Tenis Turnaj mistryň - ONLINE PŘENOS - Anett Kontaveitová : Maria Sakkariová

2
636

1
163
Přenos se aktualizuje automaticky.
Další informace:
- Rozhodčí
- Marija Čičaková (CRO)
- Stadion
- Estadio Tenis Akron, Guadalajara (MEX)
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Děkujeme za pozornost, tenisu zdar.
Na Turnaji mistryň debutující přítelkyně syna řeckého premiéra si postup do semifinále zajistila po obrovské tříhodinové bitvě s Arynou Sabalenkovou 7:6, 6:7, 6:3. Bude hodně zajímavé sledovat, jak se podepíše na Sakkariové únava, jelikož na regeneraci měla o den méně než Kontaveitová. Světová šestka zahájila účinkování v Mexiku výhrou proti vítězce loňského Roland Garros Šwiatekové, kterou dohnala k slzám. Následně podlehla po velkém boji Španělce Badosaové 6:7, 4:6.
Sakkariová je atleticky skvěle vybavenou tenistkou, jež zažívá svou životní sezonu. Došla do semifinále Roland Garros, kde nestačila na Barboru Krejčíkovou 7:9 v rozhodujícím setu. Na US Open zdolala hned tři české tenistky až ji v souboji o finále zastavila britská senzace Raducanuová. Ostatně v semifinále má dlouhodobě výrazně pasivní bilanci. Z šestnácti zápasů vyhrála jen třikrát, přičemž v letošní sezoně se do této fáze probojovala sedmkrát a jako vítězka odešla jen v Ostravě.
Kometa závěru letošní sezony se probojovala jako poslední na Turnaj mistryň, ale byla mnohdy pasována do role černého koně. Ostatně, jak zmiňuje Aktuálně.cz, tak Martina Navrátilová predikovala, že turnaj v Mexiku vyhraje. Podle Kontaveitové bylo zlomem oslovení Dmitrije Tursunova, bývalého trenéra Bělorusky Sabalenkové.
Jinak Kontaveitová se dlouho trápila, ale na podzim si podmanila Ostravu, Kluž a Moskvu. Z patnácti zápasů v hale na tvrdém povrchu neprohrála jediný. V Kluži a Ostravě dokonce neztratila ani set. Na Turnaji mistryň deklasovala obě české tenistky. Nejprve Barboru Krejčíkovou 6:3, 6:4, pak Karolínu Plíškovou. Ta měla pro výkon své soupeřky jen slova uznání. Dodejme, že v semifinále se historicky první Estonce na Turnaji mistryň daří. Server Tenisportal.cz uvádí, že v této fázi turnaje padla naposledy v Miami před dvěma lety. Od té doby drží šňůru osmi vyhraných semifinálových duelů v řadě.
Vůbec poprvé se utkaly Kontaveitová a Sakkariová v kvalifikaci tisícovek v Miami a Indian Wells v roce 2016. Nicméně tehdy byly kariéry obou tenistek v úplně jiné fázi. V letošní sezoně se střetly čtyřikrát. Za zmínku stojí výhra Sakkariové v prvním kole olympijského turnaje, tu ji ale Kontaveitová vrátila ve finále podniku v Ostravě. Estonka zvítězila 6:2, 7:5.