1. etapa: Noirmoutier-en-l'Île - Fontenay-le-Comte | ONLINE | 7.7.2018 11:10 | Tour de France 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Tour de France - 1. etapa: Noirmoutier-en-l'Île - Fontenay-le-Comte -  ONLINE PŘENOS -  7. července 2018   11:10

Ukončeno

1. etapa: Noirmoutier-en-l'Île - Fontenay-le-Comte

Přenos se aktualizuje automaticky

Velké problémy měli před cílem Chris Froome a Nairo Quintana. Britský cyklista čtyři kilometry před cílem upadl a Nairo Quintana o pár metrů později chytil defekt.
Do žlutého trikotu se po první etapě obleče Kolumbijec Fernando Gavíria, který bude také lídrem soutěže pro nejlepšího sprintera!
Celkové pořadí

1. F. Gavíria (QST)
2. P. Sagan (BOH)
3. M. Kittel (TKA)
4. A. Kristoff (UAD)
5. C. Laporte (COF)
6. D. Groenewegen (TLJ)
7. M. Matthews (SUN)
8. J. Degenkolb (TFS)
9. J. Fuglsang (AST)
10. R. Majka (BOH)
CÍL'
Do cíle dojíždí také spousta jezdců, kteří si brousili zuby na kvalitní umístění v celkovém pořadí! Ztratili Froome i Quintana.
CÍL'
Gavíria se hned ve své první etapě na Tour de France dočkal vítězství! Peter Sagan mu byl zdatným soupeřem, ale nakonec končí druhý!
1 km'
Jdeme do finále! Do cíle zbývá poslední kilometr! Kdo se dočká triumfu?
2 km'
Na čele pelotonu se jede v neskutečném tempu! Hned první etapa letošního ročníku nabízí parádní podívanou a dojezd do cíle!
3 km'
Nejen Froome má problémy! Nairo Quintana má více než tři kilometry před cílem defekt!
5 km'
Pozor! Christopher Froome upadl hned v úvodní etapě letošního ročníku Tour de France! To je pro čtyřnásobného vítěze velká nepříjemnost!
6 km'
Peloton se po předchozím pádu rozdělil na dvě poloviny. Druhá část startovního pole zaostává za čelem o patnáct sekund.
7 km'
Sedm kilometrů před cílem jsou na čele startovního pole závodníci stáje Quick Step. Pozice si ale hlídá také Astana, která tam má hned čtyři závodníky.
9 km'
Klíčoví spurteři už jsou připraveni na čele pelotonu. Nachybí Kristoff, Sagan, Cavendish ani Kittel.
10 km'
Peloton deset kilometrů před cílem dostihl dvojici Francouzů v úniku. Vše je tedy připraveno k hromadnému dojezdu do cíle!
11 km'
Někde v polovině pelotonu došlo k pádu. Zapletli se do něj hlavně závodníci stáje FDJ.
12 km'
Náskok vedoucí dvojice už je pouhých deset sekund. Jdeme do finále!
13 km'
Jérome Cousin nakonec projel bránou jako první a dojel si pro tři vteřinky k dobru! Za ním dojel Offredo a pro jedinou vteřinu si dojel Naesen.
14 km'
Peloton na dvojici jezdců na čele ztrácí patnáct vteřin. Francouzi si tedy dojedou pro bonusové vteřinky.
16 km'
K bonifikační zóně chybí tři kilometry. Uvidíme, který z jezdců si od svého času odečte tři sekundy.
18 km'
Náskok vedoucích jezdců nadále činí třicet sekund. Francouzi se blíží k bonifikační zóně. Oliver Naesen z týmů AG2R se odpoutal od pelotonu a vydal se pronásledovat dva Francouze.
20 km'
Do cíle zbývá dvacet kilometrů. Offredo nadále vybízí Cousina, aby ještě bojoval. Jejich náskok aktuálně činí třicet sekund.
21 km'
Peloton dvacet jedna kilometrů před cílem dojel Ledanoise, který dnes vybojoval puntíkovaný trikot. V úniku tak zůstávají pouze Offredo a Cousin.
23 km'
Offredo dnes hýří aktivitou. Francouzský tenista se nadále snaží diktovat tempo na čele závodu. Cousin jeho nástup zachytil. Ledanois nějak nereagoval.
24 km'
Další technické problémy! Jens Keukeleire musel vyměnit kolo a bude se muset dotáhnout na rozjetý peloton!
26 km'
Peloton nadále ukrajuje náskok trojice francouzských cyklistů. Nyní jeho hodnota činí zhruba čtyřicet pět sekund.
28 km'
Úvodní vrchařskou prémii letošního ročníku Tour de France nakonec opanoval mistr světa do 23 let z roku 2015 Ledanois, který zítra pojede v puntíkovaném trikotu!
30 km'
Jezdci se musejí potýkat s větrem, který fouká od východu. Peloton mezitím stáhl náskok vedoucí skupiny na jednu minutu.
32 km'
Pozor! Offredo, který je nejstarším jezdcem z trojice závodníků na čele, se necelé čtyři kilometry před prémií odpoutal od zbylých jezdců.
33 km'
Do vrchařské prémie chybí opravdu poslední kilometry. Trojice domácích jezdců na čele se nadále střídá v určování tempa.
36 km'
Trojice cyklistů na čele se velmi rychle blíží k úvodní vrchařské prémii letošního ročníku Tour de France. Peloton však jejich náskok nadále ukrajuje.
38 km'
Na čele pelotonu se objevili dresy jezdců ze stáje Quick Step. Náskok vedoucí trojice se neustále zmenšuje.
40 km'
Peloton už zvyšuje tempo. Náskok vedoucí trojice činí minutu a čtvrt. Zdá se, že vše nasvědčuje hromadnému dojezdu do cíle.
42 km'
Náskok vedoucích závodníku se ztenčil pod minutu a půl. Vypadá to, že trikot pro nejlepšího vrchaře po dnešku poveze jeden z francouzských cyklistů.
46 km'
Do první horské prémie letošního ročníku zbývá zhruba osmnáct kilometrů. Vítěz prémie pojede v zítřejší etapě v puntíkovaném trikotu.
49 km'
Jezdci vstoupili do posledních padesáti kilometrů úvodní etapy Tour de France 2018. John Degenkolb se musel znovu odpojit od pelotonu kvůli technickému problému.
52 km'
Marc Soler z týmu Movistar se připojil k doprovodnému vozidlu, aby se ještě občerstvil. Do cíle dnešní etapy zbývá posledních padesát kilometrů.
54 km'
Peloton bez problémů snižuje náskok vedoucí trojice. Nyní už jej jezdci stáhli pod minutu a půl.
56 km'
Nadále se dostáváme do vnitrozemí. Peloton stáhl náskok vedoucí trojice na minutu a čtyřicet sekund. Cyklisté se pomalu blíží k vrchařské prémii.
58 km'
Na čele pelotonu jedou jezdci týmu AG2R s Romainem Bardetem. Francouzský tenista chce zopakovat své představení z loňského ročníku, kdy dělal problémy Froomovi.
59 km'
Peloton v tuto chvíli začal znovu zrychlovat a podařilo se mu náskok vedoucí trojice stáhnout pod dvě minuty. Uvidíme, jak dlouho tři Francouzi zůstanou na čele.
61 km'
Náskok vedoucí trojice se nadále drží nad dvěmi minutami. Cyklisté jedou nad plánovaný průměr. Cíl dnešní etapy se očekává kolem půl čtvrté.
64 km'
John Degenkolb musel vyměnit kolo kvůli defektu. Jeden z favoritů dnešního dojezdu, který stále čeká na svůj první triumf na Tour de France se bez problémů dokáže vrátit do pelotonu.
65 km'
Na trati začíná trošičku foukat a v pelotonu začíná stoupat napětí. Jezdci začínají stupňovat tempo.
67 km'
Lawson Craddock jede v hodně neobvyklém posedu a vypadá to, že si při svém pádu pohmoždil zápěstí. Američan ale nadále bojuje!
70 km'
Náskok vedoucí skupiny už znovu narostl na dvě minuty. Craddock se po pádu dostal zpátky do pelotonu a zkouší dnešní etapu dojet do cíle.
Výsledky sprinterské prémie

1. Cousin 20 bodů
2. Ledanois 17 bodů
3. Offredo 15 bodů
4. Gavíria 13 bodů
5. Greipel 11 bodů
6. Demare 10 bodů
7. Bodnar 9 bodů
8. Cavendish 8 bodů
9. Sagan 7 bodů
10. Kristoff 6 bodů
11. Pasqualon 5 bodů
12. Kittel 4 body
13. Richeze 3 body
14. Zabel 2 body
15. Burghardt 1 bod
74 km'
Vedoucí trojice se odchýlila od pobřeží Atlantiku a pomalu míří do vnitrozemí. Uvidíme, zda trojice Francouzů dojede na čele až k vrchařské prémii.
78 km'
Náskok vedoucí trojice se po sprinterské prémii ztenčil pod tři minuty. Uvidíme, jak dlouho ještě trojice francouzských cyklistů pojede na čele závodu.
80 km'
Lawson Craddock jako první upadl a zranil si rameno. Americký cyklista na kole nevypadá vůbec dobře. Uvidíme, zda nebude muset odstoupit.
81 km'
Peloton na sprinterské prémii musel sprintovat! Na čtvrtém místě projel Gavíria, za kterým projel Greipel. Sagan dojel až za týmovým kolegou Bodnarem.
81 km'
Z výhry na první sprinterské prémii se nakonec raduje Jérome Cousin, který získává dvacet bodů! Rodák z tohoto regionu si tedy připíše první velký úspěch!
82 km'
Vedoucí trojice jede před sprinterskou prémií rychlostí 50 kilometrů v hodině. Uvidíme, kdo nakonec uzme dvacet bodů za výhru.
84 km'
Do sprinterské prémie se zbývají poslední tři kilometry. Svou pozici si v pelotonu pomalu začíná hledat také Peter Sagan.
86 km'
Peloton přes sprinterskou prémií pořádně zrychlil. Náskok vedoucí trojice se hodně rychle tenčí a nyní činí už jen dvě minuty a patnáct sekund.
88 km'
Robert Gesink, který několikrát atakoval umístění v celkové top 10 celého závodu jede na čele pelotonu a snaží se vylepšit pozici pro sprintery.
91 km'
Do sprinterské prémie zbývá jen deset kilometrů. Trojice závodníků na čele si rozdělí body za vítězství. O zbylých dvanáct bodů bude bojovat také zbytek jezdců.
94 km'
Cyklisté už se opravdu velmi rychle blíží na sprinterskou prémii, kde si první body rozeberou adepti na zisk zeleného trikotu.
97 km'
Náskok vedoucí skupinky pomaličku znovu začíná narůstat. Trojice Francouzů jede zhruba o dvě a půl minuty napřed.
100 km'
Závodníci mají za sebou polovinu dnešního závodu. Do cíle ve Fontenay-le-Comte jim zbývá sto kilometrů.
101 km'
Náskok vedoucích jezdců stále činí zhruba dvě minuty a dvacet sekund. Tempo pelotonu se nyní ustálilo.
105 km'
Do sprinterské prémii zbývá zhruba pětadvacet kilometrů. Na čele pelotonu se pomalu začínají šikovat sprinterské stáje.
107 km'
Trojice Francouzů na čele dnešní etapy se pravidelně střídá v udávání tempa. Krajané se snaží vydržet v úniku co nejdéle.
110 km'
Náskok vedoucí trojice se nyní ustálil na hranici dvou minut a dvaceti sekund. Peloton je s tímto odstupem zřejmě spokojený.
113 km'
Peloton projel přes dvojici kruhových objezdů těsně za sebou. Všichni cyklisté si s touto nástrahou dokázali poradit.
115 km'
Náskok vedoucí skupinky se zmenšil na sto čtyřicet sekund. Sprinterské stáje na čele pelotonu průběh dnešní etapy s přehledem kontrolují.
117 km'
Nadále se pokračuje podél pobřeží Atlantiku. Do první sprinterské prémie letošního ročníku Tour de France zbývá necelých třicet kilometrů.
120 km'
Cyklisté nadále pokračují podél pobřeží Atlantiku a ženou se k prvním sprinterské prémii letošního ročníku.
122 km'
Na čele pelotonu se střídají sprinterské týmy, které mají zájem smazat náskok vedoucí skupinky.
125 km'
Cyklisté už vyjeli z lesa a projíždějí menším městem. Náskok vedoucí skupiny nadále činá zhruba dvě a půl minuty.
128 km'
Peloton projíždí dlouhým lesním úsekem, který odděluje silnici od písečných dun u pobřeží Atlantiku.
130 km'
Náskok trojice Francouzů na čele už činí pouze dvě a půl minuty. Jde vidět, že peloton nenechává nic náhodě a vše nasvědčuje tomu, že se dnes dočkáme hromadného dojezdu.
132 km'
Dnešní etapa nabízí parádní podívanou. Diváci jsou prakticky na každém metru trati a usilovně fandí. Francie žije fotbalem a cyklistikou!
135 km'
Náskok vedoucí trojice se stále po malých kouscích zmenšuje. Na čele pelotonu se překvapivě veze Robert Gesink.
138 km'
Mark Cavendish se nyní kolem doprovodných vozidel vrací do pelotonu. Britský cyklista je jeden z favoritů na dnešní výhru.
142 km'
Náskok vedoucích cyklistů už činí jen tři minuty. Peloton neponechává nic náhodě a nechce Francouze nechat vytvořit si velký náskok.
145 km'
Dnešní etapu si užívají také davy fanoušků cyklistiky! Podél silnic stojí tisíce lidí, které ženou cyklisty ke skvělému výkonu.
147 km'
Na dnešní start Tour de France dorazil také monacký kníže Albert.
149 km'
Greg van Avermaet musel kvůli technickému problému vyměnit své kolo. Olympijský vítěz z Ria se během chvíle vrátit do pelotonu.
151 km'
Náskok trojice Francouzů na čele dnešní etapy se snížil na tři minuty a dvacet sekund. Vedoucí trojice by však měla přístích sto kilometrů nadále absolvovat ve vedení.
153 km'
Někteří cyklisté nyní zastavili, aby si stačili odskočit. Mezi nimi byl i Nairo Quintana. Kolumbijec má k sobě další dva stájové kolegy a bez problémů se vrátí do pelotonu.
156 km'
Na čele etapy se pohybuje také Jérome Cousin ze stáje Direct Énergie, která bude mít v úvodních etapách největší podporu ze všech.
158 km'
Pro jezdce to s větrem stále vypadá velice příjemně. Vítr na západní pobřeží Francie vane opravdu nízkou rychlostí.
160 km'
Zajímavostí letošního ročníku Tour de France je, že jezdce čeká pouze jedna individuální časovka. Hned v pondělí se ale pojede týmová časovka.
162 km'
Někteří cyklisté na chvostu pelotonu zajíždějí k týmovým vozidlům a občerstvují se.
166 km'
Offredo, Cousin a Ledanois se podél pobřeží Atlantiku vydávají na východ. Nyní pojedou tímto směrem až k první sprinterské prémii.
170 km'
Dění na trati se nyní uklidnilo. Náskok trojice Francouzů na čele se nyní nemění.
175 km'
Náskok vedoucí trojice se ustálil na čtyřminutové hranici. Na čele pelotonu zatím nevévodí žádná stáj. Vidíme spíše směsici všech týmů.
178 km'
Náskok stále roste. Nyní už činí čtyři minuty. V regionu Vandée dnes úplně silný vítr nevane. Peloton se proto nikterak neznepokojuje.
182'
Jezdci už přejeli most mezi ostrovem Noirmoutier a kontinentem. Náskok vedoucí trojice činí tři minuty a pětačtyřicet sekund.
184 km'
Náskok stále roste. Peloton v úvodu dnešní etapy na nástup trojice závodníků nereaguje a zatím jede v poklidném tempu.
187 km'
Trojice závodníků na čele stále navyšuje svůj náskok. Některé předpovědi počítaly se silným větrem, takže bychom se dnes nemuseli dočkat hromadného dojezdu.
188 km'
Hned v úvodu etapy se nám vytvořil únik, který už má více než tříminutový náskok.
190 km'
Začal nám letošní ročník Tour de France. Etapy úvodního týdne mohou oproti jiným ročníkům přinést více úspěšných úniků. Jede se totiž ve větrném kraji.
Kauza Froome

V pelotonu nebude chybět ani největší cyklistická hvězda současnosti Chris Froome. Anglický jezdec tak může nadále snít o double Giro – Tour. Pořadatelé Tour nejprve bránili britskému cyklistovi ve startu, jelikož po 18. etapě loňské Vuelty byla u Frooma naměřena vysoká koncentrace salbutamolu, který kromě léčby astmatu dokáže zvyšovat aktivní svalovou hmotu. Celý případ vyšetřovala UCI, která obdržela stanovisko, že nález třiatřicetiletého cyklisty není považován za doping. Krátce po ukončení vyšetřování povolili jeho start také pořadatelé Tour de France.
Etapa

Úvodní etapa letošní Tour de France se bude konat na ostrově Noirmoutier. Úvodní etapa bude dlouhá 201 kilometrů. Bude sice rovinatá, ale peloton pojede ve větrném departmentu Vendée a do přehledného finiše na Boulevard Hoche nemusí dojet pohromadě. Cyklisty čeká na trati jediná horská prémie. Tou je kope Coté de Vix se sklonem 4,2%. Jedná se o prémii čtvrté kategorie na 173. kilometru. Už na 120. kilometru se o první body poperou také sprinteři.
Dobré odpoledne všem fanynkám a fanouškům cyklistiky! Vítejte u sledování Tour de France 2018! Stará dáma dnes rozjede svůj 105. ročník!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.
Články odjinud