Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Denisa Allertová : Petra Kvitová - 27. srpna 2019   17:13

6

Na Petru Kvitovou ve druhém kole čeká německá tenistka Andrea Petkovicová, s niž má česká hráčka vyrovnanou bilanci 5:5.

Naposledy Petkovicová zvítězila loni na Australian Open v obrovské bitvě 10:8 ve třetím setu a může nás tak čekat zajímavá bitva.
Petra Kvitová v českém derby proti Denise Allertové potvrdila roli favoritky zápasu a vítězí 6:2 a 6:4.

V prvním setu měla Kvitová od úvodu výraznou převahu a byť v prvním gemu ještě promarnila pět brejkbolů, tak pak už získala otěže setu pevně do svých rukou.

Ve druhém setu se svedl větší boj, Kvitová za stavu 4:3 také poprvé v zápase pustila soupeřku k brejkbolu a hned svůj servis ztratila, pak ale rychle zabojovala, získala brejk zpět a zápas dovedla do vítězného konce.
Konec zápasu
4:6
Hotovo! Kvitová znovu zaservírovala zleva směrem ven z kurtu, return Allertové doletěl daleko do zámezí a Petra Kvitová se může radovat z postupu do druhého kola!
40-A
Kvitová posadila svůj forhend parádně k postranní čáře a disponuje mečbolem!
40-40
Denisa Allertová nevyužila šanci! Dostala se do výměny od základní čáry, chybuje ale z bekhendu.
40-30
Allertová po kvalitním returnu získala převahu ve výměně a tu dovedla do vítězného konce.
30-30
Kvalitní servis Kvitové ven z kurtu, return její soupeřky nepřeletěl síť.
30-15
Bekhend Kvitové z pokleku doplachtil do zámezí a Allertová má znovu navrch v této hře.
15-15
Přímý bod Petry Kvitové z podání.
15-0
Kvitové nevyšel náběh k síti, těžký volej nasměrovala do zámezí.
4:5
Petra Kvitová rychle získává zpět ztracený brejk! Pomohla jí k tomu další chyba soupeřky, tentokrát z forhendu a dvojnásobná wimbledonská šampiónka bude po výměně stran podávat na vítězství v zápase.
15-40
Po bekhendové chybě Allertové Kvitová získává dva brejkboly.
15-30
Těsný aut Allertové z křižného bekhendu.
15-15
Tentokrát už se return Kvitové nevešel do kurtu.
0-15
Kvitová zahrála skvělý return do ostrého úhlu.
4:4
Po nevynucené chybě z forhendu Petra Kvitová přichází o svůj servis! Ve druhém setu nás čeká ještě pořádná bitva.
A-40
Po dvojchybě Kvitové je tu další šance pro její soupeřku.
40-40
Kvitová první hrozbu ztráty svého servisu odvrací esem!
40-30
První brejkbol pro Allertovou! Ta se prosadila od základní čáry.
30-30
Obě hráčky se prezentovaly dlouhými údery k základní čáře, ten závěrečný z forhendu Kvitové ale byl příliš dlouhý.
15-30
Kvitová z pravé strany znovu trefila první podání, Allertová pak returnovala do zámezí.
15-15
První dvojchyba Kvitové, soupeřka se dopustila šesti.
0-15
Kvitová na úvod osmé hry trefila první servis a pak zakončila vítězným volejem na síti.
3:4
Allertové se poprvé v zápase povedlo vyhrát svůj servis bez potřeby shody a snižuje na 3:4. Pomohl ji k tomu znovu kvalitní servis a následný úder Allertové už Kvitová nedokázala přehrát na druhou polovinu.
40-15
Allertová se trefila do servisu a zvyšuje na 40:15.
30-15
Dvojchyba Allertové.
30-0
Přímý bod Allertové z podání.
15-0
Allertová se nejdříve udržela ve hře po výborném bekhendu Kvitové a pak dokázala přehrát soupeřku, která naběhla k síti.
2:4
Petra Kvitová zakončila šestý gem svým třetím esem a po čisté hře vede 4:2.
0-40
Allertová se neubránila dalšímu důraznému útoku soupeřky.
0-30
Kvitová si po velmi zvláštně nahlášeném autu při servisu vzala jestřábí oko, to potvrdilo druhé eso zápasu.
0-15
Kvitová se vydala k síti, počíhala si na prohoz soupeřky a Allertové pak nevyšel technický bekhend, který doletěl do zámezí.
2:3
Allertová napodobila svoji soupeřku z minulé hry, při shodě zahrála dvakrát přímý bod z podání a udržela si svůj servis.
A-40
Allertová si pomáhá kvalitním servisem.
40-40
Kvitová zásobovala soupeřku tvrdými údery, Allertová se neubránila a jdeme do shody.
40-30
Kvitová vytáhla excelentní return prvního podání po lajně, Allertová byla úplně bez šance.
40-15
Po forhendovém autu Kvitové má Allertová dvě možnosti k zisku páté hry druhého setu.
30-15
Allertové vyšel dobrý křižný forhend a dostává se do vedení.
15-15
Přímý bod Denisy Allertové z podání.
0-15
Allertová si neporadila s dlouhým returnem Kvitové a bekhend od základní čáry nasměrovala do deblového koridoru.
1:3
A další nekompromisní servis Kvitové znamená potvrzení brejku a vedení 3:1.
40-A
Kvitová ale nadále nepouští svoji soupeřku k brejkbolu, prosadila se bodem přímo z podání.
40-40
Šance pro Allertovou, po chybě soupeřky se dostává na shodu.
30-40
Allertové konečně vyšel return po lajně, Kvitová se pak k míčku sice dostala, už jej ale nepřehrála přes překážku mezi oběma polovinami.
15-40
Kvitová zahrála vítězný úder takřka v sedě!
15-30
Allertové vyšel return soupeřce pod nohy, Kvitová pak nedokázala přehrát míček přes síť.
0-30
Kvitová servisem ven z kurtu získala útočnou pozici, tu proměnila nechytatelným forhendem.
0-15
Allertové nadále nechtějí returny druhého podání po lajně spadnout do kurtu, znovu je z toho těsný aut.
1:2
Jeden ze světlých okamžiků druhého setu, obě hráčky se pustily do přestřelky od základní čáry, úspěšnější byla Kvitová a získává první brejk druhého setu.
40-A
Úvodu druhého setu zatím chybí potřebná kvalita, Allertová po nevynucené chybě z bekhendu nabízí Kvitové brejkbol.
40-40
Šestá dvojchyba čerstvě vdané tenistky.
A-40
Po příliš dlouhém forhendu Kvitové získává Allertová výhodu.
40-40
Zase se při podání Allertové bude hrát přes shodu po forhendové chybě podávající hráčky.
40-30
Allertové v důležitou chvíli vyšel riskantní druhý servis.
30-30
Úder Kvitové od základní čáry nepřeletěl síť.
15-30
Úspěšný náběh Kvitové k síti.
15-15
Nevynucené chyby se kupí i na straně Kvitové, ta teď zahrála bekhend zpoza základní čáry jen do sítě.
0-15
Delší výměna od základní čáry, v jejím závěru Allertová chybuje z bekhendu a nevstupuje dobře do svého servisu.
1:1
Přímý bod z podání dokonal obrat, Kvitová otočila ze stavu 0:30 a vyrovnává na 1:1.
30-40
Kvitová otáčí průběh druhé hry po přestřelce od základní čáry, jako první neudržela přesnost na raketě Allertová při chybě z forhendu.
30-30
Parádní servis Kvitové ven z kurtu, Allertová se ještě snažila udržet ve výměně, bekhendový return ale nebyl přesný.
30-15
Kvitové pomohla ve hře páska, ta nadrazila míček vysoko do vzduchu a Allertová pak bekhend trefila těsně za základní čáru.
30-0
V autu končí také forhend Kvitové od základní čáry.
15-0
Kvitové nevyšel náběh na síť, bekhendový volej dopadl do zámezí.
1:0
Kvitová rozehrála výměnu výborným returnem k základní čáře, Allertová se ale udržela ve hře a z bekhendové chyby Kvitové vytěžila zisk první hry druhého setu.
A-40
Výborně provedený postupný útok Allertové, ta zakončila výměnu přesným zkrácením hry.
40-40
Těsný aut Kvitové z forhendu.
40-A
Kvitová drtivě zaútočila už od returnu, s dalším prudkým úderem už si Allertová neporadila a je tu první brejkbol druhého setu.
40-40
Allertová hrála forhend od základní čáry z nekomfortní pozice a nasměrovala jej jen do sítě.
40-30
Tentokrát se Allertová trefila do prvního servisu a pak uspěla v bitvě od základní čáry.
30-30
Dvojchyby Allertové se kupí, teď se "provinila" popáté.
30-15
Těsný aut Allertové z forhendu po lajně.
30-0
Další bodový úspěch Allertové, její soupeřka si neporadila s důrazným forhendem.
15-0
Do druhého setu lépe odstartovala podávají Allertová.
2:6
Petra Kvitová zabodovala z druhého podání a získává první set výsledkem 6:2!
40-A
Kvitová v důležitou chvíli vytáhla povedený servis do soupeřčina bekhendu.
40-40
Tentokrát už vyšel return perfektně a Allertová se dostává na shodu při podání soupeřky.
30-40
Allertové nadále nevycházejí returny po lajně.
30-30
Kvitová byla donucena zahrát forhend z pokleku, ten ji nevyšel.
15-30
15-15
Hezká výměna, při které obě hráčky předvedly kvalitní údery, Denisa Allertová pak ale pokazila forhend po vysokém odskoku míčku.
15-0
Petra Kvitová podává na vítězství v prvním setu, lépe ale začíná Allertová. Ta zahrála důrazný bekhend k základní čáře a svoji ofenzivu završila vítězným forhendem do protipohybu Kvitové.
2:5
A další dvojchyba! Podruhé Allertová v důležitých fázích hry zahrála dvě dvojchyby za sebou a prohrává 2:5.
40-A
Po dvojchybě Denisy Allertové je tu brejkbol.
40-40
Kvitová si oběhla return na forhend, ten ji příliš nevyšel, neboť zahrála kratší míček, kterým připravila výbornou pozici pro Allertovou, ta ale chybuje z forhendu.
40-30
Kvitová zaútočila z forhendu a bekhendový obranný úder Allertové byl příliš dlouhý.
40-15
Allertové znovu pomohl servis.
30-15
Return Kvitové i s trochou štěstí dopadl do kurtu a zahnal Allertovou do nekomfortní pozice, mladší z obou soupeřek si s tím nedokázala poradit.
30-0
Další povedené podání rodačky z Prahy.
15-0
Výborný servis Allertové odstartoval sedmou hru.
2:4
Petra Kvitová úspěšně zaútočila z forhendu a udržela si servis čistou hrou.
0-40
Skvělý druhý servis teď vytáhla Kvitová, Allertová jen odrazila míček do zámezí.
0-30
Kvitová přidává bod přímo z podání.
0-15
Po souboji od základní čáry Kvitová zahrála kratší úder a připravila tím dobrou útočnou pozici pro Allertovou, ta ale svůj forhend nasměrovala jen do sítě.
2:3
Kvitová podklouzla a byť se ještě chvíli udržela ve hře, tak Allertová ji dokázala prohodit a snižuje na 2:3.
A-40
Petra Kvitová se opřela do bekhendového returnu, ten ale mířil výrazně mimo kurt.
40-40
Allertová přehnala razanci svého forhendu, nasměrovala jej do zámezí.
A-40
Nevynucená chyba Petry Kvitové z forhendu.
40-40
Kvitová využila slabšího druhého podání soupeřky a zahrála dělový bekhenový return do rohu kurtu.
40-30
Allertová se probojovala ke gembolu.
30-30
Kvitová zahrála výborný return k základní čáře, Allertové pak při úderu z pokleku pomohla páska, nakonec ale její závěrečný úder končí v zámezí.
30-15
15-15
V souboji od základní čáry Allertová chybuje z bekhendu.
15-0
Allertová zahrála dobrý dlouhý forhend k základní čáře, s nímž si Petra Kvitová neporadila.
1:3
Allertové ani podruhé nevyšel pokus o vítězný return po lajně, znovu je z toho těsný aut.
15-40
První šanci k zisku gemu ještě Kvitová nevyužívá, její soupeřka se prosadila na síti.
0-40
Allertová se neprosadila z forhendu, tři gemboly pro Petru Kvitovou.
0-30
Další výborný servis Kvitové přináší vedení 30:0.
0-15
Petra Kvitová vstupuje do čtvrté hry úspěšně.
1:2
Na osmý pokus už se Petře Kvitové povedlo získat brejk! Denisa Allertová se dopustila nevynucené chyby z forhendu a přichází o svůj servis.
30-40
Allertová odvrací i sedmý brejkbol Kvitové v tomto zápase, povedlo se ji to výborným forhendovým úderem.
15-40
Return Petry Kvitové byl příliš dlouhý.
0-40
Po nepřesném úderu Allertové tu jsou tři brejkboly Kvitové.
0-30
Další bodový úspěch Kvitové, ta vede 30:0 na returnu.
0-15
S kvalitním returnem Petry Kvitové si Allertová nedokázala poradit.
1:1
Kvitová musela hrát od základní čáry, pak ji Allertová dokázala zatlačit do defenzivy, Kvitové ale pomohl velký kus štěstí, když její obranný úder se jen těsně překulil přes pásku.
30-40
Allertová vytáhla parádní prudký forhend a ještě dále bojuje o druhou hru zápasu.
15-40
Kvitové nevyšel technicky zahraný bekhend, který skončil v zámezí.
0-40
Allertová se pokusila o vítězný return po lajně, ten se ale těsně nevešel do kurtu.
0-30
První eso Petry Kvitové.
0-15
Kvitová si poradila s dobrým returnem soupeřky pod nohy, pak zaútočila po lajně a své snažení završila vítězným obouručným bekhendem.
1:0
Souboj od základní čáry končí úspěchem Denisy Allertové, závěrečný bekhend Kvitové dopadl za koncovou čáru a Allertová si přes pět brejkbolů udržela své první podání.
A-40
Po těsném autu z bekhendu Kvitové se vývoj hry obrací, k výhodě se dostává Allertová.
40-40
Z pěti brejkbolů už počtvrté Kvitové nedokázala trefit return do kurtu.
40-A
Při sérii tvrdých úderů z obou stran Petra Kvitová změnila rytmus hry zkrácením hry, které ji vyšlo perfektně.
40-40
Také čtvrtý brejkbol je odvrácen, Allertová boduje přímo z podání.
40-A
Kvitová znovu zatlačila soupeřku dobrými dlouhými údery, Allertová se neubránila.
40-40
Favoritka zápasu získala převahu ve výměně po dobrém returnu k základní čáře, svoji snahu ale nedovedla do úspěšného konce, závěrečný forhend doletěl jen do sítě.
40-A
Kvitová vytáhla naprosto perfektní bekhendový return proti prvnímu podání.
40-40
Petra Kvitová měla šanci, return druhého podání ale nasměrovala jen do sítě.
40-A
Nekompromisní forhendový úder Kvitové, Allertová pak už nedokázala udržet míček ve hře a bude se muset bránit dalšímu brejkbolu.
40-40
Allertové tentokrát už vyšlo první podání a return Kvitové končí v síti.
40-A
Následuje další dvojchyba, Petra Kvitová tím získává první brejkbol.
40-40
Tentokrát už druhé podání doletělo těsně do zámezí, znamená to první dvojchybu.
40-30
Allertová zariskovala při druhém servisu a vyplatilo se to, dovedla výměnu k úspěšnému konci.
30-30
S výborným returnem Kvitové si Allertová neporadila.
30-15
Denisa Allertová se prosadila postupným útokem a úspěšně zakončila forhendem po lajně.
15-15
Allertová trefila dobrý první servis a return Kvitové nepřeletěl síť.
0-15
První vzájemný zápas obou českých tenistek rozehrála lépe Petra Kvitová, forhend její soupeřky doletěl jen do sítě.
0:0
Předzápasový los vyhrála Petra Kvitová a zvolila return, na podání tak začne její soupeřka.
Petra Kvitová dnes nastoupí v černo-modré kombinaci, Denisa Allertová se představí ve fialovém.
Aktérky zápasu dorazily na kurt, utkání bude zahájeno zhruba za pět minut.
Na kurtu č. 17 se stále čeká na příchod obou hráček na kurt.
V New Yorku je dnes polojasno, pršet by nemělo.

Asi netřeba příliš představovat dvojnásobnou wimbledonskou šampiónku, Petru Kvitovou.

Letošní sezónu Kvitová rozehrála vskutku parádně, když na triumf v Sydney navázala finálovou účastí na Australian Open. Jednalo se o její první grandslamové finále od druhého wimbledonského triumfu v roce 2014. Do finále pak prošla i v únoru v Dubaji a o dva měsíce později uspěla ve finále v Stuttgartu.

V poslední době ale Kvitovou velmi trápí zraněné zápěstí, důsledkem čehož od poloviny května odehrála jen pět zápasů. Čtyři z nich při osmifinálové účasti ve Wimbledonu a ten pátý pak před dvěma týdny v Cincinnati, kde nestačila na Řekyni Sakkariovou.

Na US Open Kvitová nejdále pronikla v letech 2015 a 2017, kdy její pouť skončila až ve čtvrtfinále. Dosáhne v další lichý rok podobného úspěchu?

Šestadvacetiletá tenistka na žebříčku WTA nejvýše vystoupala v březnu 2016, kdy se objevila na 55. místě. V srpnu téhož roku pak dosáhla svého zřejmě největšího úspěchu, když právě zde na US Open v prvním kole vyřadila někdejší světovou jedničku Anu Ivanovičovou. Přitažlivá Srbka pak po následném zranění v prosinci oznámila konec kariéry a tato prohra s Allertovou tak pro ni byla posledním zápasem kariéry.

V září 2015 se Allertová probojovala do svého dosud jediného finále v rámci série WTA, v čínském Kuang-čou ve dvou setech nestačila na další úspěšnou Srbku, Jelenu Jankovićovou. Nejúspěšnějším grandslamem pro Allertovou bylo Australian Open v roce 2018, kdy vypadla až ve čtvrtém kole.

Čerstvá manželka českého tenisty Jana Šátrala hraje na tvrdém povrchu vůbec poprvé od únorového turnaje ITF v Trnavě. Allertová už úspěšně prošla kvalifikací, v níž vyřadila patnáctiletou Američanku Brantmeierovou, pak Indku Rainaovou a v rozhodujícím utkání Maďarku Honovou.
Hezké odpoledne při sledování přenosu české bitvy na úvod druhého dne US Open, velkou favoritku Petru Kvitovou vyzve Denisa Allertová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.