Čtyřhra žen -  ONLINE PŘENOS -  B. Strýcová, M. Vondroušová : G. Dabrowská, E. Routliffeová - 4. září 2023   22:30

Ukončeno
B. Strýcová, M. Vondroušová
37 let  164 cm  Česká rep.
24 let  172 cm  Česká rep.
0
G. Dabrowská, E. Routliffeová
31 let  175 cm  Kanada
28 let  182 cm  Nový Zéland
1
Přenos se aktualizuje automaticky

Na toto utkání bohužel nedojde! Český pár z turnaje ve čtyřhře odstoupil. Stalo se tak poté, co Markéta Vondroušová otočila náročné třísetové osmifinále singlu s domácí Američankou Peyton Stearnsovou (6:7, 6:3, 6:2), v níž ji trápila zraněná levá paže. Barbora Strýcová tak bude na svém posledním turnaji v kariéře účinkovat už pouze v mixu. Zítra v něm po boku Mexičana Gonzaleze nastoupí ke čtvrtfinále proti Japonce Šibaharaové a Chorvatu Pavičovi.
Oba páry se v tomto složení střetnou poprvé. Jako výrazné favoritky na postup vidí bookmakeři sázkových kanceláří Češky. Na vítězky čekají ve čtvrtfinále Kanaďanka Fernandezová s Američankou Townsendovou, nasazené šestky a finalistky letošního Roland Garros.
Gabriela Dabrowská (19. místo na deblovém žebříčku) a Erin Routliffeová (54.) spojily poprvé síly teprve v srpnu. Jejich nejlepším výsledkem je semifinále podniku v Clevelandu. Na US Open jsou šestnáctým nejvýše nasazeným párem. V New Yorku mají za sebou dva třísetové maratony. Nejprve otočily duel s Američankou Davisovou a naturalizovanou Češkou Detiuc (4:6, 6:1, 6:0), následně zdolaly po velkém boji i Tchajwanku Wu s Číňankou Ču (6:3, 3:6, 6:3). Ve dvouhře se coby deblové specialistky Kanaďanka ani Novozélanďanka nepředstavily.
Markéta Vondroušová (45. místo na deblovém žebříčku) a Barbora Strýcová (36.) spolu hrají poprvé od roku 2019. V New Yorku zatím neztratily set. V prvním kole porazily Češky 6:4 a 6:1 Slovenku Mihalíkovou a Číňanku Sü, v tom druhém pak 6:2 a 6:3 nejvýše nasazené krajanky Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou. Pro sedmatřicetiletou Strýcovou jde o poslední turnaj v kariéře. S dvouhrou se rozloučila hned v prvním kole, v němž padla dvakrát 4:6 s Estonkou Kanepiovou. Úřadující wimbledonská šampionka Vondroušová prošla suverénně bez ztráty setu do osmifinále, přičemž dosud ztratila v jednom utkání nejvíce čtyři hry.
Krásný pondělní večer. Markéta Vondroušová si po singlovém osmifinále zahraje na US Open o čtvrtfinále rovněž v deblu, kde je její parťačkou krajanka Barbora Strýcová. Na druhé straně dvorce číslo 5 budou stát Gabriela Dabrowská z Kanady a Erin Routliffeová z Nového Zélandu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
Články odjinud