Thomas Almeida - Jonathan Martinez | ONLINE | 18.10.2020 01:12 | UFC 2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

UFC - Thomas Almeida - Jonathan Martinez -  ONLINE PŘENOS -  18. října 2020   01:12

Ukončeno

Thomas Almeida - Jonathan Martinez

Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce, děkujeme za pozornost. Sledujte s námi i další zápasy tohoto galavečera.
Návrat Thomase Almeidy do oktagonu nevyšel zdaleka tak, jak si zřejmě brazilský zápasník představoval. Kdysi dominantní bojovník narazil na skvěle připraveného protivníka Jonathana Martineze, který prakticky po celou dobu zápasu nedopustil sebemenší zaváhání. Jeho jab i levý hák dělal Almeidovi velký problém a dvakrát ho také roztancoval. K ukončení před limitem nakonec nedošlo, ovšem Američan zvítězil v očích všech sudích jednoznačně 3:0 na body a připisuje si skalp zvučného jména.
Vítěz: Jonathan Martinez (na body – jednomyslné rozhodnutí)
05:00'
Konec zápasu
04:57'
Ještě zkusil Almeida jeden takedown, ovšem nedoručil ho. Tento duel by klidně mohl favorizovaný zápasník prohrát.
04:31'
Martinez už v podstatě jen couvá, Almeida předvádí své nejlepší kolo, ale na vítězství mu to nemusí zdaleka stačit.
03:49'
Martinez ví, že brání dobře se vyvíjející zápas. Almeida ale přidává na obrátkách a půjde si pro finiš před limitem.
03:30'
Z krátkého klinče lépe vyšel Almeida, který zkusil krátký loket. Soupeře ale neotevřel.
02:52'
Almeida trefil slušnou přední a chvíli se zdálo, že by americký bijec mohl být otřesený. Po chvíli se ale znovu vzpamatoval a posílá headkick.
02:18'
A další parádní levá! Zápas zřejmě nerozhodne, ale Almeida pár vteřin protancoval. Teď už zřejmě jede na autopilota.
01:27'
Martinez si u soupeře vybudoval velký respekt, Almeidův styl je hodně jiný, než na co jsme byli zvyklí. Inkasuje tvrdou levou a musí tento moment vyskákat.
00:48'
Almeida se snaží o frontkicky, ale ty nemohou Martineze v žádném případě ohrozit. Brazilec přesto zvyšuje svou aktivitu.
00:12'
V rohu dostal Martinez jasnou instrukci – musí opět začít kopat. A proto hned na začátku třetího kola tak činí, kick rovnou do oblasti hlavy.
00:01'
Začátek 3. kola
05:00'
Konec 2. kola
04:35'
Martinez chvíli polevil a hned schytal pravý hák z produkce Almeidy. Ten se ale musí mít na pozoru také, jelikož americký zápasník odmítá pustit toto kolo a zřejmě vede 2:0.
03:56'
Několik výměn v postoji, ale žádná vážnější akce. Zatím vítězí neúprosná taktika Američana, která je ale vymyšlená skutečně na míru.
03:14'
Martinez parádně zkrátil vzdálenost, zvolil naskočené koleno, ale Almeida se ani nehnul. Tohle mohl být přitom rozhodující úder celého zápasu.
02:55'
V minulosti se Almeida nebál divokých přestřelek, ovšem v tomto zápase se k nim nedostává.
02:21'
Outsider tohoto duelu je nadále lepší. Almeida se vůbec k ničemu nedostává, navíc schytal opětovně dobře mířený headkick.
01:41'
Kvalitní práci přední rukou odvádí Martinez. Almeida se jednoduše nedokáže dostat přes jeho kontrolu.
01:05'
Brazilský zápasník chodí do delších kombinací než v prvním kole, pak zkusil jít i do takedownu, jenže bez předchozího naznačení úderu prostě neměl šanci na úspěch.
00:16'
Almeida se vrací ke svým lowkickům, kdežto Martinez nepotřebuje nic měnit a kontroluje vzdálenost jabem.
00:01'
Začátek 2. kola
05:00'
Konec 1. kola
04:53'
Tvrdý headkick, Almeida ustupuje a snaží se odcouvat konec kola. Je jasné, že body by měly v tomto případě patřit Martinezovi.
04:25'
Martinez se znovu pustil se svou dolní končetinou na hlavu Almeidy, nedaří se mu ale zatím trefit KO úder.
03:42'
Almeida tlačí na pilu, ale Martinezův jab v tomto utkání skvěle funguje. Kontroluje s ním vzdálenost a teď netradičně zvolil koleno z postoje rovnou na hlavu.
03:19'
Martinez zabral střed oktagonu a snažil se natlačit svého protivníka na pletivo, ale Almeida má také parádní pohyb a zvládá se dostat zpět na neutrální území.
02:51'
Když to nejde zblízka, zkouší Almeida znovu své tvrdé lowkicky, kterými bičuje přední nohu soupeře.
02:17'
Borci snad poprvé v utkání zkrátili vzdálenost, ale Martinez odmítá Almeidův pokus o klinč. Skvěle Američan pracuje se svým jabem.
01:45'
Martinez dominuje svou rychlostí, ale musí si dávat pozor na skvělé kopy Brazilce. Ten teď naznačil lowkick, pak ale vystřelil se svou nohou nečekaně na hlavu.
01:12'
Almeida se pustil do kapsy, ale Martinez zatím působí psychicky skvěle připraveně a v pohodě se uhýbá.
00:36'
Pokračuje Martinezova hra nohou. Navíc skvěle odkontroloval lowkick, to nemohlo být pro jeho soupeře příjemnou záležitostí.
00:09'
Zápasníci se vítají sérií kopů. Martinez míří spíše výš, Almeida zkouší lowkicky.
00:01'
Začátek 1. kola
JONATHAN MARTINEZ
Přezdívka: Dragon
Skóre: 12-3-0


Šestadvacetiletý bijec ze země pruhů a hvězd od roku 2019 drží rekord 3-1. Jeho porážka přišla letos v únoru proti Andremu Ewellovi až po split decision, které bylo velmi diskutabilní. Martinez si ale svou návštěvu oktagonu velmi brzy zopakoval a tentokrát z něj odcházel jako spokojenější borec, když na počátku srpna dominoval nad Frankiem Saenzem a ukončil jej ve třetím kole. Přesto také tento zápas za sebou zanechává hořkou pachuť, jelikož Američan vcelku výrazně převážil. Pokud by v dnešním měření sil uspěl, mohl by se dostat do hledáčku atraktivnějších jmen ve své váhové kategorii. Je zároveň jedním z mála bojovníků v UFC, kteří i přes koronavirové potíže stihnout minimálně tři zápasy v roce 2020.
THOMAS ALMEIDA
Přezdívka: Thominhas
Skóre: 22-3-0


Po 33 měsících se Thomas Almeida vrací do klece, aby se po dvou porážkách pokusil naladit na úspěšnou vlnu. Devětadvacetiletý Brazilec byl v minulosti považovaný za potenciálního vyzyvatele o titul bantamové divize, ve čtyřech svých úvodních duelech v UFC dokonce posbíral bonusy za výkon večera a dosáhl na perfektní rekord 20 vítězství bez jediné porážky. Pak ale přišlo KO v prvním kole z ruky Codyho Garbrandta a sen o opasku se pro Almeidu rozplynul. V dalším utkání sice ještě zvládl překonat Alberta Moralese, jenže po dvou dalších zaváháních v oktagonu a zranění oka vypadl z elitní patnáctky žebříčku. Almeida se nyní pokusí o své znovuzrození v nejlepší organizaci planety, stále totiž patří k mladším zápasníkům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:12.
Články odjinud