Svitolinová - Vondroušová | ONLINE | 14.3.2019 02:08 | WTA Indian Wells 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Indian Wells -  ONLINE PŘENOS -  Elina Svitolinová : Markéta Vondroušová - 14. března 2019   02:08

Ukončeno
Elina Svitolinová
24 let  174 cm  Ukrajina
2
4
6
6
Markéta Vondroušová
19 let  172 cm  Česká rep.
1
6
4
4
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tento okamžik vše, přeji krásný vstup do čtvrteční dne.
Markéta Vondroušová se do semifinále Indian Wells nepodívá. Česká tenistka ve čtvrtfinálovém duelu ztratila dobře rozehraný zápas proti Elině Svitolinové, se kterou prohrála 6:4, 4:6, 4:6. Vondroušová ve druhé sadě nezvládla v první dva gemy na returnu, když celkově nevyužila čtyři brejkboly. I když následně stáhla dva brejky soupeřky, na závěr sady počtvrté v zápase přišla o servis. V závěrečném setu se Markéta Vondroušová dostala k vedení 3:2 na gemy, brejk však nepotvrdila, což bylo korunováno neudrženým servisem v desáté hře. Češka však v zápase předváděla nádherný tenis a za svůj výkon se proti šesté tenistce světa rozhodně nemusí stydět.
Konec zápasu
6:4'
Druhý mečbol česká tenistka již neodvrací, po returnu soupeřky se dopustila nevynucené chyby do sítě, její pouť v Indian Wells tak končí!
40-30'
První je už minulostí. Vondroušová hrála nebojácně, Svitolinová se po celou dobu bránila na základní lajně, závěrečný míček však skončil v síti.
40-15'
A jsou tu dva mečboly, Markéta Vondroušová se těsně vyhodila do autu!
30-15'
Elina Svitolinová sice znovu byla pod tlakem, z rohu základní lajny ale trefila parádní prohoz.
15-15'
Velká škoda. Vondroušová si protihráčku přitáhla k síti, Svitolinová hrála po lajně. Mladší z hráček sice dokázala vrátit balónek na druhou stranu, na úspěch to však nestačilo.
0-15'
Češka do nové hry vstoupila prvním servisem, chvíli poté Svitolinová netrefila úder čistě a nedostala ho ani k síti.
5:4'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
5:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4'
Svitolinová je hru od postupu do semifinále. Vondroušová returnovala na druhou stranu, míček však skončil za základní čárou.
40-0'
Česká hráčka se dopouští další nevynucené chyby, Elina Svitolinová má tři gemboly v řadě.
30-0'
V následující rozehře Markéta Vondroušová nezvládla snadný úder od základní lajny, balónek vyletěl daleko do autu.
15-0'
Jenže Elina Svitolinová dnes trefuje opravdu fantastické údery. Vondroušová returnovala křížem, následně poslala výborný bekhend po lajně. Svitolinová byla v rohu kurtu, ze kterého soupeřku náramně prohodila.
4:4'
Přímá bod z podání zaručil české naději stav 4:4 na gemy.
30-40'
Naopak se dostává do klidnějšího stavu poté, co výborně zaslala forhendový winner po čáře. Technicky skvěle provedený úder.
30-30'
Dvojchyba však není to, co by si Vondroušová v této chvíli přála.
15-30'
V této chvíli již z toho byl vítězný úder Vondroušové, která Svitolinovou překvapila chytrou hrou a forhendem do protipohybu.
15-15'
Markéta Vondroušová však zásluhou servisu hrála protihráčce do bekhendu, Svitolinová nezvládla přehrát balónek na druhou stranu kurtu.
15-0'
Elina Svitolinová na začátku nové hry na protihráčku vyvinula tlak, po kterém se dostala před síť. Ukrajinka u ní čekala, než se Vondroušová dostane na střed kurtu, aby mohla úspěšně smečovat po lajně.
4:3'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
4:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3'
Elina Svitolinová ustála nepříjemné chvíle a stav 0:30, na konci gemu se však raduje právě ona. V poslední rozehře donutila svoji protihráčku k chybě do autu.
A-40'
Ukrajinská tenistka má na kontě druhou výhodu, její soupeřka nezvládla returnovat přes pásku.
40-40'
Ten už je minulostí, Markéta Vondroušová předvedla fantastický úder po lajně, na který Svitolinová nemohla reagovat.
40-30'
Elina Svitolinová díky fantastické práci na síti má gembol.
30-30'
Ukrajinka vzápětí získala fiftýn zásluhou přímého bodu z podání.
15-30'
Svitolinová ze své agresivity neubrala ani za nepříjemného stavu, možná naopak ještě přitlačila a donutila protihráčku k chybě do autu.
0-30'
Nadějný stav pro českou hráčku. Vondroušové stačilo pouze returnovat, Svitolinová následně chybovala od základní lajny do sítě.
0-15'
A další krásný tenis. Elina Svitolinová se dostala k síti, u které sice zvládla pár volejů, následně byla ale chytře a přesně přehozena.
3:3'
Je tu však rebrejk! Elina Svitolinová nemusela od svého returnu již hrát, soupeřka z Česka totiž chybovala do sítě!
40-30'
Odvrácený je také druhý brejkbol. Svitolinová musela jít po hře Vondroušové k síti. Míček sice doběhla, ale zaslala ho jenom do míst pro čtyřhru.
40-15'
Konec hry tu ale nemáme a to ani poté, co Vondroušová zasadila neskutečně přesný úder od lajny k růžku kurtu.
40-0'
Tři brejkboly! Markéta Vondroušová se mírně osmělila a zkoušela převzít otěže výměny, její úder kros však letěl velmi těsně do autu!
30-0'
Svitolinová znovu vyhnala svoji soupeřku ven z kurtu a ačkoliv Vondroušová hrála forhend s horní rotací po čáře, dokázala míček usměrnit jenom do autu.
15-0'
Hráčky do nové hry vstoupily opatrně. Přerušila to až Elina Svitolinová, která začala hrát k lajnám, po jejím závěrečném úderu Vondroušová zvládla jen vyhodit do autu. Míček ke všemu letěl přes pásku.
2:3'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
2:3'
Následuje přestávka a výměna stran. Elina Svitolinová si k sobě zavolala trenéra.
2:3'
Markéta Vondroušová má brejk a půjde servírovat! Svitolinová se dopustila dvojchyby!
30-40'
Brejkbol! Česká hráčka se na základní lajně výborně ubránila výpadům protihráčky, aby sama mohla předvést vítězný forhend po čáře!
30-30'
Markéta Vondroušová ale nechce nechat protihráčku získat gemboly. Zkusila tak zkrácení výměny, které bylo precizně provedené. Svitolinová ho sice doběhla, Vondroušová však dokázala zahrát winner k lajně.
30-15'
A k tomu přidává famózní bekhendový úder k lajně. Ještě před tím se Ukrajince vydařil přesný úder kros na lajnu, kterým opět dostala Vondroušovou mimo hru.
15-15'
Nádherný tenis od základní lajny od obou tenistek. Svitolinová však byla v této chvíli o krok napřed, dostala soupeřku k lajně, aby mohla udeřit winnerem na druhou polovinu kurtu.
0-15'
A pokračuje. Parádním returnem dovolila soupeřce jen posla úder mimo kurt pro dvouhru.
2:2'
Druhý přímý bod v gemu uzavírá čtvrtou hru, devatenáctiletá Vondroušová situaci zvládla famózně.
30-40'
Nyní si může Markéta Vondroušová oddechnout. Po skvělém podání se vydala k síti. Před ní hrála na střed kurtu, Svitolinová se k míčku ještě dostala a vyškrábla ho do vzduchu, Vondroušová však úspěšně smečovala k lajně.
30-30'
Česká hráčka si ke všemu vypomohla přímým bodem z podání.
30-15'
Markéta Vondroušová ale brejkboly v této chvíli nepřipustila a po výborném úderu po lajně nedovolila Svitolinová hrát míček přes síť.
30-0'
Elina Svitolinová zaslouženě získala následující fiftýn. Nejprve výborně returnovala křížem, zaslala balónek po lajně. Za síti jen čekala na pohyb Češky do středu kurtu, aby mohla odehrát winner po čáře.
15-0'
Začátek gemu Vondroušové nyní nevyšel. Její soupeřka dostala Češku do levého rohu kurtu, ze kterého mladší z tenistek hrála forhend do sítě.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Elina Svitolinová nedovolila dostat gem na shodu a ujímá se tak vedení 2:1. Vondroušová již měla porci štěstí, když se od základní lajny trefila přesně na čáru. Následně se dostala ven z kurtu, odkud zahrála míček do sítě.
40-30'
Chytrou hrou nyní Ukrajinka dostala svoji protihráčku ven z kurtu, Vondroušová na celou situaci reagovala chybou do sítě.
30-30'
Výborný return z bekhendu, Svitolinová se k lajně sice dostala, ale přehrát balónek přes síť již nedokázala.
30-15'
Vše ale napravuje skvělým přechodem na síť a vítězným volejem.
15-15'
Vzhledem k posledním gemům to může být překvapivé, Elina Svitolinová však vytváří snadné chyby. Stejně jako tomu bylo nyní, kdy míček z její rakety letěl do autu.
15-0'
Velké štěstí stálo při ukrajinské tenistce, která svůj winner do rohu trefila naprosto přesně.
1:1'
Markéta Vondroušová srovnala na 1:1 na gemy, krátce po začátku rozehry se Svitolinová nedokázala svým úderem dostat přes pásku.
0-40'
Přímý bod ze servisu a rázem jsou zde tři gemboly za sebou.
0-30'
A tou další vypomohla Vondroušové k vedení 30:0. Češka měla ovšem štěstí. Pokud by Svitolinová tento úder po lajně trefila, její soupeřka by neměla šanci.
0-15'
Vondroušová se zdála být opatrnější hráčkou, naopak Svitolinová působila jistě. Právě Ukrajinka však vytvořila nevynucenou chybu do autu.
1:0'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
1:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0'
Elina Svitolinová ukončila první sadu přímým bodem z podání, její úspěšný servis na lajnu musela zkontrolovat challenge. Jednalo se vskutku o centimetry.
40-30'
Markéta Vondroušová ale hodlá v této hře ještě bojovat. Po rozehře od základní lajny se chyby dopustila její protihráčka, ta míček odehrála k místům pro čtyřhru.
40-15'
Svitolinová má na kontě dva gemboly, chvíli po servisu sledovala chybu protihráčky z rohu kurtu k pásce.
30-15'
A chyby se kupí. Vondroušová v průběhu výměny poslala skvělý balónek po lajně, ten se dostal k těsně k lajně. Následující úder však od české hráčky skončil jen v síti.
15-15'
Markéta Vondroušová odehrála velmi dobrou výměnu od základní lajny, hráčky si byly vyrovnané. Přišla však snadná nevynucená chyba z bekhendové strany do sítě.
0-15'
Stejně jako na začátku prvních dvou setů začala s podáním Elina Svitolinová. Tentokrát však byla výměna o poznání kratší, Svitolinová ji při přechodu k síti nezvládla, míček zaslala k pásce.
0:0'
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
0:0'
Následuje přestávka po konci druhého setu.
6:4'
Uvidíme třetí sadu! Markéta Vondroušová poslední fiftýn celé sady nezvládla, když se prezentovala dvojchybou!
A-40'
Setbol číslo dvě! Vondroušová se dostala pod tlak, na bekhendové straně už jen zvládla zahrát vysoký úder do autu!
40-40'
Setbol je odvrácený! Kombinace servisu a kvalitního úderu byla úspěšná!
40-30'
Setbol! Velká chyba od české hráčky, která byla ve výměně lepší tenistkou a mohla ji uzavřít ve svůj prospěch, forhend k lajně však skončil v síti!
30-30'
Důležitý první servis pomohl Vondroušové k následnému vítěznému forhendu po lajně. Elina Svitolinová zůstala stát na druhé straně kurtu.
30-15'
Trpělivost přinesla Češce ovoce. Po výborném podání na tělo přešla k síti, kde nejprve nebyla důrazná, i přesto však dokázala forhendový volej poslat těsně za síť.
30-0'
Nepříjemný stav. Svitolinová od returnu hrála údery křížem a Vondroušová byla na forhendu pod tlakem, závěrečný balónek zaslala pouze do sítě.
15-0'
Velmi těsný aut. Vondroušová po servisu hrála úder po lajně, jen málo jí chybělo k vítěznému míčku.
5:4'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
5:4'
Následuje přestávka a výměna stran. Elina Svitolinová si k sobě zavolala svého trenéra.
5:4'
Svitolinová poprvé ve druhé sadě neměla žádné problémy při servisu a hned to bylo znát, hru dokázala uzavřít bez ztráty fiftýnu. Na závěr gemu si pro winner došla k síti.
40-0'
Tři gemboly pro šestou nasazenou hráčku. Ta v této chvíli do svého repertoáru zapsala winner.
30-0'
A také další fiftýn míří na konto zkušenější tenistky.
15-0'
Neskutečné. Od obou tenistek. Elina Svitolinová měla celou dobu soupeřku na lopatě, po většinu výměny byla u sítě, její hra však neměla razantní parametry. Svitolinová přesto celou rozehru ukořistila ve svůj prospěch právě u pásky.
4:4'
Výborný servis na tělo, return v autu a srovnání stavu na 4:4. Markéta Vondroušová je zpátky ve druhém setu!
30-40'
Elina Svitolinová měla obrovské štěstí. Od začátku rozehry sice byla aktivnější tenistkou, dostala se k síti, před ní však zahrála úder přesně do rohu kurtu.
15-40'
Markéta Vondroušová je míček od srovnání na 4:4. Vondroušová ne příliš ideálně zkrátila výměnu, krátkou rozehru u sítě však ovládla právě ona.
15-30'
Vzápětí se ale Ukrajinka dopouští chyby do sítě.
15-15'
Svitolinová naopak skvěle zahrála další výměnu. Bekhendový úder po lajně jí vyšel na jedničku.
0-15'
Úvod české tenistce vyšel, pomohla jí chyba soupeřky, která nezvládla úder kros z růžku kurtu.
4:3'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
4:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3'
Markéta Vondroušová bere soupeřce podání a snižuje na 3:4. Tenistky v této chvíli předvádí krásný tenis od základní lajny, což se promítlo také v závěrečné rozehře, v níž Vondroušová přešla k síti. U té si zkušeně počkala na pohyb soupeřky a zahrála forhend po lajně!
30-40'
První šance je minulostí. Svitolinová skvěle zahrála forhendový úder křížem, Vondroušová se bránila bekhendem po lajně. Šestá nasazená stihla doběhnout k síti, odkud zahrála vítězný volej.
15-40'
Markéta Vondroušová má dva brejkboly na další rebrejk! Prvně se jí vydařil return, po kterém mohla předvést vítězný úder do volné poloviny kurtu!
15-30'
Tenistky na sebe pouštěly rychlé údery po lajně. Situaci nezvládla Elina Svitolinová, ta svůj úder zaslala půl metru za základní čáru.
15-15'
Chybou do míst pro čtyřhru se však prezentovala také Vondroušová.
0-15'
Základní lajna v této chvíli patřila Markétě Vondroušové, která svoji hrou donutila protihráčku k chybě do sítě.
4:2'
Elina Svitolinová získává druhý brejk v setu a nutno říci, že nyní naprosto zaslouženě! Ukrajinská tenistka se ubránila velmi těžkým úderům soupeřky, aby na závěr sledovala nevynucenou chybu Vondroušové po lajně do autu!
A-40'
Brejkbol! Elina Svitolinová vytasila fantastický bekhendový úder po lajně, na který Vondroušová neměla šanci reagovat, jelikož byla na druhé polovině kurtu.
40-40'
A forhendový volej kros u sítě vyšel také její soupeřce, která odmítla další brejk. Máme tu shodu.
A-40'
Svitolinová hodlá získat rebrejk. Po úderu po lajně se vydala k síti, u které ukázala výborný forhend kros.
40-40'
Shoda. Elina Svitolinová výborně zaslala return za síť. Vondroušová sice balónek doběhla, k míčku se však jen stačila natáhnout, z čehož pramenila vynucená chyba z forhendu za základní lajnu.
30-40'
Markéta Vondroušová nehodlala na nic čekat, vydala se k síti, u které byla také úspěšná. A to zásluhou vítězného úderu.
30-30'
Velmi těsný bekhend v autu od Vondroušové. Velká škoda, že se tento úder křížem nepovedl, jednalo by se o jeden z nejpěknějších úderů zápasu.
15-30'
Po téměř sedmdesáti minutách jsme sledovali druhou chybu Svitolinové do sítě.
15-15'
Chyba však potkala také její soupeřku. A to hned v následující rozehře.
0-15'
Důležitý začátek, který je vítězný. Tenistky hrály opatrně, také se však do toho uměly pořádně opřít. Po úderech na střed kurtu, jež vystřídalo pár míčků k lajně, se Svitolinová dopustila nevynucené chyby do sítě.
3:2'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
3:2'
Následuje přestávka a výměna stran. Markéta Vondroušová si k sobě zavolala Jana Hernycha, se kterým mimo jiné diskutuje sílu větru na jedné straně kurtu.
3:2'
Ještě aby sedmička nebyla šťastným číslem! Vondroušové se podařil velmi důležitý rebrejk. Česká teniska se zvládla ubránit nepříjemným úderům soupeřky, aby závěr výměny vyšel v její prospěch!
40-A'
Brejkbol s číslem sedm. Svitolinová velmi slabě zapodávala do bekhendu soupeřku, což byla voda na mlýn Češce, která returnovala po lajně. A vítězně!
40-40'
Skvělé podání a return končící za základní čárou. Svitolinová kritické chvíle zatím ustává na výbornou. Alespoň co se týče druhé sady.
40-A'
Šestý brejkbol ve druhém setu pro mladou Češku! Jednu z nejdelších výměn celého zápasu od základní lajny nezvládla Elina Svitolinová, ta balónek poslala jenom do sítě!
40-40'
Pátý brejkbol druhé sady devatenáctiletá hráčka znovu nevyužívá, Svitolinová si k zisku fiftýnu vypomohla prací u sítě.
40-A'
A Vondroušová má brejkbol na snížení stavu na 2:3. České tenistce se po returnu a následném úderu protihráčky vydařil parádní winner k růžku dvorce!
40-40'
Elina Svitolinová si znovu komplikuje celou hru, snadno se dopustila nevynucené chyby za základní lajnu.
40-30'
Tohle si však zaslouží velký potlesk. Markéta Vondroušová se výborně ubránila u základní lajny, aby v závěru mohla předvést vítězný prohoz po čáře!
40-15'
Dva gemboly pro šestou nasazenou, lob Vondroušové letěl těsně za základní čáru.
30-15'
Markéta Vondroušová nezvládla zkrácení výměny z bekhendové strany, Svitolinová se vydala k síti, aby poté sledovala chybu protihráčky do sítě. Ukrajinka se poprvé v zápase pořádně povzbudila.
15-15'
Druhý balónek v gemu ale lépe vyšel zkušenější tenisce.
0-15'
Vondroušová však na začátek nové hry sbírá fiftýn, přemotivovaná Svitolinová se po lajně vyhodila za základní čáru.
3:1'
Jeden z nejhorších gemů české tenistky v zápase končí a to velmi rychle, Elina Svitolinová bere soupeřce podání poté, co Vondroušová u sítě poslala balónek jen k pásce!
40-0'
Slibná příležitost se mění k příležitosti velké, po dvojchybě tu jsou tři brejkboly!
30-0'
V této chvíli ke všemu nezvládla jednoduchý úder od základní lajny a soupeřka má slibnou příležitost.
15-0'
Podruhé ve druhé sadě zažila Markéta Vondroušová neúspěšný vstup do gemu při vlastním podání.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Elina Svitolinová přežila také druhý gem při vlastním podání ve druhé sadě, celkově na úvod sady odvrátila čtyři brejkboly. Nyní hru zakončila úspěšně poté, co Vondroušová zachybovala do sítě.
A-40'
Servis na kříž a eso. Krásná podívaná od šesté nasazené hráčky.
40-40'
Vondroušová se jí ale pokouší rychle zabrzdit, po přechodu k síti donutila protihráčku k chybě za základní lajnu.
A-40'
Svitolinová se dostává do mírného laufu, došla si tak pro gembol.
40-40'
Chvíli poté se celá situace téměř opakovala, Češka podruhé v řadě odehrála balónek z forhendu jen k pásce.
30-40'
První brejkbol však Markéta Vondroušová neměla šanci využít, byla zatlačena do rohu kurtu, ze kterého se jí nepodařilo zaslat balónek ani k síti.
15-40'
A znovu tu jsou dvě brejkbolové příležitosti pro českou tenistku. Podruhé za sebou jí stačilo vrátit servis protihráčky na druhou stranu kurtu, Svitolinová zaslala míček jenom do sítě.
15-30'
Skvělá práce. Vondroušové se vydařil bekhend křížem, Svitolinová reagovala jenom úderem do autu.
15-15'
Ukrajinská hráčka si však pomáhá přímým bodem z podání.
0-15'
Následující hru lépe začíná její soupeřka. Výměnu od základní lajny ukončila nevynucenou chybou právě Elina Svitolinová, když se trefila pouze do sítě.
1:1'
Zásluhou kvalitního servisu a úderu po lajně je srovnáno na 1:1 na gemy. Svitolinová se dostala k rohu kurtu, ze kterého chybovala, když se snažila hrát úder křížem.
30-40'
Na konec hry si však ještě musí počkat, úder z její rakety nepřeletěl pásku.
15-40'
Máme tu dva gemboly na 1:1, Vondroušová získává třetí fiftýn v řadě.
15-30'
A následně přichází další vítězný úder v podání české tenistky, znovu to bylo do volné části kurtu.
15-15'
Vzápětí však od základní lajny předvedla skvělý prohoz, když se Svitolinová vydala na síť nepřipraveně.
15-0'
Nyní je to pro změnu Vondroušová, která vypadá, že vypadla z tempa. Z rohu kurtu se jí nepovedl bekhendový úder, ten skončil jenom v síti.
1:0'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
1:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0'
Elina Svitolinová ustála nepříjemnou situaci a také zásluhou nevydařeného returnu Češky získává první gem druhé sady.
A-40'
Svitolinová urvala třetí fiftýn v řadě. Markéta Vondroušová to znovu zkusila zkrácením rozehry, přitáhla si protihráčku k síti. Ukrajinka se nedočkala vítězného úderu, její protihráčka však chybovala do sítě.
40-40'
Máme tu shodu. Obě tenistky vyčkávaly, co předvede ta druhá. Hrály na sebe velmi opatrné údery od základní lajny. Tlak nevydržela Vondroušová, která se patrně snažila zkrátit rozehru, bekhendový úder ale letěl do autu.
30-40'
Brejkbol zbývá už jediný, Markéta Vondroušová trestuhodně posílá return jenom do sítě.
15-40'
Dva brejkboly v řadě a to po fantastické ruce české tenistky, která ukázala opravdu famózní zkrácení hry z bekhendu. Svitolinová se za míčkem rozběhla rychlými kroky, úderu přes síť se přesto nedočkala.
15-30'
Následující rozehra však jde na konto ukrajinské hráčky. Ta znovu nebyla dvakrát jistá, Vondroušová se tak dostávala k síti, úder po lajně jí ale nevyšel a poslala ho do autu.
0-30'
Elina Svitolinová se zdá být lehce rozhozená, v této chvíli poslala balónek od základní lajny do sítě, aniž by byla pod větším tlakem.
0-15'
Také druhý set začal delší výměnou. Svitolinová zvolila zkrácení rozehry, to se jí však úplně tak nevydařilo. Stejně reagovala Vondroušová, která si protihráčku přitáhla k síti, aby vzápětí od lajny zahrála winner po lajně.
0:0'
Konec přestávky, podávat bude Elina Svitolinová.
0:0'
Elina Svitolinová byla po konci prvního setu v šatnách, nyní se vrací na centrální kurt.
0:0'
Následuje přestávka po konci prvního setu. Vondroušová si k sobě přivolala trenéra Jana Hernycha, který Češku chválil a zmínil, že Svitolinová předvádí kvalitní tenis na vysoké úrovni.
4:6'
Markéta Vondroušová uzavírá první sadu čistou hrou. Svitolinová byla po většinu výměnu aktivní, vyhnala soupeřku ven z kurtu, před síti však předvedla velkou minelu z forhendu!
0-40'
Tři setboly a úsměv na tváři Češky! Její soupeřka měla na síti možnost ukončit výměny ve svůj prospěch, což se jí však nepovedlo, předvedla jen krátký úder za síť. K pásce se chvíli poté dostala právě Vondroušová, která zvolila ideální volej.
0-30'
Tentokrát byla výměna o poznání kratší, Svitolinová chvíli po returnu zaslala další úder za základní lajnu.
0-15'
Elina Svitolinová se od returnu snažila tvořit tempo výměny, byla více v kurtu. Postupně se hra vyrovnala a zkušenější tenistky od levé lajny vyhodila míček do autu.
4:5'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová. Ta může při vlastním servisu ukončit první sadu.
4:5'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5'
Pokračovat však nebude devátý gem, který Vondroušová ukončila přílišným rizikem, balónek z její rakety vyletěl daleko do autu.
A-40'
Elina Svitolinová má příležitost na ukončení deváté hry. Rozehru od základní lajny chtěla přerušit Markéta Vondroušová zkrácením výměny, to se jí však těsně nepovedlo. Svitolinová se chtěla vydat k síti, při změně pohybu skončila na zemi. Vypadá to však, že by bez vážnějších problémů měla pokračovat.
40-40'
Třetí shoda a čtrnáctá nevynucená chyba Ukrajinka. Svitolinová se po opatrné výměně snažila vzít aktivitu do své moci, rychlý úder k čáře jí však absolutně nevyšel.
A-40'
Elina Svitolinová nyní může děkovat velmi jednoduché chybě české tenistky, která se krátce po returnu nedokázala popasovat se snadným úderem, balónek poslala jen do autu.
40-40'
Nemáme tu však ani konec gemu, Svitolinová se od základní lajny dopustila chyby. Přijde setbol v této chvíli?
A-40'
Svitolinová ale soupeřku k setbolu nepouští. Hned od podání byla velmi aktivní, tlačila se Vondroušové do bekhendové strany, Češka na úplný závěr vyhodila balónek za základní čáru.
40-40'
A ke všemu je tu shoda. Vondroušová s přehledem returnovala na druhou stranu, aby následně získala fiftýn po vítězném úderu.
40-30'
Nepodařilo, od základní lajny se dopustila nevynucené chyby za základní čáru.
40-15'
Elina Svitolinová je dva fiftýny od snížení na 4:5. Podaří se jí to hned na první pokus?
30-15'
Následující fiftýn přesto přistál na kontě devatenáctileté Češky.
30-0'
Po dalším servisu Ukrajinky nedokázala Markéta Vondroušová rozehrát výměnu.
15-0'
Možná nejkrásnější výměna utkání končí smolně pro českou hráčku. Svitolinová se chvíli po servisu musela od sítě vracet k základní lajně. tenistky odehrály pár úderů s horní rotací k lajnám. Obě hráčky se poté dostaly do středu centrálního dvorce, Vondroušová forhend křížem poslala nečistě do sítě.
3:5'
Markéta Vondroušová je pouhý gem od zisku prvního setu, Svitolinová hru ukončila vynucenou chybou do sítě.
30-40'
Po kvalitním servisu ke všemu přidává vítězný úder po lajně a má gembol.
30-30'
Nyní to vůbec nebylo snadné. Vondroušová hrála několik bekhendů v řadě, na závěr však předvedla přesný úder kros přesně k lajně.
30-15'
Vondroušová v této chvíli neustála ataky na svůj forhend, ten poslední jen poslala do sítě.
15-15'
Vzápětí si ale pomáhá přímým bodem z podání.
15-0'
Tenistky se zúčastnily nejdelší výměny celého zápasu. Po razantnějších úderech přišla opatrná rozehra, kterou Vondroušová pokazila úderem do autu.
3:4'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
3:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4'
Svitolinová vyhrála čtvrtý fiftýn v řadě, return Vondroušové další výměnu nerozehrál. Elina Svitolinová si hned k sobě volá trenéra Andy Bettlese.
40-15'
Češka se hned od returnu snažila převzít aktivitu na svoji stranu. Po několika úderech však předvedla nevynucenou chybu do autu.
30-15'
Elina Svitolinová v této výměně vsadila na kartu forhendových krosů, což jí nakonec přineslo ovoce. Vondroušová se sice bránila bekhendovými údery křížem, ten závěrečný ale poslala jenom do sítě.
15-15'
Vše ale napravuje výborným servisem a rychlým forhendem k lajně. Vondroušová jen zůstala stát na středu kurtu.
0-15'
Následující gem začíná Elina Svitolinová nevynucenou chybou do autu.
2:4'
Brejk je potvrzený a Vondroušová vede 4:2! České tenistce výrazně pomohl přesný úder k lajně. Následně se vydala k síti, před kterou musela zahrát velmi obtížný forhendový volej po lajně, ten jí však vyšel parádně.
30-40'
Gembol pro Češku. Tenistky na sebe hrály opatrné údery. Markéta Vondroušová následně lehce zahrála úder k lajně, na což Svitolinová reagovala chybou do sítě.
30-30'
Vondroušová i přes druhý servis na protihráčky nastoupila. Svitolinová se kvalitně bránila a nakonec si také počkala na nevynucenou chybu Češky za základní lajnu.
15-30'
Podruhé v zápase sledujeme dvojchybu devatenáctileté tenistky.
0-30'
V podobných místech končí také její bekhendový volej. Elina Svitolinová neměla výměnu špatně rozehranou, na rychlý úder soupeřky však u sítě nedokázala ideálně odpovědět.
0-15'
Elina Svitolinová včetně returnu hrála dva údery do forhendu protihráčky. Následně se pokoušela změnit tempo hry a zahrát do bekhendu Češky, úder ale netrefila čistě a vyhodila se do autu.
2:3'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
2:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:3'
Potřetí v utkání sledujeme brejk, podruhé jsme svědky radosti Markéty Vondroušové, která chvíli po returnu sledovala chybu soupeřky do sítě!
15-40'
V této chvíli však úder Svitolinové ze základní lajny skončil jednoznačně v autu a česká tenistka má dva brejkboly na 3:2!
15-30'
Velký kámen ze srdce mohl spadnout Vondroušové. Ta přecházela k síti a obranný úder protihráčky pouštěla do autu. Balónek v něm sice skončil, ale bylo to opravdu jen o pár centimetrů.
15-15'
Okamžitě však ukázala velké zkušenosti, když se ubránila nepříjemnému bekhendu se spodní rotací. Následně hrála křížem, aby si hned poté mohla připsat winner po lajně.
0-15'
V síti končí také následující forhend ukrajinské hráčky, která na základní lajně nebyla dostatečně trpělivá.
2:2'
A také Markéta Vondroušová získala první gem při vlastním podání. Svitolinová parádně returnovala křížem a Vondroušová se jen tak tak ubránila. Ukrajinka však úder po čáře zahrála do sítě.
40-A'
Může být lepší odpověď než eso na kříž? Druhý gembol.
40-40'
Je tu však úvodní dvojchyba celého utkání. Tím pádem shoda.
30-40'
Podruhé v utkání se Češka ukázala famózním volejem na síti, Svitolinové nepomohla ani rána na tělo. Gembol pro mladší z tenistek.
30-30'
Čtvrtou výměnu gemu však pro sebe ukořistila Elina Svitolinová, ta sledovala nevynucenou chybu své protihráčky.
15-30'
Markéta Vondroušová uspěla také v další výměně. Měla však notnou dávku štěstí, neboť úder z rakety její soupeřky mířil na pásku, která však nakonec pomohla Vondroušové v vítěznému prohozu po lajně.
15-15'
Takový míček by mohl Vondroušovou zpátky nakopnout. Již to vypadalo, že Elina Svitolinová zvládne uhrát další míček ve svůj prospěch, na síti však neuspěla, když Markéta na druhou stranu zaslala výborný obranný úder křížem.
15-0'
Ani na pátý pokus Markéta Vondroušová nezískala při svém podání fiftýn. Soupeřce hrála forhendy křížem, Svitolinová závěrečný úder trefila přesně k základní lajně.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
A ke všemu si také poprvé v zápase udržela servis. Vondroušová se svým bekhendem do sítě postarala u ukončení výměny, ale také celé hry.
40-15'
Vzápětí si šestá nasazená připisuje první eso utkání.
30-15'
Elina Svitolinová ukázala pevné nervy i bojovnost. Nejprve ji nerozhodilo, že neuspěla u sítě. Vzápětí se Vondroušová dostala k pásce, Svitolinová předvedla parádní obranný úder, po kterém šla udeřit k síti.
15-15'
Svitolinová ji sama pomáhá ukončit tuto sérii, když při forhendu křížem zahrála Ukrajinka míček do sítě.
15-0'
Markéta Vondroušová je v mírném útlumu, nyní nedokázala vrátit podání soupeřky úspěšně do kurtu.
1:1'
Rebrejk přichází, Elina Svitolinová se o něj zasloužila další velmi povedenou aktivní hrou.
40-0'
Tři brejkboly na rebrejk! Vondroušová se při servisu není schopna dostat ke své hře, soupeřka ji k ničemu nepouští. Ke všemu nyní poslala balónek jen do sítě!
30-0'
Elina Svitolinová byla v této chvíli velmi aktivní a agresivní, hrála dlouhé balónky před základní lajny, na poslední Vondroušová odpověděla nevydařeným úderem.
15-0'
Svitolinová začíná druhou hru úspěšněji. Nejprve se dokázala ubránit, aby zahrála balónek těsně za síť. Před ní se Markéta Vondroušová dopustila chyby.
0:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
0:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1'
Okamžitě tu máme brejk! Vondroušové podruhé v gemu stačilo returnovat na druhou stranu, Svitolinová tentokrát zaslala míček jen do sítě! Výborný start od Češky!
15-40'
Fantastická hra! Markéta Vondroušová tentokrát zahrála famózní bekhend k lajně, aby poté před síti výměnu zkrátila. Dva brejkboly!
15-30'
Elina Svitolinová soupeřku ukolíbala klidnější hrou. Následně udeřila dvěma rychlými údery do rohu kurtů, na ten druhý Vondroušová reagovala vyhozením se do autu.
0-30'
V této chvíli stačilo Vondroušové vrátit servis protihráčky do kurtu, Ukrajinka znovu předvedla nevynucenou chybu.
0-15'
Hned na úvod se rozehrála velmi dlouhá výměna, kterou Elina Svitolinová ukončila chybou za základní lajnu.
0:0'
Utkání právě začalo.
Los o první servis vyhrála Markéta Vondroušová, která si vybrala příjem.
Hráčky již přicházejí na centrální kurt. Zápas by měl začít během následujících deseti minut.
Tenistky se spolu zatím střetly dvakrát. Elina Svitolinová z obou zápasu odcházela jako vítězka. Po úvodní výhře v dalším klání Vondroušová zápas vzdala.
Markéta Vondroušová prostě a jednoduše zažívá fantastický turnaj, který často bývá označovaný jako "pátý grandslam". Vondroušová po nedávné finálové účasti v Budapešti v Indian Wells porazila Lauru Siegemundovou, Darjou Kasatkinovou, Jelenu Ostapenkovou a naposledy také bývalou světovou jedničku Simonu Halepovou, zásluhou čehož z posledních devíti klání zvládla hned osm. V letošní sezóně kromě prohry v Budapešti prohrála už jen ve druhém kole Australian Open.

Na druhé straně ji však čeká jedna z nejlepších tenistek současnosti Elina Svitolinová, pro kterou se také jedná o životní úspěch na zdejší akci. Šestá nasazená v letošní sezóně odehrála šestnáct utkání, připsala si v nich dvanáct výher. Mezi nejlepší výsledky se řadí čtvrtfinále Australian Open a semifinále z Dauhá a Dubaje.
Tenisovým fanouškům přeji krásné chvíle u čtvrtfinále Indian Wells. Markéta Vondroušová se mezi osmi nejlepšími tenistkami pokusí vylepšit již tak nejlepší výsledek na turnaji, na kterém se před letošní akci dostala do osmifinále. Zastavit se jí pokusí Elina Svitolinová. Utkání začne nejdříve v 02:00 SEČ, bude se konat na centrálním kurtu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
Články odjinud