WTA Praha -  ONLINE PŘENOS -  Lucie Šafářová : Kristýna Plíšková - 3. května 2017   17:00

Lucie Šafářová
30 let  levák  177 cm  Česká rep.
Kristýna Plíšková
25 let levák  184 cm  Česká rep.

Lucie Šafářová kvůli nemoci nenastoupí do utkání proti Kristýně Plíškové. Ta tedy bez boje postupuje do čtvrtfinále. Více si o problémech Šafářové můžete přečíst na webu www.tenisovysvet.cz.

bilance na antuce: letos 1/0, v kariéře 94/92

Kristýna Plíšková si dala pro tuto sezonu smělý cíl, ráda by rok zakončila v nejlepší dvacítce. Zatím má ke svému cíli poměrně daleko a nyní je na řadě antuková sezona, přičemž antuka je nejméně oblíbeným povrchem české hráčky. Nejlepší výsledek Kristýna uhrála letos Šenčenu a Bielu, kde došla do čtvrtfinále a zmínit musíme také 3. kolo Indian Wells a Australian Open. Tady v Praze startovala Plíšková i loni a vypadla v 1. kole.

Cesta turnajem:
Jankovičová 6:4, 6:4

Česko
žebříček: 37. místo (maximum 5. místo)
letošní bilance: 18/8
bilance na antuce: letos 2/1, v kariéře 133/72

Lucie Šafářová loni kvůli dlouhým nemocím a zraněním neprožila dobrou sezonu a žebříčkem se propadla dolů. Letos je jejím cílem znovu se přiblížit první desítce. Zatím se jí nejlépe zadařilo v Budapešti, kde prohrála až ve finále. Semifinále si připsala v Taipeia čtvrtfinále na velkém turnaji v Miami. Na antuce sehrála zatím jediný turnaj, v Charlestonu vypadla v osmifinále. Na tento turnaj má Lucka ty nejlepší podmínky, protože jej v minulosti již třikrát vyhrála. Z toho dvakrát, když byl ještě v nižší kategorii ITF. Dnes začíná pro Lucii obhajoba loňského titulu.

1. kolo: Kučová 3:6, 7:5, 6:3
Informace o turnaji:

Hraje se na antuce v Praze v tenisovém areálu ve Stromovce. Vítěz turnaje získá do žebříčku 280 bodů a zbohatne o 43 000 €. Dnes se bude hrát o 60 bodů, které jsou za čtvrtfinálové kolo.
V kategorii WTA se jedná o třetí ročník, předtím se hrál turnaj v rámci kategorie ITF. Oba dva předchozí odehrané ročníky vyhrála česká hráčka. Nejprve v roce 2015 Karolína Plíšková a loni titul získala Lucie Šafářová. Vždy se finále rozhodlo až ve třetím setu. Šafářová tento turnaj navíc ještě vyhrála dvakrát, když patřil ještě do kategorie ITF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.