WTA Birmingham - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Strýcová : Madison Keysová - 19. června 2016   14:39

Ukončeno
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
30 let  pravák  164 cm  Česká rep.
0
3
4
Madison Keysová
21 let pravák  178 cm  USA
2
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Tohle je z mé strany pro malý moment vše. Přeji hezký zbytek dne. Na ty, kteří jsou zvědaví na finále deblu i s Barborou Strýcovou a Karolínou Plíškovou, na ty se budu těšit za nějakých dvacet minut. Hezký víkend přeje Vít Muzikář.
Madison Keysová: "Hodně štěstí, Barboro, v deblu. Hrála jsi skvěle. Byla jsem schopná si dnes držet servis. Děkuji svému čtyřčlennému týmu. Děkuji své mamince a tatínkovi. Určitě se vrátím příští rok!"
"Madison byla až příliš dobrá. Hrála úžasně. Má skvělou sezonu. Děkuji divákům, protože pro ty hrajeme tenis. Chtěla bych poděkovat svému trenérovi, protože nyní snadné mě koučovat." Barbora Strýcová.
Sledovali jsme skutečně velké představení americké tenistky na servisu. Za celý zápas nezažila Bára pocit, kdy brejkla Keysovou. Ukázalo se, že Madison je opravdu po zásluze v TOP 10 a je velkou nadějí amerického tenisu. Byl to, řekl bych, celkem pohledný zápas, kdy Strýcová předváděla svoji typickou pestrou hru. Jednu ranařku (Coco Vandewegheovou) dokázala porazit. Tu další už bohužel ne. I tak je to dobrá příprava před Wimbledonem. Plzeňská rodačka má ještě před tímto turnajem velké čtyřky v plánu příští týden podnik v Eastbourne, ale bůh ví, jestli se česká tenistka neodhlásí, protože ještě dnes ji čeká finále čtyřhry s Karolínou Plíškovou a musí toho mít hodně v nohou.
Konec zápasu
4:6
Madison Keysová to dokázala! Svůj skvělý týden v Birminghamu zakončuje vítězným způsobem, což znamená, že Barbora Strýcová je poraženou hráčkou tohoto finále.
0-40
Barbora Strýcová hodně riskuje v této hře, ale to se jí bohužel nevyplácí. Madisn Keysová má tři mečboly.
0-30
A vzápětí další. Barbora zřejmě dnes nevyhraje. Keysová je dva míče od výhry.
0-15
Hned na úvod této hry přímý bod z podání pro jednadvacetiletou hráčku po servisu na téčko.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Madison Keysová. Američanka podává na výhru v turnaji.
4:5
Dvojchyba plzeňské rodačky. Madison Keysová jde do vedení 5:4, což znamená, že pokud si neztratí v nadcházejícím gamu podání, tak je vítězkou tohoto podniku v Birminghamu. Barbora navíc už nemá žádnou šanci, kterak si pomoci jestřábím okem.
0-40
Situace je vážná a tento požár asi neuhasí sebelepší hasiči. Tři brejkboly na 5:4 pro hráčku ze zámoří!
0-30
Po druhém podání hrála Keysová za pomocí úderů s dobrou délkou až dostala prostor a čas ke svému forhendu, který Strýcová nemohla dostat přes síť. Američanka tak nemá daleko k možná klíčovému brejku v tomto zápase.
0-15
Barbora neměla moc času na odpověď po returnu Američanky a míč zaplul do autu, což potvrdilo také jestřábí oko.
4:4
Ani teď z toho nebude brejk ve druhé sadě. Strýcová měla brejkbol, ale Keysová to ustála a srovnává stav tohoto dějství na 4:4.
40-A
Tenhle forhend ale absolutně postrádal přesnost. Tohle musí rychle hodit za hlavu česká sportovkyně.
40-40
Ale přichází také chyba favoritky zápasu a Barbora tak nadále živí šanci na brejk, který může být zlomový pro tuto sadu.
40-A
Tohle zamrzí. Po druhém podání chtěla Češka ihned ukončit výměnu, ale míč po jejím forhendu skončil za základní lajnou.
40-40
V pravý čas přišlo zkrácení hry v podání plzeňské rodačky. Zase to Barbora skvěle načasovala a má z toho obrovskou radost. Ještě nesložila všechny své zbraně v této hře.
40-A
Američanka napsala hlavní část této výměny. Forhendem si připravila pozici pro bekhend, který nemohla Strýcová dostat přes síť ani náhodou.
40-40
Ale Američanka dala všechno své usilí forhendu po lajně a Barbora míč nevrátila do hry. Bohužel pouze do deblového koridoru.
40-30
A česká tenistka má dokonce brejkbol po delší výměně!
30-30
Česká tenistka nemá skutečně daleko od brejku. Zase je to takový nenápadný průběh zápasu, kdy Bára dlouho zaostává až nakonec se dostane ke slovu. Dost to připomíná včerejší semifinále s Vandewegheovou.
15-30
Keysová to měla složité. Barbora zahrála bekhendový return pod nohy soupeřky a ta si musela poodstoupit, načež míč skončil v síti.
0-30
Publikum je stejně jako včera na straně Strýcové, ale zatím jí to není nic platné.
0-15
Keysová podává novými míči a ačkoliv šla do boje o tento bod po druhém servisu na téčko, tak se může radovat.. Bára vyhodila svůj forhend.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Madison Keysová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
A ani tento gem nepůjde za Keysovou. Ta totiž vyhodila svůj forhendový return za základní lajnu a Barbora je dvě hry od vynucení třetí sady.
40-30
Madison Keysová se zatím nedostala k brejkbolu a může za to první podání její české sokyně.
30-30
Ještě nehoří, ale i tak je Barbora v potížích. Naštěstí ale tento míč získala na svoji stranu po prvním podání do bekhendu a následném forhendu, který donutil soupeřku k chybě.
15-30
Ale Madison Keysová by si přála dvousetovou variantu. Strýcová zkrátila hru, ale Američanka zahrála poté výborný kontrabekhend, na který nemohla dosáhnout hráčka ze srdce Evropy.
15-15
Ale tentokrát to dopadlo lépe pro tenistku z Plzně. Věřme, že přijde minimálně třetí set jako ve včerejším semifinále.
0-15
Strýcová musela jít do výměny přes druhý servis, a to ji bohužel zřejmě stálo tuto výměnu. Američanka zkusila zahrát bekhendový return a ten se stal také finálním úderem této krátké výměny.
3:3
Barbora nedokázala svůj forhendový return dostat do vymezeného území a tento game tak míří na konto favoritky utkání z USA.
15-40
Raketa letí z rukou Báry. Jsou na ní znát emoce, které doprovázejí každé její utkání.
15-30
Ale nyní zahrála výborný forhend křížem a soupeřka se nezmohla na odpověď. Stále tak žije v této hře.
0-30
Po přehlídce úderů od základní čáry, kdy se zdálo, že přijde přestřelka, zahrála Američanka pro tuto výměnu atypický kraťas. Barbora tento úmysl nepřečetla.
0-15
Barbora Strýcová sice vrátila první smeč Keysová, ale tu druhou už bohužel poslala mimo dvorec. Ale byla to výborná defenziva v podání Češky.
3:2
"Musíš jít blíž. Hraj normální return. Pak ti to uletí do pryč. Zápěstím si to pohlídej. Musíš do toho jít, jinak nemáš šanci. Může stát, že si dva gemy nesáhneš na return. Musíš pracovat. Pořád. Pořád." Barbora si opět zavolala svého kouče Tomáše Krupu.
3:2
Barbora Strýcová se vyžívá poslední dobou v kraťasech. Hodně často zkracuje hru a Keysové to začíná být nepříjemné. 3:2.
40-15
Tenhle kraťas v době, kdy se Keysová přesouvala na opačnou polovinu dvorce, ten byl výborně zahraný a hlavně v pravý čas.
30-15
Keysová občas také chybuje v momentě, kdy dá svému úderu až příliš velké riziko, až příliš velkou razanci. Třeba jako teď svému bekhendu.
15-15
Madison Keysová byla nyní aktivnější hráčkou a situaci jistila u sítě.
15-0
Keysová tentokrát nebere první bod na returnu, ale neměla k tomu až tak daleko. Hodně se snaží hrát hlavní roli na příjmu-
2:2
Tento balon Strýcová nevrátí. Madison je úspěšná u sítě a srovnává stav druhé sady na 2:2.
15-40
Strýcová zahrála kraťas, Keysová dokázala zareagovat kontrakraťasem, ale Barbora ještě stačila míček bekhendem vrátit přes síť. Skvělá podívaná.
0-40
Skutečně bez sebemenších problémů zvládá Američanka svoji hru na podání. Má tři gemboly.
0-30
Keysová je skutečně výborná na servisu, což potvrzuje další bod po prvním servisu pro hráčku na podní.
0-15
První podání do forhendu Strýcové. Češka reagovala vyhozeným returnem.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Madison Keysová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Krásný tenis z obou stran. Barbora si vyzkoušela úplně vše, co tenis přináší, vyjma voleje. Skvělý pohyb od obou tenistek. Strýcová zakončila hru a celý game kraťasem mimo dosah Američanky.
40-30
První servis nyní pomohl hráčce na servisu a ta má dokonce gembol na 2:1.
30-30
Barbora byla opět bez prvního servisu. Ten druhý namířila do bekhendu Madison, ale to byl z této výměny vše. Míček skončil v síti.
15-30
Madison Keysová kazí svůj forhendový return po druhém podání, kdy se Američance otevřel kurt.
0-30
Barbora Strýcová má opět zaděláno na potíže. Keysová dnes výborně returnuje servisy Báry. Okamžitě atakuje podání své soupeřky.
0-15
Tenhle podseknutý kraťas, který je v ženském tenise abnormální, ten Strýcová hodně pokazila a míček skončil v deblovém území. Podání ven z kurtu a krátký forhendový return, to nebyla tedy žádná rozhodující výhoda pro Báru.
1:1
Tento volej Keysová nezkazí. Tak ty brejkboly byly dokonce tři. Ani jeden nevyužitý a třeba tady se může lámat druhá sada.
40-A
Tohle musí být frustrující pro Češku. Měla dva brejkboly, ale Američance vždy pomohl první servis. Nyní je tady další gembol pro servírující tenistku.
40-40
Ale první podání podrželo ve hře favoritku zápasu.
A-40
Tenhle kraťas si nesmí pamatovat hráčka ze zámoří. Madison totiž nabízí Barboře další šanci na brejk.
40-40
Výborný bekhendový return křížem, který nadělal Američance takové problémy, že svůj další úder poslala do sítě.
40-A
Madison Keysová uspěla po prvním podání na síti a má k dispozici gembol na 1:1.
40-40
Ale hra pokračuje dál. Barbora poslala svůj úder mimo kurt pro singl. Další shoda. Velký boj panuje o tuto hru.
A-40
Dvojchyba Američanky a Barbora má tak svůj druhý brejkbol v zápase a zároveń v tomto gamu.
40-40
Strýcová se nyní výborně pohybovala a poté, co si vyzkoušela jak bekhend, tak forhend srovnává stav této hry. Američanka byla donucena k chybě.
40-A
Tentokráte stála páska na straně americké tenistky a Barbora posléze vyhodila svůj forhend. Páska rozhodila českou hráčku.
40-40
Ale Madison jej přesným první servisem odvrací.
40-30
Prase pomohlo české tenistce a ta má tak po prvním podání Američanky brejkbol.
30-30
Keysová ty šance ale redukuje esem na téčko. Bára přichází o vedení 30:0.
30-15
Strýcová se dostala do výměny, ale bohužel kazí svůj forhend, který skončil za základní lajnou. I tak má stále velkou šanci na brejk.
30-0
Dvojchyba! Barbora je dva míče od zisku této hry, respektive brejku.
15-0
Skvěle! První podání ven z kurtu Američance nepomohlo, a tak je tu bod pro Barboru Strýcovou po chybě tenistky z USA z bekhendu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Madison Keysová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
První servis přišel, a to je moc dobře. Barbora odvrátila čtyři brejkboly a nepustila soupeřku k brejku.
A-40
Jestřábí oko potvrdilo další eso na téčko v podání české reprezentantky.
40-40
Eso po druhém servisu. Obrovský risk vložila do své hry servírující tenistka.
40-A
Barbora ale kazí svůj bekhend křížem a Američanka má tak další brejkbol.
40-40
Tohle minula Keysová? Obrovská šance, kdy Američanka rozběhla Češku, ale svůj finální bekhend poslala za základní lajnu. Třetí shoda v této hře.
40-A
Čekal bych, že Strýcová bude lepší v mezihře, ale opak je zatím pravdou. Keysová výborně zakončila tuto výměnu stopbalem. A má další brejkbol.
40-40
Je srovnáno. Druhá shoda v této hře. Báře pomohlo první podání.
40-A
Nejdříve bekhend přesně na základní lajnu a zdálo se, že Barbora může získat tento bod, jenže Bára se vyhodila hned následujícím úderem.
40-40
Keysová ale naštěstí přepálila po druhém podání Strýcové do bekhendu soupeřky svůj forhend.
30-40
Keysová je zatím lepší tenistkou a po zásluze má hned na úvod této sady brejkbol. Nyní donutila Barboru k chybě razantním bekhendem.
30-30
Strýcová postrádala první servis. Ten druhý poslala na téčko a americká soupeřka zakončila výměnu vyhozeným forhendem.
15-30
Ale naděje umírá poslední. Tento bod míří konečně na stranu rodačky z Plzně.
0-30
Barbora Strýcová není v optimální pohodě na servisu.
0-15
Vynikající forhend Keysové nadělal Barboře takové problémy, že nedokázala svůj druhý úder ve výměně poslat přes síť.
0:0
Druhá sada začíná, na podání Barbora Strýcová.
0:0
Jediný brejk rozhodl první dějství, ve kterém byla úspěšnější Madison Keysová poměrem 6:3. To ztracené podání přišlo hned ve druhé hře zápasu. Strýcová od té doby zlepšila svoji hru na servisu, ale na returnu se nedostala k brejkbolu. Ale určitě není zápas ztracen a česká tenistka to moc dobře ví. Stoprocentně bude bojovat.
3:6
Hned ten první využívá hráčka na servisu. Madison Keysová je tak vítězkou první sady.
0-40
Plzeňská rodačka je hodně nespokojená se svoji hrou, ale ono se není čemu divit. Tři setboly pro Američanku.
40-A
Situace začíná být vážná. Madison Keysová je po dalším vítězném balonu dva míče od zisku první sady.
40-40
V přestřelce od základní čáry byla lepší Keysová, která se postupem času natlačila na síť a volejem ukončila boj o tento bod.
40-30
Barbora Strýcová nepustila soupeřku k brejku, ale nyní bude na returnu a musí brejknout protivnici. Jinak první sada končí.
40-15
Keysová si vytvořila převahu ve výměně a zamířila přesně svým bekhendem do autu. Dva gemboly pro Barboru.
30-15
Druhé podání na téčko a Američanka se opět nedostala do hry se svoji sokyní. Barbora křeše naději na zvrat v první sadě.
15-15
Keysová hraje za pomocí razantních úderů. Připomíná styl ranařky. Ale teď svůj forhendový return přepálila.
0-15
Skvělý return Američanky. Forhend hodně psal hru mladší z obou tenistek.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
2:5
"Servíruj spíše na tělo. Nestíháš ani ten čop. Ona servíruje milimetry od čar. Ona hraje dobře. Drž si svůj servis, co to jde. Pojď." taková byla slova Tomáše Krupy.
2:5
Americká tenistka nemá problémy na podání a zatím nenabídla své sokyni ani jeden brejkbol. Strýcová si volá kouče Krupu.
0-40
Ani jestřábí oko nepomohlo Barboře. Míč byl dobrý. Madison má tak tři gemboly na 5:2.
0-30
Madison Keysová zatím dominuje na servisu. Z její strany je to podání skutečně výborné.
0-15
Barbora Strýcová chtěla zkrátit hru, ale míč končí hluboko v autu po podání Američanky na téčko.
2:4
Madison pokazila svůj bekhendový return a česká tenistka je tak nadále v kontaktu se svoji mladší soupeřkou. 2:4.
40-15
Další bod po prvním podání. Tentokráte po servisu ven z kurtu a česká tenistka má dva gemboly na 2:4.
30-15
Podání s přívlastkem razantní na téčko v podání české tenistky. Keysová returnovala pouze bekhendem do sítě.
15-15
Ani teď nebyla hráčka z USA daleko od dalšího bodu, ale v poslední fázi výměny zkazila svůj úder.
0-15
Keysová se výborně pohybuje. Zatím diktuje tempo hry. Strýcová byla v defenzivě a Američanka toho dokázala využít vítězným forhendem do levé poloviny dvorce,
1:4
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Vítězný forhend Madison značí, že česká tenistka zatím nebrejkla svoji protivnici. Neměla ani brejkbol.
15-40
Keysová skvěle servíruje. Občas změní směr svého servisu, a to dělá problémy její soupeřce.
15-30
Druhá dvojchyba americké hráčky. Barbora ještě žije v tomto gamu, ale musí zabrat.
0-30
Madison Keysová zatím předvádí tenis, který skutečně poukazuje na to, že bude novou členkou TOP 10.
0-15
Od začátku výměny po podání ven z kurtu byla Strýcová zatažena do defenzivy. Moc šancí se jí nenaskytlo na zisk této výměny a navíc byla Keysová přesná u sítě.
1:3
Ten druhý využívá tenistka z Plzně hned po prvním servisu. Snižuje tak na 1:3.
40-15
Což se ale nestane. Keysová se opřela do forhendového returnu a donutila Češku k chybě. Ještě dva gemboly pro českou bojovnici.
40-0
Eso na téčko! Česká hráčka má tři gemboly a může tento game získat čistou hrou.
30-0
Česká tenistka výborně podala na téčko a poté už to měla snadné. Určitě není konec všem šancím na zisk první sady.
15-0
Konečně uspěla Strýcová na síti. Vynikající stopbal poté, co se forhend Báry otřel o boční lajnu, takže i štěstí sehrálo své.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Další nepodařený game v podání plzeňské rodačky. Po třech hrách ztrácí 0:3, ale tak je to otázka jediného brejku.
15-40
Věc, kterou v tenise moc často nevidíme a sice přímý bod po druhém podání na téčko. Strýcová zatím nezachytila tempo hry, kterým Američanka nastoupila do zápasu.
15-30
Aktivní hra servírující tenistky. Hlavně forhend píše hru Američanky. Barbora opět zaspala začátek utkání.
15-15
První dvojchyba zápasu a Strýcová rázem srovnává stav této hry.
0-15
Páska zpomalila průběh výměny a je škoda, že toho Bára nedokázala využít. Američanka působí zatím lepším dojmem.
0:2
Velká chyba na síti v podání české tenistky. Tento game míří za americkou tenistkou.
30-40
Po druhém podání měla Madison velkou šanci na ukončení této hry, ale přepálila svůj return po podání ven z kurtu. Ještě jeden brejkbol.
15-40
Američanka prohazuje Češku. Zahrála krásný kraťas, kterým si Strýcovou přitáhla k síti a Barbora poté nechala volný prostor po své pravici. Dva brejkboly.
15-30
Strýcovou rozhodila páska, ale paradoxně ihned poté chybovala její soupeřka z forhendu. Je sníženo v této hře a ještě to bude boj o tento game.
0-30
Madison Keysová vstupuje velice dobře do tohoto finále. Může tento start připomínat lehce začátek zápasu semifinále Vandewegheová – Strýcová.
0-15
Strýcová na úvod této hry kazí celkem snadný forhend. První podání šlo do forhendu Keysové.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Madison Keysová si podržela servis. Ztratila jediný fiftýn a jde do vedení.
15-40
Takhle dobrý technický druhý servis Strýcová nečekala a stalo se jí to osudným. První hra nenabízí nic, co by tenisového fanouška uchvátilo.
15-30
A právě první servis nyní chyběl Keysové, ale Strýcová i tak vyhodila return po druhém servisu za základní lajnu.
15-15
Následuje přímý bod z podání po servisu ven z kurtu. První podání má na trávě velkou hodnotu.
15-0
Výborně! Barbora nenechala hrát soupeřku po druhém podání. Byla aktivní až přišla chyba z forhendu Madison.
0:0
Utkání právě začalo.
Zápas začíná, Keysová na servisu, Strýcová na příjmu.
Obě tenistky odcházejí na lavičku.
Do začátku zápasu zbývá jedna minuta.
V Anglii je zataženo. Doufejme, že nepřijde déšť a finále proběhne bez problémů.
Keysová včera vyřadila Španělku Suarezovou Navarrovou až v tiebraku třetí sady. Byla to obrovská bitva, kde rozhodovalo skutečně pár balonů.
Barbora Strýcová tady může získat birminghamský double. Bude hrát finále singlu s Keysovou a hned poté nastoupí také do finále čtyřhry společně s Karolínou Plíškovou proti dvojici Kingová/Kundrjavcevová.
Američanka hrála letos finále tisícovky v Římě se Serenou Williamsovou. To bylo na antuce. Mimochodem, právě tady vyřadila Madison Barboru ve čtvrtfinále 2:1 na sety.
Madison Keysová tak začne na servisu. Nová členka elitní TOP 10 od příštího týdne.
Barbora Strýcová byla úspěšnější při losu a zvolila return.
Madison Keysová viditelně v dobré naladě.
A za ní hned její soupeřka Madison Keysová!
Barbora Strýcová přichází na kurt v Birminghamu.
Madison Keysová se na turnaji v Birminghamu dostala nejdál do čtvrtfinále. Přesněji tomu tak bylo v roce 2013, kdy jí bylo pouhých 18 let. Tehdy nestačila na Slovenku Magdu Rybárikovou. Madison Keysová je momentálně na vrcholu své kariéry, přesněji na šestnáctém místě žebříčku WTA. V roce 2016 odehrála osmadvacet zápasů, jako vítězka vzešla jednadvacetkrát.
Barbora Strýcová se na turnaji v Birminghamu dostala do finále už v roce 2014, tehdy ale nestačila na Srbku Ivanovićovou. Momentálně je Češka na třicáté pozici v žebříčku WTA, její maximum je dvacátá pozice. V letošním roce Češka odehrála jednačtyřicet zápasů a hned osmadvacetkrát se radovala z vítězství.
Soupeřky se spolu zatím potkaly třikrát. Při prvním vzájemném utkání v roce 2014 se radovala Bára Strýcová, poté ale dominovala Američanka, která Češku dvakrát v letošním roce přehrála.
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z tenisového turnaje v Birminghamu. Na programu je finále, ve kterém změří síly Češka Barbora Strýcová s Američankou Madison Keysovou. Zápasem vás bude provázet Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
Články odjinud