Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Madison Keysová : Naomi Osakaová - 7. září 2018   02:56

6

Naomi Ósakaová je první japonskou finalistkou na grandslamu v historii. V semifinále předvedla parádní výkon a byla přeci jenom lepší než Keysová. V letošní sezoně ještě neprohrála utkání, když získala první set. Nejdůležitějším aspektem se stalo využívání brejkbolů. Zatímco Japonka využila tři ze čtyř, tak Keysová ani jeden z nevídaných třinácti možností.

Ve dvaceti letech se tak může těšit Naomi Ósakaová na premiérové finále grandslamu, ve kterém ji čeká zřejmě soupeřka nejtěžší – Američanka Serena Willimasová, která už 23 titulů z turnajů velké čtyřky.
Konec zápasu
4:6
Přímý bod na závěr zápasu a Japonka si zahraje v New Yorku finále.
15-40
Páska nepomáhá Keysové a na světě jsou dva mečboly.
15-30
Přímý bod na podání pro turnajovou dvacítku.
15-15
Osakaová odpovídá fantastickou hrou a vítězným úderem.
15-0
Return pod nohy Keysové vyšel. Japonka musela couvat a poslala míček do zámezí.
4:5
Eso na závěr gamu a domácí hráčka se ještě udržuje v zápase. Podávat na vítězství ú§jde ale její soupeřka.
40-0
Keysová dominuje v gamech na svém servisu a blíží se k další čisté hře.
30-0
Další ne sebe nenechalo dlouho čekat.
15-0
Američanka začíná devátou hru druhé sady esem.
3:5
Japonka si rozběhala soupeřku a donutila ji k chybě. Osakaová vede 5:3 a je blízko k historickému postupu.
40-A
Následně ale domácí hráčka posílá return opět return za základní lajnu dostává soupeřku do výhody.
40-40
Vítězný forhend po lajně ještě drží Keysovou v tomto gamu.
40-A
Přepálený return končí v autu. Výhoda na straně servisu.
40-40
Turnajová dvacítka zvládá opět situaci a forhendem u sítě nedává soupeřce šanci. Třináctý brejkbol je odvrácen.
40-30
Následně ale posílá míček do zámezí a dává další šanci Keysové, jak prolomit její servis.
30-30
Japonka vytahuje skvělý servis a následný drive forhend zvládla rovněž na výbornou.
30-15
Američance ale nyní vyšel parádně return.
15-15
Stejně tak se děje i Keysové, kde pro změnu skončil forhend v síti.
15-0
Osakaová chybuje na podání, když bekhend po servisu poslala do sítě.
3:4
Přímý bod na závěr a Američanka je stále o krok pozadu – prohrává 3:4.
40-15
Druhá čistá hra v řadě ale nebude, protože Keysová byla pozdě u bekhendu a poslala ho do autu.
40-0
Posléze nachází i forhend po lajně po servisu.
30-0
Další přinesl přímý bod z podání.
15-0
Podání ven z kurtu a následný bekhend do otevřené strany dvorce pomohly Keysové k úvodnímu bodu.
2:4
Další výměna od základní lajny, ve které znovu chybuje domácí tenistka. Japonka opět drží servis a nenápadně se přibližuje k vítězství, od které ji dělá dva gamy.
40-A
Přímý bod přijde vhod, říká si určitě Ósakaová.
40-40
Keysová ale zabojovala, rozběhal soupeřku a bekhendem kros se dostává na shodu.
30-40
Drive forhend do protipohybu soupeřky dostává Osakaou blíže k zisku šesté hry druhé sady.
30-30
Následně ale předvádí parádní return.
15-30
Také Američanka chybuje na forhendové straně, k čemuž byla donucena.
15-15
Vzápětí se ale dopouští chyby z forhendu.
0-15
Esem vstupuje do gamu na servisu Osakaová.
2:3
Ta se jí daří na rozdíl od Japonky díky vítěznému úderu po servisu a Američanka snižuje na 2:3 z jejího pohledu.
40-0
Další eso v gamu a i Keysová útočí na čistou hru.
30-0
Američanka se dlouho bránila a nakonec z toho vytěžila bod, když trefila přesně úder po lajně.
15-0
Premiérové eso i pro Madison Keysovou.
1:3
Přímý bod z podání na závěr a turnajová dvacítka drží servis a vede 3:1.
15-40
Precizní return a míček v síti od Japonky však kazí tyto plány Osakaové.
0-40
Servis a následný forhend do protipohybu přibližují turnajovou dvacítku k čisté hře.
0-30
Přesný forhend po lajně připravil pozici pro Japonku, která následně neměla problém s drive volejem z téčka.
0-15
Osakaová dostala soupeřku do rohu kurt,, odkud přišel forhend v síti od Američanky.
1:2
Keysová vytahuje další vítězný forhend po lajně a přerušuje Osakaové šňůru sedmi vyhraných gamů v řadě.
40-30
Další na sebe nenechal dlouho čekat.
30-30
Poté přichází přímý bod z podání.
15-30
Následně totiž přidává vítězný úder po lajně.
0-30
Další chyba domácí tenistky, která už je zoufalá, protože další forhend už si nemůže dovolit poslat ven.
0-15
Forhend Američanky se otřel o pásku a následně zamířil do zámezí.
0:2
Osakaová se ubránila tlaku Keysové a nakonec drží servis.
40-A
Keysová opět zkusila kraťas. Ten Osakaová přečetla a následně přišel dlouhý volej Američanky.
40-40
Neskutečné. Japonka tasí další eso.
A-40
Ta vzápětí chybuje z rohu a bude muset odvracet další brejkbol.
40-40
Eso z druhého podání ukazuje velkou psychickou odolnost japonské hráčky.
A-40
Následně chybuje i Osakaová. Dlouhý game pokračuje. Nejdelší v zápase. Hraje se už deset minut.
40-40
Ani ta nebude ale využita. Míček od Keysové skončil v síti a je tu další shoda.
A-40
Tentokrát přechod k sítí domácí tenistce vyšel a dokonce i volej byl úspěšný. Desátý brejkbol má Američanka k dispozici.
40-40
Američanka následně z returnu trefuje síť.
A-40
Keysová odpovídá ještě lepším returnem.
40-40
Turnajová dvacítka ale předvádí neskutečný prohoz, který skončil v kurtu.
A-40
Po chybě Osakaové přichází ale další šance pro Američanku.
40-40
Trpělivá hra obou od základní lajny. Nervy na uzdě nakonec neudržela Keysová, jež poslala míček do sítě.
A-40
Japonka vyhazuje forhend po lajně a dává sedmou šanci Keysové, jak prolomit její servis.
40-40
Domácí tenistce parádně vyšel return a od začátku určovala výměnu, kterou zakončila překvapivým kraťasem.
40-A
Dalším přímým bodem na servisu se dostává Japonka k výhodě.
40-40
Nicméně sama chybuje a obě jsou tak na shodě.
30-40
Osakaová si ale pomáhá přímým bodem na podání a je blízko k potvrzení brejku.
30-30
Napodruhé už jí to ale vyšlo. Američanka si oběhla míček a forhendem po lajně nedala soupeřce šanci.
15-30
Keysová pomáhá své soupeřce vlastními chybami. Nyní přepálila bekhend, který skončil daleko v autu.
15-15
Přímý bod z podání pro Japonku.
15-0
Forhend Osakaové od základní lajny končí v síti.
0:1
Japonka přerušila výměnu pro aut a jestřábí oko ji dalo za pravdu. Turnajová dvacítka využívá celkově třetí příležitost ze čtyř a jde do vedení 1:0 ve druhé sadě.
30-40
Vyhozený bekhend za základní lajnu od Američanky a Japonka má brejkbol.
30-30
Skvělá obrana Osakaové, která donutila zahrát Keysovou ještě jeden úder a ten skončil v autu.
30-15
Američanka získává další bod pro sebe po další chybě soupeřky.
15-15
Následně si pomáhá přímým bodem na servisu.
0-15
Keysová vstupuje do druhé sady tentokrát vyhozeným forhendem po lajně.
2:6
Přímý bod z podání na závěr a za necelých čtyřicet minut se ujímá vedení 1:0 na sety.
40-A
Dlouhá a krásná výměna, po které má další setbol Osakaová. Keysová musela ukázat rychlé nohy, ale nakonec stejně zahrála do sítě.
40-40
Set ještě nekončí, tentokrát Japonka nedokázala překonat pásku od základní lajny.
30-40
Nečekaně bekhendy kros dostala Osakaková soupeřku do svízelné pozice, odkud Keysová trefuje pouze síť.
30-30
Z dobře připravené pozice chybuje i Keysová, která poslala drive volej nepochopitelně za základní lajnu.
30-15
Nyní si Japonka rozběhala soupeřku a donutila tentokrát ji zahrát do sítě.
30-0
Laciná chyba. Připravený forhend k zakončení skončil opět v síti.
15-0
Osakaová chybuje na úvod osmé hry, když po returnu Keysové také ona trefuje síť.
2:5
Tenhle game Američanka na servisu vůbec nezvládla. Po returnu soupeřky poslala míček opět do sítě a Osakaová čistou hrou bere podruhé v utkání Keysové servis a půjde podávat na vítězství v prvním setu.
0-40
Znovu míček v autu a Japonka má nečekaně tři brejkboly.
0-30
Keyosvá opět v potížích. Další chyba a znovu stav 0:30 při jejím servisu.
0-15
Domácí hráčka navíc nevstupuje ideálně do hry na podání, když trefuje po returnu soupeřky síť.
2:4
Vyhozený forhend Keysové od základní lajny a Osakaová nakonec drží servis a vede 4:2.
40-A
Znovu přímý bod z podání a tentokrát je výhoda na straně servisu.
40-40
Kterou Američanka zahazuje do autu po skvělém servisu soupeřky.
A-40
A znovu s turnajová dvacítka nedokázala poprat se sítí a čelí dalšímu brejkbolu.
40-40
Japonka se ale neubránila agresivní hře soupeřky a poslala míček do sítě. Obě jsou opět na shodě.
40-A
Dalším v pořadí dokonce do výhody.
40-40
Přímým bodem na servisu se dostává Osakaová znovu na shodu.
A-40
Dvojchyba a výhoda na straně Američanky.
40-40
Ta ovšem vyhazuje svůj forhend a znovu bude muset turnajová dvacítka jít přes shodu.
30-40
Domácí tenistka přerušila výměnu kvůli pomyslnému autu, nicméně jestřábí oko ukázalo opak a tak je tu bod zdarma pro Japonku.
30-30
Američanka posílá míček přes celý dvorec za základní lajnu a místo brejku je tu stav po třiceti.
30-15
Precizní return, který nečekaně zrychlil hru. Zaskočená Osakaová následně netrefuje kurt.
15-15
Vzápětí však trefuje pásku a nechává srovnat svou soupeřku.
15-0
Keysová se sama dostala slabším úderem do obrany, ale bekhendem po lajně získala výměnu na svou stranu.
2:3
Podruhé už její obrana vyšla a forhend Keysové rovněž končí v síti.
30-40
Japonka se musela bránit a nakonec bekhend poslala do sítě.
15-40
Nicméně další vyhozený forhend po lajně dostává k brejkbolům také Osakaovou.
15-30
Dobře připravená pozice a zakončení forhendem po lajně na chvilku uklidňuje Keysovou.
0-30
Další aut a potřetí za sebou nevychází hráčce na servisu vstup do gamu.
0-15
Kyesová se opět vyhazuje v bitvě od základní lajny.
2:2
Kterou využívá ke srovnání na 2:2. Další return světové čtrnáctky končí totiž v autu.
40-A
Vyhozený forhend po lajně a poprvé je ve výhodě hráčka na servisu.
40-40
Osakaová agresivní hrou ale odvrací i tuto možnost. Závěrečný forhend křížem u sítě byl nekompromisní.
A-40
Američanka si ovšem rozběhala soupeřku a donutila ji zahrát do autu. Vynutila si čtvrtou možnost k prolomení Japončina servisu.
40-40
Do třetice nedokázala Keysová správně zreturnovat.
40-30
Stejně tak i druhý.
40-15
První z nich je odvrácen přímým bodem na servisu.
40-0
Keysové vyšel parádně return, který ji dostává ke třem brejkbolům.
30-0
Japonka vzápětí trefuje z bekhendu síť a také ona se dostává pod menší tlak.
15-0
Středně dlouhá výměna od základní lajny končí vyhozeným forhendem od Osakaové.
2:1
Vítězný forhend po servisu a Keysová drží servis.
40-30
Skvělým servisem rázem Američanka otáčí vývoj gamu.
30-30
Posléze však světová čtrnáctka vytahuje parádní bekhend kros. Osakaová musela hodně mimo kurt, ale stejně nedokázala usměrnit míček dovnitř.
15-30
Američance nevychází ani pokus o změnu rytmu ve výměně a dostává se pod tlak.
15-15
Japonka si poprvé rozběhala soupeřku. Keysové navíc nevyšel přechod k síti a byl potrestána prohozem.
15-0
Stejným způsobem vstupuje de gamu na servisu Keysová.
1:1
Na závěr přidává Japonka také přímý bod na servisu. Je srovnáno – 1:1.
15-40
Opět nedokázala domácí hráčka překonat pásku.
15-30
Napodruhé trefuje Američanka ze stejného úderu síť.
15-15
V zámezí končí i bekhendový kros Keysové.
15-0
Forhend ven z kurtu po servisu končí v autu.
1:0
Vzápětí se vyhazuje i Osakaová a domácí tenistka jde přeci jen do vedení 1:0.
40-30
První game ještě nekončí po vyhozeném bekhendu turnajové čtrnáctky.
40-15
Premiérový přímý bod z podání.
30-15
Keysové opět vychází forhend po lajně a připisuje si tak druhý bod.
15-15
Následně se musela vydat k síti, kde jí Japonka prohodila.
15-0
Američanka vstupuje do zápasu vítězným forhendem po lajně ihned po servisu.
0:0
Vzájemné zápasy hovoří jednoznačně ve prospěch americké tenistky. Madison Keysová vyhrála doposud všechny tři duely proti Osakaové. Nejprve shodou okolností před dvěma lety v New Yorku na US Open 2:1 – 7:6 ve třetím. Jedná se zatím o jediný případ, kdy Japonka své soupeřce vzala set také to byl jediný zápas, který trval přes dvě hodiny.

V dalších dvou duelech už totiž dominovala Keysová. Loni také na severoamerických betonech v Indian Wells zvítězila hladce ve dvou setech za necelou hodinu. Poslední měření sil přišlo letos zkraje června v rámci Roland Garros, kdy Američanka zvítězila rovněž 2:0, i když druhou sadu ovládla až v tie-breaku za necelou hodinu a půl.
Obě hráčky cestou do semifinále ztratily pouze jeden set. Američanka Keysová se nejvíce natrápila ve třetím kole se Srbkou Kruničovou, tak na Osakaovou čekal nejtěžší test o kolo později, kdy 2:1 porazila Bělorusku Sabalenkovou.
Příjemný vstup do pátečního dne při sledování US Open. V ženské dvouhře už zbývají pouze čtyři hráčky a tak přichází na řadu semifinále této kategorie. V něm se utkají nasazená čtrnáctka a aktuálně nejvýše postavená hráčka, která zůstala v pavouku, domácí Madison Keysová.

Proti ní se postaví překvapení letošní sezony, aktuálně devatenáctá na světe, ale nasazená dvacítka Naomi Osakaová z Japonska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.