Challenger Trnava - Osmifinále -  ONLINE PŘENOS -  Roman Jebavý : Marek Michalička - 11. srpna 2016   11:14

6

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Je dobojováno! Marek Michalička nakonec otočil utkání s Romanem Jebavým a vítězí 5:7, 6:2 a 6:2! V první sadě měl Jebavý dlouho navrch, ale Michalička se vrátil na skóre 4:4! V koncovce však Michalička neudržel pevné nervy a první sadu prohrál 5:7! Na začátku druhého setu získal Jebavý podání svého soupeře, ale ten si jej zanedlouho vzal zpět a o té doby už kraloval. Druhý set dotáhl Michalička k vítězství poměrem 6:2! Ve třetím setu už Marek Michalička pouze navázal na svůj výkon ze sady druhé a získal jej stejným poměrem, tedy 6:2!
Konec zápasu
2:6
Je konec! Marek Michalička získává třetí sadu poměrem 6:2 a poráží Romana Jebavého 2:1 na sety!
0-40
Jebavý pokazil další snadný úder a Marek Michaliča se dostává ke třem mečbolům!
0-30
Dvojchyba Romana Jebavého!
0-15
Jebavý začíná hodně špatně! Roman Jebavý se opřel do vysokého míčku, který ale napálil jen do sítě.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Roman Jebavý.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Marek Michalička si s přehledem podržel podání a vede už 5:2! Michalička je jediný gem od vítězství! Jebavý půjde servírovat na udržení se v zápase!
0-40
Michalička se výborným servisem dostává ke gembolům.
0-30
Jebavý musel hrát bekhend daleko za základní čarou.Jeho pomalý a slabý úder nepřekonal síť.
0-15
Michalička zahájil svůj servis náběhem na síť, kde si počkal na vysoký míč a jistou smečí zatloukl míček do dvorce.
2:4
Roman Jebavý tentokrát drží své podání a snižuje na 2:4! Stále je však o brejk pozadu!
40-30
Michalička ale bojuje o každý fiftýn a nedává Jebavému ani chvilku k oddechu. Nyní se Michalička vydal na síť, kde vytáhl vítězný bekhendový volej.
40-15
Proti Michaličkovi stála páska! Ta přizvedla forhend českého tenisty. Míček se poté odrazil za čáru.
30-15
Michalička vytáhl z ničeho nic prudký bekhend křížem. Naneštěstí pro něj dopadl míček o kousek za čáru.
15-15
Chyby se ale nevyvaroval ani Marek Michalička. Jeho bekhend zapadl do deblového koridoru.
0-15
Michalička pokračuje v koncentrovaném výkonu i při podání soupeře. Jebavý znovu vyhazuje míček ven z dvorce.
1:4
1:4
1:4
Marek Michalička odvrátil dva brejkboly, potvrzuje brejk z předchozího gemu a zvyšuje své vedení na 4:1!
40-A
A díky dalšímu fantastickému servisu se dostává ke gembolu.
40-40
Druhý brejkbol maže přímým bodem z podání!
40-30
První z nich Michalička odvrací díky dobrému náběhu na síť a přesnému voleji.
40-15
Další chybička Marka Michaličky a jsou tady dva brejkboly pro Jebavého!
30-15
Ale také Michalička chybuje. Oba tenisté ve třetím setu předvádějí velké množství nevynucených chyb.
15-15
Svůj předchozí kousek ale okamžitě zazdil vyhozeným forhendem po čáře.
15-0
Jebavý se nevzdává a z hluboké defenzívy vytáhl parádní prohoz po čáře. Míček dopadl na lajnu!
1:3
Michalička využívá hned první z nich, bere Jebavému servis a zvyšuje vedení v rozhodujícím setu na 3:1!
0-40
Marek Michalička disponuje obrovskou šancí v podobě tří brejkbolů!
0-30
Roman Jebavý svému soupeři pomáhá nevynucenou chybou. Jeho forhend po čáře totiž dopadl mimo kurt.
0-15
Michalička trefil dobrý return, zatlačil na soupeře a donutil jej k chybě.
1:2
1:2
1:2
Marek Michalička znovu drží své podání a ve třetím setu vede 2:1! Roman Jebavý se zlobí za zbytečné chyby a dokonce háže raketou!
30-40
Jebavý trefil obouručný bekhend rámem rakety a poslal míček metr za čáru. Michalička má gembol.
30-30
Na brejkbol to však zatím nestačí. Michalička se opřel o první podání!
30-15
Další příliš dlouhý forhendový úder v podání Marka Michaličky. Jebavý se dostává k zajímavému skóre.
15-15
I na raketu mladšího tenisty se vkradla menší nepřesnost. Forhend od základní čáry doletěl do zámezí.
0-15
Michalička je na podání excelentní. Dobrým servisem si připravil pozici a dlouhým forhendem donutil soupeře chybovat.
1:1
Roman Jebavý odvrátil v úvodu rozhodující sady dva brejkboly a srovnává stav třetího setu na 1:1!
A-40
Jebavý si pomohl přímým bodem z podání a má gembol!
40-40
Ani tu ale neproměňuje. Shoda číslo dva.
40-A
Vzápětí se mu však naskýtá další možnost!
40-40
Zatím se mu to ale nedaří! Jeden z úderů od základní čáry totiž dopadl do autu.
30-40
Ano! Michalička pokračuje ve výkonu z druhé sady a ihned se může dostat do trháku!
30-30
Roman Jebavý trefil první podání, avšak následným forhendem poslal míček ven z kurtu. Uvidíme brejkbol?
30-15
Michalička útočil bekhendem po čáře, nicméně míček dopadl o kousek za ni. Jebavý se ale hodně nadře.
15-15
V další výměně od základní čáry už byl Michalička aktivnějším tenistou a trpělivou hrou donutil soupeře k chybě.
15-0
Roman Jebavý se vydal na síť, jenže Michalička měl spoustu času na lob. Jeho pokus byl ale příliš dlouhý.
0:1
Marek Michalička vstoupil do rozhodující sady jistotou na servisu a okamžitě se ujímá vedení 1:0!
30-40
Michalička se opřel o první podání a má gembol!
30-30
Jebavý byl hodně blízko vítěznému míči, ale jeho forhend dopadl o několik centimetrů za čáru!
30-15
Na brejkbol si ale musí počkat. Michalička totiž zkrátil hru a následným úderem po čáře si došel pro fiftýn.
30-0
Další chyba mladšího tenisty! Roman Jebavý se v úvodu třetího setu dostává k nadějnému skóre.
15-0
Jebavý začíná rozhodující sadu lépe. Michalička mířil jen do sítě.
2:6
A hned napoprvé je úspěšný! Marek Michalička získává druhou sadu výsledkem 6:2 a srovnává stav utkání na 1:1!
40-A
A díky dalšímu dobrému returnu a chybě soupeře se Marek Michalička dočkal setbolu!
40-40
Michalička se však nevzdává a vítězným returnem křížem srovnává na shodu.
40-30
Zatím ne! Jebavý napálil míč do bekhendu soupeře, který se musel natahovat a trefil jen síť.
30-30
Marek Michalička trefil dobrý return pod nohy soupeře a Jebavý v tísni zamířil ven z dvorce. Dočká se Michalička setbolu?
30-15
Vzápětí si Roman Jebavý pomohl skvělým prvním podáním. Přímý bod!
15-15
Jebavý měl na raketě vítězný úder, Michalička zůstal stát na místě, jenže vítěz první sady napálil snadný forhend do sítě.
15-0
Jebavý si připravil útok do forhendu, kam také soupeři zahrál. Michalička na míček dosáhl, ale poslal jej mimo kurt.
2:5
2:5
2:5
Marek Michalička s přehledem potvrzuje brejk z předchozího gemu, drží si podání a zvyšuje vedení ve druhé sadě na 5:2! Jebavý bude servírovat na setrvání ve druhém setu!
15-40
Jebavý poněkolikáté v utkání trefil míček rámem rakety a poslal jej hodně daleko z kurtu. Dva gemboly.
15-30
Vzápětí si však pomohl dobrým podáním.
15-15
Ale ani Michalička není bezchybný. Jebavý zahrál míč s nízkým odskokem a Michalička odpověděl bekhendem do sítě.
0-15
Michalička trpělivou hrou zatlačil soupeře za základní čáru a Jebavý musel hrát na riziko. Jeho forhend byl dlouhý.
2:4
Tentokrát už jej Marek Michalička s přehledem proměňuje, bere soupeři servis a zvyšuje své vedení na 4:2!
30-40
Další zbytečná chyba Romana Jebavého pouští Marka Michaličku k brejkbolu!
30-30
Jebavý zbytečně obíhal míček na forhend, poté se k němu nedostal včas a napálil jej daleko za základní čáru.
30-15
Přímý bod z podání Romana Jebavého.
15-15
V následující výměně si ale nepohlídal odskok míče a forhendem pozdravil síť.
15-0
Jebavý si servisem otevřel dvorec a zakončil výměnu vítězným forhendem do rohu kurtu!
2:3
2:3
2:3
Marek Michalička si bez větších problémů drží podání a dostává se do vedení 3:2!
15-40
Další přímý bod z podání a dva gemboly!
15-30
Michalička si ale pomohl vynikajícím prvním podáním.
15-15
Chyby se ale nevyvaroval ani podávající Michalička. Jeho razantní forhend taktéž zastavila síť.
0-15
Proti Jebavému stála páska, od které se jeho bekhend vrátil zpět na jeho polovinu dvorce.
2:2
Roman Jebavý odvrátil tři brejkboly soupeře a pěti vítěznými míči v řadě srovnává stav druhého setu na 2:2!
A-40
Přímým bodem z podání si navíc Roman Jebavý zajišťuje gembol.
40-40
A Jebavý maže i třetí brejkbol! Skvělá práce vítěze prvního setu!
30-40
I druhý brejkbol je pryč! Michalička neměl proti razantnímu forhendu na tělo šanci.
15-40
První z nich Roman Jebavý odvrací. V dlouhé výměně ukázal pevné nervy a počkal si na chvíli, kdy zakončil výměnu forhendem po čáře.
0-40
Další nevynucená chyba Romana Jebavého a tři brejkboly pro Michaličku!
0-30
Zato Michalička je na koni a trefuje opravdu všechno! Marek Michalička operoval na síti, kde zachytil dva prohozy!
0-15
Jebavému se přestalo dařit. Vítěz první sady znovu zahájil servis nevynucenou chybou.
1:2
1:2
1:2
Čistou hrou si Marek Michalička hájí své podání! Mladší z dnešních soupeřů se ve druhém setu ujímá vedení 2:1!
0-40
Přímý bod z podání a tři gemboly!
0-30
Další chyba Romana Jebavého! Tentokrát Jebavý trefil nečistě bekhend od základní čáry.
0-15
Jebavý se vydal na síť, kde se natáhl po prohozu po čáře, ale volejem zamířil mimo kurt.
1:1
Fantastická výměna! Michalička předvedl parádní sprint přes celý dvorec a zakončil výměnu forhendem po čáře! Michalička si bere zpět ztracené podání a srovnává na 1:1!
40-A
A odměnou je Michaličkovi brejkbol! Jebavý zkoušel zkrátit hru, avšak míček dopadl ještě na jeho polovině!
40-40
Marek Michalička se nevzdává! Nyní vykouzlil nádherný forhend přesně na krajní čáru. Shoda.
40-30
Michalička si na brejbol musí počkat. Výměnu měl sice pěkně rozehranou, ale vše pokazil forhendem do sítě.
30-30
Michalička si počkal na vysoký odskok míče u sítě a zakončil výměnu zabitou smečí doprostřed dvorce.
30-15
Znovu se Roman Jebavý vydal na síť! Michalička volil prohoz po čáře, ale jeho úder byl moc dlouhý.
15-15
Svou chybu ale ihned napravil jistým náběhem na síť a krásným volejem ven z dvorce!
0-15
Ani Jebavý ale nezačíná na servisu podle svých představ. Forhendem od základní čáry napálil síť.
1:0
A Jebavý je úspěšný! Roman Jebavý tvrdým forhendem zahnal Michaličku do rohu dvorce, odkud už český tenista nedokázal vrátit míček na druhou stranu dvorce! Jebavý bere soupeři podání a v úvodu druhé sady vede 1:0!
40-30
Teď už se ale dočkal! Michalička se natahoval po bekhendu, ale nakonec jej dopravil pouze do sítě!
30-30
Zatím ne! Jebavý totiž netrefil čistě forhend od základní čáry a míček se od rámu rakety odrazil do autu.
30-15
Marek Michalička není ve své kůži! Favorit dnešního zápasu znovu vyhodil zdánlivě jednoduchý úder. Dostane se Jebavý k brejkbolu?
15-15
Jebavý měl před sebou otevřenou polovinu dvorce. Vítěz první sady zkusil forhend po čáře, nicméně v cestě stála síť.
15-0
Michalička si na úvod druhé sady vytáhl soupeře k síti, ale Jebavý dokázal zachytit prohoz. Další úder už Michalička poslal do autu.
7:5
S tou už Roman Jebavý naložil o mnoho lépe a získává první sadu poměrem 7:5!
A-40
Vzápětí přichází třetí šance na ukončení první sady!
40-40
Ani ten však Roman Jebavý neproměňuje. Jeho bekhend z těžké pozice totiž končí za základní čárou.
A-40
Jebavý si ale připravil další dobrý útok a došel si pro další setbol!
40-40
Už se zdálo, že Jebavý volejem zakončí výměnu, ale Marek Michalička se dokázal zvednout a dostal míček přes síť. Shoda.
40-30
Roman Jebavý si rozběhal soupeře a forhendem po čáře jej donutil k chybě! Jebavý má setbol!
30-30
Jebavý zahrál dlouhý bekhend až k základní čáře, po kterém se Michalička musel natahovat a přes ruku jej poslal do sítě.
15-30
Na brejkbol si ale musí počkat. Jeho forhend od základní čáry totiž opustil dvorec.
0-30
Další chyba Romana Jebavého! Michalička se dostává k nadějnému skóre.
0-15
Na servisu nezačíná Jebavý příliš dobře. Michalička si pomohl returnem pod nohy soupeře.
6:5
6:5
6:5
Roman Jebavý využívá nabídnutou možnost a v závěru prvního setu bere Michaličkovi servis! Jebavý vede 6:5 a půjde servírovat na zisk první sady!
40-30
Teď už se ale k brejkbolu dostane! Michalička sice trefil úder pod nohy, ale míč se od jeho rakety odrazil ven z dvorce!
30-30
Mladší z tenistů zatím nepouští Jebavého k brejkbolům. Jebavý totiž chyboval.
30-15
Další minela servírujícího tenisty! Michalička smečoval na síti, ale jeho bekhendová smeč dopadla za čáru.
15-15
V následující výměně si ale zpravil chuť forhendem do protipohybu soupeře.
15-0
Michalička neudržel nervy v dlouhé výměně od základní čáry a příliš dlouhým forhendem poslal míček ven z dvorce.
5:5
Roman Jebavý si po delší době udržel své podání a srovnává stav prvního setu na 5:5! Jdeme do koncovky!
40-15
Nádhera! Jebavý si u sítě počkal na pohyb svého soupeře a poslal míček na druhou stranu.
30-15
Michalička útočil razantním bekhendem, ale stála proti němu páska, který nepustila míček přes síť.
15-15
Stejně si ale v následující výměně počínal Jebavý. Michalička se dostává do hry.
15-0
Michalička zkusil hned ze startu výměny zatlačil soupeře za čáru. Místo soupeře však za čáru dostal míček.
4:5
4:5
4:5
Marek Michalička si dobrým servisem v závěru gemu pomohl k zisku deváté hry! Michalička vede 5:4!
30-40
Michalička si pomáhá esem!
30-30
Michalička měl velkou smůlu! Mladší z tenistů prohazoval soupeře po čáře, avšak jeho pokus skončil o pár centimetrů za čárou.
15-30
Krásná výměna! Jebavý dosáhl na kraťas Michaličky, který musel smečovat v záklonu, ale těžkou pozici ustál a došel si pro fiftýn!
15-15
Naprosto stejně ale dopadl forhend Romana Jebavého.
15-0
Na podání však Michalička nezačíná dobře. Musel hrát ve velkém záklonu a jeho forhend dopadl za základní čáru.
4:4
A tou už Marek Michalička nepohrdá! Mladší z tenistů znovu bere soupeři podání a srovnává stav prvního setu na 4:4!
40-A
Jebavý ale předvedl další nevynucenou chybu a nabízí Michaličkovi další šanci na návrat do první sady!
40-40
Mladší z tenistů jej ale nevyužívá. Michaličkův bekhend od základní čáry zamířil ven z dvorce.
40-A
Jebavý napálil bekhend pouze do sítě a Marek Michalička získává brejkbol!
40-40
Michalička ale nevzdává boj o zisk první sady! Po další chybě Jebavého je tu další shoda.
A-40
Jebavý si pomohl skvělým podáním a poté si došel k síti pro vítěznou smeč.
40-40
Ani druhý gembol Roman Jebavý nevyužívá. Marek Michalička se trpělivou hrou dostává na shodu.
40-30
První z nich ale nevyužije. Jeho bekhend od základní čáry byl totiž příliš dlouhý.
40-15
Marek Michalička musel smečovat ve velkém záklonu, což se mu nepovedlo a míček skončil v síti. Jebavá má dva gemboly.
30-15
Krásná výměna! Michalička přeloboval svého soupeře, ten ale míček doběhl a mezi nohama jej vrátil přes síť! Michalička však dalším volejem nedal Jebavému šanci.
30-0
Hned vzápětí si starší z dnešních soupeřů pomohl přímým bodem z podání.
15-0
Jebavý si trpělivou hrou připravil útok a vydal se na síť. Krásným volejem těsně za síť nedal Michaličkovi nárok.
4:3
4:3
4:3
Marek Michalička si bez větších problémů pohlídal další servis a snižuje na 3:4! Jebavý je ale stále o brejk napřed.
15-40
V dlouhé výměně od základní čáry byl trpělivější Michalička, který hrál soupeři do bekhendu a počkal si na jeho chybu.
15-30
Chybou z bekhendu se ale provinil také Roman Jebavý, který napálil míček do sítě.
15-15
Po přímém bodu ale přichází chyba z bekhendové strany. Z ní to zatím Michaličkovi nejde.
0-15
Michalička začíná na servisu přímým bodem!
4:2
Michalička se dobrým returnem dostal do útoku, doběhl k síti a jistým volejem do rohu dvorce snižuje na 2:4!
15-40
Dvojchyba Jebavého a dva brejkboly pro Marka Michaličku!
15-30
Jebavého rozhodila teč sítě, která přizvedla Michaličkův bekhend. První jmenovaný poté napálil míček za základní čáru.
15-15
Vzápětí ale předvedl lahůdkové zkrácení hry. Michalička sice sprintoval ze všech sil, ale dvojímu dopadu míče nezabránil.
0-15
Chybička se vloudila i na straně Romana Jebavého. Ten netrefil bekhend zrovna čistě a poslal míček do sítě.
4:1
4:1
4:1
A tentokrát už je Roman Jebavý úspěšný! Roman Jebavý bere podruhé v prvním setu soupeři podání a zvyšuje své vedení už na 4:1!
A-40
Hned vzápětí však Jebavý trefil razantní return, kterým dostal Michaličku pod tlak a donutil jej k chybě. Další brejkbol!
40-40
Michalička si ale pomohl dobrým prvním podáním!
A-40
Michalička není ve své kůži! Další pokažený bekhend od základní čáry a Jebavý má k dobru brejkbol!
40-40
Další zbytečná chyba Michaličky! Marek Michalička mohl zakončit výměnu bekhendem po čáře, ale to by nesměl mířit ven z dvorce.
30-40
Naprosto stejně si však o pár chvil později počínal i Marek Michalička.
15-40
Michalička dostal Jebavého pod tlak forhendem do rohu dvorce. Jebavý musel hrát v záklonu a poslal míček za základní čáru.
15-30
Po dvou vynikajících servisech přichází zaváhání v podobě dvojchyby.
0-30
Další dobré podání Marka Michaličky. Jebavý se zatím nedostal do hry.
0-15
Michalička zahajuje gem na servisu přímým bodem.
3:1
Roman Jebavý se vydal k síti, kde si vychutnal svého soupeře krásným volejem! Jebavý si znovu drží podání a zvyšuje vedení na 3:1!
A-40
Dalším výborným servisem si však došel pro další gembol.
40-40
Jebavý měl před sebou otevřenou polovinu dvorce, přesto zvolil razantní forhend po čáře. Míček naneštěstí pro něj dopadl do autu. Shoda.
40-30
A další výborný servis Romana Jebavého! Michalička si na brejkbol musí počkat.
30-30
Zatím ne! Jebavý si totiž v pravý moment vypomohl fantastickým podáním, které Michalička nedostal na druhou stranu dvorce.
15-30
A další chyba Romana Jebavého. Dostane se Michalička k brejkbolu?
15-15
Tohle už ale bylo příliš dlouhé. Roman Jebavý změnil tempo výměny razantním forhendem, který však opustil dvorec.
15-0
Roman Jebavý trefil dobré podání ven z kurtu, rozběhal si Michaličku, který odpověděl jen bekhendem do sítě.
2:1
2:1
2:1
Marek Michalička zlepšil svůj servis, nedal Jebavému prostor ke hře a snižuje stav prvního setu na 1:2!
15-40
Michalička si dobrým servisem připravil pozici a snadnou smečí si došel pro fiftýn!
15-30
Jebavý uspěchal hru od základní čáry a příliš dlouhým forhendem poslal míček za základní čáru.
15-15
Nyní se ale Marek Michalička blýskl fantastickým prohozem po čáře! Jebavý se vydal k síti, ale na perfektní úder nedosáhl.
15-0
Michaličkovi se v úvodu utkání vůbec nedaří. Mladší z tenistů předvedl při servisu další chybu.
2:0
Roman Jebavý potvrzuje brejk z předchozí hry čistou hrou a vede už 2:0!
40-0
Další skvělý servis a hned tři gemboly!
30-0
Hned vzápětí si Jebavý pomáhá přímým bodem z podání!
15-0
Míček získává Jebavý.
1:0
Roman Jebavý bere hned v prvním gemu svému soupeři servis a dostává se do vedení 1:0! Vstup jako hrom!
40-30
Roman Jebavý se hned v prvním gemu dostává k brejkbolu! Jebavý krásně zkrátil hru. Michalička míček sice doběhl, ale další úder Jebavého už nezachytil!
30-30
Skvělá hra Marka Michaličky! Mladší z obou českých tenistů si připravil útok a dvěma forhendy těsně nad páskou nedal Jebavému šanci.
30-15
Jebavý trefil vynikající return, po kterém se dostal do útoku a krásným forhendem po čáře si došel pro vítězný úder.
15-15
Michalička si však pomohl dobrým servisem a následný forhend umístil do rohu dvorce.
15-0
První fiftýn utkání získává na svou stranu Roman Jebavý. Michalička totiž lízl pásku, od níž se míček odrazil do autu.
0:0
Dnešní zápas zahájí servisem Marek Michalička!
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři spolu dosud sehráli dva zápasy. V tom prvním se na konci sezóny 2012 radoval v Jablonci Marek Michalička. Roman Jebavý svému soupeři oplatil porážku o dva roky později v italském Trentu!

Roman Jebavý je šestadvacetiletý český tenista, kterému patří až 1927. místo na světovém žebříčku. Michalička se do turnaje v Trnavě prodral kvalifikací! Šestadvacetiletý tenista objíždí zejména tuzemské turnaje. V Praze ani v Liberci však neuspěl. Při svém prvním vystoupení v turnaji narazil na domácího Dominika Šprocha hrajícího na divokou kartu. Český tenista porazil východního souseda ve dvou setech.

Marek Michalička je devětadvacetiletý český tenista. Na žebříčku ATP mu v těchto dnech patří 285. místo. Před turnajem v Trnavě se Michalička zúčastnil podniku v Praze. V hlavním městě však hned při svém prvním vystoupení podlehl Laaksonenovi. Hned při premiéře v Trnavě však porazil favorizovaného Adama Pavláska. Svého krajana udolal Michalička ve třech setech, když dokázal otočit vývoj utkání!
Dobrý den všem příznivcům bílého sportu! Vítejte u sledování textového přenosu z osmifinále turnaje v Trnavě! Společně se zaměříme na souboj mezi Romanem Jebavým a Markem Michaličkou! Zápas je na programu od jedenácti hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.