Tsonga - Ćorić | ONLINE | 25.11.2018 15:30 | Davis Cup 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Davis Cup -  ONLINE PŘENOS -  Jo-Wilfried Tsonga : Borna Ćorić - 25. listopadu 2018   15:30

Ukončeno
Jo-Wilfried Tsonga
33 let  188 cm  Francie
Borna Ćorić
22 let  185 cm  Chorvatsko
Přenos se aktualizuje automaticky

Utkání nebude odehráno, protože Marin Ćilić porazil ve třetí dvouhře finále Lucase Pouilleho a Chorvatsko porazilo Francii v jejich hale poměrem 3:1 na zápasy. Parta kolem týmové jedničky Ćiliće slaví zisk trofeje po 13 letech! 107. ročník Davisova poháru je tedy za námi. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký den. Budu se na vás těšit u dalších přenosů.
Bilance vzájemných zápasů

Poprvé se utkali před třemi lety na tvrdém povrchu v Montrealu, kde vyhrál 6:4 a 6:4 Tsonga. Druhé utkání v duchu exhibičního turnaje vyhrál také Tsonga, a to v roce 2017 opět bez ztráty setu.

Dle expertů je však favoritem střetnutí Borna Ćorić, který letos zaznamenal výbornou sezónu, zatímco Tsonga byl většinu sezóny zraněný. K tomuto zápasu však dojde pouze za předpokladu, že Pouille porazí ve třetí dvouhře Ćiliće.
Borna Ćorić (12. ATP)

Borna Ćorić udělal v letošní sezóně obrovský progres a připsal si výsledky jako finále v Indian Wells, čtvrtfinále v Miami nebo finále v Šanghaji. Na turnaji v Halle na trávě obral ve finále o titul Federera, což byl obrovský šok! Závěr roku mu nevyšel úplně podle představ, když ve Vídni odstoupil ze čtvrtfinále a v Paříži vypadl v osmifinále.

V Davis Cupu debutoval v roce 2013 proti Velké Británii v zápase s Andym Murraym, kdy prohrál 0:3 na sety. Od té doby vynechal jen sezónu 2017. Letos přispěl týmu dvěma body proti Kanadě v prvním kole a dvěma body v semifinále se Spojenými státy. Jedinou prohru inkasoval ve čtvrtfinále s Kazachstánem. Tady v první dvouhře porazil snadno francouzskou jedničku Chardyho 3:0 na sety.
Jo-Wilfried Tsonga (259. ATP)

Jo-Wilfried Tsonga letos odehrál jen šest turnajů, když ze začátku roku se účastnil Australian Open (třetí kolo) a domácího halového turnaje v Montpellier (semifinále). Pak přišla osmiměsíční pauza zaviněná zraněním levého kolena. Vrátil se na závěrečné halové turnaje, kdy ze čtyř zápasů hned třikrát prohrál. Tady ve druhé dvouhře nestačil na jedničku Chorvatů Ćiliće.

V Davis Cupu debutoval v roce 2008 proti Rumunsku. Od té doby nevynechal žádnou sezónu v týmové soutěži. Finálová nominace je jeho jubilejní dvacátá a drží si pozitivní bilanci ve dvouhře 21:9 a v deblu dokonce 6:1. Letos se pro zranění neúčastnil dosud žádného kola.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce Davisova poháru! Čeká nás třetí hrací den, ve kterém se rozhodne o vítězi 107. ročníku soutěže. Obhájci trofeje na domácí antuce v Lille včera snížili proti Chorvatsku stav série na 1:2, když ve čtyřhře uspěli finalisté letošního Turnaje mistrů Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert proti páru Ivan Dodig a Mate Pavic 3:1 na sety. Pátý zápas finále se odehraje za předpokladu, že Pouille porazí ve třetí dvouhře Ćiliće. V případě výhry chorvatského tenisty totiž finále končí a země z Balkánského poloostrova po 13 letech ovládne Davis Cup!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
Články odjinud