WTA Birmingham -  ONLINE PŘENOS -  Lucie Šafářová : Petra Kvitová - 24. června 2017   12:39

1

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Petra Kvitová se může radovat z postupu do finále turnaje v Birminghamu, byť tohle asi není způsob, kterým by toho chtěla dosáhnout. Zranění nohy ale Lucii Šafářovou přemohlo a ta nechtěla zhoršit před blížícím se Wimbledonem svou zdravotní situaci a utkání skrečovala.
A je konec. Po gemu přišla k Šafářové turnajová lékařka a po krátké rozmluvě je jasno – Lucie Šafářová tento zápas skrečuje.
0:1
A ten je využitý! Šafářová sice mohla výměnu ukončit po náběhu na síť, jenže míčkem napálila pouze síť. Kvitová vede 1:0.
30-40
Šafářová dělá dvojchybu, Petra Kvitová má brejkbol.
30-30
Kvitová vytáhla parádní bekhendový winner po čáře, a to z plného běhu!
30-15
Dlouhý return Kvitové. Zápas teď ubíhá v rychlém tempu.
15-15
Už je ale srovnáno, a to po winneru mimo dosah Šafářové.
15-0
Po několika tvrdých úderech poslala Kvitová míček o kousíček do autu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
0:0
První set byl v jasném znění pro Kvitovou. Ta měla do utkání raketový start a než se všichni zvládli rozkoukat, bylo to 5:0. Až poté se ke slovu dostala Šafářová, ale zvládla uhrát pouze jediný gem. Za stavu 5:1 sice měla brejkboly, ty však Kvitová smazala a set poté ukončila esem.
1:6
Ten už využila a po esu končí první set výsledkem 6:1!
40-A
Přichází dobré podání Petry a s ním i čtvrtý setbol.
40-40
Tohle byla zbytečná chyba. Šafářová otevřela celý kurt a byla smířená se ztrátou míčku i setu, jenže forhend Kvitové skončil v síti.
40-A
Další return mimo dvorec, Kvitová zkusí třetí setbol.
40-40
Opět shoda. Kvitová zvolila servis ven z kurtu a Šafářová returnovala do autu.
A-40
Jenže v další výměně chybuje a nabízí Lucii další brejkbol.
40-40
Ten Kvitová smazala stylovým způsobem – esem.
A-40
No a po druhé dvojchybě v řadě je tu brejkbol pro Šafářovou.
40-40
Pryč je i druhý setbol, dvojchybu potvrdilo i jestřábí oko.
30-40
První Šafářová odvrátila útokem po lajně.
15-40
Nyní měla Kvitová dostatek času doběhnout míček k síti a zahrát vítězný úder do volné části kurtu. Setboly!
15-30
Petra Kvitová otáčí skóre tohoto gemu, i ona si pomáhá dobrým podáním.
15-15
Srovnáno, Šafářovou zradil úder a také síť.
15-0
Kvitová chybuje, do správných míst se tentokrát nevešel bekhend od základní čáry.
1:5
Kvitová poslala return mimo kurt a je tu tak snížení na 1:5.
40-0
Lucie Šafářová je blízko zisku svého prvního gemu, pomáhá si umístěným podáním.
30-0
Opět povedené podání, nyní letěl return Kvitové až mimo dvorec.
15-0
Šafářová dobře umístila trochu slabší druhý servis a to stačilo k zisku fiftýnu. Kvitová returnovala do sítě.
0:5
0:5
0:5
Příliš dlouhý return Šafářové, pátý gem je u konce, Kvitová vede 5:0.
15-40
Další dobré podání. Po něm si Kvitová naběhla k síti a lehkým volejem zahrála do volného prostoru.
15-30
Nyní si Kvitová otevřela dvorec a Šafářová se nestihla přemísti zpět. Je ale vidět, že ji limituje zranění stehna, které má ovázané.
15-15
Petra se pokusila o útok do protipohybu soupeřky, rána skončila o kousek v autu.
0-15
Kvitová na podání a začíná esem.
0:4
Lucie Šafářová páchá dvojchybu a to znamená jediné – další brejk a stav 4:0 pro Kvitovou.
40-A
Útok i z druhé strany, Kvitová má další brejkbol.
40-40
Ten je nevyužitý. Kvitová trošičku zaváhala při jednom z úderů a to Šafářové stačilo k přechodu do úspěšného útoku.
30-40
I v této hře přichází brejkbol, záměr Šafářové zhatila síť...
30-30
Kvitová dala do returnu až příliš mnoho energie a míček tak dopadl až za základní čárou.
15-30
Lucii se povedl servis na kříž, Kvitová jej nedokázala vrátit.
0-30
Konečné trochu delší výměna, Kvitová ji ukončila křížným winnerem.
0-15
Kvitová je zatím k nezastavení, nyní na druhou stranu kurtu poslala neskutečnou dělovku z returnu. Šafářová se za míčkem mohla pouze ohlédnout.
0:3
0:3
0:3
Druhá čistá hra Petry Kvitové. Třetí gem prvního setu zakončila vítězným úderem z bekhendové strany a vede 3:0.
0-40
Return Šafářové zastavila síť, následují tři gemboly.
0-30
Petra zatlačila soupeřku do defenzívy a výměnu pak zakončila přesným forhendem k základní čáře.
0-15
Nepovedený return Šafářové, Kvitová zahájila i tento servis na výbornou.
0:2
Petra Kvitová využívá hned ten první a je v rychlém vedení 2:0.
15-40
Nyní poslal Šafářová svůj bekhend až za základní čáru, jsou tu brejkboly!
15-30
Kvitové teď pomohlo prasátko. Šafářová musela rychle na síť a její úder poté dopadl těsně do autu.
15-15
Ta ale vzápětí zaznamenává dvojchybu a máme srovnáno.
15-0
Nepovedený return Kvitové po servisu na kříž znamená první fiftýn pro Šafářovou.
0:1
Tohle byl dominantní vstup Petry Kvitové do utkání. Dalším tvrdým servisem získala čtvrtý míček v řadě a čistou hrou jde do vedení 1:0.
0-40
No a hned vzápětí další.
0-30
Hned ve druhé rozehře přichází eso!
0-15
První míček jde za Kvitovou, Šafářová poslala forhend do sítě.
0:0
Obě hráčky nastupují na kurt, po rozehrávce začne samotný zápas.
Semifinále na Ann Jones Centre Court začne ve 12:30, takže si po sobotním obědě udělejte čas a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.
Pro hráčky to bude už desátý vzájemný duel a Petra Kvitová v nich vede zcela jasně 9:0!

Vzájemné zápasy

2012 New Haven – Petra Kvitová 6:3, 6:3
2014 Sydney – Petra Kvitová 7:6 (4), 6:2
2014 Dauhá – Petra Kvitová 7:6 (2),5:7, 6:2
2014 Madrid – Petra Kvitová 6:4, 6:3
2014 Eastbourne – Petra Kvitová 6:1, 5:7, 7:6 (4)
2014 Wimbledon – Petra Kvitová 7:6 (6), 6:1
2015 New Haven – Petra Kvitová 6:7 (6), 6:2, 6:2
2015 Singapore – Petra Kvitová 7:5, 7:5
2016 Birmingham – Petra Kvitová 6:3, 6:2
Petra Kvitová (16. na žebříčku WTA a 7. nasazená na turnaji)

Petra nadále pracuje na svém návratu po zranění ruky a vypadá to, že je vše na dobré cestě. Na svém oblíbeném povrchu předvádí dobrou hru a zatím všechny soupeřky na turnaji vyprovodila ve dvou setech. Výsledkově dramatičtější zápas zažila až ve čtvrtfinále proti Mladenovičové a po výhře se tak může těšit na duel proti své krajance a také herně oblíbené soupeřce.

Cesta turnajem

1. kolo: Tereza Smitková 6:2, 6:3
2. kolo: Naomi Broadyová 6:2, 6:2
Čtvrtfinále: Kristina Mladenovičová 6:4, 7:6 (5)
Lucie Šafářová (41. na žebříčku WTA)

Lucii se přechod na trávu vydařil a zde v Birminghamu podává opravdu povedené výkony. Na turnaji se dokáže vymanit z kritických momentů a v dramatických koncovkách slavit výhru. Vyřadila tak už dvě nasazené soupeřky, Dominiku Cibulkovou ze Slovenska a ve čtvrtfinále Darii Gavrilovovou z Ruska.

1. kolo: Dominika Cibulková 5:7, 7:6 (7), 7:5
2. kolo: Naomi Osakaová 6:2, 6:4
Čtvrtfinále: Daria Gavrilovová 6:7 (4), 6:3, 7:6 (5)
Dobré odpoledne u tenisu. Ženský turnaj v Birminghamu dospěl do semifinále a my se podíváme na ryze český duel, který obstarají Lucie Šafářová a Petra Kvitová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.