytáhl skvělý forhend.
3:3
Je to dobré, je srovnáno! Adam Pavlásek zlepšil ve druhém setu hru při vlastním podání a okamžitě mu to přináší ovoce.
30-40
Český tenista znovu zvolil přechod k síti, kde měl míček nad hlavou, a tak volejem nedal soupeři šanci.
30-30
Míček získává Ortega-Olmedo.
15-30
Adam si pomohl skvělým servisem na téčko, což soupeř nedokázal zlikvidovat.
15-15
Ortega-Olmedo rozběhal českého tenistu a poté zaznamenal vítězný forhend do levé části kurtu.
0-15
Druhá sada je vyrovnané, což potvrzují i získané míčky. Tentokrát return Španěla skončil na pásce.
3:2
3:2
3:2
Český hráč si bere ztracené podání zpátky a je znovu ve hře od vítězství ve druhém setu. Adam Pavlásek zaznamenal vítězný míček, když forhend poslal po lajně do rohu kurtu.
40-A
Také Adam se dočkal brejkbolu, jelikož Španěl poslal míček pouze do pásky.
40-40
Znovu shoda, Adam Pavlásek by potřeboval prolomit soupeřův servis.
A-40
Adam Pavlásek byl ve výměně aktivnější a dostal se rychle k síti. Jenže Ortega-Olmedo zahrál na soupeřovo tělo, což se mu vyplatilo.
40-40
Jenže český hráč ještě bojuje, a tak je tu shoda.
40-30
Adam Pavlásek si na rutern naskočil, ale míček už do kurtu nedostal. Je z toho další dlouhý míček.
30-30
Ortega-Olmedo zahrál míček do těsného autu, což následně posvětil i umpirový rozhodčí.
30-15
Bohužel přichází další Pavláskova chyba, který bekhendem poslal míček znovu jen do sítě.
15-15
Po patnácti, Pavlásek totiž zahrál světový return po lajně.
15-0
Na poslední forhend si Adam sice naskočil, ale míček umístil jen do sítě.
3:1
Sledovali jsme možná rozhodující gem druhého setu! Roberto Ortega-Olmedo se znovu nacházel u sítě a připsal si vítězný forhend do protipohybu soupeře.
A-40
Další brejkbol pro Ortega-Olmeda, který dostal šanci zadarmo. Adam Pavlásek totiž zaznamenal další dvojchybu.
40-40
Adam bude muset jít do koncovky gemu přes shodu, jelikož soupeř byl opět na síti úspěšný.
30-40
Roberto Ortega-Olmedo znovu předvedl nepřesný úder, který skončil v jasném autu.
30-30
Míček získává Pavlásek.
30-15
Roberto Ortega-Olmedo hraje opravdu skvěle a Adama v dalším průběhu nečeká nic snadného.
15-15
Španěl chybou od základní čáry poslal míček až za základní lajnu.
15-0
Další dlouhou výměnu získal Roberto Ortega-Olmedo, který nejprve přitlačil na soupeře a poté se nenechal u sítě prohodit.
2:1
2:1
2:1
Roberto Ortega-Olmedo znovu udržel své podání a jde do vedení. Pavláskův return byl znovu dlouhý, a tak získal Španěl laciný míček.
40-15
Oba hráči byli znovu u sítě, kde byl znovu úspěšnější španělský hráč.
30-15
Začínají se hrát dlouhý výměnu, poslední ukončil vítězným forhendem Roberto Ortega-Olmedo.
15-15
Zprvu byl aktivnější Roberto Ortega-Olmedo, ovšem po chvilce se misky vah převážily. Jenže Pavlásek trefil pásku, která míček poslal do autu.
0-15
1:1
Čistou hrou získává první hru na podání ve druhém setu Adam Pavlásek. Return soupeře byl totiž znovu nepřesný.
0-40
0-30
Po servisu na prostředek kurtu předvedl Roberto Ortega-Olmedo return do autu.
0-15
Vítězný forhend od základní čáry předvedl Adam Pavlásek, soupeř se u po míčku marně natahoval.
1:0
Adam Pavlásek znovu napálil míček do sítě, a tak jde úvodní gem na stranu španělského hráče.
40-30
Sledovali jsme skvělou výměnu, která nabídla několik herních variant. Oba hráči se nacházeli u sítě, kde byl úspěšnější Roberto Ortega-Olmedo, jenž soupeře přeloboval.
30-30
Další těsný aut španělského hráče, který posadil balonek za levou postranní čáru.
30-15
Španělský hráč přiběhl k síti, odkud výměnu sice ukončil, ale míček poslal jen do autu.
30-0
Další fiftýn jde na stranu Španěla, jelikož Adam Pavlásek z bekhendu trefil jen síť.
15-0
Vítězným bekhendem zahajuje druhou sadu Roberto Ortega-Olmedo.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Roberto Ortega-Olmedo.
6:3
Úvodní sada končí vítězstvím španělského hráče, jelikož v poslední výměně poslal Adam Pavlásek míček do autu. Českému hráči se ne podání vůbec nedařilo, což v následujících minutách musí zlepšit, jinak na turnaji končí.
40-30
Roberto Ortega-Olmedo bude moci ukončit první set, jelikož má další šanci na brejk.
30-30
Také španělský hráč chybuje, i jeho bekhend byl příliš dlouhý.
30-15
Pavlásek se pokusil poslat míček k levé postranní čáry, ovšem balonek skončil v autu.
15-15
I Roberto Ortega-Olmedo chybuje, když vyhodil bekhend mimo dvorec.
15-0
Tentokrát nezvládl Adam hru od základní čar, jelikož jeho forhend byl příliš dlouhý.
5:3
Český hráč dál v prvním setu žije, když prorazil soupeřův servis. Adamova hra se postupem času zlepšuje, určitě na returnu ano.
15-40
Další brejkboly pro Adama, který byl vylákán k síti. Roberto Ortega-Olmedo se pak pokusil o prohoz, ale poslal míček ze postranní čáru.
15-30
Adam Pavlásek poslal míček do těsného autu, což poté ukázal i jeho soupeř.
0-30
Španělský tenista šel do výměny přes druhé podání, čehož Adam skvělým returnem využil.
0-15
5:2
5:2
5:2
První set ještě nekončí, Roberto Ortega-Olmedo chtěl zkrátit hru, ovšem míček přes pásku nedostal. Jenže v následném gemu půjde Španěl podávat na vítězství v prvním setu.
30-40
Roberto Ortega-Olmedo ještě v tomto gemu žije, jeho bekhend rychle padal a Adam poté poslal míček za základní čáru.
15-40
V poslední výměně se Roberto Ortega-Olmedo pouze bránil, avšak zkrácení hry už nedoběhl.
15-30
Vítězný míček pro Adama, jehož forhend dopadl přesně na levou postranní čáru.
15-15
Adam Pavlásek znovu chybuje a dává soupeři snadný fiftýn.
0-15
Umpirový rozhodčí zasáhl do výměny, když viděl těsný aut. Poté se šel sám podívat, ale celou situaci přehodnotit, výměna se musí opakovat.
0-15
5:1
Další gem je u konce a získává jej Roberto Ortega-Olmedo, který za malou chvíli bude mít první šanci k ukončení setu.
A-40
V posledních výměnách hraje Španěl pestře. Tentokrát zkrátil hru, což Adam doběhl, ale už balonek přes pásku nevrátil.
40-40
Roberto Ortega-Olmedo zahrál míček po lajně, který Adam doběhl, ale poté hned zahrál dlouhý bekhend.
40-A
Výhoda pro českého hráče, který tak má další brejkbol.
40-40
Bohužel se vracíme na shodu! Roberto Ortega-Olmedo byl znovu aktivnější a nedal Adamovi nejmenší šanci.
30-40
Adam Pavlásek má další brejkbol, když soupeř poslal bekhendem míček za postranní čáru. Aut zahlásil až umpirový rozhodčí.
30-30
Po servisu na střed trefil Adam Pavlásek pouze síť.
15-30
Znovu byl španělský hráč aktivní a celou výměnu ukončil vítězným míčkem po lajně.
0-30
Roberto Ortega-Olmedo se snažil posadit míček k postranní čáře, ale trefil jen pásku, která byla proti němu.
0-15
Nejprve sít poslala míček do autu, druhé podání bylo zase dlouhé. Také Španěl zaznamenává dvojchybu.
4:1
4:1
4:1
Roberto Ortega-Olmedo znovu proráží Pavláskův servis. Tentokrát ho vylákal na síť, a následně ho prohodil do forhendu. Hra na podání se českému hráči vůbec nedaří.
A-40
Další brejkbol pro Španěla! Pavlásek byl sice aktivnější a útočil. Jenže celou situaci nedohrál, a tak se znovu strachuje o ztrátu podání.
40-40
Shoda! Adam Pavlásek varianta servis – síť se vyplatila. Český hráč potom zahrál míček do otevřené části kurtu.
40-30
Další šance na brejk pro španělského tenistu! Pavlásek se snažil hrát míček po lajně, ale poslal jej jen do autu.
30-30
Zkrácení hry zatím moc nefunguje, Španěl další doběhl a následně českého reprezentanta úspěšně přeloboval.
15-30
Znovu Roberto Ortega-Olmedo chybuje, protože byl zahlášen těsný aut.
15-15
Španělský hráč se nacházel daleko za základní čárou, ale jeho forhend zamířil za levou postranní čáru.
15-0
Roberto Ortega-Olmedo byl aktivnější, z čehož vyústila Adamova chyba. Český hráč poslal balonek za základní lajnu.
3:1
První brejk soupeře je smazán! Roberto Ortega-Olmedo chyboval z bekhendu, když poslal míček příliš daleko.
15-40
První brejkboly pro českého hráče, kterého soupeř vylákal na síť. Následně Adam ukončil výměnu volejem do otevřené části kurtu.
15-30
V další výměně se španělský hráč pozdě dostal k míčku, který pak přes pásku neposlal.
15-15
Roberto Ortega-Olmedo chybuje bekhendem od základní čáry, znovu byla ve hře síť.
15-0
Oba hráči sehráli další dlouhou výměnu, která jde na stranu Španěla. Roberto Ortega-Olmedo totiž úspěšně zkrátil hru.
3:0
3:0
3:0
Dvojchybou ukončuje Adam Pavlásek gem! Český hráč druhé podání nedostal přes síť a znovu ztrácí servis. Ortega-Olmedo už má komfortní vedení v prvním setu.
A-40
Další brejkbol pro Španěla, jenž si počkal na Pavláskovu chybu. Adam totiž znovu trefuje síť.
40-40
Vracíme se zpátky na shodu, Adam potřebuje získat tento gem.
A-40
Český hráč vylákal soupeře k síti, ovšem pak jej už neprohodil Roberto Ortega-Olmedo má tak další šanci na získání brejku.
40-40
Pavlásek gem neukončuje, naopak si do statistik zapisuje první dvojchybu.
40-A
Roberto Ortega-Olmedo zkrátil hru, ovšem Adam reagoval perfektně. Stejným způsobem oplatil soupeři jeho počínání a byl úspěšný.
40-40
Dobře, je tu shoda! Roberto Ortega-Olmedo poslal bekhendový úder za levou postranní čáru. Adam se dostává z nesnází, alespoň na chvíli ano.
40-30
Tentokrát chybuje i španělský tenista, jenž poslal balonek do sítě. Adam první brejkbol smazal.
40-15
Český hráč měl míček nad hlavou, ale výměnu neukončil. Po chvilce Adam zkrátil hru, na což Španěl reagoval a Pavlásek poté přehodil míč až za základní lajnu.
30-15
Adam musel jít do výměny přes druhé podání, ovšem po chvilce poslal míček znovu do sítě.
15-15
Dlouhá výměnu jde na stranu Španěla, jelikož Adam byl u míčku pozdě a navíc ho trefil nečistým způsobem.
0-15
Nečitelně si počínal náš hráč, Adam totiž úspěšně zkrátil hru.
2:0
Čistou hrou potvrzuje Roberto Ortega-Olmedo získaný brejk. Český soupeř míček sice vrátil, ale poslal jej jen do autu.
40-0
Další return českého tenisty skončil na síti, Adamovi se v úvodu střetnutí nedaří.
30-0
15-0
Roberto Ortega-Olmedo musel do výměny přes druhé podání, který náš hráč přes pásku nevrátil.
1:0
A hned první proměňuje! Adam Pavlásek zahrál kratší míček a Španěl pak reagoval do protipohybu.
40-15
Hned na úvod si Roberto Ortega-Olmedo vynutil dva brejkboly, český hráč nezačíná na servisu vůbec dobře.
30-15
První fiftýn v utkání získává také český hráč, jenž donutil soupeře k chybě.
30-0
15-0
0:0
Pokud se podíváme na žebříček ATP zjistíme, že Roberto Ortega-Olmedo bude plnit roli favorita, i když sázkové kanceláře vypsaly kurzy opačně. Španělského hráče najdeme v žebříčku na 254. místě a navíc je turnajovou šestkou. Ovšem na posledních třech turnajích nedošel dále než do druhého kola. Pokud se zaměříme na Adama Pavláska najdeme jej v žebříčku na 382. příčce. Český hráč na turnaji už nastoupil v prvním kole, kde si ve dvou setech poradil s Holanďanem Thiemoem De Bakkerem. Adam tak zastavil nezdary v prvních kolech, vždyť v nich vypadl v Liberci a následně i Augsburg.

Oba soupeři se proti sobě postaví poprvé, a tak uvidíme, kdo bude úspěšnější. Postoupí do třetího kola pavouka Roberto Ortega-Olmedo nebo Adam Pavlásek?
Vítám vás u druhého kola challengeru v německém Meerbuschy, do kterého zasáhnout také Roberto Ortega-Olmedo a Adam Pavlásek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.