WTA Indian Wells - Finále.kolo -  ONLINE PŘENOS -  Světlana Kuzněcovová : Jelena Vesninová - 19. března 2017   19:10

Ukončeno
Světlana Kuzněcovová
31 let  pravák  174 cm  Rusko
1
7
5
4
Jelena Vesninová
Jelena Vesninová
30 let pravák  176 cm  Rusko
2
6 (6)
7
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Světlana Kuzněcovová sice dokázala v prvním setu vyhrát tiebreak a ve druhém už vedle 4:1, jenže Jelena Vesninová prokázala obrovskou bojovnost a vývoj prvního ryze ruského finále v Indian Wells od roku 2006 dokázala otočit. Třicetiletá ruská tenistka vyhrála finále po setech 7:6 (6), 5:7 a 4:6 a získala svůj třetí titul na okruhu WTA, který je zatím jejím největším úspěchem. Byla to obrovská a krásná bitva.
Konec zápasu
4:6'
Světlana Kuzněcovová se z forhendu vyhodila a Jelena Vesninová ulehla na kurt, protože získává svůj třetí titul na okruhu WTA, který je určitě zatím jejím největším úspěchem!
30-40'
Jelena Vesninová chtěla zahrát vítězný forhend, jenže jí úplně nesedl a skončil za základní čárou v autu.
15-40'
Jelena Vesninová předvedla vzápětí další skvělé podání a poté vítězný bekhend do pravého rohu kurtu, po kterém má k dispozici dva mečboly a dvě šance na zisk titulu! Navíc na podání.
15-30'
Jelena Vesninová fantasticky podala na téčko a Světlana Kuzněcovová returnovala z forhendu do sítě.
15-15'
Jelena Vesninová se snažila hrát trpělivě, jenže bekhend Světlany Kuzněcovové dopadl přesně na základní čáru, zatímco následný forhend její soupeřky za ní. Světlana Kuzněcovová bojuje.
0-15'
Světlana Kuzněcovová sice sice dostala do hry, jenže po delší výměně a sérii čopovaných míčů chtěla zahrát vítězný bekhend podél levé postranní čáry, kterou minula.
4:5'
Jelena Vesninová po druhém servisu předvedla nádherný bekhendový return, který dopadl přesně na levou postranní čáru a Světlana Kuzněcovová se marně snažila odvrátit brejk s pomocí Jestřábího oka! Jelena Vesninová sebrala své krajance podání a půjde podávat na zisk třetího titulu WTA ve své kariéře, který může být zároveň největším! Dosáhne na něj?
40-A'
Jelena Vesninová si vyžádala Jestřábí oko a udělala moc dobře, protože Světlana Kuzněcovová poslala forhend podél pravé postranní čáry těsně mimo! Brejkbol! To je drama, bože!
40-40'
Světlana Kuzněcovová měla obrovské štěstí, když se míč přes pásku překulil na polovinu její soupeřky. Shoda!
40-A'
Jelena Vesninová předvedla z forhendu úžasný return, který dopadl do levého rohu kurtu a Světlana Kuzněcovová pod tlakem zahrála do autu vedle pravé čáry. Další brejkbol!
40-40'
Světlana Kuzněcovová si vzápětí opět pomohla skvělým podáním, na které Jelena Vesninová neodpověděla.
40-A'
Jelena Vesninová krátkou výměnu ukončila nádherným forhendem podél pravé postranní čáry, který znamenal vítězný úder a vzápětí další brejkbol!
40-40'
Jelena Vesninová se opřela do forhendového returnu, jenže napálila z levé strany pouze síť. Světlana Kuzněcovová odvrátila dva brejkboly! Shoda, po které obrovské drama bude pokračovat.
30-40'
Světlana Kuzněcovová odpověděla nádherným vítězným forhendem do levého rohu kurtu. Brejkbol pryč.
15-40'
Světlana Kuzněcovová předvedla v klíčový moment dvojchybu a Jelena Vesninová má dva brejkboly! Pokud jeden využije, půjde podávat za zisk třetího titulu WTA ve své kariéře!
15-30'
Tak tohle? To byla bomba! Světlana Kuzněcovová musela jít přes druhé podání, čehož Jelena Vesninová využila s absolutní možnou razancí zahrála vítězný return, který z bekhendu zamířil přesně k levé postranní čáře!
15-15'
Jelena Vesninová opět bojovala a zase se jí to vyplatilo, protože Světlana Kuzněcovová chtěla zahrát podél pravé postranní čáry vítězný úder, který zastavila páska.
15-0'
Světlana Kuzněcovová také ukázala, že má kvalitní podání, po kterém Jelena Vesninová returnovala z forhendu do autu, a to konkrétně za základní čáru.
4:4'
Jelena Vesninová v důležitou chvíli vytáhl kvalitní podání na téčko a Světlana Kuzněcovová returnovala do sítě. Jelena Vesninová potvrdila brejk a vyrovnala na 4:4!
30-40'
Jelena Vesninová opět bojovala a byla úspěšná, protože Světlana Kuzněcovová se z forhendu vyhodila. Její úder byl příliš dlouhý a skončil za základní čárou.
30-30'
Jelena Vesninová předvedla na síti neskutečný a neortodoxní bekhendový volej hraný vysoko nad hlavou, během něhož si málem vykloubila rameno, byl z toho ale nádherný vítězný míč, který dopadl na levou čáru!
30-15'
Jelena Vesninová zabojovala na pravé straně zahrála u sítě nádherný forhendový volej, který dopadl přesně ke vzdálenější levé čáře, a navíc pod ostrým úhlem!
30-0'
Světlana Kuzněcovová navíc vzápětí předvedla z forhendu fantastický diagonální vítězný return, který dopadl přesně do vzdálenějšího pravého rohu kurtu!
15-0'
Světlana Kuzněcovová se dostala do hry a Jelena Vesninová po krátké výměně z forhendu napálila síť.
4:3'
Jelena Vesninová zahrála bekhend s ideální délkou, který dopadl přesně na základní čáru, a Světlana Kuzněcovová míč z forhendu poslala do sítě. Rodačka z Lvovu získala ztracení podání zpět a ještě živí naději na titul! I třetí set bude zřejmě hodně vyrovnaný.
30-40'
Světlana Kuzněcovová si pomohla kvalitním podáním, po kterém Jelena Vesninová z forhendu returnovala za základní čáru a první její brejkbol byl odvrácen. Stále má ale ještě jeden.
15-40'
Světlana Kuzněcovová má sice pevné nervy, ale nyní zřejmě trochu zapracovaly, protože její forhend byl příliš dlouhý! Jelena Vesninová má dva brejkboly!
15-30'
Jelena Vesninová se zatočila na základní čáře, na skvělé podání Světlany Kuzněcovové na téčko ale nezareagovala.
0-30'
Světlana Kuzněcovová chtěla z bekhendu zahrát čopovaný míč, jenže byl příliš krátký a po dobrém returnu její o rok mladší krajanky skončil v síti.
0-15'
Jelena Vesninová dobře returnovala a hrála hodně trpělivě, což přineslo úspěch, protože Světlana Kuzněcovová se z bekhendu podél levé postranní čáry vyhodila.
4:2'
Jelena Vesninová se zbytečně vyhodila z bekhendu, který poslala za základní čáru, a Světlana Kuzněcovová s brejkem v zádech vede již 4:2! Navíc půjde podávat.
40-15'
První brejkbol je odvrácen poté, co Světlana Kuzněcovová z bekhendu vyhodila míč po krátké výměně za základní čáru.
40-0'
Světlana Kuzněcovová předvedla return, po kterém měla Jelena Vesninová spoustu času na to, aby si připravila svůj forhend, jenže ho poslala do pásky, čímž darovala své starší krajance tři brejkboly!
30-0'
Světlana Kuzněcovová skvěle tlačila a Jelena Vesninová poté chybovala, když z forhendu zahrála do sítě.
15-0'
Jelena Vesninová vstupuje do šestého gemu třetího setu hodně špatně, a to konkrétně dvojchybou. Svou šestou.
3:2'
Světlana Kuzněcovová fantasticky podala na téčko a v rozhodujícím setu vede 3:2! Nic na tom nezměnilo ani Jestřábí oko, které si vzala Jelena Vesninová.
40-30'
Světlana Kuzněcovová první gembol nevyužila poté, co dvakrát špatně podala a předvedla dvojchybu.
40-15'
Další skvělé podání jednatřicetileté ruské tenistka z Petrohradu, která má nyní dva gemboly.
30-15'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala na téčko a Jelena Vesninová se marně snažila odpověď.
15-15'
Dnešní finále si nenechal ujít ani Bill Gates!
15-15'
Jelena Vesninová se opět dostala do výměny, jenže forhend trefila příliš silně a minul levý roh kurtu.
0-15'
Jelena Vesninová předvedla dobrý return, po kterém Světlana Kuzněcovová poslala míč z forhendu do sítě.
2:2'
Světlana Kuzněcovová opět mohla využít druhé podání své soupeřky, jenže její forhend byl příliš dlouhý.
15-40'
Jelena Vesninová na druhý pokus dobře podala a po špatném returnu krajanky z forhendu má dva gemboly.
15-30'
A znovu! Jelena Vesninová zahrála forhend do levého rohu, respektive chtěla, protože míč skončil v autu.
0-30'
Jelena Vesninová tentokrát zahrála nekompromisní forhend do levého rohu a Světlana Kuzněcovová se zády ke kurtu marně snažila z bekhendu nalézt odpověď.
0-15'
Jelena Vesninová po podání na téčko zahrála se štěstím forhend, který před pásku přepadl na polovinu soupeřky.
2:1'
Světlana Kuzněcovová opět na druhý pokus dobře podala a Jelena Vesninová returnovala za základní čáru. Vítězka US Open 2004 a French Open 2009 vede 2:1 v rozhodující sadě poté, co předvedla rebrejk a potvrdila ho! Jelena Vesninová si vzala pomoc trenéra.
40-15'
Jelena Vesninová se rozčilovala poté, co ji nevyšel return z forhendu. Světlana Kuzněcovová má dva gemboly.
30-15'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala na téčko a zaznamenala své sedmé eso v dnešním finále.
15-15'
Jelena Vesninová se pokusila opřít do druhého podání své krajanky, jenže její forhend byl příliš dlouhý.
0-15'
Světlana Kuzněcovová chtěla zahrát vítězný forhend podél pravé postranní čáry, jenže byl příliš dlouhý.
1:1'
Světlana Kuzněcovová dostala dárek, protože Jelena Vesninová v nevhodnou dobu předvedla dvojchybu! Rodačka z Petrohradu předvedla rebrejk a stav třetí sady je vyrovnaný 1:1.
A-40'
Jelena Vesninová zahrála pěkný forhend do pravého rohu z obrovskou rotací, jenže Světlana Kuzněcovová odpověděla stejným úderem z bekhendu a vymetla levý roh! Brejkbol!
40-40'
Jelena Vesninová si pomohla dobrým servisem a Světlana Kuzněcovová tentokrát chybovala, když z forhendu poslala míč daleko za základní čáru. Její mladší krajanka odvrátila dva brejkboly a máme tu rázem shodu!
40-30'
Světlana Kuzněcovová chtěla zahrát vítězný bekhend podél levé postranní čáry ze hry, jenže ji minula.
40-15'
Neskutečné! Světlana Kuzněcovová podél levé postranní čáry zahrála nádherný vítězný return a má k dispozici dva brejkboly a velkou šanci na rebrejk!
30-15'
Jelena Vesninová si naběhla na síť, kde předvedla tři forhendové voleje, z nichž poslední už byl vítězný!
30-0'
Světlana Kuzněcovová opět skvěle returnovala a dělá vše, aby své ztracené podání získala rychle zpět.
15-0'
Světlana Kuzněcovová využila druhého podání své krajanky a po dobrém returnu se ujala ve druhém gemu vedení.
0:1'
Světlana Kuzněcovová se vyhodila z bekhendu, když zahrála míč za základní čáru, a Jelena Vesninová čistou hrou získala v úvodu rozhodující sady brejk! To je nečekaný začátek.
0-40'
Světlana Kuzněcovová předvedla dvojchybu, což znamená, že Jelena Vesninová má tři brejkboly!
0-30'
Jelena Vesninová je na koni a nyní zahrála krásný diagonální bekhend do pravého rohu, na který Světlana Kuzněcovová nedokázala zareagovat.
0-15'
Jelena Vesninová vykročila do rozhodující setu pořádně zostra, vítězným returnem z bekhendu!
0:0'
Světlana Kuzněcovová na Indian Wells hraje své třetí finále, zatímco Jelena Vesninová první a usiluje o největší úspěch na okruhu WTA v kariéře. Jak to dopadne?
0:0'
Jelena Vesninová si zřejmě vzala toilet break, protože se další dobu nehraje. Je tomu skutečně tak.
0:0'
Světlana Kuzněcovová už vedla ve druhém setu 4:1, jenže Jelena Vesninová se dokázala vrátit zpět do zápasu a po dramatickém závěru nakonec vyhrála druhou sadu 7:5. První ruské finále na Indian Wells od roku 2006 jde do třetí a rozhodující sady! Obě hráčky předvádí neskutečný tenis. Která se stane vítězkou?
5:7'
Jelena Vesninová z levé strany fantasticky podala ven z kurtu a zaznamenala eso! Stav ruského finále je vyrovnaný 1:1 a o šampiónce bude muset rozhodnout třetí set!
30-40'
Světlana Kuzněcovová se vydala k síti, jenže její volej z forhendu zamířil podél pravé postranní čáry do pohybu soupeřky, která ji fantasticky prohodila! Jelena Vesninová má po další obrovské bitvě setbol! Dokáže ho využít?
30-30'
Světlana Kuzněcovová se sice bránila, jenže její taktika slavila úspěch. Jelena Vesninová poslala míč z forhendu pouze do sítě. Stav gemu je vyrovnaný 30:30.
15-30'
Souboj čopovaných míčů skončil lépe pro Světlanu Kuzněcovovou poté, co její o rok mladší soupeřka z bekhendu trefila pouze pásku. Jelena Vesninová hrála trpělivě, ale ovoce to nepřineslo.
0-30'
Světlana Kuzněcovová returnovala příliš brzo a po druhém podání své krajanky z bekhendu trefila síť.
0-15'
Světlana Kuzněcovová se sice dokázala dostat do hry, jenže Jelena Vesninová zahrála nádherný forhend do levého rohu kurtu, který byl vítězný.
5:6'
Jelena Vesninová nabídnutou šanci využila a podruhé ve druhém setu půjde podávat na vítězství v sadě! Světlana Kuzněcovová se z bekhendu zbytečně vyhodila a obrovské drama pokračuje.
40-A'
Světlana Kuzněcovová předvedla dvojchybu a darovala Jeleně Vesninové po několika nevyužitých gembolech brejkbol! Dokáže ho její soupeřka využít?
40-40'
Jelena Vesninová se vydala k síti, kde z forhendu zahrála dva skvělé voleje a Světlana Kuzněcovová pod tlakem v těžké pozici trefila pouze síť. Další shoda!
A-40'
Světlana Kuzněcovová fantasticky podala z pravé strany ven z kurtu a zaznamenal zřejmě eso!
40-40'
Jelena Vesninová zahrála forhend k pravé postranní čáře a poté z bekhendu trefila přesně levou boční čáru! Shoda.
A-40'
Jelena Vesninová se dokázala dostat do hry, co je jí to ovšem platné, když z bekhendu poslala míč do sítě.
40-40'
Jelena Vesninová předvedla z forhendu další úžasný return a gembol je pryč. Naopak je tu shoda a drama!
40-30'
Světlana Kuzněcovová dobře podala na druhý pokus ven z kurtu a Jelena Vesninová se zkusila opřít do míče, jenže forhend poslala pouze do sítě. Gembol pro Světlanu Kuzněcovovou.
30-30'
Jelena Vesninová fantasticky returnovala z forhendu nejprve do levého rohu a poté ze stejné strany zahrála vítězný míč do opačného pravého koutu kurtu. Krásný úder.
30-15'
Jelena Vesninová se opět dokázala od hry, jenže chybovala z forhendu, který skončil v síti. Zbytečná chyba.
15-15'
Světlana Kuzněcovová se opřela do míče z bekhendu a Jelena Vesninová ho v těžké pozici poslala do autu.
0-15'
Jelena Vesninová dobře returnovala a Světlana Kuzněcovová z forhendu poslala míč vedle levé postranní čáry, nutno ale dodat, že ho hrála hodně u těla.
5:5'
Světlana Kuzněcovová předvedla úžasný return a poté výměnu zakončila bekhendem do levého rohu! Jelena Vesninová byla na opačné straně a po rebrejku její soupeřky je stav druhého setu finále vyrovnaný 5:5!
A-40'
Světlana Kuzněcovová zahrála dva bekhendy podél levé postranní čáry, z nichž druhý byl vítězný! Další brejkbol!
40-40'
Další fantastické podání, po kterém Světlana Kuzněcovová z forhendu returnovala do sítě a Jelena Vesninová odvrátila dva brejkboly! Skvělá práce, musí ale pokračovat.
40-30'
Jelena Vesninová skvěle podala na téčko a po returnu krajanky zahrála nabíhaný bekhend do pravého rohu, po kterém Světlana Kuzněcovová z forhendu trefila síť.
40-15'
Jelena Vesninová zahrála dva diagonální bekhendy do vzdálenějšího pravého rohu a poté ten třetí do levého, jenže po změně tempa minula základní čáru! Světlana Kuzněcovová má dva brejkboly a šanci na rebrejk!
30-15'
Jelena Vesninová znovu musela podávat na druhý pokus, tentokrát se jí ale podat podařilo a po forhendu letícím těsně nad síti Světlana Kuzněcovová ze stejné strany napálila míč pouze do sítě. Brejkbol zatím nikde.
30-0'
Ruská tenistka je na podání zřejmě hodně nervózní, protože nyní předvedla zbytečnou dvojchybu.
15-0'
Jelena Vesninová se po delší výměně opřela do forhendu příliš silně a míč skončil za základní čárou.
4:5'
Jelena Vesninová opět bojovala a vyplatilo se! Světlana Kuzněcovová zahrála z bekhendu po delší výměně do sítě a její mladší krajanka vede po zisku brejku 5:4 a půjde podávat na zisk druhého setu ruského finále!
40-A'
Jelena Vesninová si vypracovala další brejkbol, když dlouho tlačila z forhendu a poté zahrála na síti nádherný diagonální nabíhaný volej, který dopadl přesně z bekhendu přesně ke vzdálenější pravé čáře! Krásný vítězný míč!
40-40'
Světlana Kuzněcovová fantasticky podala na téčko a Jelena Vesninová returnovala do sítě. Shoda.
30-40'
Jelena Vesninová předvedla na pravé straně z forhendu nádherný return, který zamířil přesně do levého rohu kurtu, a Světlana Kuzněcovová v těžké pozici poslala míč do sítě. Jelena Vesninová má k dispozici brejkbol!
30-30'
Světlana Kuzněcovová hodně chtěla, to bylo vidět, jenže její razantní bekhend zamířil vedle pravé postranní čáry!
30-15'
Světlana Kuzněcovová odpověděla skvělým podáním z pravé strany ven z kurtu a Jelena Vesninová ho pouze jemně škrtla. Fantastické podání.
15-15'
Jelena Vesninová využila druhého podání své krajanky, když podél levé postranní čáry zahrála z bekhendu nádherný vítězný return!
15-0'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala na téčko a Jelena Vesninová z forhendu returnovala pouze do sítě.
4:4'
Parádní odpověď! Jelena Vesninová opět podala ven z kurtu a poté Světlanu Kuzněcovovou poslala na opačnou stranu, když ji diagonální bekhend zahrála do protipohybu a vymetla jím pravý roh kurtu. Jelena Vesninová potvrdila brejk a vyrovnala stav druhého setu na 4:4!
40-A'
Jelena Vesninová skvěle podala z pravé strany ven z kurtu a Světlana Kuzněcovová nedokázala returnovat.
40-40'
Tohle je hodně nepříjemné! Jelena Vesninová mohla na podání ukončit gem a potvrdit brejk, zatím se ji to ale nepodařilo, protože předvedla dvojchybu!
30-40'
Světlana Kuzněcovová dobře returnovala a Jelena Vesninová poslala míč z forhendu vedle pravého rohu.
15-40'
Jelena Vesninová musela na síti předvést tři voleje, což je více, než by si přála. Nakonec ale poslední volej z forhendu zahrála ke vzdálenější pravé čáře a už byl vítězný.
15-30'
Světlana Kuzněcovová si opět dokázala dostat do hry, jenže vzápětí přišla chyba z bekhendu, který skončil v síti.
15-15'
Jelena Vesninová tentokrát bekhend pořádně napálila a až příliš silně, protože míč z její rakety těsně minula vzdálenější pravý roh kurtu. To je škoda!
0-15'
Světlana Kuzněcovová se dobře bránila, jenže Jelena Vesninová zahrála nabíhaný bekhend krásně podél levé postranní čáry! Krásný vítězný bekhend.
4:3'
Ano! Jelena Vesninová využila třetí brejkbol v tomto gemu a vzala si ztracené podání podruhé ve druhém setu zpět poté, co se Světlana Kuzněcovová z forhendu vyhodila!
40-A'
Světlana Kuzněcovová se vydala k síti, jenže Jelena Vesninová ji dokázala prohodit nádherným diagonálním forhendem, který dopadl přesně do levého rohu! Další brejkbol! Dokáže ho Jelena Vesninová využít?
40-40'
Další chyba, tentokrát z forhendu. Světlana Kuzněcovová odvrátila dva brejkboly a na světě je shoda.
30-40'
První je minulostí poté, co Jelena Vesninová z bekhendu zahrála míč příliš silně a skončil za základní čárou.
15-40'
Jelena Vesninová využila druhého podání své krajanky a podél levé postranní čáry zahrála z bekhendu vítězný return! Tři dva brejkboly pro třicetiletou Rusku!
15-30'
Světlana Kuzněcovová nedokázala dvakrát podat a darovala své soupeřce vedení 15:30.
15-15'
Mladší z ruských tenistech se dostala do hry a sváděla se svou krajankou obrovskou bitku, kterou dovedla do vítězné konce nádherným bekhendem podél levé postranní čáry, který byl vítězný! Nádherný vítězný bekhend.
15-0'
Světlana Kuzněcovová parádně roztočila podání na téčko a Jelena Vesninová z bekhendu returnovala do sítě.
4:2'
Světlana Kuzněcovová se dostala do hry, jenže poté z levé strany poslala bekhend za základní čáru do autu.
15-40'
Světlana Kuzněcovová málem trefila další vítězný return, míč z jejího bekhendu ale zalétl za základní čáru.
15-30'
Jelena Vesninová dobře podala na téčko a Světlana Kuzněcovová z forhendu returnovala pouze do sítě.
15-15'
Světlana Kuzněcovová se na základní čáře zuby nehty bránila, druhá smeč Jeleny Vesninové už ale byla vítězná.
15-0'
Světlana Kuzněcovová předvedla z forhendu krásný return, který letěl podél pravé postranní čáry a byl vítězný!
4:1'
Světlana Kuzněcovová druhý brejkbol využila, když předvedla na podání eso, a po tvrzení předchozího brejku vede ve druhém setu finále už 4:1!
40-30'
Světlana Kuzněcovová předvedla třetí dvojchybu v dnešním finále a první ze dvou brejkbolů je pryč.
40-15'
Jelena Vesninová se opřela do druhého podání své krajanky, jenže minula levou postranní čáru.
30-15'
Drobná hrubka. Světlana Kuzněcovová z bekhendu poslala míč do sítě, ale stále vede 30:15.
30-0'
Další kvalitní podání na téčko, na které sice Jelena Vesninová zareagovala, jenže Světlana Kuzněcovová vzápětí zahrála krásný vítězný bekhend do levého rohu.
15-0'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala a poté do pravého rohu zahrála nádherný a razantní forhend.
3:1'
Světlana Kuzněcovová dokázala doběhnout prudký bekhend do levého rohu a Jelena Vesninová chtěla zahrát na síti z forhendu volej, jenže ho hrála příliš nízko a trefila síť! Zkušenější ze dvou Rusek podruhé v řadě připravila svou soupeřku o podání a vede 3:1!
A-40'
Jenže vzápětí přichází chyba! Jelena Vesninová chtěla vyhrát a zrychlit hru, jenže její forhend byl příliš dlouhý. Světlana Kuzněcovová má v tomto gemu třetí brejkbol!
40-40'
Semifinalista z loňského Wimbledonu skvěle tlačila a nakonec to přineslo ovoce! Světlana Kuzněcovová hrála dva čopované bekhendy, z nichž poslední minul pravou čáru. Jelena Vesninová odvrátila dva brejkboly!
40-30'
Jelena Vesninová na druhý pokud dokázala dobře podat na tělo své krajanky, která return poslala do autu.
40-15'
Jelena Vesninová z forhendu poslala míč do autu a Světlana Kuzněcovová má dva brejkboly! Další rebrejk?
30-15'
Jelena Vesninová chtěla změnit tempo a zahrát vítězný bekhend do levého rohu, jenže ho minula. Třicetiletá Ruska dnes předvedla 24. nevynucenou chybu.
15-15'
Světlana Kuzněcovová si koledovala na síti o problémy, když zahrála forhend do pohybu své soupeřky, jenže Jelena Vesninová ji z bekhendu nedokázala prohodit.
0-15'
Jelena Vesninová dobře podala a Světlana Kuzněcovová z forhendu returnovala pouze do sítě.
2:1'
Sledujeme špičkový tenis! Světlana Kuzněcovová před chvíli sebrala své krajance podání čistou hrou, jenže Jelena Vesninová si ho čistou hrou vzala zpět! Může dnešní finále být vyrovnanější? Myslím, že ne. Drama, jak má být.
0-40'
Brejkboly jsou zkutečně tu! Světlana Kuzněcovová se vyhodila z forhendu a Jelena Vesninová má šanci na rebrejk.
0-30'
Světlana Kuzněcovová málem prohodila mladší krajanku, který se vydala k síti, její bekhend z levé strany ale těsně dopadl za pravou postranní čáru. Brejkboly?
0-15'
Jelena Vesninová se zdravě naštvala a po prvním podání své soupeřky předvedla krásný vítězný return.
2:0'
Neskutečné! Jelena Vesninová opět poslala míč do sítě a čistou hrou získala Světlana Kuzněcovová brejk!
40-0'
Jelena Vesninová má obrovské problémy a po špatném podání darovala své krajance tři brejkboly!
30-0'
Další chyba Jeleny Vesninové, která tentokrát pro změnu bekhend poslala daleko za základní čáru.
15-0'
Jelena Vesninová musela při svém podání podstoupit delší výměnu a z bekhendu míč poslala do sítě.
1:0'
Jelena Vesninová se sice dokázala dostat do výměny, jenže vzápětí přišla chyba z bekhendu. Míč skončil v autu.
40-15'
Další kvalitní podání zkušenější a úspěšnější Rusky, která má k dispozici dva gemboly.
30-15'
Světlana Kuzněcovová dobře podala na téčko a Jelena Vesninová nedokázala dobře returnovat.
15-15'
Jelena Vesninová se opět dokázala dostat do výměny, jenže tentokrát forhend poslala za základní čáru.
0-15'
Jelena Vesninová využila druhého podání své soupeřky a do druhé sady vstoupila vítězným returnem.
0:0'
Světlana Kuzněcovová si v průběhu prvního setu dokázala dvakrát vzít ztracené podání rychle zpět a o osudu velice vyrovnané sady musel rozhodnout tiebrejk, ve kterém Jelena Vesninová odvrátila dva setboly, třetí už ale ne. Zkušenější Rusce pomohlo prasátko a vede v ruském finále v USA 1:0 na sety.
7:6'
Světlana Kuzněcovová proměnila třetí setbol v tiebreaku způsobem, který hodně bolí. Rodačka z Petrohradu se bránila a její forhend se štěstím přepadl přes pásku! Světlana Kuzněcovová urvala první set a vede 1:0!
7-6'
Jelena Vesninová skvěle podala na téčko, jenže poté poslala bekhend zbytečně do pásky, a takhle chyba, ta může být hodně drahá! Další setbol pro Světlanu Kuzněcovovou!
6-6'
Jelena Vesninová fantasticky podala a Světlana Kuzněcovová return poslala do autu. Rodačka z Lvovu dokázala odvrátit dva setboly a vyrovnala na 6:6! Neskutečná bitva!
6-5'
Světlana Kuzněcovová první set nedopodává, protože na podání nyní předvedla zbytečnou dvojchybu!
6-4'
Obě hráčky předvedly sérii kopců, po kterých chybovala Jelena Vesninová, když byla vyhnána mimo kurt a čopovaný bekhend poslala do sítě! Světlana Kuzněcovová má k dispozici setbol a navíc při vlastním podání!
5-4'
Jelena Vesninová se po skvělém úderu a variabilní hře zbytečně vyhodila. Světlana Kuzněcovová vede 5:4.
4-4'
Jelena Vesninová si nyní doslova prohrála se svou soupeřku, když si jí vytáhla na síť skvělým bekhendovým drop shotem a poté ji z bekhendu prohodila! Neskutečná a krásná výměna.
4-3'
Jelena Vesninová bojuje, když skvěle returnovala z forhendu a poté zahrála vítězný bekhend do pravého rohu.
4-2'
Jelena Vesninová dělala vše, aby se ubránila, jenže obranný bekhend z levého rohu kurtu poslala v těžké pozici za základní čáru. Světlana Kuzněcovová potvrdila minibrejk!
3-2'
A další chyba z bekhendu Jeleny Vesninové, která míč vyhodila za základní čárou do autu.
2-2'
Jelena Vesninová musela podat na druhý pokus a poté svůj bekhend zbytečně poslala do sítě.
1-2'
Jelena Vesninová využila druhého podání krajanky, když se dostal do výměny a poté ji ukončila nádherným forhendem zahraném podél pravé boční čáry do rohu kurtu!
1-1'
Jelena Vesninová dobře returnovala a měla otevřený kurt, jenže z forhendu trefila pouze pásku.
0-1'
Světlana Kuzněcovová oběhala neskutečné množství míčů, po tom posledním ale forhend vyhodila z kurtu.
6:6'
Světlana Kuzněcovová dobře podala a poté zahrála vítězný bekhend podél levé postranní čáry. Čeká nás tiebreak!
40-15'
Světlana Kuzněcovová musela jít přes druhé podání a Jelena Vesninová se dostal do hry, jenže po delší výměně zahrála bekhend příliš slabě a trefila síť. Dva gemboly.
30-15'
Parádní return, forhend do pravého rohu kurtu a poté smeč k základní čáře, to nyní předvedla Jelena Vesninová.
30-0'
Světlana Kuzněcovová fantasticky podala a poté zahrála vítězný míč, na který Jelena Vesninová nezareagovala.
15-0'
Jelena Vesninová se vydala k síti, jenže Světlana Kuzněcovová ji podruhé v zápase fantasticky prohodila, když její forhend zamířil přesně do levého rohu kurtu!
5:6'
Konečně! Jelena Vesninová ukončila gem, který trval přes sedm minut, podáním na téčko, které znamenalo eso!
40-A'
Vzápětí přilétl na téčko parádní servis, po kterém Jelena Vesninová zahrála na síti nekompromisní smeč.
40-40'
Odpověď zní: Ne! Jelena Vesninová chtěla zahrát vítězný forhend podél pravé postranní čáry, jenže trefila síť.
40-A'
Jelena Vesninová se zdravě naštvala a z pravé strany zahrála z forhendu razantní diagonální úder, který dopadl do levého rohu kurtu a Světlana Kuzněcovová hodně nízko zahrála z forhendu do sítě. Další výhoda pro hráčku na podání. Dokáže Jelena Vesninová gem konečně ukončit?
40-40'
Světlana Kuzněcovová předvedla úžasnou obranu a poté na síti Jelenu Vesninovou prohodila nádherným forhendem, který dopadl ke vzdálenější levé čáře! Její mladší soupeřka se natahovala, co to jen šlo. Marně. Další shoda.
40-A'
Jelena Vesninová poté ale skvěle podala a Světlana Kuzněcovová se nezmohla na odpověď. Výhoda servis.
40-40'
Jelena Vesninová skvěle podala na téčko a mohla si vybrat, kam svůj forhend pošle, jenže ho poslala vedle levého rohu kurtu. Třináctá nevynucená chyba v jejím podání.
30-40'
Semifinalista Wimbledonu z roku 2016 skvěle podala ven z kurtu a Světlana Kuzněcovová nedokázala zareagovat.
30-30'
Jelena Vesninová vzápětí chybovala z bekhendu, když ho z levého rohu poslala za základní čáru.
15-30'
Neskutečné! Jelena Vesninová zahrála diagonální bekhend do pravého rohu a poté z forhendu dalším parádním diagonálním úderem vymetl levý kout dvorce!
15-15'
Jelena Vesninová ovšem vzápětí z pravé strany podala ven z kurtu a míč se po returnu její soupeřky po vysokém oblouku snesl ze vzduchu do autu za základní čárou.
15-0'
Jelena Vesninová nedokázala ani na druhý pokus dobře podat, což znamená její druhou dvojchybu.
5:5'
Obrovská přetahovaná s vítězným koncem pro Světlanu Kuzněcovovou poté, co Jelena Vesninová z bekhendu zahrála míč do pásky. Jako by jí už došly síly. Stav: 5:5!
A-40'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala a Jelena Vesninová tentokrát neměla příliš šancí na dobrý return.
40-40'
Jelena Vesninová předvedla dobrý return pod nohy Světlany Kuzněcovové, která si nedokázala včas odstoupit od míče a z forhendu zahrála do sítě. Shoda číslo tři v tomto gemu.
A-40'
Jelena Vesninová nejprve zahrála dobrý čopovaný bekhend, ten druhý ale trefila na přímo příliš silně. Míč skončil v autu a Světlana Kuzněcovová má gembol.
40-40'
Jelena Vesninová hodně chtěla, to bylo vidět, jenže diagonální forhend z pravé strany vyhodila vedle vzdálenějšího levého rohu kurtu. Další shoda.
40-A'
A teď je tu brejkbol a zároveň setbol! Navíc po dvojchybě, kterou předvedla Světlana Kuzněcovová.
40-40'
Jelena Vesninová zahrála nádherný vítězný forhend, který dopadl přesně k základní čáře, a Světlana Kuzněcovová promarnila tři gemboly v řadě! Shoda!
40-30'
Světlana Kuzněcovová chybovala z bekhendu, který byl příliš dlouhý, a najednou je tu malé drama.
40-15'
Jelena Vesninová tentokrát předvedla z bekhendu nádherný return, který kopíroval levou postranní čáru a Světlana Kuzněcovová ho jen jemně olízla.
40-0'
Světlana Kuzněcovová vzápětí skvěle podala na téčko a zaznamenala své čtvrté eso v dnešním finále.
30-0'
Další dobré pádní Rusky podávající na udržení se v prvním setu a poté vítězný forhend do levého rohu.
15-0'
Světlana Kuzněcovová na druhý pokus dobře podala na téčko a Jelena Vesninová z forhendu nezareagovala dobře.
4:5'
Jelena Vesninová fantasticky podala z levé strany ven z kurtu a poté na síti předvedl pěkný bekhend, který dopadl k levé čáře. Mladší ze dvou Rusek odvrátila tři brejkboly a nakonec podání dokázala udržet!
40-A'
Jelena Vesninová v tomto gemu odvrátila tři brejkboly a po nevynucené chybě soupeřky, která zahrála do sítě, má gembol.
40-40'
Neskutečný úder! Jelena Vesninová musela jít přes druhé podání, vůbec jí to ale nevadilo, protože podél levé postranní čáry zahrála nádherný vítězný bekhend, který měl ideální délku a trefil přesně roh.
A-40'
Světlana Kuzněcovová po krátké výměně zahrála nádherný bekhend podél levé postranní čáry, který byl vítězný! Jednatřicetiletá Ruska má k dispozici další brejk!
40-40'
Jelena Vesninová fantasticky podala ven z kurtu a Světlana Kuzněcovová míč pouze jemně lízla. Shoda!
40-30'
Jelena Vesninová si jako liška počíhala na síti a poté zahrála pěkný volej do levého rohu kurtu.
40-15'
Jelena Vesninová poslala míč po returnu své soupeřky z forhendu do sítě a darovala ji dva brejkboly!
30-15'
Jelena Vesninová předvedla na síti pěkný bekhend zahraný do pravého rohu, jenže Světlana Kuzněcovová ji dokázala prohodit a míč o vlásek olízl pravý roh kurtu!
15-15'
Světlana Kuzněcovová dobře returnovala a její o rok mladší soupeřka míč z bekhendu poslala do sítě.
0-15'
Jelena Vesninová si připravila pozici kvalitním bekhendem do pravého rohu a poté na síti ze stejné strany zahrála vítězný volej do opačného koutu kurtu v Indian Wells.
4:4'
Jelena Vesninová se na levé straně opřela do míče, svůj bekhendový return ale vyhodila za základní čáru. Světlana Kuzněcovová opět potvrdila rebrejk a vyrovnala na 4:4!
A-40'
Světlana Kuzněcovová si na síti naskočila dobře na míč a nad hlavou zahrála pěknou smeč, která dopadla přesně do pravého rohu. Jelena Vesninová bez šance.
40-40'
Světlana Kuzněcovová také vyprodukovala svou první dvojchybu ve finále a na světě je rázem shoda.
40-30'
Parádní práce nohou! Jelena Vesninová zahrála krásný forhendový return podél pravé postranní čáry a po náběhu na síť poté ze stejné strany forhend k základní čáře.
40-15'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala na téčko a Jelena Vesninová returnovala z forhendu pouze do sítě.
30-15'
Málem! Jelena Vesninová z forhendu předvedla kvalitní diagonální return, jenže těsně minul levý roh.
15-15'
Světlana Kuzněcovová nedokázala bod urvat na svou stranu poté, co předvedla nevynucenou chybu.
15-0'
Světlana Kuzněcovová si vzala první Jestřábí oko, aby se přesvědčila, že její bekhend měl ideální délku, a měla pravdu! Míč sice o milimetr, ale olízl čáru. Výměna se opakuje. Světlana Kuzněcovová vede 15:0.
15-0'
Světlana Kuzněcovová skvěle podala z pravé strany ven z kurtu a poté zahrála obouručný bekhend do vzdálenějšího pravého rohu, který byl vítězný.
3:4'
Jelena Vesninová předvedla v nejméně vhodnou dobu dvojchybu a Světlana Kuzněcovová opět získala rebrejk!
40-30'
Jelena Vesninová chtěla zahrát diagonální forhend k levé postranní čáře, jenže ji minula! Světlana Kuzněcovová má stejně jako v úvodu finále šanci na rebrejk!
30-30'
Jelena Vesninová fantasticky podala ven z kurtu a zaznamenala své první eso v dnešním finále.
30-15'
Jelena Vesninová poprvé v zápase předvedla svůj forhend, ze kterého zahrála tři dobré údery do levého rohu, poté se ale pokusila změnit tempo a její poslední forhend zamířil vedle pravé postranní čáry.
15-15'
Jelena Vesninová sice musela jít před druhé podání, Světlana Kuzněcovová se ale přesto vyhodila.
15-0'
Světlana Kuzněcovová předvedla z forhendu krásný return, který kopíroval pravou postranní čáru.
2:4'
Světlana Kuzněcovová měla šanci, aby svou soupeřku prohodila, jenže se jí to ani nadvakrát nepodařilo a poté zahrála z forhendu do sítě. Jelena Vesninová vede 4:2!
30-40'
Jelena Vesninová předvedla kvalitní return pod nohy Světlany Kuzněcovové, která zahrála do sítě. Třicetiletá tenistka má k dispozici brejkbol!
30-30'
Světlana Kuzněcovová zrychlila hru a tentokrát se pro změnu vyhodila z forhendu Jelena Vesninová.
15-30'
Jenže poté přichází chyba! Světlana Kuzněcovová se nedokázala vyrovnat s returnem soupeřky a podél pravé postranní čáry zahrála míč do autu.
15-15'
Tentokrát se semifinalista z loňského ročníku Wimbledonu vyhodila a Světlana Kuzněcovová se vrátila do hry.
0-15'
Jelena Vesninová využila druhého podání své soupeřky a do pravého rohu zahrála vítězný bekhend.
2:3'
Další solidní podání a poté vítězný diagonální forhend zahraný přesně do levého rohu kurtu. Jelena Vesninová vede 3:2.
40-A'
Jelena Vesninová dobře podala ven z kurtu a poté zahrála z bekhendu nádherný drop shot, který dopadl těsně za síť.
40-40'
Světlana Kuzněcovová tentokrát zahrála z bekhendu míč přesně k levé postranní čáře a znovu byl vítězný. Shoda.
30-40'
Jelena Vesninová po druhém servisu sice podala na téčko, jenže její podání bylo pomalé a Světlana Kuzněcovová z bekhendu zahrála k pravé čáře krásný vítězný return. Ještě jeden gembol.
15-40'
Jelena Vesninová zahrála v blízkosti sítě dva čopované bekhendy a Světlana Kuzněcovová se z forhendu vyhodila, když míč podél pravé postranní čáry poslala do autu.
15-30'
Světlana Kuzněcovová tentokrát nedokázala dobře returnovat a Jelena Vesninová vede 30:15.
15-15'
Světlana Kuzněcovová předvedl z bekhendu nádherný diagonální return zahraný pod ostrým úhlem k pravé postranní čáře a poté podél té levé zahrála vítězný míč!
0-15'
Jelena Vesninová začíná na podání dobře, Světlana Kuzněcovová returnovala pouze do sítě.
2:2'
Jelena Vesninová returnovala pouze do sítě a Světlana Kuzněcovová po potvrzení brejku vyrovnala na 2:2!
40-15'
A další fantastické podání, znovu téčko a eso. Světlana Kuzněcovová má dva gemboly!
30-15'
Světlana Kuzněcovová fantasticky podala na téčko a zaznamenala první eso dnešního ruského finále!
15-15'
Obě hráčky zatím preferují především bekhend, ze kterého se nyní vyhodila pro změnu Světlana Kuzněcovová.
15-0'
Jelena Vesninová zahrála několik bekhendů, ten poslední byl ovšem příliš nízký a zastavila ho páska.
1:2'
Jelena Vesninová chtěla zahrát vítězný forhend podél pravé postranní čáry, jenže byl příliš dlouhý! Světlana Kuzněcovová rychle získala zpět ztracené podání!
40-15'
První její mladší krajanka odvrací parádním bekhendem zahraným podél levé postranní čáry. Světlana Kuzněcovová se sice po míči natáhla, vrátit ho ale nedokázala.
40-0'
A další chyba! Jelena Vesninová vyhodila diagonální bekhend vedle vzdálenější pravé čáry a Světlana Kuzněcovová má k dispozici hned tři brejkboly!
30-0'
Třicetiletá Ruska začíná mít na podání problémy, když podruhé chybovala z forhendu. Nyní trefila síť.
15-0'
Jelena Vesninová musela jít před druhé podání a od základní čáry se po returnu soupeřky vyhodila.
0:2'
Jelena Vesninová předvedla úžasný bekhendový return, který kopíroval levou postranní čáru a znamenal vítězný míč! Rodačka z Lvovu vede s brejkem v zádech 2:0!
30-40'
Jelena Vesninová se stala vítězkou velice dlouhé výměny, když zahrála zrychlený diagonální bekhend do pravého rohu kurtu a Světlana Kuzněcovová ze stejné strany trefila síť.
30-30'
Fantasticky nyní zahrála Jelena Vesninová, která z forhendu předvedla nádherný diagonální forhend k pravé postranní čáře a na síti zahrála bekhendový volej!
30-15'
Jelena Vesninová sice zareagovala na fantastický drop shot, jenže Světlana Kuzněcovová ji na síti přehodila nádherným lobem, který dopadl na základní čáru!
15-15'
Jelena Vesninová parádně returnovala a Světlana Kuzněcovová z bekhendu zahrála míč hodně nízko do sítě.
15-0'
Světlana Kuzněcovová musela jít přes druhé podání, přesto bod získala. Jednatřicetiletá Ruska předvedla pěkný čopovaný míč, zatímco její soupeřka zahrála do sítě.
0:1'
Jelena Vesninová musela jít přes druhé podání a čelit prasátku, dobře na něj ale zareagovala a Světlana Kuzněcovová po jejím diagonálním forhendu poslala míč ze stejné strany od základní čáry do sítě.
15-40'
Světlana Kuzněcovová chybovala z bekhendu, když ho z levé strany kurtu poslala pouze do sítě.
15-30'
Jelena Vesninová skvěle podala z pravé strany na téčko a poté výměnu ukončila forhendem do levého rohu, nádherný vítězný diagonální míč z její rakety.
15-15'
Světlana Kuzněcovová se dostala do hry a zahrála razantní bekhend do levého rohu, na který její krajanka neodpověděla.
0-15'
Finále dámské dvouhry začíná! Jelena Vesninová dobře podala a poté na síti předvedla dva forhendové voleje, z nichž druhý byl těžký, ale dopadl k základní čáře. Pěkný začátek. Světlana Kuzněcovová ji nedokázala prohodit, ačkoliv se hodně snažila.
0:0'
Utkání právě začalo.
Do začátku finále dámské dvouhry zbývá jedna minuta, kterou ohlásila rozhodčí na umpiru Harija Cicaková.
Indian Wells je připraveno na finále dámské dvouhry. Jelena Vesnina a poté Světlana Kuzněcovová před pár okamžiky přišly na hlavní kurt v The Indian Wells Tennis Garden a po losu s krátkou rozehrou bude moci čistě ruský a očekávaný souboj o titul začít!
Vzájemná bilance:

Světlana Kuzněcovová se s krajankou Jelenou Vesninovou potkala na okruhu WTA během své kariéry dvakrát a jejich vzájemná bilance je před nedělním finále BNP Paribas Open 2017 vyrovnaná.

02.05.14 Vesninová – Kuzněcovová 0:2 (Oeiras)
16.02.09 Kuzněcovová – Vesninová 1:2 (Dubaj)
JELENA VESNINOVÁ (RUS)

Jelena Vesninová, 30 let, na okruhu WTA ve dvouhře během své dlouhé kariéry vyhrála dva tituly a na grandslamech zaznamenala největší úspěch loni, když ve Wimbledonu dokráčela do semifinále a poprvé ve své kariéře dokázala dojít dále než do třetího kola.
SVĚTLANA KUZNĚCOVOVÁ (RUS)

Světlana Kuzněcovová se narodila v Petrohradu a během své bohaté kariéry vyhrála 16 titulů WTA. Jednatřicetiletá Ruska v roce 2004 triumfovala na US Open a o pět let později na svůj obrovský úspěch navázala na French Open, kde se stala podruhé grandslamovou šampiónkou. Světlana Kuzněcovová je pravorukou hráčkou, které v žebříčku patří 8. místo.
Zajímavost: Ruské finále poprvé od roku 2006

Čistě ruské finále se naposledy v Indian Wells konalo v roce 2006, když Maria Šarapovová porazila ve dvou setech 6:1 a 6:2 krajanku Jelenu Dementěvovou.
Světlana Kuzněcovová porazila ve velmi dramatickém semifinále českou trojku Karolínu Plíškovou a finále turnaje BNP Paribas Open v americkém Indian Wells nabídne ryze ruský souboj dvou zkušených hráček, v němž Světlana Kuzněcovová vyzve o rok mladší Jelenu Vesninovou. Mírnou favoritkou je Kuzněcovová (8.).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:05.Klasická verze
Mobilní verze