WTA Řím -  ONLINE PŘENOS -  Karolína Plíšková : Maria Sakkariová - 18. května 2019   17:38

4

Karolína Plíšková poráží Marii Sakkariovou dvakrát 6:4 a zítra si v Římě zahraje finále proti Britce Johanně Kontaové. V prvním setu musela Karolína skóre otáčet. Ve druhém si naopak obě hráčky držely servis až do samotného závěru. V posledním gemu Sakkariová asi neunesla tlak konce zápasu a nechala se Plíškovou hladce brejknout.
Konec zápasu
6:4
Sakkariová posílá míček do pásky a Karolína Plíšková tak postupuje do finále turnaje v Římě.
40-0
Na Sakkariovou tlak zřejmě dolehl! Měla to výborně rozehrané, ale na síti neskutečně zkazila. Plíšková má hned tři mečboly.
30-0
Krížný bekhend Plíškové, na který Sakkariová nedosáhla! Češka je dva míčky od postupu.
15-0
Nádherně zahraná výměna od Karolíny! Ta se vymanila z tlaku obrannými čopy a poté si ještě lépe poradila u sítě!
5:4
Konec přestávky, podávat bude Maria Sakkariová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Karolína Plíšková si obhajuje servis čistou hrou a Sakkariová půjde po přestávce na podání pod tlakem konce duelu!
40-0
Přímý bod ze servisu.
30-0
Plíšková dobře zkombinovala bekhend z forhendem. Nejprve šel bekhend po lajně a forhendem pak ukončila výměnu.
15-0
Sakkariová to měla na síti ideálně nahrané, ale z bekhendu přestřelila! Míček šel až za základní čáru.
4:4
Plíšková vyhodila return na druhý servis soupeřky. Ve druhém setu jsou obě tenistky stále stoprocentní na servisu.
15-40
Servis na téčko přinesl Sakkariové ovoce.
15-30
Teď Plíšková při returnu riskovala a zahrála míček do autu.
15-15
Ani tenhle servis nebyl špatný, ale Plíšková reagovala skvělým returnem!
0-15
Sakkariová trefila ze servisu lajnu.
4:3
4:3
4:3
Karolína má na kontě sice jen jedno eso, ale přímých bodů zaznamenala hodně. Dalším gem ukončila.
40-0
Karolína Plíšková si v gemu počíná suverénně. Má tři gemboly.
30-0
Karolína Plíšková zabodovala výborným servisem.
15-0
Sakkariová zahrála příliš dlouhý úder od základní čáry.
3:3
Maria Sakkariová důležité okamžiky nakonec zvládla a srovnává tak stav druhého setu.
40-A
Dlouhý gem bude pokračovat na výhodě řecké hráčky.
40-40
Sakkariová zahrála proti brejkbolu opět výborně a bezchybně.
A-40
Tentokrát však míček z její rakety spadl za boční lajnu a Karolína Plíšková má další brejkbol!
40-40
Plíšková bojovala, ale Sakakriová zahrála všechny forhendy naprosto přesně. Vystřídala oba rohy a nepokazila ani smeč.
A-40
Sakkariová navíc musí na druhý servis...
A-40
Po dalším zaváhání Sakkariové bude mít Plíšková brejkbol!
40-40
Ani teď nedokázala Sakkariová gem ukončit. Forhend netrefila čistě a míček poslala daleko za koncovou čáru.
40-A
Sakkariová si pomohla servisem a následný křížný forhend byl naprosto přesný.
40-40
Pokračujeme, Plíšková se dostává na shodu.
40-A
Sakkariová poté ještě naštvaně odpálila míček, který málem trefil jednoho z podavačů. Řekyně se gestem omluvila a pak si zlepšila náladu ziskem fiftýnu.
40-40
Sakkariová teď udělala dvojchybu a Plíšková tak stále může doufat v zisk tohoto gemu.
30-40
Plíšková zahrála do těsného autu. Řekyně má tedy gembol na 3:3.
30-30
Plíšková byla v dobré pozici díky velmi dobrému returnu. Bohužel toho nevyužila a v souboji bekhendů chybovala jako první.
30-15
Sakkariová se odhodila z forhendu. Svůj úder asi uspěchala. Chtěla útočit z těžké pozice.
15-15
Plíšková nyní nezvládla returnovat.
15-0
Plíšková mohla hrát díky druhému servisu soupeřky. Ve výměně od základní čáry byla úspěšnější.
3:2
3:2
Následuje přestávka a výměna stran. Sakkariová si povolala na kurt trenéra.
3:2
A v podobném stylu Plíšková gem také ukončila!
A-40
Plíšková trefila další přímý bod. Sakkariová se už vzteká, s tímhle může těžko něco dělat.
40-40
Sakkariová se dostala do výměny, v níž brzy získala převahu. Plíšková sice vystihla směr jejího forhendu a byla v rohu dvorce včas, ovšem balónek nevrátila přes síť.
A-40
I teď Plíšková zabodovala přímo z podání!
40-40
Další výtečný servis. Tohle jsou snadné body, kterými si podávající hráčka hodně usnadní práci.
30-40
První Plíšková odvrací trefným prvním servisem.
15-40
Sakkariová trefila křížný forhend do protipohybu Plíškové a má dva brejkboly!
15-30
Karolína Plíšková si v pravý čas pomohla prvním servisem.
0-30
Maria Sakkariová se dostala do výměny a cpala své údery až k základní čáře. Tím Plíškovou udolala.
0-15
Plíšková dobře zaservírovala ven z kurtu. Její forhend pak ale skončil až za základní čárou.
2:2
Sakkariová bez větších problémů srovnala stav setu.
15-40
Sakkariová si natáhla Plíškovou tam, kam potřebovala drop shotem a bekhend hrála do volné části dvorce.
15-30
Sakkariová trefila výtečný servis a získává tak snadný fiftýn.
15-15
Plíškové praskla při úderu struna a podle toho to také dopadlo. Rodačka z Loun si musí vyměnit raketu.
15-0
Plíšková zahrála return ven z kurtu. Sakkariovou tak vyhnala a následně toho využila.
2:1
2:1
2:1
Plíšková využila kratšího úderu Sakkariové a zaútočila z forhendu. Sakkariová už nehrála v ideální pozici a poslala míček do sítě. Karolína si tak uhájila servis.
40-30
Sakkariová doklouzala k forhendu po lajně a ještě zahrála křížný bekhend do prázdné části dvorce!
40-15
Teď Karolína nezaváhala. Soupeřku rozběhala a zahrála do jejího protipohybu.
30-15
Plíšková nevyužila dobře připravené pozice. Na forhendu chybovala.
30-0
Plíšková naznačila soupeřce, že bude hrát kraťas, ale místo toho přišel delší úder. Sakkariová to nečekala a nedokázala sis tím už poradit.
15-0
Plíšková zaservírovala na bekhend soupeřky, což byla dobrá varianta.
1:1
Tentokrát už Maria Sakkariová neponechala nic náhodě. Bekhend zahrála naprosto přesně, Plíšková byla v roli divačky.
30-40
Řekyně ale udělala dvojchybu a gem tak pokračuje.
15-40
Sakkariová dobře zaservírovala a z forhendu pak mohla zaútočit.
15-30
Sakkariová byla včas u míčku a trefila se přesně.
15-15
Teď však kazí z bekhendu.
0-15
Sakkariová je rovněž silná, pokud trefí první servis.
1:0
Výtečně! Karolína vystihla směr útoku soupeřky a z forhendu zahrála křížný prohoz. Sakkariová se už natahovala marně po míčku.
A-40
Plíšková má gembol.
40-40
Karolína Plíšková odpovídá esem!
40-A
Zase se hrálo po druhém servisu Plíškoví. Sakkariová zahrála vítězný křížný forhend a má brejkbol!
40-40
Jakmile Plíšková nedá první servis, je to problém! Najednou jsme na shodě.
40-30
Sakkariová využila druhého servisu soupeřky a opřela se do returnu.
40-15
Čistá hra to ale nebude.
40-0
Sakkariová se zatím nemůže do returnu dostat.
30-0
A znovu. Pokud Karolína trefí první podání, je to znát.
15-0
Plíšková hned dobře trefila servis.
0:0
Karolína Plíšková zvítězila v prvním setu 6:4. Ve třetím gemu si přitom prohrála servis a zdálo se, že Sakkariová bude o něco lepší hráčkou. Za stavu 2:4 a 15:30 však přišla krátká pauza kvůli dešti a po ní už na kurtu dominovala Češka.
6:4
Plíšková zahrála nepříjemný bekhendový return, kdy míček přelétl jen těsně nad páskou. Sakkariová musela za balónkem spěchat, a proto chybovala. Karolína Plíšková tedy vyhrála první set!
40-30
Karolína Plíšková se dostala na síť a zajistila si setbol!
30-30
Chybička z bekhendu Sakkariové.
15-30
Sakkariová se snaží poslouchat trenéra, který ji radil, ať Karolínu rozběhá. Opět s tím slavila úspěch.
15-15
Teď ale zahrála dobře. Rozhodující byl forhend po lajně, u něhož byla Plíšková pozdě a nedostala už míček do kurtu.
15-0
Sakkariová zahrála forhend do autu. No, trochu ji odešla přesnost úderů.
5:4
5:4
Následuje přestávka a výměna stran. Sakkariová si zavolala kouče Toma Hilla.
5:4
Teď se Sakkariová sice dostala do výměny, ale poté přišla její chyba na forhendu. Karolína Plíšková tak otáčí skóre setu!
40-30
Servis na téčko a křížný forhend. Takhle přesně potřebuje Karolína v gemech na servisu hrát.
30-30
A opět! Karolína tak mohla zaútočit z forhendu a srovnala na třicet obě.
15-30
Plíšková si pomohla servisem, což bylo to nejlepší, co mohla udělat.
0-30
Pokud se Sakkariové daří, tak hraje dlouhé údery k lajnám. To je pro Plíškovou nepříjemné a teď přišla z její strany chyba.
0-15
Stopvolej na síti Karolína bohužel pokazila. Míček usměrnila až za boční lajnu.
4:4
A hned první je využit! V tomto gemu se Sakkariová přestala trefovat a je tedy vyrovnáno.
40-15
Další chyba Řekyně a Karolína Plíšková má první dva brejkboly v tomto zápase!
30-15
Ve výměně od základní čáry chybovala Sakkariová na bekhendu.
15-15
Plíšková ale srovnává skóre gemu.
0-15
Plíškové byl zahlášen aut. Umpirová rozhodčí si raději ještě vše zkontrolovala a přisoudila fiftýn Sakkariové.
3:4
3:4
Následuje přestávka a výměna stran. Vypadá to, že se počasí umoudřilo a zápas snad bude normálně pokračovat.
3:4
Return řecké hráčky končí na síti. Karolína Plíšková tak přeci jen uhrála gem, který byl navíc kvůli dešti na chvíli přerušen.
A-40
Plíšková otáčí stav gemu a má výhodu.
40-40
Plíšková si teď hodně koledovala! Lob byl v pořádku, Sakkariová měla co dělat, aby míček stihla. Plíšková pak však zahrála na síti jen udržovací úder, který ji Sakkariová snadno vrátila a ani dalším volejem výměnu neukončila. Měla štěstí, že Řekyně pak přeci jen zahrála lob až za základní čáru.
30-40
Sakkariová trefila obouruční bekhend po lajně a má brejkbol na 5:2!
30-30
Sakkariová nedokázala vrátit druhý servis Plíškové přes síť.
15-30
A jde se opět na věc!
15-30
Přerušení asi nebude dlouhé. Umpirová rozhodčí si vyžádala menší úpravu kurtu, po níž se bude zřejmě pokračovat.
15-30
A to přichází! Déšť totiž začíná sílit. Hráčky zatím vyčkávají na svých lavičkách na další pokyny.
15-30
V Římě začíná pršet! Karolína Plíšková diskutuje s umpirovou rozhodčí a žádá přerušení zápasu!
15-30
Druhý servis Plíškové potrestala Sakkariová nekompromisním returnem, za kterým se Češka jen otočila.
15-15
Teď Karolína donutila soupeřku aktivním pojetím k chybě.
0-15
Plíšková chybovala na bekhendu, který zahrála do deblové části dvorce.
2:4
Maria Sakkariová ukončila výměnu i gem hned po returnu soupeřky. Řekyně zatím hraje výborně.
15-40
Sakkariová měla od začátku výměny tlak, její údery měly ideální délku. Finální forhend zahrála Sakkariová do rohu.
15-30
Tentokrát Sakkariová zahrála bekhend až do deblové části kurtu.
0-30
Řekyně zaservírovala na téčko a je z toho eso!
0-15
Plíšková nezahrála return do kurtu.
2:3
2:3
2:3
Větší komplikace to ale nebudou. Karolína Plíšková tenhle gem uhrála a snižuje stav.
40-15
Sakkariová trefila z bekhendu vítězný return!
40-0
Tohle je zatím rychlé v podání české tenistky.
30-0
Plíšková od servisu diktovala tempo výměny. Defenzivní úder Sakkariové pak skončil až za základní čarou.
15-0
Sakkariová zahrála bekhendový úder do sítě.
1:3
Bekhend Plíškové končí bohužel za a Sakkariová potvrzuje brejk.
30-40
Teď po čopu Plíškové přepálila Sakkariová forhend. A to o pořádný kus.
15-40
Další těžká výměna, obranný stopbal Plíškové moc nevyšel a následně již nedokázala vrátit útok Sakkariové do kurtu.
15-30
Těsný aut z rakety Plíškové, která se pokusila zaútočit, ale míček skončil za základní čarou.
15-15
Plíšková sotva vrátila servis, ale pak vystihla stranu a zahrála nechytatelný forhend.
0-15
Dlouhá výměna, která končí bekhendem Plíškové do sítě. Sakkariová zahrála dlouhý úder a nedokázala ho vrátit.
1:2
1:2
1:2
A další vynikající úder Řekyně na zadní lajnu Plíšková nedokázala vrátit a je tu první brejk zápasu.
0-40
Tři brejkboly. Drtivý return Sakkariové již Plíšková nevrátila.
0-30
Úder Plíškové zbrzdila páska a následný vítězný úder Sakkariové byl vítězný.
0-15
Plíšková zahrála obranný lob, ale Sakkariová přímo z něj zahrála vítězný forhend po lajně. To byla krásná výměna.
1:1
Podávat bude Karolína Plíšková.
1:1
Vítězný bekhend Sakkariové po lajně hned po returnu.
15-40
Eso pro Řekyni.
15-30
A opět velký tlak Řekyně, která nakonec zakončila výměnu tvrdým nabíhaným forhendovým volejem.
15-15
Obranný úder Plíškové skončil těsně za. Sakkariová měla velký tlak.
15-0
Sakkariová se pokusila zahrát vítězný bekhend, ale přepálila to.
1:0
1:0
Servis Plíškové skončil těsně v autu, málem to bylo eso. Dlouhá výměna pak končí nevynucenou chybou Sakkariové z bekhendu.
40-15
Sakkariová se pokusila o vítězný return po druhém servisu, ale míček skončil v síti.
30-15
Nyní Řekyně zbytečně kazí, když zahrála bekhend do sítě.
15-15
Opět po druhém servisu, ale tentokrát zahrála Plíšková vítězný bekhend po lajně ihned po returnu.
0-15
Plíšková se i po druhém servisu dostala do tlaku, ale přepálila forhend.
0:0
Obě hráčky již sedí na lavičkách a zápas za malou chvilku začne.
V Madridu je 20 stupňů, je pod mrakem, ale snad pršet během tohoto zápasu nezačne.
Obě aktérky dnešního semifinále dvouhry jsou již na kurtu a rozehrávají se. Mezitím na sousedním dvorci vypadly Krejčíková se Siniakovou, kteří ve dvou setech prohrály s párem Azarenková, Bartyová.
Zápas Rafaela Nadala se Stefanosem Tsitsipasem právě skončil vítězstvím Španěla 6:3, 6:4 a po krátké pauze nastoupí na centrální kurt další zástupce Řecka, v tomto případě Řekyně. Maria Sakkariová změří síly s Karolínou Plíškovou.
Po hodině a 40 minutách podává za stavu 6:3, 5:4 Rafael Nadal na vítězství v zápase.
Zápas Plíškové se Sakkariovou začne na centrálním dvorci poté, co dohrají své semifinále Španěl Rafael Nadal a Stefanos Tsitsipas. Nadal vyhrál první set 6:3 a ve druhém setu vede přesně v pět hodin 4:2. Utkání Karolíny Plíškové se tak možná brzy dočkáme.
Pro obě tenistky to bude teprve druhý vzájemný zápas, i ten druhý odehrají na římské antuce.

„Jsem si jistá, že to bude náročný duel. Plíšková bude určitě skvěle připravená. To já také, neboť obě chceme vybojovat účast ve finále,“ říkala na tiskové konferenci Sakkariová, která v pátek večer vyřadila Francouzku Mladenovicovou.

To z Karolíny Plíškové se stává specialistka na třísetové duely. Z posledních šesti duelů absolvovala hned v pěti zápasech tři sety. „Už tolik nepanikařím, když prohraji první nebo druhý set. Soustředím se na příští míček a dál bojuji. Proti Sakkariové to bude těžké, antuka její hře sedí,“ varuje česká tenisová dvojka.
Karolínu Plíškovou čeká v sobotu v Římě speciální duel. Světová sedmička narazí na Řekyni Marii Sakkariovou, které v loňském roce podlehla na tomto turnaji ve druhém kole. Během dramatického zápasu byla Češka poškozena polskou sudí, po zápase tak dala volný průchod emocím a rozmlátila obložení umpirové židličky. Nyní se může Plíšková alespoň částečně pomstít za loňské vyřazení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.