Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Palicová : Sakura Hosogiová - 22. května 2023   11:41

4

Barbora Palicová (210.) bude na svoje první vystoupení na Roland Garros vzpomínat ve skvělém světle. Česká hráčka naprosto dominovala zejména prvnímu setu, ve kterém nedala Japonce Sakuře Hosogiové (240.) čuchnout a ovládla jej poměrem 6:0 za krátkých 19 minut.

Hosogiová si vynutila dlouhou pauzu mezi sety a ve druhém dokázala získat na svou stranu 4 gemy, po herní stránce ale i tak stále kupila nespočet chyb zejména ranami míčku do sítě. Palicová měla mečbol na svém podání za stavu 5:3, ten ale nedokázala využít.

Z promarněné šance ale nemusela smutnit dlouho, utkání se jí podařilo uzavřít hned na následném podání soupeřky a po setech 6:0, 6:4 a necelé hodině hry postoupila do druhého kola kvalifikace, ve kterém se střetne s třetí nasazenou kvalifikace Arantxou Rusová z Nizozemska nebo domácí Audrey Albieovou.
Konec zápasu
6:4
Výborně! Palicová nakonec zlomila soupeřku na jejím podání a po nespočetné chybě Hosogiová postupuje přes 1. kolo!
40-30
Hosogiová měla při přechodu na síť osud ve svých rukou, naprosto nesmyslným způsobem zahraný volej ale posílá míč pouze do sítě!
30-30
A Češka nutí soupeřku k druhé po sobě jdoucí chybě.
15-30
Hosogiová pálí příliš daleko za čáru, Palicová snižuje.
0-30
Těsný, ale přece aut při snaze poslat míč na čáru. Hosogiová vede 30:0.
0-15
Hosogiová prohnala soupeřku na základní čáře a nakonec ji donutila k chybě.
5:4
A znovu úder pouze do sítě, Hosogiová odvrátila mečbol a po brejkbolu může srovnat stav druhého setu na svém podání.
40-A
Česká hráčka jakoby znervózněla při šanci na mečbolu, míček končí je na síti.
40-40
To se ale neděje, Palicová byla příliš vysoká a míč je v autu.
40-30
Velmi těsný aut Hosogiové je po dlouhé výměně na světě a Palicová má možnost uzavřít celý zápas!
30-30
A Palicová hraje za čáru, Hosogiová srovnává bez větší námahy.
30-15
Škoda, čtvrtá dvojchyba Palicové v utkání.
30-0
Agresivní úder vyhnal Hosogiovou do rohu kurtu, Češka získává i druhý fiftýn!
15-0
První míč končí venku z kurtu, Palicové jde do vedení.
5:3
To se jí také daří, Japonka stahuje náskok Palicové na 2 gemy, Češka ale bude podávat na vítězství v utkání.
15-40
Hosogiová si ale na síť došla pro tlak na Českou hráčku a může podávávat na vítězství gemu.
15-30
Češka se ale vrací do gemu a získává třetí fiftýn.
0-30
To je velká škoda, Palicová měla soupeřku na lopatě, míč ale poslala při snaze rozpohybovat Japonku do místa určeného pro čtyřhru.
0-15
Return Palicové nevyšel, míč na síti.
5:2
A Hosogiová jí pomáhá k zisku gemu další chybou.
40-15
Následně získává fiftýn ale bez větších obtíží.
30-15
Škoda, Palicová přidává třetí dvojchybu utkání.
30-0
Dvakrát ve výměně výrazně Palicové pomohla síť, výměnu nakonec dotáhla do vítězného konce přes chybu soupeřky.
15-0
Hosogiová přidala příliš razance, míč je v autu.
4:2
Palicová pálí po returnu daleko do autu, Hosogiová tentokrát své podání udržela.
30-40
Do vedení v gemu jde ale Hosogiová.
30-30
Japonka ale vrací Palicovou do hry a není těžké uhodnout jakým způsobem – posílá míč do sítě.
15-30
Obdobný případ i nyní, daleký míč končí za čárou, odkud Hosogiová podává.
15-15
Češce znovu sklouzává míč po raketě a pálí pouze do autu.
15-0
Hosogiová jakoby si síťku v Paříži oblíbila, pálí do ní další úder.
4:1
A nyní si podání uhájila skvělým winnerem ven z kurtu, Hosogiová byla krátká.
A-40
Nekompromisní podání Palicové ale znovu vrací výhodu na její stranu, Hosigová těžce odvracela a Češka získal výhodu na svou stranu po přechodu na síť.
40-40
Velká škoda, Palicové sklouzl míček po raketě a nedokázala jej v dlouhé výměně vrátil na stranu soupeřky.
A-40
Znovu si ale pomáhá skvělým podáním ven z kurtu, které dělá Hosogiové velké starosti na straně jejího bekhendu.
40-40
To se jí ale nedaří, míček je pouze na síti.
40-30
Podání ven z kurtu ale Hosogiovou rozhodilo, Bára podává na vítězství v gemu.
30-30
Češka pálí pouze do sítě, stav gemu je znovu srovnán.
30-15
Napravuje ji ale skvělým vítězným míčem, na který neměla Hosogiová šanci dosáhnout.
15-15
Dvojchybu přidává ale také podruhé v utkání Palicová.
15-0
Hosogivá returnuje daleko mimo kurt.
3:1
Skvěle! Palicová si došla pro podání soupeřky agresivním míčem na čáru, po kterém Japonka pálí mimo.
40-0
První dvojchyba také ze strany Japonky, dvakrát napálila míč do sítě.
30-0
Krásný úder na čáru nutí Hosogiovou k chybě, míč nabral velkou výšku a dopadl mimo kurt.
15-0
Trochu nervózní, ale přece jenom získaný míček pro Palicovou.
2:1
A podání si Palicová udrží, soupeřka return posílá do sítě.
40-30
Následně si ale pomáhá prvním esem utkání.
30-30
Hosogiová vyhnala Palicovou do ostrého úhlu, ta následně nedokázala v doběhu poslat míč přes síť.
30-15
Hosogiová jí ale pomáhá úderem daleko za podávající čáru.
15-15
Riskantní pokus o úder přesně do rohu kurtu Palicové nevychází, těsný aut.
15-0
Palicová rychlými úderu nutí soupeřku k další chybě, míček v síti.
1:1
Míč v autu od Palicové znamená první gem v utkání pro Japonku.
30-40
Česká hráčka uběhala ve výměně neuvěřitelné množství míčů, winner ale nakonec putuje na stranu soupeřky.
30-30
Hosogiová už to vypadalo nadělí Palicové prasátko, míček se ale nakonec vrátil na její stranu kurtu.
15-30
Palicová podklouzla a míček končí pouze na síti.
15-15
Češka se pokusila o rychlý míč na čáru, ten ale přeletěl prostor singlového kurtu.
15-0
Return Palicové nebyl z povedenějších, ale stačil na chybu soupeřky.
1:0
Hosogiová šla na síť, česká hráčka ji ale skvěle prohodila a úvod druhé sady bere na své konto čistou hru!
40-0
Hosogiová jen těžce odvracela skvělé podání Palicové.
30-0
Nádherný winner Palicové! Soupeřku tvrdým úderem přesně na čáru rozhodila z pohybu a jde do vedení 30-0.
15-0
Úvod druhého setu přináší obrázek toho prvního – Hosogiová posílá míček do sítě.
0:0
Palicová i Hosogiová již přichází, klání bude pokračovat na podání Palicové.
0:0
Obě hráčky stále nejsou na kurtu, věřme, že zápas bude co nevidět pokračovat.
0:0
Hosogiová i Palicová se vydaly pryč z kurtu, klání by mělo pokračovat za pár minut.
0:0
Česká hráčka naprosto opanovala první dějství a za neuvěřitelných 19 minut získává první set!

Palicová se opírá o skvělé podání i return, Hosogiová tropí nespočet chyba prozatím není schopná najít protihru. Věřme, že podobně tomu bude i po zbytek utkání.
6:0
Další skvělý return je ale na světě a Palicová jím donutila soupeřku k další chybě! První set pro Palicovou!
40-30
Hosogiová ale první odvrací chybou soupeřky, Češka přepálila úder za čáru.
40-15
Míček v autu, Palicová má setbol!
30-15
Neuvěřitelné! Palicová returnem vyhnala soupeřku ven z kurtu, načež dalším úderem posílá míč přesně na čáru na druhou stranu kurtu.
15-15
Chybuje ale i Palicová, return pálí pouze do sítě.
15-0
Palicové hraje nádherné údery na čáru, a jedním takovým získává i první fiftýn na podání soupeřky.
5:0
A je tomu tak, Palicová jde do vedení 5:0 v prvním setu!
40-0
Palicová získává i další fiftýn, potvrzení podání bude snad formalitou.
30-0
Co se to děje s japonskou hráčkou? V utkání snad ještě neuhrála jediný winner, míček znovu na síti.
15-0
Hosogiová pálí mimo kurt.
4:0
Nádherný agresivní return Palicové! Hosogiové na něj nedokázala reagovat a odpálila míč jen do autu!
40-15
A nyní daleko mimo singlový kurt, Palicová má další brejkbol!
30-15
Hosogiová se stále hledá, míček je znovu na síti.
15-15
Česká hráčka posílá míč mimo území kurtu, je srovnáno.
15-0
Palicová agresivní hrou od čáry donutila soupeřku k další chybě a získává první fiftýn na jejím podání.
3:0
Hosogiová ale daruje Palicové i třetí gem utkání, znovu pálí míček bekhendem pouze do sítě.
40-15
Nyní chybuje ale i Palicová, pokus o zahnání soupeřky na druhou stranu kurtu neměl potřebné výškové parametry a zastavil se o síť uprostřed kurtu.
40-0
Míček znovu v autu, Hosogiová bude potřebovat svoje mířidla výrazně vylepšit.
30-0
Hosogiová znovu chybuje, pálí pouze do sítě.
15-0
Palicová má vstup do utkání jako hrom. Skvělý úder na čáru a následný míček na druhou stranu kurtu nedávají šanci soupeřce zasáhnout.
2:0
Palicová skvělým winnerem bere soupeřce čistou hrou hned první podání! Jen tak dále.
40-0
Výborně! Palicová skvěle doběhla pokus o kraťas a soupeřka následně posílá míček pouze do sítě!
30-0
Japonka znovu chybuje a hraje daleko do autu, Palicová jde do vedení 30-0.
15-0
Na podání Japonky začaly soupeřky delší výměnou, podávají poté pálí pouze do sítě poté, co lehce podklouzla.
1:0
Stejnou chybu opakuje ale také její soupeřka, Palicová získává první gem na svou stranu.
40-30
Poté ale končí z její strany míček pouze v síti.
40-15
Češka ale napravuje svou chybu a nekompromisním servisem donutila soupeřku k chybě.
30-15
Nyní ale přichází dvojchyba Palicové, soupeřka získává první fiftýn.
30-0
O poznání delší výměnu uzavřela Palicová výborným přechodem na síť, odkud úderem se vší silou nedala Hosogiové šanci zasáhnout.
15-0
A hned první podání je úspěšné, soupeřka napálila míč do autu.
0:0
Barbora Palicová započne utkání na servisu.
Úvodní duel hracího dne na kurtu číslo 15 je dohrán velmi rychle za 1 hodinu a 14 minut, zápas Báry Palicové by tak měl odstartovat již za pár momentů.
Její starší 23 letá japonská soupeřka Sakura Hosogiová trávila poslední týdny na tvrdém povrchu, na kterém zapsala jediné vítězství z posledních 11 klání.

Věřme, že tuto nelichotivou statistiku prodlouží i proti naší Báře Palicové, která se letos účastnila i Australian Open, ve kterém se jí podařilo přes 1. kolo kvalifikace projít.
Česká mladá naděje Barbora Palicová vstoupí do kvalifikace Rolland-Garros o poznání rozehranější na antukovém povrchu, ač svá poslední tři klání nedovedla do vítězného konce.

Palicová před kvalifikací grandslamu odehrála stovkový ITF v Trnavě, předtím se účastnila šedesátky v Praze, která navazala na švýcarskou túru Palicové, kde také zaznamenala své poslední triumfy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.