OH - dvouhra ženy -  ONLINE PŘENOS -  Elina Svitolinová : Markéta Vondroušová - 29. července 2021   12:45

Ukončeno
Elina Svitolinová
26 let  174 cm  Ukrajina
0
3
1
Markéta Vondroušová
22 let  172 cm  Česká rep.
2
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Šťastná Markéta Vondroušová po zápase: „Super jsem podávala a držela jsem se plánu. Cítila jsem se s ní dobře ve výměnách, nemlela mě, jak hrozilo. Chtěla jsem zůstat v klidu, zbytečně to neuspěchávat, protože ona když se chytne, tak je nepříjemná a strašně moc toho vrátí. Myslím, že rozhodlo podání, který mi docela šlo. Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak jednoznačné to nebylo, protože ona bojovala do posledního bodu. Hrála jsem s ní v Římě, tam na ni platily kraťasy. Na betonu je to jiné, víc to skáče a je těžší je hrát, ale i tak fungovaly. Pak jsem se jí snažila vyhánět forhendem ven a ona si pak ve výměnách tolik nevěřila a hrozně riskovala.“
Náročný olympijský den a české medailové žně pokračují! A jak se říká, čtvrtek je malý pátek, a to je rozhodně ve spojení s dnešními českými úspěchy důvodem k oslavě! Tak si je užijte a brzy na počtenou u dalších textových přenosů nejen z tenisu, k jejichž sledování vás srdečně zvu!
Český tenis je zase na vrcholu. Po postupu Krejčíkové a Siniakové do finále čtyřhry je jasné, že Česká republika bude mít medailistku i v singlu! A kdo by to byl řekl před turnajem, že to bude Markéta Vondroušová, která dojde až do posledního kola a v souboji o olympijské zlato vyzve Belindu Bencicovou! To bylo řečí, že nemá formu a že si nominaci nezasloužila! Tohle je nejlepší možná odpověď všem škarohlídům a kritikům. Rodačka ze Sokolova si z Tokia odveze cenný kov a je možné, že to bude ten nejblyštivější!

Na její soupeřce Elině Svitolinové bylo vidět, že už nemá šťávu, protože před tímto duelem strávila na tokijských kurtech přes 11 hodin. Únava si vybrala svou daň a variabilní hra a skvělá defenzíva české reprezentantky zkrátka byly na Ukrajinku až příliš nestravitelnými sousty. Svitolinová musí napnout všechny své zbývající fyzické i psychické síly, protože ji čeká souboj o bronz, nikdo nechce z Olympiády odjet s bramborami. Naopak mladá česká reprezentantka se těší na prestižní souboj o zlato!
Konec zápasu
1:6
Je to tam! Netrvalo to o moc více než hodinu, Ukrajinka si naposledy naběhla na síť, ale na křižný prohoz už nedokázala zareagovat, i když si na něj sáhla! Markéta Vondroušová si zahraje finále a má jistou medaili, paráda!
30-40
Další parádní servis zapříčinil, že Markéta má první mečbol zápasu!
30-30
Skvělý servis, který Ukrajinka nevrátila. Je to blízko!
30-15
To bylo těsné! S kraťasem si opět Svitolinová dokázala poradit a pak poslala parádní úder přímo za síť, Vondroušová ho vrátila, ale míček se jen těsně nevešel do dvorce.
15-15
Tenhle return je dlouhý! I když ještě Svitolinová zkusila jestřábí oko, není jí nic platné. Bod pro Markétu.
15-0
Perfektní druhý servis nevedl k zisku míče, Svitolinová to na síti zvládla a pokus o prohoz Vondroušové končí daleko za základní čárou.
1:5
Pečlivě zahraný slicovaný bekhend zahraný s takovou rotací, že ho Ukrajinka posílá jen do sítě! Bere soupeřce další podání a půjde po hodině hry podávat na vítězství!
30-40
Bekhend obouruč vyhazuje míč daleko mimo boční síť a tohle může být rozhodující moment zápasu! Brejkbol pro Vondroušovou!
30-30
Jenomže Svitolinová a její hra nemá šťávu ani jiskru. Není v pohodě a kazí na forhendu po poměrně snadném úderu.
30-15
Dobré podání z boční falší, který Markéta nedokázala vrátit. 30:15.
15-15
Teď to naopak lehce přetáhla Vondroušová a i když se už soupeřka jen bránila, Češka chybuje a netrefuje dvorec.
0-15
Dlouhá výměna končí chybou Ukrajinky a stává se kořistí Vondroušové. Úder Svitolinové byl moc dlouhý.
1:4
Paráda! Vondroušová to na síti ustála, i když musela předvést dva parádní a velmi těžké bekhendové voleje. Vedení 4:1 znamená, že jí stačí dvě hry na postup do finále.
30-40
Další doběhnutý stopball od Ukrajinky, pak pokus o lob, který ještě Ukrajinka stěží vrátila. Následným tvrdým topspinem ji ale Markéta zahnala až moc daleko a ta už míč nevrátila.
30-30
Vondorušová v defenzívě poslala forhend přímo do růžku a nedala soupeřce šanci.
30-15
Další return se jí ale vydařil, poslala ho Vondroušové pod nohy a tá následně míč trefila jen do sítě.
15-15
Po druhém podání se Svitolinová odhodlala k tvrdému returnu po lajně, ale posílá míč mimo hřiště.
15-0
Dvojchyba by snad za daného stavu nemusela Markétě přinést přílišné komplikace.
1:3
Na kraťas do forhendu křížem zareagovala Svitolinová parádně a ještě lépe ho dokázala vrátit těsně za síť. Tady Markéta být nemohla.
40-30
Vondroušová opravdu nic nevypustí! Svitolinová byla na síti, ale musela předvést tři smeče, aby si míček vybojovala pro sebe!
30-30
Parádní 170 km/h rychlý a perfektně umístěný servis a první eso v utkání.
15-30
Tentokrát Markéta servis nevrátila na druhou stranu kurtu.
0-30
Jenomže takhle precizní a trpělivá obrana Vondroušové by dohnala k šílenství každého. I když to měla Ukrajinka nalité, zase netrefila dvorec.
0-15
Ukrajinka a světová šestka vůbec není v pohodě a předvádí další lacinou chybu na forhendu.
0:3
Skvělý servis, který už jen z povinnosti Svitolinová zreturnovala, ale nedostala míč přes síť. Snadná práce pro Markétu, která potvrzuje brejk a je blízko senzačnímu finále. Ale nepředbíhejme.
15-40
To už je čirá frustrace. Další z kraťasů, u kterého byla Svitolinová včas, ale poměrně o dost úder přetáhla a zase chybuje.
15-30
Nejprve útok forhendem, zatlačení soupeřky daleko k základní čáře, pak kraťas křížem, který Ukrajinka sice doběhla, ale byla u něj pozdě.
15-15
Sem už ani Ukrajinka nepoběží. Vypadá to, že jí dochází síly a všechno hraje do karet Markétě Vondroušové.
15-0
Tohle už vrátit nešlo. Ukrajinka přidala na obrátkách, přidala pěkně rozmístěné a tvrdé míče, takhle nějak by ale měla hrát celou dobu, ne jen v jedné výměně.
0:2
Už to vypadalo na dvojchybu, ale druhý servis se po škrtnutí pásky přeci jen vešel do vymezeného území. Pak ale Vondroušová předvedla další skvělou obranu a trpělivou hrou si zajišťuje brejk! Svitolinová není v pohodě a přidává další nevynucenou chybu.
40-A
Znovu lehké zkrácení hry ve správný čas přimělo Svitolinovou k další chybě, která nabízí Markétě šanci na brejk!
40-40
Dvojchyba Ukrajinky posílá hru do shody, je skvělé, že se Vondroušová opravdu v žádné výměně nevzdává a to na Svitolinovou vytváří enormní tlak, ze kterého pramení chyby.
40-30
Markéta vyhnala Svitolinovou hodně ven, ta se pokusila ještě o míč po čáře do růžku, ale v pozici, ve které se nacházela, to snad ani trefit nešlo.
40-15
Tentokrát už to ale Češka neodhadla a míč hned po podání byl o chloupek delší.
30-15
Parádně umístěný return přímo na čáru, Ukrajinka poté poslala míč daleko za základní čáru.
30-0
Vondroušová skvěle brání a parádně čte hru. Po svém kraťasu přesně věděla, kam bude úder soupeřka hrát, jenže její pokus o prohoz po čáře zastavuje páska.
15-0
Po delší době předvedla Ukrajinka parádní servis, ten ji v první sadě vůbec neposlouchal. přímý bod z podání.
0:1
Parádně a chytře zahrané! Celou výměnu posílala míče soupeřce do bekhendu, zatlačila ji do obrany a pak včas zkrátila hru. Slicovaný bekhend Svitolinový pak zastavila síť.
30-40
Další z lacinějších chyb, kdy míček z forhendu Vondroušové končí v síti.
15-40
Servis na tělo přiměl Ukrajinku k chybě hned z returnu, skvěle.
15-30
Ukrajinka ztratila nervy, chtěla zaútočit, jenomže míč moc podebrala a poslala ho hodně za boční lajnu.
15-15
Svitolinová srovnává krok po chybě Češky.
0-15
Famózní servis, kraťas poté Svitolinová doběhla, ale Markéta ji nádherně přelobovala! Krásný liftovaný úder.
3:6
První sada je za námi, protože při náběhu na síť Svitolinová dělá chybu a míč posílá až za boční síť! Rodačka ze Sokolova získává první set při podání soupeřky a druhou sadu bude zahajovat na podání!
30-40
Další ze série parádních prohozů, tentokrát po čáře, znamená první setbol zápasu pro Markétu!
30-30
Ukrajinka bez šance. Parádní a tvrdý return, který zahnal Svitolinovou do úzkých a pak už to bylo pro Češku jednoduché.
30-15
Teď už měla Svitolinová více štěstí při rozhodnutí jestřábího oka, její míč jen těsně líznul koncovou čáru.
15-15
Škoda! Smeč soupeřky dokázala ještě Vondroušová vrátit, ale následný volej už dopadl daleko mimo její dosah.
0-15
Skvěle! Markéta ukázala rychlé nohy a dobrý odhad. Svitolinová čekala prohoz po lajně, ale Vondroušová do dokázala ještě poslat křížem a přidává další vítězný úder.
3:5
Další parádní servis, který nedokázala Svitolinová ani vrátit, tenhle game vyhrála Češka zásluhou parádního podání.
15-40
Parádní servis, který Ukrajinka jen stěží vrátila, na následný winner už nemohla mít nárok.
15-30
Ukrajinka znovu skvěle doběhla kraťas, skvěle zatlačila Vondroušovou a následný volej už byl za odměnu.
0-30
Vondroušová se zkusila podívat na dráhu letu bekhendového úderu po lajně od Svitolinové, který byl zahlášen jako dobrý. A měla pravdu! Míš byl těsně v autu!
0-15
Hodně riskantní servis až k lajně a následný vítězný úder křížem pro Vondroušovou.
3:4
Svitolinová nemíní tuhle hru protahovat a razantním forhendem ukončuje game.
40-30
Riskantní return vyšel, za daného stavu dobrá varianta. Svitolinová dostala míč na dlouhou ruku a poslala ho do sítě.
40-15
Ukrajinka teď na špek Češce neskočila a už začíná její kraťasy dobře číst. Byla u míče včas a nedala nabíhaným úderem soupeřce šanci.
30-15
Škoda! další pokus o prohoz po lajně, Svitolinová věřila, že míč je dlouhý a pustila ho, ten ale dopadl opravdu jen těsně mimo kurt.
15-15
Další náběh na síť ale Svitolinové vychází, Markéta se pokusila o lob, ale byl příliš nízký a volej byl pro Ukrajinku tedy až příliš snadný.
0-15
Další úspěšný bekhendový prohoz, neskutečné, jak dokáže Vondorušová vykroutit své zápěstí.
2:4
Na tohle zkrácení hry už Svitolinová neměla nárok zareagovat, Vondroušová potvrzuje brejk!
30-40
Skvěle! Svitolinová opět vystihla zkrácení hry a dostala Češku pod tlak, ale nabíhaný úder dokázala vyškrábnout a jednoruč prohazuje soupeřku!
30-30
Je srovnáno, tvrdý forhend Vondroušové Svitolinová nevrátila.
30-15
Přímý bod z podání ale eliminuje šanci na brejkboly, alespoň prozatím.
30-0
technicky náročná výměna, Vondroušová naběhla na síť a i když jeden prohoz ještě vybrala, na ten křižný už neměla nárok.
15-0
Laciná chyba Vondroušové po kratším returnu soupeřky, tyhle chyby by Češku mohly mrzet.
2:3
A následně přichází i druhý dáreček od Ukrajinky! Druhá dvojchyba v řadě znamená druhý zisk brejku pro Vondroušovou. Teď už ho jen potvrdit.
40-A
Obě hráčky jsou velmi svázané nervozitou a z toho vyplynula i dvojchyba Ukrajinky, je tu další šance na brejk!
40-40
Nevynucená chyba Češky od základní lajny posílá hru do shody.
30-40
Druhá neproměněná šance v této hře. Svitolinová už byla na síti a Markéta měla připravený prohoz, ale trefila míč rámem rakety a Ukrajinka to poté zabila.
15-40
Následně ale velmi nejistým forhendem posílá Ukrajinka svůj úder až za base lajnu a nabízí soupeřce dva brejkboly!
15-30
Ale ne! Šance na tři brejkboly je pryč, protože Vondroušová netrefila jednoduchý míč po náběhu na síť, když byla většina kurtu úplně volná. Škoda.
0-30
Parádní obrana, Vondroušová toho vrátí opravdu hodně! Její slicovaný bekhend skončil těsně za sítí a i když k němu Svitolinová doběhla, míč skončil hluboko v síti.
0-15
Vondroušová použila útočný return po druhém podání a pak přesnými údery na základní čáru donutila soupeřku k chybě.
2:2
Výborně! Skvělý druhý servis a pak naprosto přesný míč krosem do protilehlého růžku. Tam Ukrajinka ani neběžela.
30-40
Skvěle, Vondroušová otáčí vývoj gamu těsně po podání a vede 40:30.
30-30
Svitolinová se položila do křížného úderu obouručním bekhendem, Češka by na něj neměla, ale míč končí těsně vedle boční lajny.
30-15
Další z výstavních kraťasů ale Svitolinová zase nedoběhla.
30-0
Dvojchybou daruje Vondroušová soupeřce i další fiftýn a rýsuje se komplikace.
15-0
Ve hře od základní čáry jsou obě soupeřky skvělé, což ukázala poslední výměna. Na jejím konci byla Vondroušová u liftovaného úderu pozdě a poslala míč do sítě.
2:1
Jenomže další náběh na síť už světové šestce vychází, posílá míč nekompromisně mimo dosah Češky a vede 2:1.
40-30
Svitolinová předvedla velmi špatný kraťas a po náběhu na síť ji Vondroušová bez problému po lajně prohodila.
40-15
Nepovedený return v podání české reprezentantky znamená vedení 40:15 pro její soupeřku.
30-15
Nevynucená chyba i na straně Ukrajinky, Vondroušová jí poslala zpátky return pod nohy a Svitolinová následný úder vyhodila z dvorce.
30-0
Chyba hned z returnu po druhém podání, tohle nebyl vůbec čistě trefený úder od Vondroušové.
15-0
Po lajně bylo volno, ale Vondroušová se rozhodla pro kros, jenže překombinovala to, úder přetáhla a poslala ho do autu.
1:1
A bohužel je i proměněný. Vondroušová to Svitolinové usnadnila lacinější chybou z forhendu a Ukrajinka srovnává krok a bere si zpět ztracené podání.
40-30
Škoda! tentokrát bekhendový kraťas jen o pár milimetrů nevyšel a skončil na pásce. Brejkbol pro Ukrajinku.
30-30
Svitolinová ale neskládá zbraně a chce soupeřce brejk hned oplatit.
15-30
Vondorušová se dostala skvělou obranou z tísně a právě touto taktikou a trpělivostí si vynutila chybu soupeřky.
15-15
Hodně riskantní druhý servis Češky, ale vyplatilo se! Svitolinová posílá míč hodně mimo kurt.
15-0
Dlouhá výměna od základní čáry se stává kořistí Svitolinové. Vondroušová už to nevydržela a chtěla zaútočit, její křižný úder zastavila páska.
0:1
Vynikající forhend Vondroušové donutil Ukrajinku k chybě, Svitolinová neměla při úderu správný úhel a posílá míč do sítě! Brejkbol proměněn.
30-40
Skvělě! Parádní return, útočný forhend na zrychlení hry a následný vítězný úder po lajně přináší první brejkbol zápasu!
30-30
Následně ale Ukrajinka kazí poměrně snadný úder a máme opět srovnáno.
30-15
Skvělý bekhend ze středu kurtu pro Svitolinovou, na ten byla česká reprezentantka krátká.
15-15
Stará známá specialita Markéty, bekhendový vysoký kraťas. Ukrajinka ho nedokázala doběhnout a i když si na míč sáhla, nevrátila ho.
15-0
První podání zápasu do dvorce nespadlo, po tom druhém následovala delší výměna a chyba Vondroušové z forhendu. Míč v síti, 15:0.
Djokovič zničil Nišikoriho a povolil mu za hodinu a dvanáct minut jen dvě hry. I proto se uspíšil nástup Markéty Vondroušové a Eliny Svitolinové na centrální kurt.
Start zápasu v 11:00 středoevropského času nehrozí, první duel na centre courtu se hodně protahuje. Bencicová přetlačila v prvním setu soupeřku Rybakinovou za hodinu a půl a před Markétou Vondroušovou a Elinou Svitolinovou je na řadě ještě světová mužská jednička Djokovič, který vyzve domácího oblíbence Nišikoriho.
Co se týká vzájemných zápasů, obě soupeřky se potkávají celkem popáté. Ukrajinka v bilanci vede 3:1, ale naposledy loni na svém oblíbeném antukovém turnaji v Římě Vondroušové podlehla jasně 3:6 a 0:6. Navíc dva předešlé duely končily až ve třetím setu, takže se rozhodně nedá říct, že Češka by byla oblíbenou soupeřkou pro Svitolinovou.
Elina Svitolinová se ukázala v turnaji jako správná bojovnice a nesmírně fyzicky odolná hráčka. Však na kurtech v Tokiu strávila už přes 11 hodin, což by samozřejmě mohlo hrát svou roli. Je zvyklá hrát dlouhé výměny od základní čáry a Markéta Vondroušová před zápasem prozradila, že právě tomuto se chce v souboji s Ukrajinkou vyhnout, i když ona sama je také skvělá obranářka.

Ukrajinka vstupovala do všech svých zápasů jako favoritka, jenže hned v první bitvě musela zdolávat Němku Siegemundovou přes tři hodiny. Třísetové bitvy svedla i v dalších dvou kolech proti Tomljanovicové a Sakkariové, první dvouseťák si střihla až ve čtvrtfinále proti přemožitelce Karolíny Plíškové, Italce Camile Giorgiové. Navíc má v nohách ještě první kolo čtyřhry, které po boku Dajany Jastremské prohrála.
Markéta Vondroušová byla v nabité české nominaci zřejmě tou poslední, od které se čekal útok na medaile. Jenže všechny tři české grandslamové finalistky či šampiónky selhaly, podlehly svým soupeřkám nebo dost možná i únavě, která kosí v obrovských japonských vedrech a nahuštěném programu jednu tenistku za druhou. A tak se právě rodačka ze Sokolova a aktuální světová hráčka č. 42 stala tou nejodolnější, která jako jediná nese český tenisový prapor ve dvouhře.

Jednou z obětí naprostého vyčerpání se stala ve čtvrtfinále právě s Vondroušovou Španělka Paula Badosaová, která byla nucena po prvním prohraném setu celý zápas vzdát. Ještě předtím si Markéta poradila poměrně rychle ve druhém kole s Rumunkou Buzarnescuovou, v tom prvním ve třech setech přetlačila Kiki Bertensovou. Majstrštykem pro Vondroušovou pak zatím zůstává skalp domácí superfavoritky a tváře celé Olympiády Naomi Ósakaové v osmifinále.

A na rozdíl od předchozích zápasů na dost zastrčených kurtech si svou druhou semifinálovou bitvu na okruhu v této sezóně odbyde pěkně na centre courtu.
Vítejte v Ariake Tennis Parku v Tokiu, kde neúprosný program olympijského tenisového turnaje bude pokračovat semifinálovými bitvami žen. A čeští fanoušci určitě moc rádi slyší, že jednou z posledních čtyř žen v pavouku je Markéta Vondrušová, která bude v Tokiu bojovat o medaile. V cestě za tou nejcennější jí dnes stojí světová šestka a nasazená čtyřka Elina Svitolinová z Ukrajiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud