Tenis Roland Garros - ONLINE PŘENOS - Veronika Kudermětovová : Darja Kasatkinová

0
465

2
677
Přenos se aktualizuje automaticky.
Další informace:
- Stadion
- Kurt Philippa Chatriera, Roland-Garros, Paříž (FRA)
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Ve druhém, přes hodinu a čtvrt dlouhém setu měla Kasatkinová dvakrát výhodu brejku, dokonce za stavu 5:4 podávala na postup, ale Kuděrmetovová v dlouhých gemech dokázala vydřít vyrovnání a otočila.
Pak ale přišla nešťastná zdravotní patálie v podobě puchýře a po ošetření se zavázaným chodidlem marně hledala herní pohodu. Kasatkinová dovedla set do tie-breaku a v něm vedla již 6:1. Kuděrmetovová ještě zabojovala, odvrátila čtyři mečboly, ale pátý již smazat nedokázala.
Kasatkinová vyhrává nad svou krajankou a jen o 13 dní starší vrstevnicí i druhý zápas na okruhu WTA, turnajem pokračuje bez ztráty setu a v semifinále vyzve vítězku duelu mezi Igou Świątkovou a Jessicou Pegulovou.
O necelé dva týdny mladší tenistka původem z Toljatti byla již ve 21 letech hráčkou elitní desítky. Letos zažila opačný vývoj než její krajanka, když se jí po dvou semifinálových účastech před Australian Open, kde pak uhrála třetí kolo, nedařilo na americkém turné, ale při antukové generálce v Římě přešla mimo jiné přes světovou trojku Badosovou do semifinále, kde podlehla 5:7 ve třetí sadě Ons Džábirové. Na Roland Garros Kasatkinová zatím neskutečně řádí a ve čtyřech zápasech ztratila dohromady jen 14 her.
Na rozdíl od soupeřky již hraje třetí grandslamové čtvrtfinále, ale mezi poslední čtyřku ještě nepronikla.
Cesta turnajem:
Kasatkinová – Šramková 6:2, 6:0
Kasatkinová – Contrerasová 6:0, 6:3
Kasatkinová – Rogersová 6:3, 6:2
Kasatkinová – Giorgiová (28) 6:2, 6:2
Pětadvacetiletá rodačka z Kazaně si v dubnu vylepšila žebříčkové maximum na 22. pozici po úspěšné mimoevropské šňůře (finále v Dubaji a Istanbulu, čtvrtfinále v Indian Wells a osmifinále v Miami). Obě antukové tisícovky pak sice opustila hned po úvodním kole, ovšem v Paříži našla formu a poprvé v životě pronikla do čtvrtfinále grandslamu, když dosud bylo jejím vrcholem třetí kolo.
Cesta turnajem:
Kuděrmetovová – Ču 6:4, 3:6, 6:3
Kuděrmetovová – Krunićová 6:3, 6:3
Kuděrmetovová – Badosová (3) 6:3, 2:1 skreč
Kuděrmetovová – Keysová (22) 1:6, 6:3, 6:1