Krejčíková, Siniaková - Begu, Niculescu | ONLINE | 10.2.2019 18:32 | Fed Cup 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Fed Cup -  ONLINE PŘENOS -  B. Krejčíková, K. Siniaková : I. Begu, M. Niculescu - 10. února 2019   18:32

Ukončeno
B. Krejčíková, K. Siniaková
23 let  178 cm  Česká rep.
22 let  174 cm  Česká rep.
1
72
4
4
I. Begu, M. Niculescu
28 let  181 cm  Rumunsko
31 let  168 cm  Rumunsko
2
62
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Rumunky slaví historický postup do semifinále, česká reprezentace naopak bude poprvé od roku 2008 mezi nejlepšími chybět!

Úvodní sada se obešla až do stavu 3:3 bez využitého brejkbolu, následně si ale každá z tenistek prohrála svůj servis a po čtyřech brejcích v řadě se šlo do tiebreaku. V něm sice odskočily Rumunky do vedení s minibrejkem, ale poté už šesti body v řadě ovládly zkrácenou hru světové jedničky. To druhé dějství rozhodl jen jediný ztracený servis Barbory Krejčíkové hned v úvodním gemu. Rumunky čelily ve druhé sadě pouze jedinému brejkbolu, ten s klidem odvrátily a došly si pro pokračování zápasu.

Také rozhodující set celého víkendového klání přinesl brzký brejk. Siniaková s Krejčíkovou rychle prohrávaly 1:3 a už to vypadalo, že si rumunské tenistky pohlídají postup. Ale za stavu 4:3 z pohledu Rumunek ztratila podání Niculescuová a začínalo se od nuly. Ihned v následující gemu ale při svém servisu neuhrála ani výměnu Kateřina Siniaková a Irina-Camelia Beguová už zvládla udělat poslední krok k postupu mezi nejlepší čtyřku.
Konec zápasu
4:6
Rumunsko je v semifinále! První podání Beguové se těsně nevešlo do vymezeného prostoru. Druhý servis už byl od mladší z Rumunek přesný, Krejčíková returnovala jen do prostoru, kde byla Niculescová a ta zakončila výměnu i celý zápas.
15-40
Dva mečboly! Return Siniakové končí daleko za koncovou lajnou a Rumunkám chybí poslední míček.
15-30
Krejčíková returnovala jen do Niculescuové, která zahrála volejem jen do těsného autu, což potvrzuje i jestřábí oko.
0-30
Irina-Camelia Beguová trefila první podání do středu kurtu. Siniaková bojovala u sítě proti Niculescuové, ale neuspěla. Také Krejčíková pálila bekhendem podél postranní lajny, ale míček vylétl do autu.
0-15
Poslední krok k postupu mezi nejlepší čtyřku může zařídit při svém servisu Irina-Camelia Beguová! Rumunky vstupují do gemu fiftýnem po přesném prohozu Beguové kolem Siniakové.
4:5
Rumunky jsou jediný gem od postupu do semifinále. Siniaková sice přispěchala za Krejčíkovou k síti, ale proti byla Niculescuová, která přehrála u pásky obě české reprezentantky.
0-40
Kateřina Siniaková umístila první podání jen do pásky. Po druhém servisu returnovala Beguová lehce do zadní části kurtu a Siniaková následně vyhodila míček mimo hrací plochu. Tři brejkboly.
0-30
Také Siniaková má potíže se servisem. Rumunky se okamžitě dostaly do útočného postavení a Niculescuová na síti opět uspěla.
0-15
Český tým může poslat do vedení svým servisem Kateřina Siniaková. Na úvod důležitého gemu se ale prosazuje smečí Niculescuová.
4:4
Beguová zvládla odvrátit return na tělo od Krejčíkové. Následně Siniaková ještě vylovila míček daleko za koncovou lajnou. Tvrdý forhend rodačky z Hradce Králové přistál milimetrově na boční lajně a brejk je na světě.
40-15
Monica Niculescuová zatlačila Siniakovou prvním servisem, poté byly obě Rumunky blízko sítě, ale Krejčíkové předvedla fantastický prohoz středem kurtu. Dva brejkboly.
30-15
Až nyní se radují z fiftýnu také Rumunky. Return Krejčíkové byl sice prudký, ale neměl potřebný směr.
30-0
Niculescuová je v problémech. Pomalou výměnu chtěla zakončit úderem po lajně, ale míček skončil těsně pod páskou.
15-0
Do osmého gemu rozhodujícího setu vstupuje na podání Monica Niculescuová. Jednatřicetiletá Rumunka umístila servis na tělo Krejčíkové, následně si ale s úderem Siniakové pod nohy nepotykala.
3:4
Barbora Krejčíková ustála situaci na servisu při nepříjemném skóre. I tentokrát umístila první podání ke středové čáře a nepříliš povedený return Niculescuové už nedělal Siniakové na síti potíže.
40-30
Češky si berou vedení zpět. Siniaková opět našla míček u rakety, když Beguová returnovala lehce křížem.
30-30
Česká tenistka poslala první podání ke středové čáře a následný vysoký return Niculescuové zakončila smečí Siniaková na síti.
15-30
Krejčíková se musela obejít bez prvního podání. S druhým servisem si poradila Beguová náramně, Siniakovou přitlačila returnem a poté už mohla Niculescuová ukončit výměnu úderem za pásku.
15-15
Lehký úder Krejčíkové křížem si vyhlédla k přeběhu Niculescuová a je srovnáno.
15-0
Barbora Krejčíková vstoupila do důležitého gemu vítěznou přestřelkou proti Beguové.
2:4
Rumunská dvojice opět odskakuje do vedení o dva gemy. Se servisem do středu kurtu si Siniaková returnem neporadila a míček skončil pod páskou.
30-40
Češky jsou ještě ve hře. Po returnu pod nohy byla Beguová pod tlakem, toho naopak využila přechodem k síti Siniaková.
15-40
Irina-Camelia Beguová přidává v rychlém sledu také přímý bod po servisu na Siniakovou. Češka riskovala na returnu, ale míček skončil razantně v autu.
15-30
Rumunské tenistky se dostávají do vedení. Return Krejčíkové ještě Niculescuová na síti neukončila, ale poté už Beguová předvedla parádní bekhend po lajně.
15-15
Irina-Camelia Beguová napálila první podání do poloviny sítě. Následně ale Krejčíková sáhla do prohozu a Siniaková už u zadní lajny nemohla hrát.
15-0
Řada na servisu je na Beguové. Mladší z Rumunek rozhodila prudkým servisem Krejčíkovou, Češky se ale postupně dostávaly více a více do ofenzivního postavení a na úder Siniakové už nedokázala odpovědět ani Niculescuová.
2:3
Češky snižují ztrátu ve třetím setu. K returnu Niculescuové se přesunula podél sítě Krejčíková a nechytatelným úderem nedala Beguové za základní lajnou šanci.
40-30
První servis Siniakové se nevešel do kurtu. Následně se opět hráčky sešly u sítě a přestřelku volejů zakončila Beguová.
40-15
Niculescuová si to namířila k síti ihned po returnu. Tentokrát ale Siniaková dokázala reagovat o poznání lépe a parádní prohozem křížem překonala soupeřku.
30-15
První servis rodačky z Hradce Králové skončil v síti. Po tom druhém byla Beguová ve hře, postupem času se přesunula blíže k síti a forhendem kolem Krejčíkové ukončila rozehru.
30-0
Kateřina Siniaková pokračuje fiftýnem po náběhu k síti. Lehký return dokázala Siniaková uklidit z voleje do Niculescuové.
15-0
Kateřina Siniaková netrefila na úvod gemu první podání. Krejčíková připravila pozici své spoluhráčce úderem do Niculescuové, následně už měla Siniaková snadnou úlohu při smeči.
1:3
Brejk je potvrzen! Češky sice šly agresivně k síti, ale jako první byly u pásky rumunské tenistky. Krejčíková se snažila prohazovat po lajně, ale opět neuspěla.
40-A
Monica Niculescuová trefila po delší době první podání, následně se Beguová vypořádala s úderem o pásku a výměnu zakončila forhendem pod Siniakovou.
40-40
Ani tentokrát se nehrálo přes první podání a toho využila returnující Siniaková. Dělovým prvním úderem umístila míček podél Beguové do rohu kurtu.
30-40
Niculescuová napálila první podání do sítě. Krejčíková ještě drží českou dvojici v gemu vytlučením Beguové u sítě.
15-40
Rumunky jsou blízko zisku dalšího gemu. Také Beguová se odhodlala u sítě k přeběhu a pohltila volejem nepříjemný return Siniakové.
15-30
Monica Niculescuová pokračuje servisem do středu kurtu. Krejčíková si vyměňovala údery s Niculescuovou, také Siniaková mohla zahrát snadný úder, ale ten skončil metr v autu.
15-15
Return Siniakové nebyl tak nebezpečný, Rumunky mohly s přehledem přejít k síti. Siniaková ještě zkoušela lobovat, ale míček do kurtu neumístila.
15-0
Šanci na potvrzení brejku v rozhodujícím setu má také Monica Niculescuová. Jednatřicetiletá Rumunka vstupuje do důležitého gemu nedohodou se svou spoluhráčkou, míček dopadl mezi obě tenistky.
1:2
Druhý brejkbol už ale Rumunky proměňují. Krejčíková hrála chytře po lajně, ale Niculescuová se dokázala otočit u sítě a ještě zahrál parádní volej do protipohybu Krejčíkové.
30-40
První brejkbol je smazán! Return Beguové skončil pouze v síti.
15-40
Krejčíková bude čelit dvěma brejkbolům. Krátký return za pásku ještě Krejčíková dostihla, ale poté se dostala do hry také Siniaková a ta zahrála bekhendem pouze do sítě.
15-30
Také Krejčíková je ale v problémech na servisu. Siniaková nezvládla situaci na síti, jasný volej vyhodila mimo hrací plochu.
15-15
Světové jedničky velmi rychle srovnávají krok. Úder Krejčíkové po lajně vymetl roh kurtu, návrat Beguové na své místo už přišel příliš pozdě.
0-15
Barbora Krejčíková vstupuje do třetí hry rozhodujícího setu jen lehkým bekhendem na kterém si pochutnala na síti Niculescuová.
1:1
Po Siniakové ztrácí své podání ve třetím setu také Beguová. Siniaková se hnala podobně jako před malou chvíli k síti, tentokrát ale zakončila nahranou pozici přesně do kurtu a zvedla ze sedaček publikem v Ostravar Aréně.
A-40
Třetí brejkbol! Krejčíková našla returnem místo pod nohama podávající Beguové a ta odpověděla úderem jen mimo dvorec.
40-40
O druhý gem se bude ještě bojovat. Češky byly zatlačeny za koncovou čáru, ale úder Beguové skončil velmi rychle v síti.
40-A
Beguová navíc přidává také přímý bod po prvním servisu k boční lajně a do výhody se dostávají také Rumunky.
40-40
Niculescuová neriskovala na síti tolik, ale jen udržela míček ve hře. Parádní přestřelku mohla ukončit volejem Siniaková, ale ve stoprocentní šanci vyhodila míček téměř na tribunu. Shoda.
A-40
Ještě jedna šance pro české tenistky. Niculescuová znovu přebíhala při úderu křížem, ale volejem umístila míček do milimetrového autu.
40-40
Shoda, brejkbol je pryč. Niculescuová už se podruhé v řadě vytlouct nenechala, parádní úder mimo dosah Siniakové.
40-30
Beguová se opřela do prvního podání. Krejčíková tak tak, že udržela míček ve hře, ale poté jí pomohla na síti Siniaková a její vítězný volej do Niculescuové.
30-30
Irina-Camelia Beguová zatlačila prudkým servisem Siniakovou, následně ale ještě hrála Krejčíková dvakrát od základní čáry, ale ani jednou Niculescuovou na síti nepřekonala.
30-15
Světové jedničky se vracejí do vedení. Pomáhá jim dvojchybou Beguová. Druhý servis skončil hluboko pod páskou.
15-15
Irina-Camelia Beguová minula prvním servisem prostor na české straně. Po druhém podání ale returnovala Siniaková nedůrazně a toho využila ve vítězný bekhend Beguová.
15-0
Za Rumunky může potvrdit získaný brejk servisem Irina-Camelia Beguová. Také Češky se ale prosazují na returnu, Beguová neustála tlak Krejčíkové za koncovou čárou.
0:1
Mizerný začátek rozhodujícího setu. Češky ztrácejí servis čistou hrou. Také Niculescuová předvedla vynikající return, následně měla před sebou odkrytý kurt Krejčíková, ale míček vylétl do autu.
0-40
Siniaková se nemohla spolehnout na první podání. Po tom druhém returnovala Beguové křížem, Češky byly v defenzivní pozici a Siniaková hrála pouze do sítě. Tři brejkboly v úvodu třetího setu.
0-30
Rodačka z Hradce Králové je v problémech na podání. Rumunky se udržely ve výměně, poté se postupně přesouvaly k síti a nakonec Beguová napálila míček do Krejčíkové.
0-15
Rozhodující set pátého duelu odstartovala servisem Kateřina Siniaková. První fiftýn míří na konto Rumunek po dalším neskutečném úderu Niculescuové na síti.
4:6
Teď už se ale Rumunky radují ze zisku druhé sady! Return Siniakové šel jen do rakety připravené a dnes téměř neomylné Niculescuové a ta volejem zakončila druhé dějství.
30-40
První setbol je pryč. Irina-Camelia Beguová totiž netrefila ani jeden ze svých servisů do vymezeného prostoru.
15-40
První servis opět rumunské hráčce nevyšel podle představ. Beguová dlouho vyměňovala údery se Siniakovou. Na to už se nemohla dívat Niculescuová, která dalším povedeným přeběhem zajistila Rumunkám dva setboly.
15-30
Rumunky se dostávají do vedení. Krejčíková se vracela k základní lajny, ale míček jí Niculescuová poslala těsně za pásku, kde česká hráčka nebyla.
15-15
Beguová přidala mizerný první servis do poloviny sítě, ale toho nedokázala Siniaková využít. Return české tenistky odletěl daleko do autu.
15-0
Servírovat na zisk druhé sady jde Irina-Camelia Beguová. Mladší z obou Rumunek vstupuje do důležitého gemu nepřesným forhendem přesně to míst, kde měla raketu Siniaková.
4:5
První část záchranné mise Češky úspěšně zvládly. Po prvním podání byla Siniaková natlačená k síti, Rumunky se musely bránit a právě Siniaková dokázala ukončit výměnu volejem mezi soupeřky.
40-30
Rumunské tenistky se drží v gemu. Siniaková podcenila situaci na síti a lehký volej nedokázala přehodit přes pásku.
40-15
Barbora Krejčíková měla opět potíže s nadhozem prvního podání. Nakonec musela hrát česká tenistka jen přes druhý servis. I ten byl ale nad síly Niculescuové.
30-15
Češky ale kontrolují situaci na servisu. Úder Beguové při náběhu k síti se nevešel do kurtu.
15-15
Ale Rumunky se dostávají do gemu. Nyní Krejčíková neprotlačila míček kolem Niculescuové a druhý úder už skončil v síti.
15-0
Proti ztrátě druhého setu podává za českou stranu Barbora Krejčíková. Přestřelka Beguové s Krejčíkovou jde na konto české reprezentantky.
3:5
Rumunky jsou velmi blízko zisku druhé sady. Siniaková našla prudkým returnem jen připravenou Beguovou, která trochu se štěstím ukončila výměnu.
30-40
Krejčíková returnovala lehce po lajně, následně lobovala přes Beguovou, která ale nezvládla svou smeč a míček trefila pouze rámem rakety.
15-40
Beguová se natáhla po returnu Siniakové, ale výměnu neukončila. Češky ještě měly šanci na zvrat, ale Siniaková ani Krejčíková hradbu na síti neprostřelily. Neskutečné představení Rumunek na síti.
15-30
Rumunské tenistky pokračují fiftýnem po příliš nízkém úderu Krejčíkové do sítě. První těžký volej ale musela hrát těsně za sítí Beguová.
15-15
Niculescuová poslala první podání do středu kurtu, kde ale byla Siniaková včas. Češky se bránily u koncové lajny, na soupeřky u sítě ale nevyzrály.
15-0
Rumunky se mohou při servisu Niculescuové přiblížit k zisku druhé sady. Lépe ale do důležitého gemu vstupují Češky. Krejčíková boduje přímo z returnu.
3:4
Čistá hra pro světové jedničky! Return Niculescuové nebyl prudký ani umístěný a tak mohla Krejčíková snadným volejem mezi obě soupeřky ukončit gem.
40-0
Česká dvojice získává i další gem. Niculescuová už není tak nebezpečná na síti. Nyní dokázala Niculescuovou zaskočit úderem pod nohy Siniaková.
30-0
Ani Niculescuová nereturnovala agresivně. Po přeběhu k síti zahrála Siniaková parádní prohoz kolem Niculescuové.
15-0
Kateřina Siniaková servírovala velmi prudce do středu kurtu. Beguová našla returnem Krejčíkovou a poté u lobovala z nouzové pozici do autu.
2:4
Rumunské reprezentantky se drží ve vedení o dva gemy. Siniaková zkoušela na síti přeběhnout, ale Beguová vystihla záměr české tenistky a zahrála po lajně do otevřeného dvorce.
40-A
Teď už se do výhody dostávají Rumunky. Krejčíková neudržela od základní lajny krok s Beguovou, která českou tenistku přestřílela.
40-40
Irina-Camelia Beguová musela hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Siniaková zatlačila returnem křížem, dlouho následně vyměňovala údery s Beguovou, ale míček nakonec skončil těsně vedle. Shoda.
40-30
Krejčíková přehodila returnem Niculescuovou u sítě. Následně se Siniaková vyšroubovala do vzduchu a z velké výšky poslala míček mimo dosah soupeřek.
30-30
Beguová netrefila prvním servisem středovou čáru. To return Siniakové byl o poznání přesnější. Češka zaútočila po lajně, poté si nabíhala k síti, ale už hrát další úder nemusela.
15-30
Irina-Camelia Beguová přetáhla první podání do zámezí. Po druhém servisu ale přišel return Krejčíkové jen do míst, kde byla Niculescuová.
15-15
Češky rychle srovnávají stav na returnu. Beguová zkoušela ze záklonu hrát po lajně, ale míček skončil jen půl metru pod páskou.
0-15
Řada na servisu je znovu na Beguové. Mladší z obou Rumunek vstupuje do gemu fiftýnem po šťastném úderu o pásku. Míček vyskočil metr před Siniakovou, která stála ihned za sítí.
2:3
Češky ztrácejí ve druhém setu znovu pouze jediný gem. Niculescuová volejem u sítě na první pokus neuspěla, následně hrála Beguová po lajně, ale její bekhend byl příliš nízký.
A-40
Češky ale brejkbol nedovolují. Po prvním podání Krejčíkové returnovala Beguová jen do připravené Siniakové.
40-40
Shoda, drama v páté hře bude pokračovat. Niculescuová vymetla returnem po lajně roh kurtu české poloviny.
A-40
Barbora Krejčíková měla potíže s nadhozem prvního podání. Siniaková ještě prvním úderem na síti neuspěla, ale dostala ještě další dvě šance. Beguová dělala co mohla, ale proti tlaku Češek neobstála.
40-40
Krejčíková nemůže dostat první podání do kurtu. Neskutečným returnem hned za pásku srovnává Niculescuová stav páté hry.
40-30
Barbora Krejčíková se ani tentokrát nemohla spolehnout na první podání. Beguová však našla rychlým returnem jen přebíhající Siniakovou, která z blízkosti napálila Niculescuovou.
30-30
Dvojchyba Krejčíkové posílá českou dvojici do složité situace.
30-15
Češky se ale vrací do vedení při svém servisu přímým bodem. Siniaková už si na síti dala pozor na lehký volej.
15-15
První podání české hráčky se nevešlo do kurtu. Tentokrát selhala metr od sítě Siniaková, když napálila zcela jasnou smeč pod pásku.
15-0
Barbora Krejčíková vstupuje do gemu velmi šťastným fiftýnem. Niculescuová nedokázala doskočit na vysoký úder a zahrála rámem daleko do autu.
1:3
Rumunky opět odskakují na rozdíl dvou gemů. Siniaková tak tak, že ještě udržela míček ve výměně, následně se Beguová i s Niculescuovou přesunuly k síti, kde měla poslední slovo právě druhá jmenovaná.
40-A
Zkušenější z Rumunek opět netrefila první podání, Krejčíková toho ale nedokázala využít a returnovala mizerně pouze do sítě.
40-40
Niculescuová byla bez prvního podání. Po tom druhém přišel razantní return Siniakové, Češky stabilizovaly výměnu. Krejčíková se přesunula k síti, kde už ani hrát nemusela. Úder Niculescuové byl příliš nízký.
30-40
Krejčíková načapala Niculescuovou returnem pod nohy. Následně trefila Siniaková při náběhu k síti bekhendem Beguovou.
15-40
Monica Niculescuová našla prvním servisem přímo tělo Siniakové. Ta se ještě pokoušela v krkolomné pozici returnovat, ale míček nedolétl ani k síti.
15-30
Krejčíková našla returnem Beguovou, ale Siniaková ještě zachránila míček ve hře. Následně se Češka přesouvala k síti, ale proti nátlaku Niculescuové neuspěla.
15-15
Niculescuová opět napálila první podání do sítě. Po tvrdém returnu Siniakové ještě odpověděla Niculescuová, ale za prohozem po lajně se už Beguová jen ohlédla.
0-15
Do čtvrtého gemu druhé sady vstupuje servisem Monica Niculescuová. Jednatřicetiletá Rumunka se nemohla spolehnout na první podání, přesto bere úvodní fiftýn. Forhend Krejčíkové skončil pod páskou.
1:2
Kateřina Siniaková přibližuje českou dvojici soupeřkám na jediný gem. Siniaková hrála tvrdě za základní lajnou, to Niculescuová byla natlačená k síti, ale volejem neuspěla.
40-15
Nyní už Krejčíková hrála u sítě nekompromisním volejem mimo dosah returnující Niculescuové.
30-15
Krejčíková se už už natahovala po voleji, poté ale usoudila, že míček míří ven a opravdu skončil v metrovém autu.
15-15
Češky srovnávají stav třetí hry. Lehký return Niculescuové skončil pouze na pásce.
0-15
Kateřina Siniaková zatlačila Beguovou prvním servisem. Poté ale Krejčíková výměnu na síti neukončila a dala tak šanci Niculescuové k vítěznému prohozu po lajně.
0:2
Brzký brejk je jednoznačně potvrzen. Krejčíková riskovala na returnu, ale našla jen připravenou Niculescuovou u sítě.
15-40
Irina-Camelia Beguová napálila první podání pod pásku. Rodačka z Hradce Králové returnoval křížem, následně se pokoušela zasáhnout na síti Krejčíková, ale míček pouze tečovala rámem rakety.
15-30
Také Češky se prosazují k fiftýnu. Tentokrát už úder Beguové zastavila páska.
0-30
Rumunky pokračují ve zlepšeném výkonu. Beguová po náběhu k síti umístila forhendový volej přesně k postranní lajně.
0-15
Za rumunskou reprezentaci se jako první představuje na podání Irina-Camelia Beguová. S druhým servisem si Krejčíková neporadila, Beguová mohla snadno zakončit po lajně mimo dosah Siniakové.
0:1
Brzký brejk pro rumunské tenistky. Siniaková ještě dokázala dvakrát zachránit míček ve výměně, ale Krejčíková už proti úderu pod nohy nedokázala odpovědět.
30-40
Brejkbol pro Rumunky! Beguová vyměňovala údery s Krejčíkovou, která neudržela tempo a zahrála do sítě.
30-30
Krejčíková zatlačila Niculescuovou servisem na tělo. Právě Niculescuová se tlačila k síti, ale prvním volejem výměnu neukončila a poté už musela jen sledovat jak míří míček z rakety Krejčíkové přesně na stranu Rumunek.
15-30
Barbora Krejčíková pokračuje prvním servisem do sítě. S druhým podáním si Beguová lehce poradila, následně ještě Rumunka vystihla přeběh Siniakové a zahrála po lajně.
15-15
Také Rumunky se dostávají do gemu. Krejčíková hrála v pohybu pouze za koncovou lajnu.
15-0
Druhé dějství otevírá servisem Barbora Krejčíková. Siniaková snadno uklidila míček bekhendem od sítě mimo dosah soupeřek.
7:6
První set jde na konto českého týmu! Beguová netrefila první podání, následně se Češky dostaly do výhodné pozice u sítě. Siniaková měla poslední slovo úderem podél postranní lajny kolem Niculescuové.
6-2
Čtyři setboly! Siniaková hrála returnem po lajně, Niculescuová ještě míček udržela ve hře, ale proti dvěma tvrdým úderům Krejčíkové se již neubránila.
5-2
Češky vedou v tiebreaku už o tři body! Beguová našla lehkým returnem jen připravenou Krejčíkovou u sítě.
4-2
Kateřina Siniaková přidává důležitý bod přímo ze servisu. Niculescuová se ještě natahovala po míčku, ale v nouzové pozici ho odrazila do sítě.
3-2
Češky berou i druhý servis Niculescuová. Právě podávající tenistky mířila k síti, ale volej netrefila čistě a podle toho to také dopadlo, míček doplachtil do autu.
2-2
Monica Niculescuová zaskočila prvním servisem do středu kurtu Siniakovou. Češky ještě stabilizovaly výměnu od základní lajny, Siniaková přešla v tlaku k síti a volejem napálila Niculescuovou.
1-2
Barbora Krejčíková našla druhým servisem připravenou Beguovou. Siniaková ještě dva údery na síti ustála, ale ten třetí už skončil od české reprezentantky na pásce.
1-1
Za českou stranu je jako první na servisu Krejčíková. Také Češky si hlídají své podání, Krejčíková přitáhla Beguovou blíže k síti, ale ta se po míčku už nedokázala pořádně natáhnout a zahrála mimo kurt.
0-1
Do zkrácené hry vstupuje na podání Irina-Camelia Beguová. A Rumunky se také dostávají do vedení po vyhozeném returnu Krejčíkové.
6:6
O prvním setu rozhodne až tiebreak! Siniaková trefila první podání, následně zakončila přesně mezi obě soupeřky umístěným volejem Krejčíková.
40-30
Češky zvládly náročnou výměnu. Siniaková musela hasit rozehru za Krejčíkovou, následně přešla Beguová k síti, míček ale nedostala mimo dosah Siniakové, která parádně prohodila.
30-30
Kateřina Siniaková měla potíže s nadhozem prvního podání. Dlouhou výměnu mohla zakončit na síti Krejčíková, ale o kousek svůj volej přetáhla do zámezí.
30-15
Světové jedničky byly po prvním podání v ofenzivním postavení. Niculescuová si pohlídala místo u postranní lajny a prohoz Siniakové zakončila volejem.
30-0
Siniaková dokázala servisem zatlačit i Niculescuovou. Následně se přesouvala právě returnující tenistka k síti, ale přípravný úder vyhodila metr za koncovou čáru Beguová.
15-0
Kateřina Siniaková servíruje proti ztrátě prvního setu. Rodačka z Hradce Králové vstupuje do dvanáctého gemu přímým bodem po servisu do středu kurtu.
5:6
Krejčíková napálial bekhendem pásku, která přizvedla míček před Beguovou. Ta ale dokázala neskutečně zareagovat a výměnu ještě zachránila. Následně měla poslední slovo dalším parádním úderem od základní lajny Niculescuová.
15-40
Dva gemboly pro Rumunsko. Siniaková riskovala returnem křížem, ale míček ke smůle české reprezentace zastavila páska.
15-30
Niculescuová našla prvním servisem místo u postranní lajny. Po returnu Krejčíkové po čáře výměna pokračovala. Siniaková zahrála těžký volej u sítě, ale výměnu ukončila až Niculescuová dalším úspěšným přeběhem.
15-15
Nyní už se prosazují také Rumunky. Tvrdý servis Beguové odpálila Siniaková jen na vysoko na tribunu.
15-0
Monica Niculescuová vstupuje do jedenácté hry nepřesným forhendem po lajně. Siniaková dokázala snadno zakončit volejem.
5:5
Barbora Krejčíková nedoservírovala první sadu do vítězného konce. Po prvním podání byly Češky ihned o defenzivě, po úderu Niculescuové se bude pokračovat.
30-40
Brejkbol pro Rumunky! Beguová se udržela ve výměně lehkým returnem, následně vystartovala u sítě po míčku Niculescuová a jako již poněkolikáté zakončila volejem.
30-30
Opět je srovnáno. Servis Krejčíkové returnovala Niculescuová lehce do Siniakové. Následně se Rumunky přesouvaly k síti, ale Beguová odhodila míček do autu.
15-30
Barbora Krejčíková přetáhla první podání do těsného autu. Rumunky následně našly volejem místo pod nohama Siniakové a ta už nemohla reagovat.
15-15
Nyní už bodují také české tenistky. Niculescuová nahrála vysokým returnem smečující Siniakové.
0-15
Možnost dovést úvodní dějství do vítězného konce má na servisu Barbora Krejčíková. Světové jedničky vstupují co důležité hry dvojchybou. Druhý servis Krejčíkové dopadl téměř k základní lajně.
5:4
Irina-Camelia Beguová musela hrát proti brejkbolu přes druhý servis. Siniaková viděla přebíhající Niculescuovou a zahrála returnem po lajně do zcela odkrytého kurtu.
A-40
Beguová napálila první podání na tělo Krejčíkové. Tentokrát Niculescuová výměnu na síti neukončila a Rumunky se okamžitě dostaly do potíží. Češky přispěchaly k síti a poslední slovo měla Siniaková. Brejkbol.
40-40
O devátý gem se bude ještě bojovat. Po lehkém returnu Siniakové vytáhla nevynucenou chybu z bekhendu Beguová.
30-40
Krejčíková trefila tvrdým returnem jen Niculescuovou u sítě, ale výměna ještě pokračovala. Krejčíková následně přestřílela Beguovou, ale Niculescuová opět přelétla za strany na stranu a zakončila volejem.
30-30
První podání Beguové skončilo na pásce. S druhým servisem si poradila Siniaková. Češka ustála výměnu od základní lajny a donutila Beguovou k úderu do sítě.
15-30
Beguová byla po delší době bez prvního podání. Siniaková vystihla u postranní lajny prohoz Beguové a zahrála vítězný volej do protipohybu Rumunky.
0-30
Irina-Camelia Beguová pokračuje vynikajícím prvním servisem také proti Siniakové. Už už se Češky přesouvaly k síti do jasně ofenzivní pozice, ale Siniaková vyhodila z kurtu volej.
0-15
Rumunky jsou najednou v laufu. Krejčíková trefuje lehký return pouze rámem rakety.
4:4
Po Niculescuové ztrácí své podání také Siniaková. Krejčíková měla na síti nahraný míček, ale volejem ho odpálila daleko mimo hrací pole.
40-A
Kateřina Siniaková měla potíže s nadhozem prvního podání. Přestřelku s Beguovou opět rodačka z Hradce Králové nezvládla a je tady čtvrtá šance na srovnání stavu.
40-40
Shoda, světové jedničky jsou z nejhoršího venku. Niculescuová returnovala jen vysokým úderem, Siniaková mohla ještě více přitlačit z forhendu a poslední slovo měla na síti Krejčíková.
30-40
Také druhý brejkbol je pryč. Siniaková získává přímý bod po prvním podání proti returnu Beguové.
15-40
Krejčíková nedokázala ukončit výměnu na síti ihned po returnu Niculescuové. Po úderu Beguové byl zahlášen aut, Rumunky ještě zkusily jestřábí oko, ale to jen výrok rozhodčí potvrdilo.
0-40
Kateřina Siniaková se musela obejít bez prvního podání. Delší výměnu od základní lajny zakončila překvapivým přeběhem k síti Niculescuová. Tři brejkboly pro rumunský tým.
0-30
Také Rumunky mají k dispozici nadějné vedení. Siniaková hrála křížem, ale tam u sítě stála Niculescuová, která už měla snadnou úlohu.
0-15
Potvrdit získaný brejk může při servisu Kateřina Siniaková. Na úvod veledůležitého gemu však bodují Rumunky, Siniaková v nepřipravené pozici u sítě selhala.
4:3
Skvěle, skvěle! Siniaková sice netrefila return ideálně, ale Niculescuová byla u míčku pozdě. Následně už mohla rodačka z Hradce Králové udeřit do míčku o poznání tvrději a Niculescuová nedokázala zareagovat.
40-30
Monica Niculescuová byla opět bez svého prvního podání. Krejčíková se připravovala k returnu forhendem, ale nakonec je zahlášen aut i po druhém servisu. Brejkbol.
30-30
První servis Niculescuové skončil po odrazu od pásky v autu. S druhým servisem si Siniaková neporadila ideálně, Beguová mohla snadno zakončit výměnu z metru za sítí.
30-15
Jednatřicetiletá Rumunka pokračuje servisem na tělo Krejčíkové. Opět zasáhla na síti Siniaková a Češky jsou v nadějném vedení.
15-15
Niculescuová okamžitě srovnává stav gemu. Siniaková až příliš riskovala na returnu a míček odlétl daleko do autu.
15-0
Monica Niculescuová zahajuje sedmou hru první sady druhým servisem proti Krejčíkové. Siniaková výtečně přeběhla na síti a nachytala Rumunky volejem.
3:3
Čistá hra pro světové jedničky. Krejčíková měla sice potíže s nadhozem podání, ale nakonec přinutila Niculescuovou k přetaženému returnu až za koncovou lajnu.
40-0
Dělový servis do středu kurtu byl lehce tečován páskou. Krejčíková nakonec musela hrát přes druhé podání. Následně dvakrát skvěle zasáhla na síti proti Beguové Siniaková a je to o tři fiftýny.
30-0
Krejčíková se nemohla spolehnout na první podání, využít toho ale nedokázala chybující Niculescuová na returnu. Míček s klidem uklidila do volného místa Siniaková na síti.
15-0
Řada na servisu je opět na Barboře Krejčíkové. Rumunky se do výměny nedostaly, return Beguové skončil daleko vedle postranní čáry.
2:3
V prvním setu se pokračuje i nadále bez brejku. Krejčíková dlouho vyměňovala údery s Beguovou od základní lajny, ale Niculescuová využila situace k přeběhu a přesným volejem zakončila výměnu.
40-A
Beguová pokračuje přímý bodem po prvním servisu k postranní lajně. Return Krejčíkové neměl šanci na úspěch.
40-40
I tentokrát čelila Siniaková jen druhému podání. Mohla se opřít do returnu, následně ještě Beguová vrátila pomalý míček přes pásku, ale ihned za ní už byla v pohotovosti Krejčíková. Shoda.
30-40
Krejčíková našla prudkým returnem jen připravenou Niculescuovou. Rumunka snadno výměnu ukončila volejem.
30-30
Irina-Camelia Beguová pokračuje přetaženým prvním servisem do autu. A další dvojchyba proti returnu Siniakové.
15-30
První servis Beguové odmrštila páska do autu. Krejčíková zkoušel prohazovat po lajně Niculescuovou, ale ta se stačila mrštně otočit pro míček.
15-15
Irina-Camelia Beguová umístila první podání ke středové čáře. Siniaková nemusela returnovat ani po druhém servisu. Dvojchyba pro Beguovou.
0-15
Lehká chyba Krejčíkové na returnu. Servis Beguové nebyl rozhodně nechytatelný.
2:2
I Kateřina Siniaková zvládla své první vystoupení na servisu. Pomohla jí výraznou měrou na síti Krejčíková, která zakončila výměnu pohotovým volejem proti úderu Niculescuové.
A-40
První servis Siniakové se do kurtu opět nevešel. Beguová netlačila returnem, následně ale jen namazala u sítě stojící Krejčíkové, která volejem nad hlavou zakončila výměnu.
40-40
Drama ve čtvrtém gemu pokračuje. Siniaková si vytvořila prvním servisu pozici k přeběhu k síti a parádní smečí zakončila výměnu Krejčíková.
40-A
Třetí brejkbol! Siniaková vyměňovala údery s Beguovou, ale finální úder poslala rámem rakety jen vedle sítě.
40-40
Gem bude ještě pokračovat. Siniaková sice poslala přesné první podání, ale Rumunky se okamžitě natlačily k síti a přinutily Krejčíkové k chybnému halfvoleji.
A-40
Siniaková těsně přetáhla první podání do autu. Po druhém servisu returnovala Beguová po čáře, ale na síti zazdila jasnou pozici pro Rumunky nepřesnou smečí Niculescuová.
40-40
Kateřina Siniaková odvrací na servisu i druhý brejkbol v řadě. Niculescuová se hnala k síti, svým volejem ale jen nahrála Krejčíkové, která poslala míček mezi obě soupeřky. Shoda.
30-40
Češky se ještě drží v gemu. Siniaková se stačila natáhnout po pořádně tvrdém returnu křížem, následně přišel přetažený úder Beguové až za koncovou lajnu.
15-40
Niculescuová se udržela ve výměně lehkým returnem, poté se ale Rumunky dostaly do ofenzivní pozice. Siniaková musela couvat za lobem Beguové a poslední slovo měla na síti přesným volejem Niculescuová.
15-30
Chyba Krejčíkové u sítě po dělovém returnu Beguové. Siniaková se dostává na servisu do potíží.
15-15
Kateřina Siniaková ani tentokrát netrefila první podání. Jednatřicetiletá Rumunka returnovala nebezpečně křížem, poté se Beguová i s Niculescuovou přesunuly k síti, ale přestřelku zvládla nejlépe Krejčíková.
0-15
Jako poslední z tenistek na kurtu se představí na podání Kateřina Siniaková. A nezačíná nejlépe. Dvojchyba po dvou servisech do autu.
1:2
Siniaková čelila na returnu pouze druhému servisu Niculescuové. Rodačka z Hradce Králové práskla do returnu, zatlačila soupeřku, ale druhým úderem poslala míček do těsného autu a tak i Niculescuová si drží gem na servisu.
40-A
Monica Niculescuová otáčí stav na servisu na stranu Rumunek. Tentokrát už return Krejčíkové odhodila páska jen mimo dvorec.
40-40
První brejkbol je smazán. Siniaková se opět neprosadila na returnu, následně se ale česká dvojice pomalu přesouvala k síti, ale Niculescuová vytáhla neskutečný prohoz mezi soupeřkami. Shoda.
40-30
Brejkbol pro Češky! Niculescuová zamířila po prvním servisu k síti, míček si nechala ještě spadnout, ale forhendem po lajně minula kurt.
30-30
Niculescuová umístila tvrdé první podání ke středové čáře. Lehký return si pohlídala u sítě stojící Beguová.
30-15
Nejzkušenější z hráček na kurtu má potíže se servisem. Niculescuová se sice přesouvala po prvním podání k síti, ale Češkám pomohla páska, která nadzvedla míček ve středu kurtu.
15-15
Niculescuová nyní ale trefuje proti returnu Siniakové přímý bod.
15-0
Monica Niculescuová byla ihned po prvním podání pod tlakem. Siniaková se mohla přesunout k síti a nekompromisní smečí poslala míček od země na tribunu.
1:1
Také Barbora Krejčíková si drží své podání. Beguová našla pomalým returnem po lajně pouze připravenou raketu Siniakové.
40-15
Po prvním servisu Krejčíkové returnovala Niculescuová jen vysokým úderem k základní lajně. Druhý úder Beguové už končí v síti.
30-15
Světové jedničky si pomáhají trpělivou hrou od základní lajny. Siniaková na závěr výměny zakončila volejem.
15-15
Barbora Krejčíková se musela po prvním podání bránit. Beguová tlačila forhendem co to jen šlo, Krejčíková musela hrát obranný úder a toho využila přeběhem na síti Niculescuová.
15-0
Za český tým zahajuje představí na servisu Barbora Krejčíková. Po druhém podání returnovala Beguová po lajně k Siniakové, která ale nedokázala míček volejem dostat přes pásku. Umpitová rozhodčí však zahlásila příliš brzy a výměna se musela opakovat. Na druhý pokus to již Siniaková zvládla na jedničku.
0:1
Irina-Camelia Beguová si drží na úvod zápasu svůj servis. Siniaková se sice ještě natáhla pro return do středu kurtu, ale míček se odrazil pouze metr za postranní lajnu.
30-40
Třetí fiftýn v řadě pro Rumunky. Return Krejčíkové dokázala na síti okamžitě zakončit volejem Niculescuová.
30-30
Beguová se opět nemohla spolehnout na první podání. To Siniaková returnovala přesně křížem, poté udržela Rumunky daleko od sítě. Dlouhou výměnu však zakončuje těsný aut při prohozu Siniakové.
30-15
První podání rumunské tenistky dopadlo pouze do poloviny sítě. Po druhém servisu se zkoušela Siniaková přemístit na síti k pravé straně, ale trefila volejem jen Niculescuovou.
30-0
Irina-Camelia Beguová trefila první podání do středu kurtu. Siniaková se ale udržela ve výměně a přestřelku od základní lajny s Beguovou dokázala ukončit.
15-0
Servisem rozehraje pátý duel Irina-Camelia Beguová. Krejčíková čelila na returnu pouze druhému servisu, která nakonec skončil na pásce. Beguová začíná dvojchybou.
0:0
Utkání právě začalo.
Všechny čtyři aktérky rozhodujícího duelu už jsou na dvorci Ostravar Arény. Po krátkém rozehrání může zápas o postup do semifinále začít.
Nominace na rozhodující čtyřhru zůstává beze změn. Česká reprezentace bude spoléhat na světové jedničky Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. Rumunky vysílají do boje čerstvé vítězky turnaje v Thajsku Irinu-Camelii Beguovou a Monicu Niculescuovou.
O postupujících do semifinále rozhodne až závěrečná čtyřhra! Karolína Plíšková sice v prvním dnešním duelu nestačila v dramatickém souboji na Simonu Halepovou ve třech setech. Na 2:2 však před malou chvílí dokázala srovnat Kateřina Siniaková, která přehrála Mihaelu Buzarnescuovou 6:4 a 6:2.
Irina-Camelia Beguová, Monica Niculescuová

Dvojice Rumunek si poprvé bok po boku zahrála již před sedmi lety. Letos spolu Beguová s Niculescuovou naskočily pouze do turnaje v Thajsku v minulém týdnu a hned si připsaly svou první společnou trofej, když ztratily jediný set až v samotném finále proti Blinkovové s Wang.

Beguová s Niculescuovou mají za sebou také tři společné zápasy v dresu Rumunska. V roce 2014 proti Srbsku však odehrály pouze jediný gem a dvojice Jakšićová, Stojanovićová utkání vzdala. O rok později si ale už Rumunky připsaly o poznání cennější vítězství, když zvládly souboj se Španělkami Muguruzaovou a Medinaovou.

Rumunsko reprezentovaly Beguová s Niculescuovou také na olympijských hrách v Riu de Janeiru, kde však hned v prvním kole nestačily na pár Čan, Čan.
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková

Krejčíkové se Siniakovou to klape především na grandslamech. V loňském roce totiž získaly dva tituly a oba z turnajů velké čtyřky! České reprezentantky nejprve zaskočily řadu favoritek na French Open, následně svou sérii protáhly přes šest utkání na Wimbledonu až do semifinále US Open. Díky vynikajícím výkonům se Krejčíková se Siniakovou prokousaly také na prestižní Turnaj mistryň, který ale pro české duo skončil porážkou ve finále.

Letos mají za sebou pouze dva společné turnaje. Ihned v prvním týdnu nové sezony si dvojice Češek zahrála semifinále podniku v Brisbane. Následně na Australian Open vyhrály světové jedničky tři zápasy v řadě, ale ve čtvrtfinále nezvládly dva tiebreaky s párem Stosurová, Čang a do nejlepší čtyři úvodního grandslamu neproklouzly.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Český fedcupový tým hostí v Ostravě v rámci prvního kola Rumunky.

V sobotních zápasech potvrdily své nasazení jedničky Karolína Plíšková i Simona Halepová. Nedávná semifinalistka Australian Open si snadno poradila ve dvou setech 6:1 a 6:4 s trápící se Mihaelou Buzarnescuovou. Ještě o gem méně dovolila uhrát rumunská superstar Simona Halepová Kateřině Siniakové, která dokázala držet krok s velkou favoritkou pouze v prvním setu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
Články odjinud