Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Cori Gauffová : Barbora Krejčíková - 9. června 2021   11:08

Ukončeno
Cori Gauffová
17 let  175 cm  USA
0
66
3
Barbora Krejčíková
25 let  178 cm  Česká rep.
2
76
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Děkujeme za pozornost, tenisu zdar.
Nejmladší čtvrtfinalistka Roland Garros od roku 2006 od dob Nicole Vaidišové si tak musí počkat na své premiérové semifinále na turnaji velké čtyřky.
Krejčíková je tak několikátou tenistkou ze srdce Evropy, která si zahraje ve výjimečné generaci českého ženského tenisu grandslamové semifinále (Vondroušová, Kvitová, Ka. Plíšková, Strýcová, Muchová, Šafářová). Stejně jako v Melbourne, tak i na druhém grandslamu nebude český tenis chybět v semifinále ženské dvouhry. Na úvod roku se do souboje o finále Australian Open dostala Karolína Muchová.
Českám se dlouhodobě daří v Paříži. Finále tady hrála také Markéta Vondroušová v roce 2019. Ta je poslední českou grandslamovou finalistkou.
Krejčíková tak v součtu se ziskem svého premiérového titulu WTA ve Štrasburku vítězí podesáté v řadě a v zápase hraném ve Francii ještě v letošní sezoně neprohrála. Jinak její poslední prohra se datuje do 13. května, kdy vypadla v osmifinále římské tisícovky s Igou Swiatekovou. Právě vítězka loňského Roland Garros může být soupeřkou Krejčíkové v zítřejším semifinále. Stačí, aby porazila Marii Sakkariovou.
Cesta Krejčíkové připomíná jízdu Lucie Šafářové z roku 2015, kdy v Paříži hrála dnes již bývalá česká tenistka finále dvouhry a čtyřhru dokonce ovládla. I v pavouku debla totiž Krejčíková ještě zůstává. V pátek ji čeká semifinále. Stejně jako loni, kdy se mezi čtyři nejlepší dostala Petra Kvitová, tak bude mít český tenis zástupkyni v souboji o finále ženské dvouhry.
Barbora Krejčíková to dokázala a je mezi čtyřmi nejlepšími French Open. Zaslouží obrovské uznání i kvůli tomu, jak dnes probíhalo čtvrtfinále se sedmnáctiletou Cori Gauffovou. Krejčíková byla totiž víceméně celou první sadu o krok pozadu. Od úvodu působila dost nervózním dojmem. Nicméně v prvním setu dokázala odvrátit pět setbolů. Nejprve přežila stav 5:3, 40:30 na returnu a v tiebreaku následně prohrávala 4:6. Každopádně i tak dokázala urvat úvodní dějství nejtěsnějším možným rozdílem.

To bylo nakonec v kontextu celého duelu zřejmě klíčové, protože Gauffovou výsledek prvního setu zásadně ovlivnila. Začala bojovat nejen s Krejčíkovou, ale zároveň sama se sebou. Krejčíková byla najednou podstatně koncentrovanější než soupeřka. Ta kupila chybu za chybou. Spoustu bodů darovala. Byla zbrklá a svou frustraci projevila poté, co za stavu 6:7, 0:3 ztratila servírovací game čistou hrou. Američanka natřikrát roztřískala raketu o antuku a vyloženě to v ní vřelo.

Co se týče samotného závěru utkání, tak se nelze divit, že na Krejčíková si často uvědomovala tíhu okamžiku. Využila šestý mečbol. Vedla 5:1 a 40:0 a podávala, načež Gauffová začala hrát vabank. Tak či onak – napodruhé už rodačka z Ivančic zvládla nelehký úkol a zajistila si postup do semifinále.
Konec zápasu
3:6
Tahle pohádka bude mít ještě minimálně jedno pokračování! Na mečbol poslala Barbora Krejčíková delší křižný forhend z pravé strany před základní lajnu a Cori Gauffová neměla čas na reakci, kontraforhendem chybovala do pravého koridoru pro debl a Barbora Krejčíková se tak zítra porve o finále Roland Garros!
0-40
Přímý bod do středu kurtu, return za základní lajnu, šestý mečbol a znovu stav 40:0 při vlastním podání!
0-30
Proti returnu zahrála Češka šikovně pod nohy nabíhající protihráčky a ta kontrovala bekhendovou chybou z levé strany do sítě.
0-15
Ve výměně po druhém podání podržel Barboru forhend a vítězný míč dotlačila očima na pravou lajnu.
3:5
Při druhém bekhendu z levé strany trefuje Češka pásku. Půjde podruhé podávat na postup do semifinále. Krejčíková doposud nevyužila pět mečbolů.
A-40
Při výměně od základních lajn začala hrát Barbora do bekhendu, tím se ale vyhodila do levé výseče pro debla, výhoda servis.
40-40
Jako kdyby ten poslední krok byl skutečně nejtěžší, nyní Krejčíková čekala z forhendu na chybu protihráčky, už se šlo do výměny, ale Češka kazila z pravé strany do sítě.
40-A
Perfektní obrana bekhendem pod nohy Američanky přinesla čop Gauffové do levého koridoru pro debl, pátý mečbol!
40-40
Gauffová měla problémy s nadhozem druhého podání, jeho forhendový return skončil za základní lajnou.
30-40
Krejčíková byla trpělivá z forhendu, vytočila míč hezky k levé lajně a vítězným bekhendem po levé čáře do protipohybu si došla pro čtvrtý mečbol!
30-30
Křižným returnem do bekhendu nutí Barbora protihráčku k chybě.
30-15
Krejčíková byla v hluboké obraně a zkoušela se znepříjemňovat život soupeřce vysokými míči, nakonec se Američanka vyhodila forhendem z levé strany, ačkoliv byla dominantní ve výměně.
30-0
Nešlo se do výměny.
15-0
Krejčíková vrátila podání ven z kurtu, ale proti forhendu po pravé lajně zkazila bekhend od základní čáry do pásky.
2:5
Cori Gauffová donutila Krejčíkovou k chybě za základní lajnu svým křižným bekhendovým returnem z levé strany. Česká tenistka vedla 40:0 a promarnila tři mečboly. Na druhou stranu – pořád má určitý polštář, co se týče druhého setu.
A-40
Gauffová trestá pasivní Krejčíkovou vítězným bekhendem k levé lajně, brejkbol!
40-40
Krejčíková si evidentně uvědomovala oč běží. Druhý servis byl dost pomalý a ve výměně se opírala o trpělivost, posléze si pomohla křižným bekhendem, ale její další bekhend směřoval do levého koridoru pro debl.
30-40
V nedlouhé rozehře kazila Barbora křižným bekhendem zleva těsně vedle pravé lajny singlového kurtu.
15-40
Cori Gauffová hrála vabank a napodruhé zakončila vítězným křižným bekhendem z levé strany.
0-40
Po příjmu pálí Američanka bekhendem do sítě, tři mečboly!
0-30
Krejčíková si poradila se všemi bekhendy Gauffové, pak ji podržel forhend křížem zprava do protipohybu a vypálila vítězný bekhend po levé lajně.
0-15
Krejčíkové pomohla páska při returnu soupeřky, napoprvé neumístila forhend úplně ideálně, ale přidala vítězný křižný bekhend z levé strany.
1:5
Esem do bekhendu odvrací Gauffová kanára, Krejčíková jde ovšem podávat na postup do semifinále.
40-30
Barbora Krejčíková to měla dobře rozehrané z forhendu, ale Gauffová se ubránila a začala tvořit hru bekhendem, načež forhend české tenistky skončil za základní lajnou.
30-30
Cori Gauffová zahrála dva údery, seběhla k síti, ale pokazila náběhový bekhendový volej za základní lajnu.
30-15
Cori Gauffová si vybrala podáním bekhend, ale následoval forhend daleko za základní lajnu.
30-0
Útok do forhendu zakončila Američanka vítězným křižným balónem k levé lajně.
15-0
Barbora Krejčíková umístila forhendový return servisu na tělo do pravého koridoru pro debl.
0:5
Krejčíková si dvěma údery připravila vítězný bekhend k levé lajně a je game od postupu do semifinále Roland Garros. V další hře může zaútočit i na kanára.
15-40
Dvojchyba přeriskovaným druhým servisem na téčko, ale tohle si může Krejčíková za tohoto stavu dovolit.
0-40
Přímý bod ven z kurtu, Krejčíková dominuje, je podstatně více soustředěná než Gauffová.
0-30
Tlakem do forhendu si Češka přichystala vítězný křižný bekhend z levé strany.
0-15
Vyhozený bekhendový return americké tenistky.
0:4
Cori Gauffová napálila druhý servis do sítě, roztřískala raketu o antuku a skoro má člověk pocit jako kdyby možná i brečela. Zkrátka ten první set hodně nalomil Američanku.
0-40
To samé vzápětí, kdy forhendem trefuje pravou část sítě a vypadá to, že na ni hodně dolehl výsledek prvního setu.
0-30
Cori Gauffová kupí chybu za chybou, okamžitě po podání posílá bekhend od základní lajny do levého koridoru pro debl.
0-15
Barbora Krejčíková si křižným forhendovým returnem vynutila chybu protivnice.
0:3
Cori Gauffová dělá momentálně hodně chyb, nyní vyhodila bekhendový return křížem do pravého koridoru pro debl a Krejčíková čistou hrou potvrdila brejk.
0-40
Přímý bod ven z kurtu, Američanka returnuje forhendem do pásky.
0-30
Krejčíková byla zprvu aktivnější, pak se hra vyrovnala a Češka jenom vracela míče a počkala se na vyhozený bekhend protihráčky za základní čáru.
0-15
V kratší výměně kazí Američanka bekhend z levé strany výrazně za základní čáru.
0:2
Barbora Krejčíková byla nucena hrát několikrát bekhendem, ale posléze ji pomohla Gauffová nečistým forhendem zprava za základní lajnu. Česká tenistka se ujímá vedení o set a brejk!
40-A
Barbora se skvěle vyhrabala z obrany křižným bekhendem z levé strany a následovala chyba soupeřky do sítě, brejkbol!
40-40
Barbora zkusila vysoký return a následně vyrobila Gauffová forhendovou chybu z levé strany do sítě.
40-30
Dvojchyba.
40-15
Přímý bod na kříž!
30-15
Napodruhé se Češka bránila křižným forhendem z pravé strany o fous vedle protějšího rohu singlového kurtu. Rozhodčí Helwerth ukazuje rukou, že se jednalo o aut.
15-15
Krejčíková předvedla dva přesné bekhendy, ale poté udělala forhendovou chybu do sítě.
0-15
Cori Gauffová poslala servis na téčko, ale vyhodila forhend daleko za základní lajnu.
0:1
Cori Gauffová returnovala forhendem do středu sítě a Krejčíková přece jen bere první game druhého setu.
40-A
Perfektní servis na střed kurtu a posléze si Barbora forhendem po pravé lajně řekla o vynucenou bekhendovou chybu za základní čáru.
40-40
V důležitou chvíli zapisuje Češka přímý bod do bekhendu.
A-40
Krejčíková měla problémy s nadhozem, Gauffová ji bekhendovým returnem po pravé čáře donutila k chybě do sítě a dostává se k brejkbolu!
40-40
Proti returnu hraje Barbora z levé strany za základní lajnu.
30-40
Dvojchyby trápí Krejčíkovou, dnes jich udělala už sedm.
15-40
Přímý bod ven z dvorce.
15-30
Eso do forhendu.
15-15
Míček získává Gauffová.
0-15
Krejčíková dobře servírovala na boční lajnu a zakončila vítězným forhendem na pravou stranu.
6:7
Tak to klobouk dolů! Barbora Krejčíková prakticky celou první sadu dotahovala, ale nakonec vítězí nejtěsnějším možným rozdílem. Na setbol zahrála servis ven z kurtu a trefila vítězný forhend po levé lajně. Zatímco česká tenistka využila hned první setbol, tak Američanka jich pět zahodila.
6-7
Výměnu o trpělivosti a tom, kdo se nechá jako první vyprovokovat ukončuje vyhozený bekhend Američanky z levé strany za základní lajnu, setbol Krejčíková!
6-6
Krejčíková si po druhém servisu pomohla křižným forhendem, nebyla pasivní a další křižný forhend z pravé strany vytočený k levé lajně už byl vítězným úderem. Gauffová neproměňuje ani pátý setbol.
6-5
Češka zrychlila výměnu křížem a tím si připravila vítězný forhend po levé lajně. Teď ovšem bude Američanka podávat.
6-4
Dva setboly! Krejčíková si rozpohybovala soupeřku, poslala bekhend do forhendu, ale kontraforhendem z levé strany chybovala do sítě.
5-4
Ve vyrovnané výměně rozhodlo prasátko ve prospěch Američanky, rozhodčí Helwerth zahlásil dvojdopad. Američanka se omluvila.
4-4
Obě tenistky zahrály několik vysokých míčů, vzápětí zkazila Američanka křižný bekhend z levé strany do sítě.
4-3
Cori Gauffová otáčí vývoj tiebreaku.
3-3
Barbora Krejčíková předvedla několik bekhendů a měla více ze hry, posléze pokazila forhend z pravé strany na hranici kříže do sítě. Ovlivnil ji při posledním úderu výkřik z publika, což bylo dost sportovní a absolutně se to neslučuje s tenisovou etiketou! Krejčíková si hned stěžovala u umpirového rozhodčího.
2-3
Na dvojchyby v tiebreaku 1:1, druhý servis končí v síti.
2-2
V kratší rozehře odehrála páska křižný bekhend Krejčíkové do pravého koridoru pro debl.
1-2
Dvojchyba má vždy v tiebreaku velkou hodnotu.
0-2
Přímý bod do bekhendu.
0-1
Bylo to o tom, kdo udělá jako první chybu od základní lajny a udělala ji Gauffová bekhendem z levé strany do pásky.
6:6
A poté po returnu vyhazuje bekhend z levé strany za základní lajnu, přece jen rozsekne první sadu zkrácená hra.
40-A
Američanka chybuje forhendem zprava do sítě.
40-40
Klobouk dolů! Rozhodčí Helwerth ještě musel uklidňovat publikum, které vykřiklo mezi prvním a druhým servisem. Barbora podala ven z kurtu a zahrála vítězný bekhend po levé lajně.
A-40
Gauffová byla v hluboké obraně v době, kdy hrála Krejčíková do bekhendu. Pak zasáhla páska a Češka běžela k síti, zkusila čop na levou stranu, ale byla prohozena křižným forhendem z pravé strany. Třetí setbol!
40-40
Krejčíková ale zaútočila do bekhendu a dočkala se vynucené chyby do sítě.
40-30
Zase se obě hráčky přetahovaly od základní lajny, nakonec tlak do bekhendu Krejčíkové přinesl chybu do sítě a druhý setbol!
30-30
Američanka returnovala bekhendem za základní lajnu.
30-15
Přetahovanou od základních lajn končí vyhozený bekhend Američanky.
30-0
Krejčíková se jen bránila, nakonec zatlačila Američanka forhendem do bekhendu a Češka udělala vynucenou chybu do sítě.
15-0
Pátá dvojchyba Krejčíkové v zápase.
6:5
Přímým bodem do forhendu si Američanka zajišťuje tiebreak.
40-15
Barbora Krejčíková se zase přesunula k síti, ale ani tento seběh před kříž ji nevyšel. Gauffová vytáhla solidní obranný forhend z pravé strany pod nohy české tenistky.
30-15
Vítězný forhendový return po pravé lajně.
30-0
Cori Gauffová zakončuje naskočeným vítězným křižným bekhendem z levé strany a na vítězné bekhendy vede 9:0.
15-0
Barbora Krejčíková zaútočila dvěma forhendy a šla k síti, proti stopvoleji ale Gauffová zahrála balón křížem z pravé strany mimo dosah Češky.
5:5
Krejčíková snadno srovnává na 5:5, je na koni. Při druhém bekhendu hrála Američanka do sítě a působí dojmem, že na ni dolehla tíha okamžiku.
0-40
Češka si podáním ven z dvorce otevřela kurt a neměla potíže s vítězným forhendem k pravé čáře.
0-30
Američanka je v útlumu, nyní returnuje bekhendem do sítě.
0-15
Barbora Krejčíková začíná dobře, forhendem do bekhendu se postarala o vynucenou chybu soupeřky do autu.
5:4
Gauffová absolutně nezvládla závěr gamu, kdy mohla dopodávat první sadu a Krejčíková žije! Po servisu ven z kurtu rozvlnila Američanka bekhendem síť! Češka ještě musí potvrdit brejk, což nebude nic jednoduchého.
40-A
Druhý servis do sítě a Krejčíková otáčí vývoj gamu, disponuje brejkbolem!
40-40
Cori Gauffová podala do forhendu, ale unáhlila se vyhozeným bekhendem za základní lajnu.
40-30
Esem do bekhendu získává Američanka setbol!
30-30
Solidní servis, jenže Češka se ubránila a riskovala od základní lajny, odkud trefila vítězný forhend k levé čáře.
30-15
Eso ven z dvorce.
15-15
Gauffová zaservírovala, zkrátila výměnu, ale Krejčíková ji obratem přehodila a dorazila vítězným stopvolejem na levou stranu.
15-0
Přímý bod podáním na kříž!
5:3
Hrálo se hlavně od základní lajny, obě tenistky použily bekhend a forhend zhruba stejně až Američanka zatlačila křižným forhendem a vynucenou chybou Krejčíkové končí tento game! Gauffová podává na vítězství v prvním setu.
A-40
Aktivnější Američanka ukončila svůj postupný útok vítězným křižným forhendem z levé strany a má brejkbol!
40-40
Krejčíkové ulétl druhý servis do pravého koridoru pro čtyřhru.
30-40
Přímý bod podáním do forhendu.
30-30
Barbora Krejčíková posílala údery do bekhendu, následně nezvládla kraťas do pravé výseče pro debla.
15-30
Parádní servis ven z kurtu využila Barbora k vítěznému forhendu po pravé lajně.
15-15
Gauffová hrála spíše forhendem, pak ji pomohla páska a Krejčíková musela k síti, udělala chybu do levého koridoru pro debl.
0-15
Přímý bod na kříž na úvod gamu.
4:3
Cori Gauffová nepustila Krejčíkovou do výměny, ta si křižnou smečí po dopadu z levé strany do bekhendu vynutila chybu do sítě a Američanka tak vede 4:3.
A-40
Z tlaku do forhendu vytěžila Američanka vynucenou chybu Češky do autu.
40-40
Cori Gauffová zapisuje druhým servisem do sítě dvojchybu a game trvá.
A-40
Cori Gauffová servírovala na střed kurtu a přidala vítězný bekhend po levé lajně.
40-40
Skvělá reakce, konkrétně křižný forhend do stejného úderu a vynucená chyba Američanky zprava za základní lajnu.
40-30
Barbora Krejčíková byla silná na bekhendu a potom zaútočila forhendem po levé lajně, načež v dobré pozici zkazila forhend do pásky. Češka sahala po brejkbolu!
30-30
Dvojchyba.
30-15
Američanka napálila míč proti returnu z pravé strany do sítě.
30-0
Cori Gauffová poslala servis ven z dvorce a zakončila vítězným křižným kraťasem zleva.
15-0
Napodruhé chybuje Krejčíková obranným bekhendem z levé strany do pásky.
3:3
Při souboji od základních lajn vyhnala Krejčíková soupeřku křižným forhendem a po vynucené chybě Američanky je zpět v prvním setu!
40-A
Eso ven z kurtu s pořádnou boční falší, Američanka klouzala po antuce, ale na míč nedosáhla.
40-40
Esem na téčko o rychlosti 156 kilometrů maže Barbora tento brejkbol!
40-30
Barbora Krejčíková zkusila servis do bekhendu, ale vyhozeným forhendem do pravého koridoru pro debl nabídla brejkbol!
30-30
Cori Gauffová zahrála do bekhendu, posléze vyprodukovala nevynucenou forhendovou chybu do sítě.
30-15
Servisem a bekhendem do pravé poloviny kurtu si Češka připravila vítěznou smeč do levé části dvorce.
30-0
Krejčíková byla aktivnější a forhendem seběhla před kříž, Gauffová se ale dobře bránila a Barbora poslala bekhendový volej na dlouhou ruku do sítě.
15-0
Třetí dvojchyba Krejčíkové v zápase.
3:2
Barbora Krejčíková returnovala forhendem do bekhendu a Cori Gauffová chybovala z levé strany do pásky. Češka poprvé v zápase proráží servis Američanky!
15-40
Barbora Krejčíková nutila hrát protihráčku forhendem, sázela na razanci až z toho byla chyba do pásky a dva brejkboly!
15-30
Gauffová hrála primárně do bekhendu, tím vypálila vítězný balón k levé lajně.
0-30
Američanka mířila dost do bekhendu, následně kazila forhendem z pravé strany do pásky.
0-15
Cori Gauffová zasáhla nečistě bekhend proti returnu.
3:1
V nepříliš dlouhé výměně zakončila Barbora vítězným míčem po levé ruce protihráčky a snižuje na 1:3.
40-A
Přímý bod podáním do bekhendu.
40-40
Barbora Krejčíková servírovala napodruhé ven z kurtu, ale předvedla bekhendový výhoz z levé strany za základní lajnu.
40-A
Eso do středu kurtu, čtvrtý gembol.
40-40
Krejčíková přichází chybou od základní lajny do sítě o vedení 40:0.
30-40
Jako kdyby Krejčíková přestala hrát na dvě vteřiny po forhendovém returnu na základní lajnu a přemýšlela, jestli nepřerušit výměnu. Gauffová se hnala k síti a poradila si se šancí vítězným volejem z bekhendové strany rakety.
15-40
Američanka zahrála forhendový return křížem a posléze vítězný bekhend po levé čáře.
0-40
Krejčíková rozhodla ve výměně od základních lajn důrazným křižným bekhendem z levé strany a byla z toho víceméně vynucená chyba soupeřky do autu.
0-30
Přímý bod podáním ven z kurtu.
0-15
Cori Gauffová posílá bekhendový return druhého servisu do levého koridoru pro debl.
3:0
Američance zafungoval bekhend po levé lajně a následně ukončila game vítězným křižným bekhendem z levé strany. Gauffová tak celkem bez potíží potvrdila brejk.
40-30
Krejčíkovou podržel na úvod rozehry bekhend a nakonec křižným forhendem z pravé strany donutila protihráčku k chybě za základní lajnu.
40-15
Po forhendovém returnu kazí Češka bekhend z levé strany za základní lajnu.
30-15
Krejčíková vytěžovala několikrát forhend, tím se vyhodila do pravé výseče pro čtyřhru.
15-15
Krejčíková trestá kraťas křižným forhendovým prohozem z pravé strany.
15-0
Gauffová si pomohla servisem, zvedla hlavu a posadila vítězný bekhend k levé čáře.
2:0
Barbora Krejčíková umístila druhý servis do sítě a druhou dvojchybou v gamu si definitivně prohrává podání. Dostala se ze stavu 0:40 ze svého pohledu, ale není to nic platné.
A-40
Čtvrtý brejkbol, páska odrazila míč na forhend Američanky a ta začala přehrávat Češku až vše skončilo vítězným míčem po pravé čáře.
40-40
Krejčíková si rozhýbala protihráčku, ale nezakončila. Američanka se poté položila do vítězného bekhendu po levé lajně.
40-A
Krejčíková kontruje nečistě trefený forhendový return za základní lajnu.
40-40
Esem do forhendu se dostává Češka z nejhoršího.
40-30
Krejčíková servírovala na kříž a zvládla vítěznou smeč po dopadu na pravou stranu do protipohybu.
40-15
Gauffová hrála převážně bekhendem, Krejčíková se potom opřela do míče křížem a přišla chyba soupeřky od základní lajny do sítě.
40-0
Barbora Krejčíková vyhazuje druhý servis do autu a čelí třem brejkbolůlm!
30-0
Přehlídku bekhendů ukončuje Barbora bekhendem k levé lajně. Původně se zdálo se, že to byl vítězný míč, ale nakonec Gauffová správně reklamovala chybu do levého koridoru pro debl.
15-0
Gauffová byla po celou dobu aktivnější a křížem do forhendu si vynutila chybu do autu.
1:0
Gauffová tlačila do bekhendu až Krejčíková hrála za základní lajnu a Američanka je tak vítězkou prvního gamu čtvrtfinále.
40-30
Gauffová zahrála úder proti returnu na základní lajnu a přidala vítězný bekhend po levé lajně.
30-30
Česká tenistka returnuje první podání bekhendem za základní lajnu.
15-30
Gauffová podala a hned chybovala forhendem do sítě.
15-15
Obě hráčky čekaly na chybu té druhé a žádné se nechtělo hrát až vypálila Američanka vítězný křižný forhend z pravé strany.
0-15
Gauffová trefuje druhým servisem síť a začíná tedy dvojchybou.
0:0
Utkání právě začalo.
Cori Gauffová začne na servisu.
Cori Gauffová je nejmladší čtvrtfinalistkou Roland Garros od roku 2006, kdy se mezi osm nejlepších dostala Nicole Vaidišová.
V Paříži je znovu slunečno. Problémy s počasím opravdu letošní Roland Garros nedoprovází.
Cori Gauffová a Barbora Krejčíková se spolu utkají poprvé. Řečí sázkových kurzů jsou šance obou čtvrtfinalistek padesát na padesát. Vítězka narazí v semifinále buď na obhájkyni titulu Polku Igu Šwiatekovou, nebo Řekyni Marii Sakkariovou.
Cori Gauffová platí v pouhých sedmnácti letech za velký talent světového tenisu. Stejně jako Krejčíková se na Roland Garros naladila vyhraným turnajem, když triumfovala na antuce v italské Parmě. Stejně jako její česká protivnice bude útočit na jubilejní desáté vítězství v řadě. I Gauffová je v ženském žebříčku na svém maximu, kterým je zatím 25. místo. V tomto roce zaznamenala ještě dvojí semifinále v Adelaide a Římě. V Paříži hraje potřetí a dosud došla nejdále loni, kdy vypadla ve druhém kole. Letos zatím neztratila ani set. Tenistka, která si pro první titul na okruhu WTA došla v pouhých patnácti letech předloni v Linci, postupně zdolala 7:6(11) a 6:4 Srbku Alexandru Kruničovou, 6:3 a 7:6(1) Číňanku Čchiang Wang, 6:1 krajanku Jennifer Bradyovou, která po první sadě zápas skrečovala, a naposledy 6:3 a 6:1 Tunisanku Ons Džabúrovou. Celkem letos odehrála Gauffová už 36 zápasů, z nichž dokázala 27 vyhrát (na antuce bilance 16/3).
Barbora Krejčíková nabrala v posledních týdnech výbornou formu. Před Roland Garros si došla na antukovém podniku ve Štrasburku pro premiérový titul z okruhu WTA. V aktualizovaném vydání ženského pořadí si rodačka z Ivančic polepšila na 33. pozici a už nyní je jisté, že v pondělí opět poskočí vzhůru. Finále si zahrála i v půlce března, a to rovnou na prestižní tisícovce v Dubaji. V Paříži startuje pětadvacetiletá Češka popáté. Minulý rok došla do osmifinále, letos toto maximum ještě vylepšila. V Paříži nejprve otočila střetnutí s krajankou Kristýnou Plíškovou, s níž prohrávala už 5:7 a 1:3, nakonec ale zvítězila 5:7, 6:4 a 6:2. Ve druhém kole pak porazila podruhé v rozmezí osmi dnů Jekatěrinu Alexandrovovou z Ruska (6:2, 6:3). Ve třetím kole zaznamenala velmi cenný skalp světové šestky Eliny Svitolinové z Ukrajiny, které povolila pouhých pět her a zvítězila po skvělém výkonu 6:3 a 6.2. Ještě suverénnější výkon předvedla Krejčíková v osmfiinále, kdy povolila pouhé dva gemy bývalé světové trojce a vítězce US Open z roku 2017 Sloane Stephensové. Američanku vyprovodila po výsledku 6:2 a 6:0 z kurtu kanárem. Celkově odehrála Krejčíková v tomto roce 32 zápasů, z nichž 23 dokázala vyhrát (antuková bilance 12/3).
Hezké středeční dopoledne. Ve výborné formě hrající Barbora Krejčíková postoupila na letošním Roland Garros poprvé do grandslamového čtvrtfinále. O jubilejní desáté vítězství v řadě si pětadvacetiletá Češka zahraje hned zkraje programu na centrálním kurtu Philippa Chatriera proti o osm let mladší Cori Gauffové ze Spojených států amerických.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.
Články odjinud