Čtyřhra mužů -  ONLINE PŘENOS -  R. Bopanna, M. Ebden : R. Ram, J. Salisbury - 8. září 2023   18:15

6

Neuvěřitelný úspěch se povedl americko-britské dvojici Rajeev Ram/Joe Salisbury, kteří dokázali jako první pár v open éře vyhrát mužskou čtyřhru na US Open třetí rok po sobě!

Do dnešního finále přitom vstoupili katastrofálně, když hladce prohráli první set 2:6, od stavu 2:2 ve druhém setu už ale byli lepší dvojicí na kurtu a nakonec je jejich výhra zasloužená.
Konec zápasu
4:6
Dobojováno! Ebden return druhého podání nedokázal přehrát přes síť a je konec!
30-40
Bopanna vůbec nezvládl return druhého podání, přihrál Salisburymu na vítěznou smeč a je tu mečbol!
30-30
Brit zvládl reparát na výbornou.
30-15
Salisbury nezvládl těžký volej na síti a možná tu ještě budeme mít drama!
15-15
Bopanna bojuje, pokusil se prostřelit oba soupeře, následný úder Rama prakticky zůstal na jeho raketě.
0-15
Rajeev Ram si zatím prohrál servis jen v první hře celého zápasu, teď začíná přímým bodem z druhého podání.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Rajeev Ram.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Ebden znovu uspěl na síti, snižuje na 4:5, teď už ale přijde naprosto kritická hra při podání Rajeeva Rama.
40-0
Salisbury zahrál return Ebdenovi k oblasti hlavy, přesto Australan stačil zahrát vítězný volej.
30-0
Matt Ebden uspěl přeběhem na síti a následným volejem.
15-0
Joe Salisbury vysokým returnem míček v podstatě jen přehrál přes síť, s čehož s chutí využil Rohan Bopanna.
3:5
Další skvělý zásah Rama na síti znamená, že s Joem Salisburym jsou jednu hru od třetího triumfu na US Open v řadě!
0-40
Rajeev Ram si znovu výborně poradil na síti.
0-30
Důležité eso Salisburyho.
0-15
Rajeev Ram se prosadil volejem na síti.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Joe Salisbury.

Salisbury se zatím možná nejvíce trápí na svých servisech, to může být naprosto zlomová hra pro celé finále.
3:4
3:4
Bopanna teď na síti dovršil obrat, dostalo se mu tak zasloužené odměny za své skvělé sportovní gesto.
40-30
Bopanna se nadvakrát prosadil na síti.
30-30
Matthew Ebden po svém servisu uspěl nabíhaným forhendem.
15-30
Rohan Bopanna se teď dokázal prosadit na síti.
0-30
Nevídané sportovní gesto Rohana Bopanny! Matthew Ebden nejdříve snadno zakončil do volné poloviny dvorce a zdálo se, že je vyrovnáno, Rohan Bopanna ale umpirové rozhodčí řekl, že míček jemně tečoval a je to tedy 0:30!
0-15
Obrovská bitva na síti jde ve prospěch returnující dvojice, Bopanna nevládl závěrečný bekhend, který namířil do zámezí.
2:4
Přímý bod Rajeeva Rama na závěr šesté hry.
15-40
Rajeev Ram využil nedobře načasovaného přeběhu Bopanny a trefil se do zcela volné poloviny kurtu.
15-30
Domácí Američan přidává další přímý bod z podání.
15-15
Rajeev Ram teď Ebdenovi možná vzal aut, sám přitom nedokázal přehrát míček přes síť.
0-15
Rajeev Ram vstupuje do šesté hry svým třetím esem.
2:3
2:3
2:3
Ve velké bitvě Rohan Bopanna nezvládl křižný forhend, k němuž jej svým pohybem vyprovokoval Salisbury a Ind ztrácí svůj servis!
30-40
Přichází velmi nepříjemná dvojchyba, brejkbol pro Rama se Salisburym.
30-30
Bopanna se z ní teď ale dostal skvělým prohozem po lajně.
15-30
Ebden chyboval na síti a jeho spoluhráč tak znovu bude v těžké pozici na servisu.
15-15
Bopanna zahrál bod přímo z podání.
0-15
Rohan Bopanna teď pokazil úder nad hlavou od základní čáry, který trefil jen do sítě.
2:2
Rohan Bopanna zaváhal na síti, z čehož mají Ram a Salisbury velkou radost, neboť odvrátili tři brejkboly a srovnávají na 2:2.
40-A
Rohan Bopanna přepálil svůj return do zámezí.
40-40
Také třetí brejkbol je odvrácen! Salisbury musel hrát přes druhý servis, přesto se Ram na síti v pohodě prosadil.
A-40
A další skvělá výměna! Aktivnější byli Bopanna s Ebdenem, ten zakončil razantní smečí.
40-40
Obrovská bitva na brejkbolu! Ram se Salisburym to hráli přes Ebdena a nakonec uspěli díky vítězné smeči Rajeeva Rama.
A-40
Salisbury se teď na síti musel jen bránit, nakonec jej Ebden vytloukl.
40-40
Matthew Ebden měl výbornou šanci, měl na raketě forhend, který ale nasměroval jen do sítě!
40-30
Rohan Bopanna trefil skvělý return mezi oba soupeře a získává brejkbol!
30-30
Rajeev Ram zvládl perfektní volej těsně za síť.
30-15
Salisbury zaváhal při voleji na síti, zahrál jej dobré dva metry za základní čáru.
15-15
Salisbury se teď musel nadřít, nakonec zabodoval díky smeči do Rohana Bopanny, ten už neměl šanci zareagovat.
15-0
Lépe do čtvrté hry ale vstupuje dvojice na returnu.
2:1
2:1
2:1
Salisbury stěží zreturnoval servis, Bopanna pak s přehledem zakončil na síti.
40-15
Další bod Ebdena přímo z prvního servisu.
30-15
Přímý bod Australana z podání.
15-15
Ram zahrál povedený forhend k základní čáře, následná reakce Ebdena zamířila do zámezí.
15-0
Ebden si hlasitě řekl o smeč, tu pak zahrál riskantně k postranní čáře, do kurtu to ale padlo.
1:1
Velmi rychlá záležitost, Salisbury snadno zakončil na síti.
0-40
Další return Bopanny končí v zámezí.
0-30
Také druhý servis soupeři nedokázali zreturnovat, v tomto případě Matt Ebden.
0-15
Rajeev Ram začíná svůj start na servisu ve třetím setu přímým bodem.
1:0
1:0
A další snadný volej Ebdena na síti, velká radost pro indicko-australský pár.
A-40
Rohan Bopanna navíc přidává parádní křižný forhend, otáčí tím velmi nepříznivý vývoj tohoto gemu.
40-40
A také třetí brejkbol už je minulostí, Ebden snadno zakončil na síti po Ramově returnu!
30-40
Také druhý už je minulostí, Bopanna trefil výborný lob k postranní čáře.
15-40
První je odvrácen Bopannovým přímým bodem z podání.
0-40
Salisbury si aktivní hrou a dalším vítězným volejem připravil hned tři brejkboly!
0-30
Bopanna teď forhendem od základní čáry jen připravil pozici Salisburymu pro vítězný volej.
0-15
Do třetího setu podává Rohan Bopanna a začíná dvojchybou.
0:0
Matthew Ebden si mezi sety odskočil, už se ale bude moci pokračovat.
3:6
Rajeev Ram zakončil druhý set velmi technickým esem, podání letělo jen rychlostí 154 kilometrů za hodinu, přesto na něj Bopanna ani nezareagoval!
15-40
Následuje další bod přímo z podání, který už znamená dva setboly.
15-30
Rajeev Ram otáčí průběh hry přímým bodem z podání.
15-15
Ebden měl dobrou šanci na razantní forhend a zvýšení náskoku, ovšem trefil jen pásku sítě.
15-0
Ebden uspěl v souboji na síti se Salisburym a drží ještě naději.
3:5
Bopanna v klidu zakončil na síti, teď ale Rajeev Ram půjde podávat na vítězství ve druhém setu.
40-15
Ramův return se tentokrát do kurtu nevešel.
30-15
Ebden s Bopannou se vrací do vedení.
15-15
Rajeev Ram se trefil do výborného prohozu po lajně.
15-0
Rohan Bopanna zakončil na síti jednoduchou smečí.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Matthew Ebden.
2:5
2:5
Po druhém servisu a následném returnu Ebdena Ram výborně zareagoval na síti a zvyšuje na 5:2.
30-40
První eso Joea Salisburyho, míček nabral vyšší odskok a zamířil nad připravenou raketu Bopanny.
30-30
Bopanna zahrál nedůrazný úder mezi oba soupeře, Salisbury pak ale svůj volej nedokázal přehrát přes síť.
15-30
Ebden měl na raketě bekhendový volej, ovšem nasměroval jej do zámezí.
15-15
Ebdenův lob byl těsně dlouhý.
15-0
Salisbury se opřel do druhého servisu, přesto mohl Bopanna brzy útočit a nakonec vytloukl na síti Rajeeva Rama.
2:4
A další forhendová chyba Bopanny už znamená ztrátu servisu!
30-40
První brejkbol odvrací Ebden úspěšným volejem na síti.
15-40
Další chyba Rohana Bopanny, ten hrál tentokrát asi dva metry za základní čárou a forhend zahrál daleko do zámezí.
15-30
Bopanna teď pokazil forhendový úder od základní čáry.
15-15
Ind přidává dvojchybu.
15-0
Bopanna vstupuje do šesté hry úspěšným postupným útokem zakončeným snadným volejem.
2:3
Konec přestávky, podávat bude Rohan Bopanna.
2:3
2:3
Salisbury nezaváhal při smeči v záklonu a se svým parťákem poprvé v zápase uhráli servis čistou hrou.
0-40
Další přímý bod rodáka z Denveru.
0-30
Rajeev Ram trefil parádní servis na téčko.
0-15
Joe Salisbury se nadvakrát prosadil na síti.
2:2
Následuje další, což znamená vyrovnání na 2:2.
A-40
Teď už Ebden trefil přímý bod z prvního podání.
40-40
Dvojchyba Ebdena ještě protahuje tento gem.
40-30
Joe Salisbury se pokusil o vítězný return po lajně, ten ale letěl těsně vedle deblového koridoru.
30-30
Ebden po servisu vyrazil za Bopannou k síti a zakončil úspěšným volejem nad hlavou.
15-30
Souboj Bopanny s Ramem na síti končí ve prospěch druhého jmenovaného.
15-15
Rajeev Ram se trefil do perfektního forhendu, který dopadl přímo do rohu dvorce.
15-0
Bekhendový return Salisburyho doletěl daleko do autu.
1:2
1:2
Tato přestávka se drobně protahuje, neboť čínská umpirová rozhodčí čeká na úplné zavření střechy.
1:2
1:2
Přímý bod z druhého podání, Joe Salisbury s Rajeevem Ramem s vypětím všech sil drží své servisy ve druhém setu.
40-A
Bopanna se z returnu pokusil prohodit Rama po lajně, ten se ale nenechal nachytat a trefil volej na dlouhou ruku do kurtu.
40-40
Salisbury odvrací brejkbol přímým bodem z podání.
40-30
Salisbury zahrál volej zpod nohou přímo k postranní čáře, Bopanna musel míček z dálky dobíhat, ovšem trefil se do skvostného prohozu po lajně, který také řádně oslavil!
30-30
Ebdenovi teď return uletěl daleko do zámezí.
30-15
Další dvojchyba Salisburyho.
15-15
Ebden zahrál výborný return a Bopanna měl skvělou šanci na zvýšení stavu, ovšem zahrál forhend jen do sítě.
15-0
Joe Salisbury zapisuje do statistik čtvrtou dvojchybu své dvojice.
1:1
Bopanna zahrál výborný druhý servis, pak dovršil dílo z forhendu, Salisbury v obraně odvrátil jen do zámezí.
40-15
Matthew Ebden na síti snadno zakončil volejem po returnu Rajeeva Rama.
30-15
Indovi se teď vůbec nepovedl forhendový úder po returnu Salisburyho, který doletěl do sítě.
30-0
První eso Bopanny, druhé jeho páru dohromady.
15-0
Joe Salisbury si oběhl return druhého podání na forhend, přesto jen namazal Ebdenovi na smeč.
0:1
0:1
0:1
Trocha štěstí pro Rama, jeho nabíhaný volej dopadl na základní čáru, následný obranný úder Ebdena už byl příliš dlouhý.
30-40
Joe Salisbury si poradil s nelehkou smečí v záklonu.
30-30
Rajeev Ram vylepšuje pozici přímým bodem z podání.
30-15
Salisbury se k voleji na síti musel přikrčit, nakonec jej zvládl a odvrací hrozbu tří brejkbolů.
30-0
Matthew Ebden navíc přidává bod přímo z returnu, je tu znovu velký problém pro Rajeeva Rama hned v úvodní hře setu.
15-0
Také do druhého setu začíná podávat Rajeev Ram, na síti jeho spoluhráč nedokázal natřikrát zakončit, do ofenzivy se tak dostali soupeři a závěrečnou smeč si Bopanna vychutnal.
6:2
Přímý bod z druhého podání rychle ukončuje první set, který Rohan Bopanna s Matthewem Ebdenem ovládli jasně 6:2.
40-0
Ebden přidává první eso zápasu.
30-0
Další úspěch Australana z podání.
15-0
Ebden podává na vítězství v prvním setu s exkluzivním náskokem dvou brejků a začíná přímým bodem z podání.
5:2
5:2
5:2
Joe Salisbury tentokrát nezvládl volej zpod nohou, z 30:0 prohrává svůj servis a první set už je prakticky rozhodnutý.
40-30
Ebden si na síti poradil s nabíhaným volejem Salisburyho, ten bude čelit brejkbolu!
30-30
Obrovské štěstí teď měl Matthew Ebden, když míček po jeho returnu poskočil po pásce sítě a Rajeev Ram si s ním pak nedokázal poradit.
15-30
První dvojchyba Brita, celkově třetí jeho páru.
0-30
Joe Salisbury výborně zvládl těžký volej zpod nohou.
0-15
Těsný aut z lobovaného returnu Bopanny.
4:2
Další úspěšný volej Australana ukončuje šestou hru.
A-40
Bopanna musel hrát přes druhé podání, Ebden pak svůj volej dokázal posadit k postranní čáře.
40-40
Brejkbol odvrácen, na síti se nadvakrát dokázal Ebden prosadit.
30-40
Ebden znovu nedokázal zakončit bekhendovým volejem na síti, Bopanna pak pokus o prohoz po lajně namířil do autu a bude čelit brejkbolu.
30-30
Přímý bod Bopanny ze servisu.
15-30
Teď ale selhal na síti Ebden, když po pomalém bekhendovém returnu Salisburyho neměl těžkou pozici, svůj volej ale zahrál do sítě.
15-15
Nepovedený bekhendový return Rama snadnou smečí potrestal Matt Ebden.
0-15
Bopanna zahrál příliš dlouhý lob, míček zamířil snad více než metr za základní čáru.
3:2
3:2
3:2
Ram přímým bodem z podání snižuje na 2:3. Stále je to ale on, kdo jako jediný ztratil svůj servis.
15-40
Servis Rama ven z kurtu po Ebdenově returnu na síti pohodlně zakončil Salisbury.
15-30
Na Ramův lob Ebden na síti vyskočil, nakonec ale nechal míček letět, ten doputoval těsně do zámezí.
0-30
Přímý bod Rajeeva Rama z prvního servisu.
0-15
Lobovaný return Bopanny doletěl až za základní čáru.
3:1
Rajeev Ram se pokusil opřít do returnu druhého podání, ovšem nasměroval jej jen do sítě.
40-0
Přímý bod Ebdena z podání.
30-0
Bopanna zahrál výborný reflexivní volej na síti, pak zakončil smečí.
15-0
První kolo servisů uzavírá Matthew Ebden, s Rohanem Bopannou si úspěšně zaútočili na síti.
2:1
2:1
2:1
Bopanna měl slušnou možnost zakončit z forhendu, ovšem volil nepovedený lob, kterým přihrál Ramovi na zakončení této výměny i celé hry.
40-A
Další přímý bod Salisburyho na Bopannovi.
40-40
Ale Ebdenovi se znovu povedl skvělý return prvního podání, nasměroval jej Salisburymu přímo pod nohy a Bopanna pak mohl zakončovat jednoduchou smečí.
40-A
Díky dalšímu povedenému servisu Salisburyho se jeho dvojice dostává k druhé výhodě.
40-40
Ve třetí hře se bude hrát dál, Matthew Ebden se trefil do vítězného returnu.
40-A
A další perfektní servis Salisburyho, na nějž si Bopanna stěží vůbec sáhnul.
40-40
Salisbury proti brejkbolu trefil servis přímo na lajnu, pak si vychutnal nabíhaný volej.
40-30
Druhá dvojchyba Salisburyho přináší brejkbol.
30-30
Přímý bod Salisburyho z podání.
30-15
Bopannovi se povedl perfektní return po lajně, obranný úder Salisburyho pak doletěl do zámezí.
15-15
Salisburymu se teď povedl nabíhaný volej, Bopanna si s ním neporadil, když měl míček na dlouhou ruku.
15-0
Joe Salisbury začíná své vystoupení na servisu dvojchybou.
2:0
Úspěšný bekhendový volej Ebdena znamená vedení 2:0.
40-15
Vysoký return Rama dopadl těsně za síť, Ebden pak snadno zasmečoval.
30-15
Dvojchyba znamená vůbec první fiftýn pro Rama se Salisburym.
30-0
Ind přidává také bod z prvního podání.
15-0
Na servisu je Rohan Bopanna a nejstarší účastník finále začíná přímým bodem z druhého podání.
1:0
Konec přestávky, podávat bude .
1:0
1:0
Rajeev Ram velmi laxně pokazil bekhendový volej, nasměroval jej do sítě a hned na začátek zápasu čistou hrou ztrácí svůj servis!
40-0
Rajeev Ram zaváhal na voleji, se Salisburym se pak na síti dostali do defenzivy, museli bránit prohozy soupeřů, nakonec se ale prosadil Rohan Bopanna!
30-0
Po výborném returnu Ebdena už to je 0:30, Joe Salisbury si s ním neporadil.
15-0
Na začátek jsme viděli na debl nezvykle delší výměnu, na síti ji úspěšně zakončil Rohan Bopanna.
0:0
Utkání zahájí svým podáním Rajeev Ram.
Rajeev Ram/Joe Salisbury

Devětatřicetiletý Rajeev Ram s o osm let mladším Joem Salisburym spolu sbírají dlouhodobě velké úspechy. V posledních třech letech vždy dokázali vyhrát grandslam a dnes by tak mohli dokončit čtvrtý rok po sobě s takovým úspěchem. Povedlo se jim to v roce 2020 na Australian Open, o rok později i loni zde na US Open, kde tak mohou dokonce dovršit čistý hattrick, což při obrovské vyrovnanosti v mužském deblu je opravdu neuvěřitelný kousek.

V loňském finále Ram se Salisburym přehráli nizozemsko-britskou dvojici Koolhof/Skupski 7:6, 7:5.

V průběhu letošního ročníku přišli o dva sety, ve třetím kole jim jeden vzali Mackenzie McDonald s Andreasem Miesem, v semifinále pak museli do tří setů proti Ivanu Dodigovi s Austinem Krajickem.
Rohan Bopanna/Matthew Ebden

Nejstarším účastníkem dnešního finále je Rohan Bopanna, pro nějž je to druhé finále mužského deblu v životě a vůbec první od roku 2010, kdy právě zde na US Open spolu s Pákistáncem Qureshim ve dvou tie-breakách nestačili na bratry Bryany.

Matthew Ebden si zahraje hned třetí finále za poslední dva roky, loni spolu s krajanem Purcellem byli ve finále domácího Australian Open, pak se jim povedlo vyhrát Wimbledon finálovou výhrou nad Chorvaty Mektićem a Pavićem. V semifinále tehdy shodou okolností Ebden s Purcellem porazili dnešní Ebdenovo soupeře, Ram se Salisburym tehdy vedli 2:0 na sety, ve třetím měli pět mečbolů, přesto slavili Australané.

V průběhu tohoto turnaje Bopanna s Ebdenem ztratili jediný set, ve třetím kole proti Cashovi s Pattenem, jinak prošli turnajem beze ztráty setu. Naposledy v semifinále zdolali francouzskou dvojici Herbert/Mahut po setech 7:6 a 6:2.
Hezký podvečer při sledování přenosu finále mužské čtyřhry na Australian Open, představí se proti sobě dvě velmi zkušené dvojice, Ind Rohan Bopanna s Australanem Matthew Ebdenem vyzvou americko-britský pár Rajeev Ram/Joe Salisbury.