Tour de France - 17. etapa: La Mure - Serre Chevalier -  ONLINE PŘENOS -  19. července 2017   12:20

Ukončeno

17. etapa: La Mure - Serre Chevalier

Přenos se aktualizuje automaticky

Od nás je to pro dnešek vše. S konstatováním toho, že vítězem dnešní etapy se překvapivě stal Slovinec Primož Roglič, se s Vámi loučí Vojtěchové Balon a Tůma. Na počtenou!
Celkové pořadí po 17. etapě:

1. Chris Froome (SKY) 73h 27' 26''
2. Rigoberto Uran (Cannondale) +27''
3. Romain Bardet (AG2R-La Mondiale) +27''
4. Fabio Aru (Astana) +53''
5. Mikel Landa (SKY) +1' 24''
6. Daniel Martin (Etixx-QuickStep) +2' 37''
7. Simon Yates (Orica-Scott) +4' 07''
8. Louis Meintjes (UAE) +6' 35''
9. Alberto Contador (Trek-Segafredo) +7' 45''
10. Warren Barguil (Sunweb) +8' 52''
-----------------------------------------------------------------
23. Roman Kreuziger (Orica-Scott) +53 57''
52. Ondřej Cink (UAE) +2h 06' 24''
111. Zdeněk Štybar (Etixx Quick Step) +2h 54' 46''
Výsledky 17. etapy:

1. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) 5h 07' 41''
2. Rigoberto Uran (Cannondale) +1' 13''
3. Chris Froome (SKY) +1' 13''
4. Romain Bardet (AG2R-La Mondiale) +1' 13''
5. Warren Barguil (Sunweb) +1' 13''
6. Mikel Landa (SKY) +1' 16''
7. Daniel Martin (Etixx-QuickStep) +1' 43''
8. Alberto Contador (Trek-Segafredo) +1' 44''
9. Louis Meintjes (UAE) +1' 44''
10. Fabio Aru (Astana) +1' 44''
-----------------------------------------------------------------
16. Ondřej Cink (UAE) +5 07''
29. Roman Kreuziger (Orica-Scott) +12' 48''
126. Zdeněk Štybar (Etixx Quick Step) +33' 41''
V této etapě druhý Uran si navíc dojel pro šestisekundovou bonifikaci, třetí Froome pak urval čtyři sekundy k dobru.
Před touto etapou druhý Fabio Aru ztratil kolem minuty, a propadl se za Rigoberta Urana a Romaina Bardeta až na průběžné čtvrté místo.
Do cílové rovinky přivezl skupinku favoritů Mikel Landa. Druhý nakonec skončil Rigoberto Uran, za ním Romain Bardet, na Chrise Froomea zůstala čtvrtá pozice.
Primož Roglič je v cíli, Slovinsko má historicky prvního vítěze etapy na Tour de France!
1'
Primoži Rogličovi zbývá do cíle už jen poslední kilometr. Bývalého skokana na lyžích už o nejcennější prvenství jeho cyklistické kariéry už nikdo a nic nepřipraví!
3'
Fabio Aru už na Chrise Froomea ztrácí 40 sekund, nyní už je jasné, že ke změně držitele žlutého dresu dnes nedojde.
5'
Posledních pět kilometrů pro Primože Rogliče, který si suverénně jede pro prvenství v dnešní etapě!
7'
Náskok Froomea a spol. na Fabia Arua opět roste, italský závodník dnes s největší pravděpodobností přijde o druhé místo v celkovém pořadí.
10'
Alberto Contador byl za své snažení vyhlášen největším bojovníkem dnešní etapy. El Pistolero dostal podobné ocenění už ve 13. etapě.
12'
Náskok Primože Roglič se začíná pomaloučku tenčit, stále je ale dostatečně velký a vše nasvědčuje tomu, že Slovinsko se stane další zemí, která bude mít svého vítěze etapy na Tour de France!
18'
K Chrisi Froomeovi se podařilo zpět dotáhnout jeho týmovému kolegovi Landovi. I Fabio Aru si ve sjezdu, co se týče ztráty, polepšil, nyní už je zpět jen o patnáct vteřinek.
20'
Vzhledem k Rogličově prvenství na posledním kopci dnešní etapy ještě nemá Warren Barguil vítězství v soutěži o nejlepšího vrchaře jisté. Na druhého Slovince má však náskok devětačtyřiceti bodů, k mání je ještě bodů osmapadesát.
23'
Roglič jede ve sjezdu velice odvážně a stále si drží komfortní náskok na skupinu pronásledovatelů. Froomeovi a spol. se podařilo utrhnout Arua, který ztrácí přes dvacet vteřin.
26'
Jako druhý dojel na Col du Galibier Sergio Atapuma, třetí byl Warren Barguil a čtvrtý Alberto Contador, kterého již dojela skupina Chrise Frooma, ze které naopak vypadává Fabio Aru.
28'
Primož Roglič si dojíždí pro dvacet bodů na Col du Galibier, nejvyšší bod letošního ročníku Tour de France, a nyní už má před sebou jen závěrečný sjezd!
28'
Tempo ve skupině hlavních aspirantů na celkové prvenství se tempo výrazně uklidnilo, zpět se tedy dotáhl i Simon Yates. Na čele se drží Mikel Landa, který nikam spěchat nepotřebuje.
29'
Simon Yates přestal stačit tempu, které udržuje skupina favoritů v čele s Froomem. Primož Roglič je stále v čele a jeho náskok na druhého Atapumu narostl na minutu a čtvrt!
29'
Fabio Aru zřejmě není v úplně ideální pohodě, jeho hlavní konkurenti ve hře o prvenství mu začínají poodjíždět. Froome a spol. právě projíždí okolo Ondřeje Cinka.
30'
K Bardetovi se dotáhlo dalších pět jezdců, v čele s Froomem a Uranem. Vypadalo to, že ztrácet začne Fabio Aru, ale italský závodník už je zpět u ostatních.
31'
Warren Barguil nastoupil a osamostatnil se, o chvilku po něm do toho začal šlapat i třetí Romain Bardet!
32'
Skupinka hlavních favoritů už se blíží k Danielu Martinovi, jeho nástup tak zřejmě skončí neúspěšně. Naopak Primož Roglič svůj náskok na čele navýšil už na čtyřicet sekund!
33'
Froome je bez Kwiatkowského a Nieveho! Lídrovi Tour přestali stačit dva domestikové, s cyklistou ve žlutém dresu už z týmových kolegů šlape už jen Mikel Landa.
33'
Primož Roglič útočí! Slovinský jezdec je, zdá se, ve skvělé formě a nyní svým kolegům z elitní skupiny ukazuje záda. Jeho náskok je daleko větší, než tomu bylo před pár okamžiky v podání Pauwelse.
34'
Daniel Martin začíná užíjdět skupině favoritů, které vévodí tým Sky. Připomínám, že v celkovém pořadí byl Martin před touto etapou sedmý a rozestupy v elitní desítce jsou velmi malé!
34'
Pauwelsův náskok je smazán, na čele se nyní drží čtyři závodníci, ztrácet totiž začínají Mathias Frank a Dani Navarro.
35'
První nástup Serge Pauwelse byl ještě zastižen, ten druhý už ale ne, a belgický jezdec se tak od pětice svých soupeřů dokázal odpoutat. Náskok zatím není tak velký, tak uvidíme, jak dlouho vydrží.
36'
Dani Navarro dojel vedoucí skupinku, zatímco Chris Froome a spol. pomalu opouštějí peloton a ztrátu na čelo stáhli o dalších deset sekund.
37'
Vedoucí pětice si stále udržuje tříminutový náskok na peloton, nejtěžší pasáže tohoto kopce jsou však ještě stále před nimi. Naopak Nairo Quintana prožívá velkou krizi, hlavní balík je mu vzdálen už na devadesát vteřin.
38'
Darwin Atapuma a Mathias Frank dojeli elitní trojici Roglič, Contador a Pauwels, na čele tak nyní šlape pětice jezdců.
39'
Ondřej Cink stále bojuje. Nyní se drží ve dvojici s Dani Navarrem, před ním se kromě vedoucí trojice nachází už jen Mathias Frank a Darwin Atapuma.
40'
Ondřej Cink dnes jede ve velké pohodě! Český cyklista se drží na čele skupinky pronásledovatelů, která se díky jeho nastolenému tempu začíná rozpadat. Nestíhá třeba Tony Gallopin.
41'
Nairo Quintana a Roman Kreuziger z pelotonu nyní vypadli a propadají se pořadím, kruté stoupání na Galibier si vybírá další oběti.
42'
Vedoucí skupinka se nám rozpadla, vepředu se drží již zmíněná trojice Roglič, Contador, Pauwels. Za nimi se vydává šestice závodníků, mezi nimi i Ondřej Cink, který dnes podává skvělý výkon.
42'
Naprosto vyčerpaný Bauke Mollema zcela vysadil a brzy jeho a Feuillea pohltí peloton.
43'
Primož Roglič se utrhl ze skupiny uprchlíků a okamžitě po něm vyjel Alberto Contador, vedoucí dvojici se pokouší dohnat ještě Serge Pauwels.
45'
Peloton začíná zrychlovat, o což se na jeho čele stará Daryl Impey, kolega Romana Kreuzigera. Ztráta hlavního balíku na vedoucí skupiny už se snížila na tři a půl minuty.
46'
Výsledky vrchařské prémie na Col du Télégraphe

1. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) 10 b.
2. Bauke Mollema (Trek-Segafredo) 8 b.
3. Serge Pauwels (Dimension Data) 6 b.
4. Alberto Contador (Trek Segafredo) 4 b.
5. Brice Feillu (Fortuneo-Oscaro) 2 b.
6. Tony Gallopin (Lotto-Soudal) 1 b.
50'
Vrchařská prémie první kategorie na Col de Télégraphe je za námi a ovládl ji Primož Roglič před Baukem Mollemou a Sergem Pauwelsem.
51'
Peloton začíná ztrátu na skupinku uprchlíků stahovat, z pěti minut se manko smrsklo na čtyři. Vedoucí skupina už se však blíží na vrchol Télégraphu.
53'
Bauke Mollema ďábelským tempem tahá vedoucí skupinu, ve které stále šlape i Ondřej Cink a vrátil se do ní Alberto Contador. Peloton už ztrácí pět minut!
55'
Vedoucí dvanáctce zbývá už jen posledních pět kilometrů při stoupání Col du Télégraphe. Mezitím z Tour odstoupil další závodník, jedná se o britského sprintera Dana McLaye.
56'
V obou hlavních skupinách se zatím nic zajímavého neděje, žádné nástupy jsme neviděli. Z první skupiny stále odpadá více závodníků, tím posledním byl André Bettiol z týmu Cannondale.
58'
Na čele pelotonu, jako již tradičně, operuje tým Sky. Chris Froome má k dispozici ještě tři ze svých domestiků, už se okolo něj ale začínají shromažďovat Aru, Bardet či Rigoberto Uran.
59'
Alberto Contador šlápl do pedálů a dokázal se vrátit do vedoucí skupinky. Ztrácet naopak začínají jezdci jako Voeckler nebo Roche, Ondřej Cink naopak stále statečně bojuje a drží kontakt s čelem závodu.
61'
Alberto Contador měl etapu skvěle rozjetou, na začátku stoupání na Col de Télégraphe se mu ale pokazilo kolo a musel si u krajnice počkat na nové! Španěl nyní ztrácí na čelo zhruba dvacet sekund.
63'
Jarlinsonu Pantanovi došly síly, zdá se. Kolumbijský jezdec už spolu s De Gendtem a Périchonem. Na samotném čele tak nyní šlape Bauke Mollema.
66'
Na čele pelotonu stále šlapou jezdci Sky – Kiryjenka, Kwiatkowski, Landa a lídr Chris Froome. Stoupání na Télégraphe už pozvolna začíná.
68'
Na čele vedoucí skupinky velmi tvrdě pracují jezdci týmu Trek Segafredo. Bauke Mollema a Jarlinson Pantano závod rozjíždí pro Alberta Contadora. Dočkáme se útoku El Pistolera při stoupání na Col du Télégraphe?
70'
Před Marcelem Kittelem ze závodu odstoupili jen dva jezdci, kteří měli v držení zelený dres. V roce 2003 to byl Alessandro Pettacchi, o dva roky později zase Tom Boonen, jenž vzdal při sedmé etapě z důvodu problémů se zády.
73'
Vedoucí čtyřiadvacítka závodníků už je na rovince, za pár minut Pantano a spol. započnou stoupání na Col de Télégraphe, což je jakýsi předkrm následného škrábání se na slavný Galibier.
79'
Na čele se stále drží Jarlinson Pantano, který se ve sjezdu řítí téměř osmdesátikilometrovou rychlostí! Zbytek vedoucí skupiny jej ale už dostihl.
84'
Jarlinson Pantano potvrzuje své obrovské kvality ve sjezdech a začíná se vzdalovat zbytku skupiny. Jediný, kdo se jej ještě drží, je Tony Gallopin z týmu Lotto-Soudal.
85'
To je obrovská ztráta pro stáj Ettix-Quickstep. Marcel Kittel se po svém pádu ještě vrátil do závodu, ale zraněný Němec svou snahu nakonec vzdal a letošní Tour pro něj skončila!
88'
Vše nasvědčuje tomu, že tým Trek Segafredo se dnes bude snažit urvat etapové vítězství pro svého lídra. Na čele vedoucí skupiny se totiž drží Jarlinson Pantano, který tvoří tempo pro Alberta Contadora.
89'
Zdá se, že působení de Gendta s Navarrem na špici závodu se blíží ke konci. Skupina, v níž se drží i Ondřej Cink, už je má takřka na dosah, tak se nechme překvapit, zda tito dva budou stačit tempu svých soupeřů.
91'
Ztráta Contadorovy grupy na vedoucí dvojici se stále drží okolo dvaceti vteřinek. Z pelotonu se ve sjezdu odpoutali dva jezdci, Nicolas Edet z týmu Cofidis a Dylan van Baarle z týmu Cannondale.
95'
Výsledky vrchařské prémie hlavní kategorie na Col de la Croix de Fer:

1. Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) 20 b.
2. Dani Navarro (Cofidis), 15 b.
3. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), 12 b.
4. Bauke Mollema (Trek-Segafredo), 10 b.
5. Tony Gallopin (Lotto-Soudal), 8 b.
6. Serge Pauwels (Dimension Data), 6 b.
7. Darwin Atapuma (UAE), 4 b.
8. Brice Feillu (Fortuneo-Oscaro), 2 b.
100'
Vedoucí dvojice si i ve sjezdu udržuje náskok na skupinu pronásledovatelů, de Gendt s Navarrem mají stále k dispozici necelých dvacet vteřinek. Peloton se drží zpět zhruba o tři a půl minuty.
104'
Na vrchol Col de la Croix de Fer dojel jako první Thomas De Gendt před Danim Navarrem!
107'
Přes Michaela Matthewse už se s naprostým klidem přehnala i skupina kolem Alberta Contadora, která už má vedoucí dvojici opravdu na dohled.
108'
Michael Matthews začíná ztrácet! Australský závodník dnes odvedl skvělou práci, když si dojel pro dalších dvacet bodů na sprinterské prémii, a stáhl tak náskok vedoucího Marcela Kittela. Nyní však Matthewsovi dochází síly a Navarro s de Gendtem se mu vzdalují.
109'
K dosažení vrcholu na Col de la Croix de Fer chybí vedoucí trojici posledních pět kilometrů. Matthews, Navarro a de Gendt mají na skupinu pronásledovatelů už jen třicetivteřinový náskok.
110'
Tour de France hlásí dalšího odstoupivšího závodníka. Ke smutku domácích příznivců se jedná o Thibauta Pinota, který dnes nedokázal udržet kontakt ani s hlavním balíkem.
111'
Osm kilometrů před vrcholem Col de la Croix-de-Fer dojel Dani Navarro vedoucí dvojici Matthews, De Gendt.
112'
Zpomalovat naopak začínají vedoucí Matthews s de Gendtem, jejichž náskok na skupinu pronásledovatelů se smrskl už na necelou minutu.
113'
Michael Gogl svou práci odvedl skvěle, podařilo se mu totiž Contadora dotáhnout do skupiny pronásledovatelů. Tak se nechme překvapit, zda velezkušený Španěl dnes třeba zkusí zaútočit na etapové prvenství.
115'
Na El Pistolera počkal týmový kolega Michael Gogl, který se nyní Contadora snaží dotáhnout k závodníkům před nimi. A daří se mu to, ztráta čítá už pouhopouhých sedm vteřin.
116'
Zkušený Contador i nadále stahuje ztrátu na skupinu jednatřiceti uprchlíků, ta nyní čítá už jen 50 vteřin!
119'
Alberto Contador jede famózně! Zatím si drží velmi vysoké tempo, na peloton už najel přes minutu a čtvrt, naopak se začíná přibližovat skupince jednatřiceti závodníků, na které ztrácí už méně než devadesát sekund.
120'
Alberto Contador na Quintanu chvilku počkal, Kolumbijec ale podle všeho neměl dostatek sil, a tak mu El Pistolero ujel. Sergio Henao a Pierre Latour mezitím pomalu vypadávají z pelotonu.
122'
Quintana přestal stačit tempu zkušeného Španěla, ten ale došel k názoru, že ve dvou se tento kopec bude překonávat lépe, a proto na kolumbijského jezdce počkal a momentálně se mu stará o tempo.
123'
Vypadá to, že ano! Quintana s Contadorem se pelotonu vzdálili už téměř na čtyřicet vteřin, ovšem do dosažení vrcholu ještě stále zbývá více jak osmnáct těžkých kilometrů.
124'
Quintana byl hlavním balíkem dostihnut, nyní to však zkouší znovu a společně s ním se kupředu vydává i Alberto Contador. Ztrátu naopak začínají nabírat sprinteři jako Kittel, Kristoff či Degenkolb, překvapivě zaostává i Francouz Pinot.
125'
Nairo Quintana se pokusil o únik a zdá se, že se pelotonu vzdaluje. Spolu s ním zaútočili Pierre Latour z AG2R a Andrej Grivko z Astany. Na čele balíku je pak jako již tradičně stáj Sky.
126'
Ztráta pelotonu na vedoucí dvojici už se vyšplhala na šest minut. Matthews s de Gendtem jedou zatím skvěle, skupina, v níž jsou třeba Mollema či Navarro, je za nimi už o více jak dvě minuty.
127'
Výsledky sprinterské prémie v Allemontu

1. Michael Matthews (Sunweb) 20 b.
2. Thomas de Gendt (Lotto-Soudal) 17 b.
3. Darwin Atapuma (UAE) 15 b.
4. Ben Swift (UAE) 13 b.
5. Dani Navarro (Cofidis) 11 b.
6. Michael Gogl (Trek Segafredo) 10 b.
7. Serge Pauwels (Dimension Data) 9 b.
8. Bauke Mollema (Trek Segafredo) 8 b.
9. Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert) 7 b.
10. Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac) 6 b.
11. Albert Timmer (Sunweb) 5 b.
12. Nicolas Edet (Cofidis) 4 b.
13. Sylvain Chavanel (Direct Energie) 3 b.
14. Brice Feillu (Fortuneo-Oscaro) 2 b.
15. Cyril Gautier (AG2R-La Mondiale) 1 b.
129'
Matthews a De Gendt mají na skupinu pronásledovatelů náskok už přes 100 sekund a vedoucí dvojice právě započala dlouhé stoupání na Col de la Croix-de-Fer.
135'
Skvělá etapa v podání Michaela Matthewse pokračuje. Australský závodník získal 20 bodů za vítězství ve sprinterské prémii v Allemontu a v boji o zelený dres ztrácí na Marcela Kittela už jen 9 bodů!
136'
Dnešní etapa je zatím na pády poměrně bohatá. V pelotonu se tomu nevyhnul Alexander Kristoff z týmu Kaťuša. Mezitím se náskok vedoucí dvojice navýšil už téměř na minutu.
139'
Matthews s De Gendtem jedou ve velmi slušném tempu, vedoucí dvojice má na skupinu svých pronásledovatelů náskok už čtyřiceti vteřin.
141'
Ještě jedna perlička o vrchařské prémii. Vítěz Michael Matthews jel do kopce průměrnou rychlostí přes 22 kilometrů za hodinu!
142'
Vedoucí dvojice má premiérový sjezd dnešní etapy už téměř za sebou, zhruba za pět kilometrů by měla projíždět sprinterskou prémií. Vše tedy nasvědčuje tomu, že náskok Marcela Kittela na čele soutěže o zelený dres se smrskne už jen na devět bodů.
145'
Michael Matthews a Thomas de Gendt se po projetí vrchařské prémie odpojili od zbytku vedoucí skupiny, na kterou v dosavadním průběhu sjezdu najeli už téměř půl minuty. Ztráta pelotonu narostla už na pět minut.
148'
Výsledky vrchařské prémie 2. kategorie na Col d'Ornon:

1. Michael Matthews (Sunweb) 5.b
2. Thomas de Gendt (Lotto-Soudal) 3.b
3. Serge Pauwels (Dimension Data) 2.b
4. Simon Geschke (Sunweb) 1.b
151'
Michael Matthews ze stáje Sunweb ovládl tuto vrchařskou prémii, když na Col d'Ornon dojel těsně před svým pronásledovatelem De Gendtem.
154'
Další pád. Primož Roglić, člen vedoucí skupiny se poroučel k zemi, vše by ale mělo být v pořádku. Slovinský jezdec je zpět na kole a nyní se pohybuje zhruba patnáct vteřinek za Cinkem a spol.
155'
Ztráta pelotonu už narostla na necelé čtyři minuty, vedoucí skupina včetně Ondřeje Cinka už se blíží na vrchařskou prémii druhé kategorie, vršek Col d'Ornon.
157'
Pozor, do vedoucí skupiny se dotáhl i český závodník Ondřej Cink! Ten má spolu se svými spolupracovníky na peloton už téměř tříminutový náskok.
159'
Skupina uprchlíků čítá hned několik zajímavých jmen. Podle očekávání se v ní nachází Michael Matthews, dále třeba Bauke Mollema, Serge Pauwels, Tony Galopin, Primož Roglić či nesmrtelný Thomas Voeckler.
160'
Máme tu první vážnější atak! Kupředu se vydala skupina zhruba třicet jezdců, kteří si na peloton stačili vypracovat už více než minutový náskok.
162'
Marcel Kittel musel měnit kolo, Stephen Cummings se dokonce ocitl mimo silnici, ale zdá se, že všichni účastníci tohoto pádu jsou v pořádku a budou v dnešní etapě schopni pokračovat.
162'
Tak to je nepříjemné! V pelotonu došlo ke srážce, do níž bylo zapojeno hned několik jezdců. Mezi nimi jsou i dva aktuální držitelé cenných dresů, Warren Barguil a Marcel Kittel.
163'
"Dnešní a zítřejší etapa jsou bezesporu těmi největšími v tomto ročníku Tour a vzhledem k tomu, jaká vyrovnanost panuje na čele, je můžeme považovat i za ty nejdůležitější. Náš tým si až doteď počínal fantasticky, takže jsme plní sebevědomí," nechal se před dnešní startem slyšet Chris Froome.
166'
O nástup se pokusilo hned několik jezdců, úspěch ale neslavili Chavanel, De Marchi a ani Arashiro. Nyní své štěstí zkouší Darwin Atapuma, který je následován Thomasem de Gendtem.
167'
Pokud se vrátíme do nedaleké historie, zjistíme, že zelený trikot v posledním týdnu Tour de France svého majitele za posledních deset let měnil jen jednou. Stalo se tak v roce 2010, kdy jej na úkor Alessandra Petacciho získal Thor Hushovd, těsně před dojezdem do Paříže si jej však italský závodník vzal zpět.
169'
Po včerejší etapě se velmi zdramatizoval souboj o nejlepšího sprintera. Michael Matthews, včerejší vítěz, pořádně prohání prozatím vedoucího Marcela Kittela. Po zisku dvaceti bodů v šestnácté etapě se mu přiblížil už na rozdíl devětadvaceti bodů, na dnešní sprinterské prémii svou ztrátu bude rozhodně chtít ještě zmenšit.
171'
Vypadá to, že dnes by závodníkům příliš do karet nemělo hrát ani počasí. Různé zdroje informují o tom, že především při posledním výšlapu na Col du Galibier by jezdce měl zastihnout vydatný déšť.
175'
Boudat s Machadem došli k názoru, že v takto nízkém počtu by únik asi nedával smysl, proto výrazně zpomalili a zařadili se zpět do pelotonu. Všech 172 závodníků tak putuje pohromadě.
177'
Oba uprchlíci si před pelotonem stále udržují náskok, zatím se ale jedná pouze o několik sekund. Naopak někteří závodníci se ihned po startu úmyslně zařazují na zadní pozice, především sprinteři se budou dnešní náročnou etapu snažit pouze přežít.
181'
Do dnešní etapy nastoupilo celkem 172 jezdců a krátce po jejím startu se dva z nich vrhli do úniku. Jmenovitě se jedná o Thomas Boudat z týmu Direct Energie a Portugalce Machada.
Sedmnáctá etapa letošního ročníku Tour de France byla právě odstartována!
Na čtyřech vrchařských kategoriích bude dnes k mání pětapadesát bodů. V čele soutěže o krále hor se stále drží domácí Warren Barguil, který je vítězství v této kategorii velmi blízko, a za určitých okolností by se z prvenství mohl radovat už po skončení dnešní etapy.
Závodníci se začínají pomalu rozjíždět k městečku La Mure, kde dnešní etapa oficiálně startuje. Ještě před jejím začátkem registrujeme dalšího odstoupivšího, na Tour už nebude pokračovat Marcel Sieberg.
Ještě jednou Vás vítáme u sledování online přenosu ze sedmnácté etapy letošního ročníku Tour de France! Dnešek slibuje velmi zajímavou podívanou, závodníky čekají hned čtyři výživná stoupání. Kromě boje o etapové prvenství dnes můžeme počítat také s aktivitou jezdců na celkové pořadí, které by po dnešku na svém čele mohlo doznat několika změn.
Sprinterská prémie

Allemont – 47,5 km
Vrchařské prémie

Col d'Ornon (2. kategorie) – 30 km, délka 5,1 km, sklon 6,7 %

Col de la Croix de Fer (hlavní kategorie) – 78,5 km, délka 24 km, sklon 5,2 %

Col du Télégraphe (1. kategorie) – 132,5 km, délka 11,9 km, sklon 7,1 %

Col du Galibier (hlavní kategorie) – 155 km, délka 17,7 km, sklon 6,9 %
V 17. etapě se máme opravdu na co těšit, bude se totiž jednat o pravou alpskou etapu se známými vrcholy Col de la Croix de Fer, Col du Télégraphe a nakonec i slavný Col du Galibier ve výšce 2642 metrů nad mořem. Na proslulém Galibieru etapa ještě nebude končit, závodníky v samotném závěru čeká sjezd do o více než 1000 výškových metrů níže položeného Serre Chevalier.
Pořadí po 16. etapě:

1. Christopher Froome (SKY) 68h. 18´36´´
2. Fabio Aru (AST) +18´´
3. Romain Bardet (ALM) +23´´
4. Rigoberto Uran (CDT) +29´´
5. Mikel Landa (SKY) +1´17´´
6. Simon Yates (ORS) +2´02´´
7. Daniel Martin (QST) +2´03´´
8. Louis Meintjes (UAD) +6´00´
9. Damiano Caruso (BMC) +6´05´´
10. Nairo Quintana (MOV) +6´16´´
_____________________________
25. Roman Kreuziger (ORS) +42' 18''
84. Ondřej Cink (BME) +2h. 02' 26''
109. Zdeněk Štybar (QST) +2h 22' 14''
Včerejší etapa

Po volném dni čekala na peloton rovinatá etapa, v jejímž úvodu se peloton musel dostat přes dvě vrchařské prémie. Do úniku se tradičně dostala skupina několika uprchlíků, dva body do soutěže nejlepšího vrchaře si připsal Thomas de Gent, po bodu pak Sylvain Chavanel a Warren Barguil, jenž má puntíkatý dres plně ve své moci. Šestnáctá etapa se stala konečnou pro George Bennetta, dvanáctého muže celkového pořadí.

Na sprinterské prémii si pro prvenství dojel Michael Matthews, který využil slabší den Marcela Kittela a ztrátu na německého závodníka stáhl o dalších dvacet bodů. Finiš byl rozhodně napínavý, když se od hlavní skupiny nejprve odpoutal Ital Bennati, půl kilomteru před koncem byl ale dostihnut. Do cíle jako první nakonec dorazil již zmíněný Michael Matthews, pro kterého se jednalo už o druhé etapové vítězství na letošní Tour, druhý skončil Edvald Boasson Hagen, třetí John Degenkolb.
Zdravíme všechny fanoušky silniční cyklistiky. Srdečně vás vítáme u sledování textového přenosu ze 17. etapy Tour de France, která měří 183 kilometrů a která závodníky zavede z La Mure do Serre Chevalier. Začínáme ve 12:20!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:20.Klasická verze
Mobilní verze