Tenis ONLINE PŘENOS - Anett Kontaveitová : Lucie Havlíčková

2
66

0
43
Přenos se aktualizuje automaticky.
Další informace:
- Rozhodčí
- Alessandro Germani
- Stadion
- Centrální kurt, TK Sparta Praha (CZE)
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Vzápětí i na úvod druhé sady prorazila Estonka servis, ale nepotvrdila brejk, ačkoliv vedla 30:0. V další hře nevyužila stavu 40:0. Havlíčkové vycházela riskantní hra. Nicméně v sedmém gamu druhé sady přišla opět o servis bez zisku fiftýnu a i když měla následně brejkbol na příjmu, tak tentokráte už Kontaveitová trefila dvakrát přímý bod a nakonec ještě vzala mladé české hráčce servis. Tak či onak – pro Havlíčkovou bude dnešní utkání skvělou zkušeností.
Členka tenisové Sparty vyhrála letos na Roland Garros juniorský singl i debl. Ve čtyřhře zvítězila s krajankou Sárou Bejlek, se kterou v semifinále svedla velkou bitvu. V Praze vyfasovala, stejně jako loni, divokou kartu. Opět nemusela absolvovat kvalifikaci. V úvodním kole přehrála krajanku Barboru Palicovou 6:2, 7:6. Zápas doprovázely neustálé debaty Palicové s rozhodčí. Havlíčková se dočkala prvního vítězství v hlavní soutěži na okruhu WTA a jak uvádí server Tenisportal, tak v žebříčku by měla poskočit o 200 míst.
Světová dvojka byla loni nejlepší hráčkou druhé poloviny sezony, když získala čtyři tituly (Kluž, Ostrava, Moskva, Cleveland) a probojovala se na Turnaj mistryň, kde padla až ve finále se Španělkou Mugurozaovou. Letos si podmanila Petrohrad. Do finále se dostala také v Dauhá a před týdnem v Hamburku. V německém městě nestačila na levorukou Američanku Peraovou 2:6, 4:6. Rodačce z Tallinnu se ale nedaří především na grandslamech, kde si v tomto roce nezahrála ani třetí kolo a ve Wimbledonu schytala kanára od Němky Niemeirové. Do turnaje v Praze vstoupila tím, že za ani ne 50 minut vyprovodila Gruzínku Gorgodzeovou 6:0, 6:1.
Obě tenistky se střetnou poprvé.