Muži -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Alexander Zverev - 6. června 2019   14:41

Ukončeno
Novak Djokovič
Novak Djokovič
32 let  188 cm  Srbsko
3
7
6
6
Alexander Zverev
Alexander Zverev
22 let  198 cm  Německo
0
5
2
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Novak Djoković překvapivě snadno přehrál po dvou hodinách pátého nasazeného Alexandera Zvereva ve třech setech 7:5, 6:2 a 6:2 a zajistil si postup mezi nejlepší čtyřku!

V úvodním dějství byl dlouho lepší německý tenista, tři první brejkboly sice neproměnil, ale ten čtvrtý už využil a dostal se do vedení 5:4 a mohl doservírovat první sadu do vítězného konce. Následně ale Zverev zcela zkolaboval. Djoković neskutečnu obranou nutil soupeře k dalším a dalším úderům a to Zverevovi nesvědčilo. Ve druhém setu režíroval hru jasně první nasazený. Srbská superstar okamžitě odskočila do vedení 3:0, které ještě v průběhu dokázala navýšit. V závěrečném gemu předvedl Zverev dokonce tři dvojchyby v řadě a odevzdal set soupeři. V úvodním gemu třetí sady nedokázal Zverev proměnit další dva brejkboly, následně sám ztratil podání, když už se mohl vrátit zpět do hry, tak znovu nepotrestal Djokovićovy chyby. Závěr už znovu patřil nasazené jedničce, která si došla pro pohodlný postup.

V semifinále čeká na Novaka Djokoviće nebezpečný Rakušan Dominic Thiem.
Konec zápasu
6:2
Při druhém mečbolu už Zverevovi první servis nevyšel podle představ. Djoković tak čelil jen druhému podání, které dokázal snadno udržet ve hře returnem. Srbská tenista přitvrdil od základní čáry z forhendu a přinutil Zvereva k chybě do autu.
40-30
První mečbol ale Alexander Zverev odvrací jistým esem na postranní čáru.
40-15
Dlouhou výměnu od základní lajny mohl ukončit Djoković. Nakonec Srb přešel k síti a volejem získal dva mečboly.
30-15
Djoković zahrál jen lehký return a toho Zverev okamžitě využil ke snížení stavu.
30-0
Zverev se musel obejít bez prvního podání. Na druhé zaútočil Djoković a ihned poté přišla Němcova chyba daleko do autu.
15-0
Alexander Zverev servíruje proti vyřazení z turnaje. Německý reprezentant začíná důležitou hru nepřesným bekhendem.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Brejk je potvrzen, Novak Djoković ustál i další dramatickou chvíli při vlastním servisu. Na závěr gemu donutil Zvereva k chybě.
A-40
Zverev se štěstím posadil return na koncovou lajnu, následně přitvrdil také z forhendu, ale to už míček z jeho rakety dvorec opustil.
40-40
Novak Djoković diktoval tempo výměny po prvním podání. Zverev zkoušel zkrátit hru, ale míček téměř nedoletěl ani k síti. Shoda.
30-40
Djoković odvrací první brejkbol přímo ze servisu. První podání nedokázal Zverev zreturnovat.
15-40
Ani tentokrát se nemohl Djoković spolehnout na první podání. Od základní lany byl o něco aktivnější Zverev, následně musel německý tenista řešit také úder o pásku, ale tak tak zvládl odehrát. Nakonec měl na ruce bod Djoković, ale ten trefil jen připravenou raketu soupeře.
15-30
Srb jen těsně minul první podání do autu. S druhým servisem si Zverev nemusel dělat hlavu. Druhá dvojchyba Novaka Djokoviće v tomto gemu.
15-15
Djoković rozběhal po prvním podání Zvereva, který se ještě natahoval pro úder k postranní čáře, ale už ho nezahrál do kurtu.
0-15
Novak Djoković může potvrdit brejk ve třetím setu při vlastním servisu. Ale také Srb nezačíná podle představ. Dvojchyba.
4:2
A další fatální chyba německého hráče! Zverev už si šel k síti pro odvrácení brejkbolu, ale forhendem v jasné pozici trefil pásku.
40-30
Obrovská minela Alexandera Zvereva. Djoković byl po obranném returnu téměř mimo hru, ale Zverev zahrál daleko do zámezí.
30-30
První Zverevův servis skončil přesně u postranní lajně, Djoković byl tentokrát bez šance.
30-15
Djoković stačil returnovat povedený servis německého hráče, poté snadno dostihl kraťas a lehce prohodil Zvereva na síti.
15-15
Nyní už první podání skončilo v těsném autu. Zverev se vypořádal s returnem pod nohy, ale ihned poté zahrál forhendem do sítě.
0-15
Řada se servisem je opět na Zverevovi. Dvaadvacetiletý Němec vstupuje do gemu přímým bodem, Djoković neudržel return v kurtu.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Novak Djoković si čistou hrou drží svůj servis. Na závěr nedal Zverevovi příliš šancí od základní čáry.
40-0
Nasazené jedničce v tomto gemu nefunguje první podání. Zverev musel opět spěchat k síti pro kraťas, ale ani po skluzu už nezahrál přes pásku.
30-0
Djoković se opět nemohl spolehnout na první podání. Dlouhou výměnu od základní čáry nedotáhl Zverev mizerným bekhendem do vítězného konce.
15-0
První Djokovićův servis odhodila páska do autu. Po druhém podání se oba hráči sešli na moment u sítě, ale Djoković soupeře přeloboval a ani Zverevův tweener nestačil.
2:2
Velmi rychle je ve třetím setu srovnáno. Djoković se zmohl jen na lehký return do středu kurtu a toho Zverev okamžitě využil k ukončení výměny.
15-40
Novak Djoković se po prvním servisu stačil udržet ve výměně, ale za nechytatelným forhendem Zvereva se jen ohlédl.
15-30
Také Djoković se v tomto gemu prosazuje. Zverev zamířil k síti, ale Srb ho dokázal skvěle bekhendem prohodit.
0-30
Alexander Zverev v rychlém tempu přidává také své dnešní sedmé eso.
0-15
Alexander Zverev musí ve třetím setu při vlastním servisu dotahovat vedení Djokoviće. Djoković na úvod přetahuje svůj return metr do zámezí.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Německý tenista byl sice pod tlakem za koncovou čárou, ale ještě se pokusil překvapit soupeře. Riskantní úder ale skončil v síti.
40-15
Zverev se nedokázal vypořádat se servisem do středu kurtu, jeho return byl příliš dlouhý.
30-15
Nasazená jednička se musela po druhém servisu bránit. Další dramatickou výměnu zpoza koncové čáry zakončil minelou také Zverev.
15-15
Djoković musel hrát přes druhé podání. Dlouhou výměnu plnou bekhendů ukončila až chyba Novaka Djokoviće.
15-0
Novak Djoković vstupuje do gemu na servisu aktivním přístupem od základní čáry. Zverev nátlaku nedokázal odolávat.
1:1
Alexander Zverev srovnává stav třetí sady. Na závěr vytáhl pořádně prudké podání, které Djoković returnoval jen do autu.
15-40
Se servisem do středu kurtu si Djoković dokázal poradit. Postupně si srbský tenista vypracovával převahu, ale ani další finální úder se nevešel do kurtu.
15-30
Zverev musel po vynikajícím servisu řešit tvrdý return pod nohy. Následně ale Djoković zkazil druhý lehčí úder v řadě a praštil raketou o zem.
15-15
Německý tenista jen těsně minul první servis. Po druhém podání předvedl Djoković parádní return, ale už ho nedokázal podpořit bekhendem do otevřeného kurtu.
15-0
Také Alexander Zverev se poprvé představí ve třetím setu na podání. Zverev rozběhal Djokoviće, ale ten poctivě bránil, až si ubránil fiftýn.
1:0
Srbský tenista se pomalu přesouval více k síti. U ní ale hrát nemusel, Zverevův prohoz totiž skončil jen pod páskou.
A-40
Djoković se dostává po dvou brejkbolech do výhody po přetaženém returnu Zvereva.
40-40
Novak Djoković musel hrát proti brejkbolu jen po druhém servisu. Zverev dlouho vyměňoval údery od základní lajny, ale finální forhend německého hráče zastavila síť.
40-A
Zverev returnoval skvěle podél postranní lajny, vytvořil si prostor k posunu více do kurtu a bekhendem Djokoviće překonal. Druhý brejkbol.
40-40
Novak Djoković přidal kvalitní servis do středu kurtu, ale Zverev byl opět ve hře. Nakonec však méně zkušený tenista hrál pod tlakem do sítě.
30-40
Novak Djoković trefil první podání k postranní čáře, následně ale přestřelku zvládl lépe německý tenista. Brzký brejkbol pro Zvereva
30-30
Djokovićův první servis Zvereva nepřekvapil. Od základní lajny vytáhl Djoković vynikající úder křížem, ale na Němce si znovu nepřišel.
30-15
Srbský tenista napálil první podání do sítě. Druhý servis poté odmrštila páska do autu.
30-0
Novak Djoković přidal kvalitní první podání k postranní čáře, ale po nevydařeném forhendu se musel bránit. Zverev však svůj postup k síti nedotáhl do zdárného konce.
15-0
Do třetí sady vstupuje na servisu Novak Djoković. Srbský tenista zahajuje fiftýnem po úderu Zvereva o pásku do autu.
6:2
Mizérie pokračuje! Třetí dvojchybou v sérii daroval Zverev celou druhou sadu na konto Novaka Djokoviće.
A-40
Druhá dvojchyba v řadě! Zverev opět v závěru setu nemá potřebnou stabilitu.
40-40
Německý tenista se opět nemohl spolehnout na první podání. A ani druhý servis se do kurtu nevešel.
40-A
Alexander Zverev se opět pořádně opřel do prvního podání a po lehčí returnu Djokoviće zakončil do volného kurtu.
40-40
Setbol ale německý tenista odvrací esem na postranní čáru.
40-30
Djoković má najednou setbol. Po prudkém returnu křížem byl Zverev u míčku pozdě a zahrál jen do zámezí.
30-30
Zverev se vydal ihned po prvním podání k síti, ale po malém odskoku chyboval do autu.
15-30
První Zverevův servis dokázal Djoković snadno zreturnovat. Následně se Srb se dostal blíže k sítí, ale i Zverev prokázal, že umí soupeře prohodit.
15-15
Zverev přetáhl první podání do těsného autu. Po druhém servisu se také nehrálo. Dvojchyba srovnává stav.
0-15
Alexander Zverev servíruje proti ztrátě druhé sady. Na úvod důležitého gemu se vydal k síti a po dlouhé době propálil defenzivě Djokoviće.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Novak Djoković znovu vede ve druhém setu o tři gemy. Na závěr se Zverev natahoval po returnu, ale míček dokázal jen lehce tečovat.
A-40
Ani nyní netrefil Djoković první podání přes síť. Zverev ale napálil return jen rámem rakety vysoko na tribunu.
40-40
Novak Djoković se nemohl spolehnout na první podání. Po tom druhém předvedl trpělivější hru Zverev, který si tak zajistil pokračování gemu.
40-30
Nasazené jednička se tentokrát musela obejít bez prvního podání. Return Zvereva byl pro Djokoviće nepříjemný, následně ale dokázal německého hráče na síti prohodit.
30-30
Djokovićův první servis byl nad síly německého tenisty.
15-30
Novak Djoković snižuje ztrátu povedeným úderem ze středu kurtu. Zverevův obranný bekhend nebyl přesný.
0-30
S prvním servisem se dokázal Zverev popasovat. Následně od základní lajny nebyl rozhodně pasivnějším hráčem a neskutečně přesným kraťasem zaskočil Djokoviće.
0-15
Djoković znovu ubírá ze své přesnosti. Nyní po krátkém returnu Zvereva zahrál jen do sítě.
4:2
Minutový gem pro Zvereva. Ten ale ve druhém setu stále ztrácí jeden brejk.
0-40
Ani tentokrát neměl Djoković šanci si sáhnout na dělový servis ven z kurtu.
0-30
Alexander Zverev napálil první podání nechytatelně na boční lajnu.
0-15
Alexander Zverev sice trefil první podání, ale Djokoviće příliš nezatlačil. To se podařilo až vítězným forhendem na postranní čáru.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Zverev zariskoval na returnu, ale trefil jen prostor, ve kterém se necházel Djoković. Poté se ještě dvaadvacetiletý Němec pokoušel o prohoz, ale z těžké pozice neuspěl.
40-15
Novak Djoković sbírá také lehké body po prvním servisu. V tomto gemu už druhý.
30-15
I tentokrát musel hrát Djoković po druhém podání. Od základní lajně dokázal Djoković soupeře rozběhat a Zverev zahrál v pohybu mimo dvorec.
15-15
Novak Djoković zapisuje své dnešní první eso. Německý tenista se marně natahoval po míčku.
0-15
Alexander Zverev si byl před gemem na returnu vyměnit raketu. To Djoković přitlačil servisem k postranní čáře, ale další bekhend umístil do pásky.
3:1
Djoković posadil return přesně na koncovou čárou, následně se ale musel bránit. Zverevův nátlak byl tentokrát pořádně silný, Djoković ale mohl ukončit výměnu, bekhend ale napálil v nadějné pozici do sítě.
40-A
Zverev byl znovu bez prvního podání. Djokovićův return podél postranní lajny se ale do kurtu o něco nevešel.
40-40
Alexander Zverev musel hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Djoković returnoval přesně, ale ihned poté zahrál srbský tenista jen do sítě.
40-30
Zverev opět přebíhal k síti, ale Djoković ho lobem dostal zpět k základní lajně. Nakonec vybojoval srbský tenista brejkbol dalším kraťasem.
30-30
Alexander Zverev si ale pomáhá dělovým servisem do středu kurtu.
30-15
Djoković přichází z dalším neskutečným prohozem. Zverev je nyní bezmocný.
15-15
Nyní už se ale prosazuje německý tenista přímo po prvním podání.
15-0
Alexander Zverev vstupuje do gemu aktivním postupem k síti. Djoković však ukázal další bezchybnou obranu, když vybral i Zverevovu smeč.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Brejk je potvrzen čistou hrou! Zverev se ještě natáhl po míčku, ale už ho nedokázal v nouzovém postavení dostat přes pásku.
40-0
První servis tentokrát netrefil ani Novak Djoković. Po tom druhém byl Zverev ve hře, ale za úderem do protipohybu se jen smutně ohlédl.
30-0
Djoković se nejprve musel natahovat po vynikajícím returnu, ale následně už zahrál Zverev jen do sítě.
15-0
Novak Djoković může záhy po startu druhé sady potvrdit získaný brejk. Na úvod začíná fiftýnem od sítě.
2:0
Alexander Zverev musel hrát proti brejkbolu přes druhý servis. I ten ale německý tenista zahodil do autu a ve druhé sadě bude muset dotahovat.
40-15
Zverev pořádně prohnal Djokoviće za koncovou lajnou. Ten ale předvedl neprostupnou obranu, několikrát už vypadalo, že nemá šanci na míček dosáhnout, ale ještě ho udržel v kurtu a nakonec Zvereva neskutečně prohodil.
30-15
Ani nyní nezafungoval první servis. Po nepřesném druhém podání se dostává Djoković do vedení.
15-15
Zverev musel hrát pouze po druhém podání. Djoković se opřel do returnu křížem, ale Němec byl připraven. Srbský tenista se vypořádal i s úderem o pásku a nakonec přinutil Zvereva k chybě.
0-15
Také Alexander Zverev začíná nekompromisně. Po krátkém returnu Djokoviće zakončil nechytatelným forhendem.
1:0
Novak Djoković vstupuje do druhé sady čistou hrou. Na závěr vystřihl přímý bod po prvním servisu k postranní čáře.
40-0
První podání srbského hráče bylo pořádně tvrdé. Zverev se ale udržel ve výměně, prudkým bekhendem ale míček do kurtu neumístil.
30-0
Djoković si pomohl prvním servisem, následně ale musel o fiftýn bojovat od základní lajny. Zverev pod tlakem zahrál jen pod pásku.
15-0
Druhé dějství zahajuje na servisu Novak Djoković. Jako první se ve druhém setu raduje z bodu právě Srb po chybě soupeře.
7:5
Alexander Zverev naprosto nezvládl závěr první sady! Nejprve nedopovával set do zdárného konce, následně vyrobil dvě obrovské chyby ve vyložených pozicích a vše završil dvojchybou.
A-40
Alexander Zverev opět selhal ve vyložené pozici. Němcovi už stačilo "pouze" zasmečovat, ale míček skončil v autu. Setbol číslo 3.
40-40
Djoković se musel opět bránit. Dokázal několika přeběhnou ze strany na stranu, ale s postupem Zvereva k síti si již neporadil.
40-30
První setbol je pryč. Zverev si otevřel dvorec servisem k postranní lajně a poté zakončil.
40-15
Dva setboly pro srbského hráče. Djoković zahrál jen krátký return, ale Zverev v klíčovou chvíli trefil úderem jen rámem rakety.
30-15
Alexander Zverev přetáhl první podání do těsného autu. Následně se Djoković navezl do returnu po lajně a přinutil soupeře k chybě.
15-15
Zverevův první servis zamířil k postranní čáře, ale Djoković byl připraven a kraťasem srovnal stav důležitého gemu.
0-15
Před malou chvílí mohl Zverev dohrát první sadu při vlastním servisu, nyní je v opačné pozici a musí dotahovat ztrátu. Djoković se nedokázal po dlouhé době ubránit tlaku Zvereva.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Najednou je gem od zisku první sady Djoković. Zverev se marně bránil daleko za koncovou lajnou, Srb s lehkostí přišel k síti a naskakovaným forhendem zakončil výměnu i celý gem.
40-15
Po servisu do středu kurtu zakončil Djoković výměnu hned druhým úderem. Zverev se ani nepohnul.
30-15
První Djokovićův servis našel místo u postranní čáry. Také Zverev se dostal do ofenzivního postavení. Srb se ale dostal z nouze a přinutil Zvereva k úderu do sítě.
15-15
Srbský reprezentant našel prvním servisem pouze síť. Po druhém podání returnoval Zverev razantně křížem, na to byl Djoković připravený a rychle reagoval. Po náběhu k síti si Djoković zvolil špatnou stranu a Zverev ho poté ze stoje prohodil.
15-0
Novak Djoković zahajuje jedenáctý gem přímým bodem po servisu na postranní čáru.
5:5
Alexander Zverev navíc musel hrát proti brejkbolu jen přes druhý servis. Djoković vystřihl geniálním bekhend podél postranní lajny, dostal se do výrazně ofenzivní pozice a po chyba Zvereva srovnává stav prvního setu.
40-30
Zverev práskl do servisu, ale Djoković vytáhl až zázračný return. Následovala dlouhá přestřelka od základní lajny. Zverevův kraťas dokázal Djoković vystihnout a připravil si tak brejkbol na srovnání první sady.
30-30
Alexander Zverev musel couvat před přesným returnem k základní čáře. Němec ale stabilizoval hru od základní čáry, ubránil se prvotnímu tlaku, ale finálním bekhendem minul kurt.
15-30
Djokovićův nebezpečný return se zastavil až o pásku.
15-15
Zverev se mohl i tentokrát spolehnout na první podání. Následně přizval kraťasem Djokoviće k síti, ale ten mohl nepřesný prohoz nechal padnout do autu.
0-15
Alexander Zverev dosud neměl větší potíže na servisu, vždy s klidem bral gem na svou stranu. Nyní může doservírovat do zdárného konce první dějství. Na úvod veledůležité hry boduje trefuje Zverev eso.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Srbský tenista si dal na čas s prvním servisem, ten poté skončil po odrazu od pásky v autu. Zverev práskl do returnu, ale Djokoviće více nepotrápil. Od základní čáry byl aktivnější právě zkušenější z tenistů, který otečoval forhendem i pásku a nakonec vyhodil míček do autu.
30-40
Novak Djoković bude čelit brejkbolu. Po kvalitním servisu měl před sebou otevřený dvorec, ale forhend napálil pouze do sítě.
30-30
Djoković zvolnil po prvním podání, ale i lehčí úder stačil na německého hráče, který vyhodil míček za koncovou čáru.
15-30
Djoković minul první podání daleko do zámezí. S druhým servisem Zverev naložil přesným returnem, rychle se vydal k síti pro kraťas a bezchybně zakončil k opačné straně, než kde byl Djoković.
15-15
Nasazená jednička musela být opět ve střehu. Zverev ale útočil bekhendem jen do deblového území.
0-15
Novak Djoković se nemohl spolehnout na první podání. Navíc také kazí forhend po nepřesném odskoku míčku od antuky.
4:4
Zverev trefil prudké první podání, ale konec gemu si musel ještě vybojovat od základní čáry. Nakonec přišla na řadu Djokovićova chyba do autu.
15-40
Alexander Zverev přidává v rychlém tempu také přímý bod po servisu do středu kurtu.
15-30
Djoković stačil zreturnovat prudké podání, následně přitlačil Zvereva vynikajícím forhendem, ale poslední slovo měl mladší z tenistů.
15-15
Umpirový rozhodčí byl prozkoumat Zverevův první servis. Ten ohodnotil jako aut, následně se dlouze díval po stopě míčku také Djoković. Dlouhou výměnu od základní čáry nakonec bere pro sebe Zverev.
15-0
Alexander Zverev přetáhl první servis do zámezí. S druhým servisem na tělo si Djokoviće poradil, následně dlouho odolával zpoza koncové čáry, nutil Zvereva k dalším a dalším úderům až přišla Němcova chyba.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Novak Djoković se dostává po několika těsných gemech v úvodu zápasu do tempa. Dlouhou přestřelku od základní čáry změnil v přechod k síti a zakončení z voleje.
40-15
Srbský tenista napálil první podání jen do pásky. S druhým servisem si Zverev nevěděl rady, prudký return skončil v polovině sítě.
30-15
Zverev se tak tak natáhl pro return, míček se ale od rakety odrazil jen za koncovou čáru.
15-15
Nyní už Zverev donutil Djokoviće k chybě do autu. Delší výměny zatím vyhovují spíše německému hráči.
15-0
Také Djoković umí zaútočit ihned po prvním servisu. Po kratším returnu Zvereva zakončil Srb výměnu z forhendu.
3:3
Snadná práce pro nasazenou pětku. Po vynikajícím servisu se vydal v jasné pozici k síti, odkud už Djokoviće udolal.
15-40
Alexander Zverev pokračuje dělovkou do středu kurtu. Djoković byl opět bez šance na returnu.
15-30
Tentokrát už musel německý reprezentant vytáhnout druhé podání. To ale skončilo pouze na pásce a po esu tak přichází dvojchyba.
0-30
Navíc Alexander Zverev přidává také první eso zápasu. Míček dopadl na středovou čáru.
0-15
Řada na servisu je opět na dvaadvacetiletém Němci. Zverev rozehrál gem náběhem k síti a vydařenou smečí.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Po prvním servisu ke středové čáře byl Zverev ve výměně. Ale opět mu míček nesedl dokonale na raketu a úderem rámem poslal úder daleko do zámezí.
A-40
Djoković rozdával údery od základní čáry nebezpečně daleko od Zvereva, ten se ale skvěle bránil. Z obrany najednou přešel do útoku, ale také Srb předvedl vynikající obranný úder. Až přišla Zverevova chyba z forhendu.
40-40
Djoković trefil proti brejkbolu první důležitý servis. Zverev přitvrdil z forhendu, ale opět těsně minul soupeřovu polovinu.
30-40
První Djokovićův servis odmrštila páska do autu. S druhým servisem si Zverev dokázal poradit, od základní lajny dokonce přitlačil Srba. A smečí na síti si vytvořil další brejkbol.
30-30
Novak Djoković znovu zariskoval servisem k postranní čáře. Tentokrát už srbskému hráči kraťas vyšel podle představ a je srovnáno.
15-30
Djoković vyhnal soupeře ven z kurtu servisem k postranní lajně, postupně si vybudoval pozici k přechodu k síti, odkud zakončil smečí.
0-30
První podání napálil Djoković do sítě. Následně byl pod tlakem za základní čárou, na Zverevův bekhend do protipohybu už nereagoval.
0-15
Novak Djoković zkoušel ihned po servisu zkrátit hru za pásku, ale Zverev byl u míčku včas a ještě ho posunul mimo dosah Djokoviće.
2:2
Vcelku snadno srovnává Alexander Zverev stav prvního setu. Po lehkém returnu srbského hráče mohl Zverev přejít blíže k síti a ukončit z bekhendu.
15-40
Alexander Zverev šel až příliš agresivně za ukončením výměny. Z nadějném pozice ale zahrál forhendem do sítě.
0-40
Už to vypadalo na první eso zápasu, ale umpirová rozhodčí následně byl ukázat míček v autu. Po druhém servisu se prosadil Zverev kraťasem.
0-30
Djokovićův return byl pořádně nebezpečný, ale Zverev rychle ustoupil a následně zakončil dělovým forhendem.
0-15
Alexander Zverev musí po dvou neproměněných brejkbolech v prvním setu dotahovat vedení soupeře. Na úvod zvolil německý tenista podání servis na tělo Djokoviće. Srb se následně nedokázal natáhnout po míčku u postranní čáry.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Novak Djoković napálil první podání do sítě. Po druhém servisu returnoval pátý nasazený křížem. Vynikajícím kraťasem ale Djoković zcela zaskočil Zvereva a gem končí.
A-40
Zverev se dokázal natáhnout pro return do středu kurtu. Od základní čáry byl tentokrát německý tenista o poznání nepřesnější, než před malou chvílí.
40-40
Nyní už musel Djoković hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Zverev se udržel ve výměně, Djoković zkusil v připravený moment vystartovat k síti, ale Zverev ho skvěle prohodil. Oba hráči už mířili k lavičkám, ale umpirový rozhodčí ukazuje stopu úderu v autu.
30-40
Zverev se vypořádal s prudkým servisem na tělo, následovala dlouhá výměna od základní čáry. Němec zkusil změnit tempo rozehry, ale kraťasem nebyl přesný.
15-40
Zverev tlačil soupeře z forhendu křížem, ale Srb v defenzivě dlouho odolával. Na vynikající forhendu podél postranní lajny už ale rezignoval.
15-30
Novak Djoković umístil první podání do středu kurtu, Zverev trpělivě vracel údery přes pásku a vyčekal si chybu srbského hráče.
15-15
První servis Djokovićovi nezafungoval. Stejně tak jako druhý. První dvojchyba zápasu.
15-0
Vynikající hra od srbského tenisty. Nejprve si kraťasem přitáhl soupeře k síti a následně ho snadno přeloboval.
1:1
Nyní už musel německý tenista použít i druhý servis. I ten byl ale pořádně kvalitní, Djoković byl daleko za koncovou čárou v defenzivě a nakonec přetáhl míček do autu.
30-40
Zverev trefuje přímý bod dělovým servisem k postranní čáře. Djoković míček jen tečoval.
30-30
Alexander Zverev umístil první podání na tělo Djokoviće. Následně ale bekhendem napálil pouze pásku.
15-30
Ani Zverevovi nevychází zatím první servisy. Nyní byl v tlaku Djoković, který nechytatelným forhendem podél postranní lajny snižuje ztrátu.
0-30
Zverev zatlačil prvním servisem, ale Djoković snadno stabilizoval hru. Když už se zdálo, že Srb zaútočí, tak trefil síť.
0-15
Také Alexander Zverev se poprvé v zápase představí na podání. Djokovićův return byl pořádně nebezpečný, od základní čáry poté měl Němec navrch, ale výměnu rozhodl až nečistý úder Djokoviće rámem rakety.
1:0
Čtyři fiftýny v řadě a Djokovićovi se podařilo otočit první gem na svou stranu. Na závěr se prezentoval vítězným forhendem.
40-30
Djoković si dal na čas s prvním servisem, ale poté předvedl agresivní hru od základní čáry. Zverev v pohybu našel úderem pouze síť.
30-30
Novak Djoković se opět nemohl spolehnout na první podání. Djokovićovi stačil jediný rychlejší forhend a německý tenista zahrál v nouzi do sítě.
15-30
Djokovićův první servis zamířil do těsného autu. Alexander Zverev se opět opřel do returnu, následně se ale dostal do ofenzivní pozice a Srb a vynikajícím vítězným forhendem překonal soupeře.
0-30
Novak Djoković poslal první podání pouze do pásky. Po druhém servisu Byl Zverev ve hře od základní čáry. Parádním forhendem do rohu kurtu zaskočil Djokoviće.
0-15
Do prvního setu vstupuje na podání Novak Djoković. Nasazená jednička zvolila na úvod servis do středu kurtu, Zverev sice returnoval tvrdě, ale Djoković okamžitě zakončoval do protipohybu. Kurt ale o něco minul.
0:0
Utkání právě začalo.
Celou středu v Paříži vydatně pršelo a celý program byl odložen. Zápas Nováka Djokoviče s Alexandrem Zverevem by měl začít ve čtvrtek ve 14:30 poté, co skončí čtvrtfinále dvouhry žen.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Na antuce se potkal s Djokovičem pouze jednou a to v roce 2017 v Římě, kde ho ve finálovém souboji snadno přehrál po setech 6:4, 6:3. Celkově se s ním potkal pětkrát a hned třikrát odcházel z kurtu jako vítěz, naposledy ve finále uplynulého Turnaje mistrů uspěl taktéž po setech 6:4, 6:3. Zajímavostí je, že se oba soupeři spolu střetnou na jakémkoliv grandslamu vůbec poprvé.
To dvaadvacetiletý Zverev se trápil mnohem více, světová pětka hned v 1. kole s Millmanem musela absolvovat pět setů. Následně si rodák z Hamburku snadno poradil s Ymerem (3:0), po velké bitvě přehrál Lajoviče (3:2) a minule otočil duel s favorizovaným Fogninim (3:1). Jeho maximem na grandslamu je právě čtvrtfinále, do kterého se probojoval teprve podruhé a nyní tak poprvé v kariéře může postoupit mezi čtyřku nejlepších.
Djoković dominoval na French Open jednou a to v roce 2016, z pohledů titulů je to jeho nejméně oblíbený grandslam. Jeho cesta k zisku druhého triumfu ještě může být hodně trnitá a hned mezi osmičkou nejlepších by letos v Paříži mohl poprvé zažít perné chvilky. Srbský klenot neztratil v předchozím průběhu jediný set, na druhou stranu se však neutkal s jediným protivníkem z elitní čtyřicítky žebříčku ATP.
Očekávaný čtvrtfinálový duel se stal skutečností, světová jednička Novak Djoković se pokusí najít recept na nepříliš oblíbeného německého mladíka Alexandra Zvereva. Dvaatřicetiletý srbský tenista je považován za favorita, nicméně jeho protivník ho už několikrát dokázal potrápit a ve vzájemných zápasech má dokonce pozitivní bilanci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
Články odjinud