Los čtvrtfinále volejbalové Ligy mistrůLucemburk (LUX)
Přenos se aktualizuje automaticky.
Další informace:
- Stadion
- Lucemburk (LUX)
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
V kategorii mužů i žen postoupily do čtvrtfinále z pěti čtyřčlenných skupin vždy týmy z prvních míst doplněné také o tři nejlepší celky, které skončily na druhých pozicích.
Pro losování bylo nejlepších osm týmů rozděleno do dvou košů! Jako první přijdou na řadu týmy z druhých míst, které doplní nejhorší celek, který svou základní skupiny vyhrál. Právě týmy z tohoto koše zahájí čtvrtfinále v domácím prostředí, výhodu odvetného utkání na domácí půdě budou mít nejlepší čtyři týmy ze základních skupin.
Do čtvrtfinále proti sobě nemohou být vylosovány týmy, které byly ve stejné základní skupině.
Se ztrátou pouhých třech setů prolétla základní skupinou italská Perugia. Aktuální lídr Serie A1 dokázal jednoznačně přehrát Dinamo Moskva, Tours nebo Arkas Izmir. Wilfredo Leon přestoupil před sezonou do Perugie ze Zenitu Kazaň a bude chtít navázal na titul s ruským týmem. Výběr trenéra Lorenza Bernardiho bude spoléhat také na um univerzála Aleksandara Atanasijeviće s nahrávačem Lucianem De Ceccem.
Bruno Rezende, Osmany Juantorena nebo třeba naturalizovaný Ital Jiří Kovář se budou snažit dotáhnout co nejdále italskou Civitanovu. Lonští finalisté Ligy mistrů dokázali přehrát i supersilné soupeře Modenu a Kedzierzyn-Kozle. Ve skupině B se představili také čeští mistři z Karlovarska, kteří ale neuhráli v šesti zápasech ani jediný set.
V základní skupině D vládl Zenit Petrohrad. Třetí tým ruské Superligy zvládl souboje s Chaumonten, Friedrichshafenem a Lublaní. K šesti vítězným zápasům přispěl v týmu Alexandra Klimkina velkou měrou univerzál György Groger. Velmi zkušený tým táhnou také další třicátníci v čele s blokaři Aščevem nebo Volkovem.
Také polský Gdaňsk dokázal svou základní skupiny vyhrát, bohužel pro výběr trenéra Andrey Atanasiho velmi těsným způsobem a do losování čtvrtfinálových bojů jde z nenasazené pozice. V polské nejvyšší soutěži bude mít Nowakowski, Schott nebo Kozlowski velký problém se vůbec prokousat do playoff, ale v Lize mistrů se Gdaňsk činí. Hned pět vítězství nad konkurenty z Belchatowa, Maaseiku a Berlína posunulo polský tým mezi nejlepší osmičku.
Jako nejlepší celek z druhých míst se kvalifikoval do čtvrtfinále francouzský Chaumont. Tým ze středu Francie si zahrál čtvrtfinále Ligy mistrů i před rokem, letos si zajistil postup přes Friedrichshafen s Jakubem Janouchem na postu nahrávače i outsidera z Lublaně. Jen Zenit Petrohrad byl nad síly smečaře Atanasova nebo slovenské dvojice Repák – Paták.
Až do posledního kola bojovalo o postup do čtvrtfinále také Dinamo Moskva. Svěřenci trenéra Konstantina Brianského jednoznačně přehráli Tours i Akras Izmir, ale ve dvou soubojích s Perugií uhráli hvězdní Vlasov, Běrežko nebo Kooy jasně bez zisku bodu do tabulky. V loňské sezoně skončilo Dinamo Moskva již ve skupině, letos se bude snažit překvapit ve čtvrtfinále silnější soupeře.
Jako poslední a s obrovskou dávkou štěstí proklouzl do čtvrtfinále polský Belchatow. Aktuálně šestý tým polské nejvyšší soutěže prohrál v základní skupině hned třikrát a byl na pokraji vyřazení. Našlápnuto do čtvrtfinále mělo Kedzierzyn-Kozle, které vedlo v závěrečném představení na půdě Civitanovy již 2:0 a mělo k dispozici celkem devět mečbolů, ale ani jeden neproměnil a tak mohl italský tým zápas úplně otočit. Kedzierzyn-Kozle prohrál a postup spadl do klína Belchatowu. Hvězdami našlapaný tým v čele s Wlazlym, Kochanowským nebo Lomaczem může zaskočit favorizované soupeře již ve čtvrtfinále.
Obhájkyně posledních dvou titulů v Lize mistryň VakinBank Istanbul míří do playoff s jedním prohraným setem v základní skupině. V závěrečných duelech už ani trenér Giovanni Guidetti nemusel využívat své největší hvězdy v čele se smečařkou Tching Ču nebo univerzálkou Lonneke Slöetjesovou a stejně si jednoznačně přehrál německý Stuttgart i outsidery Plovdiv a Beziers.
V loňské sezoně vyhrálo Eczacibasi Istanbul "jen" pohár CEV. Letos ale myslí aktuální lídr našlapané turecké soutěže ještě na mnohem vyšší mety. Tým trenéra Marca Motty prolétl základní skupinou v konkurenci Kazaně, Jekatěrinburgu a nováčka Hämeenlinny s jediným ztraceným bodem do tabulky. Univerzálka Tijana Boškovićová nebo smečařky Larsonová s Önalovou budou chtít navázat na rok 2015, kdy Eczacibasi Ligu mistryň ovládlo.
Třetím do party istanbulských obrů je Fenerbahce. Pod vedením zkušeného trenéra Zorana Terziće si bývalá prostějovská hvězda Melissa Vargasová se svými spouhráčkami zajistily postup mezi nejlepší osmičku suverénním vystoupením ve skupině E. Fenerbahce nezvládlo pouze jediný zápas, který urvalo v tiebreaku Dinamo Moskva.
Také italské Scandicci dokázalo svou základní skupinu vyhrát, bohužel pro výběr trenéra Parisiho jen velmi těsným způsobem a tak půjde aktuálně třetí tým italské soutěže do playoff z nenasazené pozice a může narazit již ve čtvrtfinále na těžké kalibry. Stále jen devatenáctiletá univerzálka Isabelle Haaková se svým týmem ale určitě bude myslet na postup.
Jako nejlepší z týmů na druhých místech proklouzl do čtvrtfinále jedenáctinásobný šampion Ligy mistryň Dinamo Moskva, poslední triumf ale ruský gigant dokázal vyhrát v roce 1977. Před sezonou posílila ruské mistryně také dlouholetá česká reprezentantka Helena Havelková, která pod vedením teprve sedmatřicetiletého trenéra Alexandra Sukomela dovedla Dinamo opět po roce do playoff. Kromě Havelkové už do základních skupin zasáhly pouze další dvě Češky. V dresu Dinama Kazaň byla oporou univerzálka Soňa Mikysková, Ligu mistryň si zahrála také nahrávačka LKS Lodž Lucie Mühlsteinová.
Mezi nejlepší osmičku pronikl na poslední chvíli také německý Stuttgart. Řecký trenér Ioannis Athanasopoulos už nemá k dispozici českou smečařku Michaelu Mlejnkovou, která odešla před sezonou do Řešova, ale i tak si německý mistr vysloužil po vynikajících výkonech postup. Semifinalistky loňského ročníku CEV Cupu jsou brány za největší outsiderky čtvrtfinálových bojů a zámořská dvojice Riversová, Wilhiteová mohou jen překvapit.
S velkým štěstím a souhrou okolností se kvalifikoval do čtvrtfinále také třetí tým minulého ročníku Ligy mistryň a aktuálně vedoucí celek italské nejvyšší soutěže Conegliano. Hvězdný kádr v čele s univerzálkou Miriam Syllaovou nebo nahrávačkou Joannou Woloszovou potřeboval v posledním kole zaváhání soupeřek, ale nakonec se po fantastickém výkonu proti Lodži mohl radovat z postupu. Svěřenkyně trenéra Santarelliho mohou z nenasazené pozice zaskočit i největší favoritky.
Kromě navýšení počtu týmů v základních skupinách z dvaceti na čtyřiadvacet se před sezonou změnil také systém vyřazovací části. Fanoušci mohou zapomenout na tradiční FinalFour s předem určeným hostitelem, který nemusel absolvovat playoff a by přímo nasazen do nejlepší čtyřky.
Ve čtvrtfinále i semifinále se týmy potkají ve dvou zápasech systémem doma-venku. Finále mužů i žen se poté odehraje nově v jediný den 18. května v berlínské Max Schmeling Halle s kapacitou 8500 míst.