WTA Peking -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Krejčíková : Mirra Andrejevová - 1. října 2023   13:27

Ukončeno
Barbora Krejčíková
27 let  178 cm  Česká rep.
0
2
2
Mirra Andrejevová
16 let  WTA
2
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Barbora Krejčíková nenavázala na titul z amerického San Diega, v prvním kole „pětistovky“ v Pekingu podlehla v roli favoritky Mirre Andrejevové hladce 2:6, 2:6.

Talentovaná šestnáctiletá Ruska v úvodním dějství dvakrát brejkla soupeřku, zatímco na servisu byla stoprocentní. Podobný průběh měla i druhá sada, i v ní Mirra Andrejevová dvakrát prolomila soupeřčin servis a konkurentku navíc nepustila k jedinému brejkbolu. Ruská tenistka hrála fantasticky především v defenzivě a bylo evidentní, že soupeřka v některých momentech ztratila na koncentraci a pak v jednodušších pozicích udělala zbytečnou chybu.

Ve druhém kole se Mirra Andrejevová utká s krajankou Anastasijí Pavljučenkovovou.
Konec zápasu
2:6
Je konec! Mirra Andrejevová se trefila do prvního servisu na téčko, Barbora Krejčíková ukončila střetnutí forhendovým returnem do sítě.
30-40
S kratším forhendovým returnem si šestnáctiletá rodačka z Krasnojarsku poradila znamenitě, vítězným bekhendem do pravého rohu vybojovala první mečbol!
30-30
Ještě to bude boj. Parádní kraťas z bekhendu rychlonohá Ruska doběhla, potom ale neměla žádnou šanci na bekhend protihráčky.
15-30
Uf, tak teď si Barbora Krejčíková určitě oddechla, protože v drtivém tlaku smečí znovu napoprvé neprolomila defenzivu sokyně, napodruhé naštěstí ano.
0-30
A Ruska získává i další bod, Barbora Krejčíková ve snaze o zklidnění výměny vysokým bekhendovým kopcem poslala míček za základní čáru.
0-15
Mirra Andrejevová vstupuje do osmého gemu skvěle, přímým bodem po servisu ven z dvorce.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Napoprvé Barbora Krejčíková konec utkání na servisu odvrátila. V tlaku se vydala k síti, kde si hravě poradila s jednoduchou smečí.
40-15
Nestává se často, aby Mirra Andrejevová neodhadla směr soupeřčina útoku. Teď se tak stalo, vůbec nepočítala s tím, že by Češka vypálila bekhendem po levé čáře.
30-15
Vysoký forhendový return dopadl do těsného zámezí.
15-15
Šestnáctiletá Ruska se po většinu času bránila, proto pořádně zaskočila protihráčku dělovým bekhendem na pravou lajnu, na nějž favoritka nenašla odpověď.
15-0
Po dobře provedeném bekhendu na pravou polovinu se brněnská rodačka vydala k síti, odkud uzavřela výměnu vítězným forhendovým volejem.
1:5
Mirra Andrejevová je jediný gem od postupu do druhého kola, ostré podání ven z dvorce soupeřka zreturnovala forhendem do sítě.
15-40
Na povedená útok sedmadvacetiletá rodačka z Brna bohužel nenavázala, ve snaze o přechod do ofenzivy křižným bekhendem zleva trefila deblový pás.
15-30
Konečně Barboře Krejčíková vyšla smeč, a to vůbec ne jednoduchá, ve velkém záklonu napálila míček neomylně k pravé čáře.
0-30
Obě tenistky v průběhu výměny sáhly k volbě vysokých bekhendových kopců, což přerušila Mirra Andrejevová ostrým bekhendem po levé lajně, překvapená Češka vracela míček čopem do sítě.
0-15
Přímý bod po podání na téčko.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Konec utkání je zase o kousek blíže. Barbora Krejčíková získala drtivý tlak, jenže mladá Ruska znovu neskutečně bránila, dvakrát přesně uhodla, kam nasazená desítka bude smečovat, potřetí se smeči postavila do cesty síť.
30-40
Druhá dvojchyba v řadě a Mirra Andrejevová rázem disponuje brejkbolem!
30-30
Barbora Krejčíková trefuje čtvrtou dvojchybu, první ve druhém setu.
30-15
Eso na téčko.
15-15
Je až neuvěřitelné, co Mirra Andrejevová dokáže vrátit. Nejprve vybrala dělový forhend po pravé čáře, následně i smeč, načež vysokým úderem zahnala Češku až k základní čáře a Krejčíková odtud smečovala pod pásku.
15-0
U kraťasu byla ruská tenistka včas, ovšem nedokázala soupeřku prohodit, ta bez větších problémů zaznamenala vítězný forhendový volej.
1:3
Mirra Andrejevová bez větších problémů udržuje výhodu brejku. Poradila si s bekhendovým returnem pod nohy, soupeřka druhým bekhendem ve výměně vyslala míček vedle pravé čáry.
15-40
Přímý bod po servisu na téčko.
15-30
S obrovským štěstím přeletěl obranný forhendový čop Rusky síť, Češka obratem vyzkoušela kraťas, ale míček zapadl pod pásku.
15-15
Výborný servis na tělo Barbora Krejčíková zreturnovat nedokázala.
15-0
Šestnáctiletá Ruska zariskovala a tato volba se jí nevyplatila, protože forhendem po levé lajně střílela až za základní čáru.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Barbora Krejčíková snižuje na 1:2 a tento získaný gem po obratu z 0:30 by ji určitě mohl nakopnout. Češka potrestala vysoký a krátký return, forhendem vypálila parádně do levého růžku.
40-30
Důležitý gembol pro brněnskou rodačka, jež sice smečovala přímo do soupeřky, ta ovšem nedokázala tvrdou střelu ztlumit tak, aby míček vrátila na polovinu sokyně.
30-30
Ruská tenistka doběhla oba voleje konkurentky, nicméně po tom druhém se musela hodně natahovat a lobovala až za vymezené území.
15-30
Přímý bod po servisu na tělo.
0-30
S nasazenou desítku to vypadá čím dál tím hůře. Opět si neporadila v tlaku, forhend z velké výšky vystřelila do sítě.
0-15
Barbora Krejčíková získala potřebný tlak, ovšem nedokázala ho proměnit v zisk fiftýnu, bekhend umístila o kousek vedle levé čáry.
0:2
Brněnská rodačka si v průběhu výměny rozmyslela náběh k síti a bylo evidentní, že se nedostala u základní čáry do dobrého rozpoložení, hru ukončila krátkým forhendem.
30-40
Brejkbol nepřichází, místo toho tu máme gembol. Barbora Krejčíková se pod tlakem necítila dobře, což nakonec dokázala příliš dlouhým bekhendem.
30-30
Skvostným forhendem na pravou čáru se šestnáctiletá Ruska dostala do tlaku, u sítě pak snadno zahrála bekhend na volnou levou polovinu.
30-15
Na kvalitní bekhendový return po pravé lajně sice Mirra Andrejevová dosáhla, ovšem míček odvrátila těsně za základní čáru.
15-15
Konečně výměna, kdy nevynucenou chybu vyrobila i Ruska, a že jich dnes zatím moc nebylo. O velký kus velký ruský talent přepálil bekhend.
0-15
Ne, takhle to nepůjde. Barbora Krejčíková si troufla na těžký forhend brzy po odskoku, míček ale napálila do velkého autu.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Mirra Andrejevová dělá další důležitý krok směrem k postupu do druhého kola! Jak je zvykem, tak nechala útočit konkurentku, ta se vyhodila forhendem do deblového pásu.
40-A
Barbora Krejčíková má obrovské problémy s výbornými loby konkurentky. Zůstala dál od sítě, protože podobnou variantu očekávala, přesto pálila do autu. Druhý brejkbol.
40-40
Nasazená desítka bojuje. Konkurentku si velmi dobře připravila, shodu nakonec získala forhendovým winnerem po pravé lajně.
30-40
Šestnáctiletá rodačka z Krasnojarsku disponuje hned v úvodu druhé sady brejkbolem! Poradila si s bekhendovým returnem, protihráčka pak útočila forhendem do zámezí.
30-30
Barbora Krejčíková se nebála přitlačit na pilu, bohužel dvou gembolů se nedočkala, protože odvážný forhend spadl těsně vedle pravé čáry.
30-15
Bekhendový return skončil v síti.
15-15
Přímý bod po podání ven z dvorce.
0-15
Ruska ukazuje neuvěřitelnou bojovnost a ohromně rychlé nohy, stejně tak přesnou ruku. Doběhla zdánlivě ztracený bekhendový vole soupeřky, ba co víc, křižným bekhendem ji zvládla prohodit.
0:0
Začíná druhý set.
2:6
Mirra Andrejevová ukončila úvodní dějství symbolicky svým prvním esem v zápase, za prudkým podáním na téčko se nasazená desítka jenom ohlédla.
15-40
Trpělivá defenziva ruské tenistce znovu přinesla kýžené ovoce, neboť poslední útočný bekhend poslala Češka do koridoru pro debl a čelí tak dvěma setbolům.
15-30
Šestnáctiletá rodačka z Krasnojarsku zapisuje do statistik dvou první dvojchybu.
0-30
První set je zase o kousek blíže svému konci. Barbora Krejčíková vypálila u sítě dělový forhend, jenže přímo do soupeřky, proti dalšímu z řady skvělých lobů smečovala rámem do velkého autu.
0-15
Return z forhendu doplachtil za vymezený prostor.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Barbora Krejčíková ještě zůstává v prvním setu. Jako ve většině případů útočila a v tomto případě slavila zisk fiftýnu, za forhendem doprava těsně k lajně Andrejevová ani nezkoušela doběhnout.
40-15
Po kratším returnu Češka vyrazila k síti, odkud zaútočila forhendem k levé lajně, Ruska byla u míčku včas a vyprodukovala perfektní křižný prohoz forhendem.
40-0
Eso na téčko a tři gemboly.
30-0
Nejdelší výměnu střetnutí pro sebe urvala Barbora Krejčíková, jež po bekhendu po pravé čáře vyrazila k síti, kde si poradila s nelehkým forhendem, poté nechytatelně smečovala.
15-0
Přímý bod po servisu na téčko.
1:5
Mirra Andrejevová odvrátila dva brejkboly, aby nakonec potvrdila i druhý brejk a ujala se vedení už 5:1, proti gembolu Krejčíková vypálila bekhend kros do území pro čtyřhru.
40-A
Forhendový return skončil v síti.
40-40
Servisem na tělo sokyně Mirra Andrejevová získala kýžený tlak, následně však zaútočila forhendem za vymezený prostor.
40-A
Přímý bod po servisu na téčko.
40-40
Shoda. Barbora Krejčíková správně odhadla, že soupeřka bude hrát z bekhendu kopec, proto vystartovala k síti, kde jí ovšem nevyšel volej dle představ a proti lobu byla dnes už podruhé bezmocná.
40-30
Šestá hra pokračuje. Teď nasazená desítka bekhendový útok uspěchala, balónek odpálila daleko za základní čáru.
40-15
Skvěle! Barbora Krejčíková útočila s milimetrovou přesností. Nejprve bekhend kros z levé strany poslala těsně k čáře, načež vypálila křižný forhend pro změnu zprava vítězně do růžku. Dva brejkboly.
30-15
Také Mirra Andrejevová umí zaútočit. Pod nelehkým úhlem si troufla na bekhend po levé čáře, překvapená soupeřka zůstala stát ve středu.
30-0
Opět si sedmadvacetiletá rodačka z Brna vytvořila tlak z bekhendu, tentokráte zleva kros, u sítě potom neomylně smečovala.
15-0
Barbora Krejčíková vstupuje do šestého gemu tím nejlepším možným způsobem. Soupeřku si připravila, výměnu pak uzavřela nechytatelným bekhendem na levou čáru.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Mirra Andrejevová odskakuje do výhody dvou brejků! Volba zaútočit bekhendem do bekhendu konkurentky vyšla na jedničku, Krejčíková ukončila pátou hru úderem pod pásku.
30-40
Brejkbol! Přestože Ruska returnovala Češce přímo do rakety, tak její forhend odletěl až za základní čáru.
30-30
O poznání těžší smeč zvládla brněnská rodačka brilantně, od základní čáry vypálila dělovou střelu po pravé lajně.
15-30
V tlaku smečovala nasazená desítka do prostoru, který si Ruska správně vybrala a zahrála sokyni za tělo, forhend Krejčíkové poté doletěl za vymezené území.
15-15
Barbora Krejčíková diktovala tempo výměny, ovšem nebylo jí to nic platné, protože forhend po levé čáře zastavila síť.
15-0
Přímý bod po servisu ven z dvorce.
1:3
Fantastická práce Mirry Andrejevové v defenzivě. Prvním prohozem nevytloukla soupeřčiny bloky, což ji ale vůbec nevykolejilo, vzápětí vyprodukovala parádní lob.
15-40
Podobné chyby mrzí. Barbora Krejčíková získala drtivý tlak, jenže nabíhaným bekhendem na síť hrála pouze pod pásku.
15-30
Sedmadvacetiletá rodačka z Brna se nebála zariskovat, z velké výšky vypálila dělový forhend neomylně k levé lajně.
0-30
Servisem ven z kurtu si Mirra Andrejevová otevřela levou polovinu a vítězný bekhend vypálila nechytatelně po čáře.
0-15
Barbora Krejčíková byla ve výměně jednoznačně aktivnější hráčkou, bohužel kýženého fiftýnu se nedočkala, neboť bekhendem do protipohybu sokyně útočila do zámezí.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Barbora Krejčíková si pohrála s protihráčkou, jež bojovala statečně, doběhla i těžký bekhendový stopvolej, nicméně Češka udržela přesnou ruku a smečí na volnou levou polovinu snížila na 1:2.
40-15
Druhé eso v řadě, tentokráte po ráně ven z dvorce.
30-15
Eso na téčko.
15-15
Ukazuje se, že delší výměny budou svědčit spíše ruské tenistce, jednu takovou Češka uzavřela příliš dlouhým forhendem.
15-0
Kratší return potrestala Barbora Krejčíková bez servítek. Bekhendový volej ještě protihráčka vrátila, proti smeči už neměla šanci.
0:2
Brejk potvrzen. Mirra Andrejevová vyslala podání na téčko, konkurentka odpověděla razantním forhendovým returnem o kousek za základní čáru.
30-40
Brněnská rodačka bojovala o brejkbol, ale v delší výměně se ho nedočkala, závěrečný forhend nezvládla poslat přes síť.
30-30
Mirra Andrejevová útočila na dva gemboly, ale zatím se jich nedočkala, když bekhend střílený po levé čáře doputoval až za zadní lajnu.
15-30
Nasazená desítka se nechala zatlačit pod tlak, z nějž cestu nenašla, křižný forhend hraný brzy po odskoku umístila do koridoru pro debl.
15-15
Takhle by to šlo. Česká tenistka odehrála většinu výměny přes bekhend, ve finále vyslala nečekanou střelu přesně do levého růžku.
0-15
S bekhendovým returnem si ještě Barbora Krejčíková poradila, následný bekhend ovšem usměrnila těsně vedle pravé lajny.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Mirra Andrejevová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Tři dvojchyby v gemu, to je zkrátka příliš. Mirra Andrejevová při brejkbolu dostala balónek do výměny, byla aktivnější a výhodu brejku získává po nepovedeném bekhendovém krosu Češky zleva.
40-A
Brejkbol! Poprvé šestnáctiletá rodačka z Krasnojarsku uspěla i ve výměně, když se nezalekla soupeřky naběhnuvší k síti a vysoký volej potrestala forhendovým prohozem po levé ruce.
40-40
Třetí dvojchyba v průběhu prvního gemu, Mirra Andrejevová je bez práce na shodě.
40-30
Při prvním gembolu Češka udělala dvojchybu.
40-15
S returnem a bekhendem si ještě Mirra Andrejevová poradila, ve snaze o přechod do útoku forhendem po pravé čáře trefila síť.
30-15
Po servisu ven z dvorce zaútočila Barbora Krejčíková bekhendem na opačnou polovinu, mladá Ruska ve velkém předklonu forhendem minula vymezený prostor.
15-15
Přestřelku od základní čáry ovládla česká tenistka, která útočila a protihráčku přiměla k nevynucené forhendové chybě.
0-15
Barbora Krejčíková otevřela utkání dvojchybou.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Barbora Krejčíková.
Vzájemné zápasy

Tenistky se proti sobě utkaly letos v červenci ve Wimbledonu v rámci 2. kola. Postoupila Mirra Andrejevová, jež ovládla první set výsledkem 6:3 a ve druhém vedla už 4:0, když jí soupeřka pro zranění vzdala.
Mirra Andrejevová ve velkým ruským talentem. V šestnácti letech figuruje v žebříčku na 62. místě a určitě pomýšlí ještě na lepší umístění. Pro účast v hlavním pavouku musela rodačka z Krasnojarsku absolvovat kvalifikaci, po dvousetovém vítězství nad Australankou Birrellovou zdolala krajanku Kalinskou, která mladší krajance za nepříznivého stavu vzdala ve druhém dějství. Ruska letos zaznamenala dva tituly na turnajích kategorie ITF, na premiérový titul mezi elitou ještě čeká.
Barbora Krejčíková aktuálně otevírá druhou desítku žebříčku WTA, nachází se tedy na jedenáctém místě. Sedmadvacetiletá rodačka z Brna na asijský kontinent přesouvá po triumfu z amerického San Diega, ve finále pokořila ve třech setech domácí tenistku Keninovou. Nevětšího sezónního úspěchu Češka dosáhla v únoru na prestižním turnaji v Dubaji, ve finálovém klání přetlačila ve dvou setech tehdy ještě světovou jedničku Igu Šwiatekovou.
Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásný nedělní dopoledne. Vítám vás při sledování 1. kola turnaje WTA v Pekingu, u zápasu mezi Barborou Krejčíkovou a Mirrou Andrejevovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.
Články odjinud