Brazílie - USA | ONLINE | 2.8.2012 21:00 | OH - Volejbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

17:25
Máme za sebou velmi zajímavé klání, ve kterém mohl zvítězit kdokoliv. Američané v sobě však našli více psychické síly, což rozhodlo. První set sice prohráli, pak už ale dominovali. Reprezentanti Brazílie se sice snažily, seč mohli, avšak prohře zabránit nedokázali. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera.
17:25
Čtvrtý set skončil.
17:25
William Priddy dokonává dobře načaté dílo Američanů! Je dobojováno.
17:24
Přešlap Andersona dává Brazilcům ještě malou naději.
16:24
Krásný trojblok v podání Američanů a je tu první mečbol!
16:23
Tohle už vypadá s Brazílií hodně špatně.
16:22
Hodně velká lahůdka! Anderson servíroval, pak dokonale vybral míč, po něm ještě Priddy a Anderson posléze zasmečoval!
16:21
Brazilci zbytečně kazí v důležitém momentě. Američané jsou čtyři body od vítězství.
16:20
Brazilcům vyšel útok středem.
15:20
Rodrigao dobře zasmečoval, na což Spojené státy americké nedokázaly zareagovat.
14:20
Suxho si dovolil další parádičku. V pravou chvíli. Obrana se na něj vůbec nesoustředila a to teď přineslo svůj účinek.
14:19
Krkolomná výměna se šťastným koncem pro Brazílii. Pomůže jí to ještě?
13:19
De Souza Wallace chyboval na servisu a daroval tak Spojeným státům bod.
13:18
Brazilci nekazí útok a snižují.
12:18
Saatkamp Lucas kazí podání a u míče budou Američané.
12:17
Lucas snižuje na rozdíl pěti bodů, a to bodem přímo z podání. Anderson celou situaci špatně odhadl.
11:17
Brazilci se dokázal nadechnout a vykřesávají alespoň jiskřičku naděje.
10:17
Clayton Stanley podává výtečně! Holmes si připisuje další úspěšný blok.
10:16
Dante chyboval ze středu! To už vypadá s Brazilci hodně špatně.
10:15
Stanley šel na servis a Brazilci museli odevzdat balón. Jmenovaný hráč pak sám zasmečoval a úspěšně.
10:14
Brazilský kouč chce dodat svému týmu impuls v podobě time-outu.
10:14
Bod z podání. Američané jsou hodně na koni.
10:13
A další útočnou šanci Spojené státy nezahodily!
10:12
Američané odskakují na dva body! Jednoblok nahravače se jen tak nevidí. Donald Suxho se pak raduje od srdce a poprávu.
10:11
Stanley zasmečoval míč končí od rukou jednoho z Brazilců v zámezí.
10:10
Z hlavního kůlu zakončoval Wallace a poradil si náramně.
9:10
Američané dokázal odstrátovat a opět jdou do vedení.
9:9
Spojené státy americké si znovu nedokázaly vytvořit žádný útok. To využívají Brazilci. Je srovnáno!
8:9
Leandro Vissotto zasadil přesnou smeč. Brazílie snižuje.
7:9
Stanley vrací Američanům dvoubodové vedení.
7:8
A už je to jen o jeden bod! Američané si nedokázali vytvořit žádnou útočnou pozici, přestože měli minimálně dvě šance. Nakonec se mohou radovat Brazilci.
6:8
Dante se prosadil z hlavního kůlu a snižuje na rozdíl dvou bodů.
5:8
Technický time-out.
5:8
Parádní útok středem znamená odskok Spojených států na rozdíl tří bodů.
5:7
Spojené státy americké se dopustily dvou nepřesností, za což pykají ztrátou očekávaného bodu.
4:7
Leonardo Vissotto útočil z hlavního kůlu, úspěšným způsobem.
3:7
Russell Holmes získává další bod pro svůj celek přímo z podání!
3:6
Brazílie si vybírá oddechový čas.
3:6
Brazilci sice nesouhlasí s výrokem sudího, ale nic s tím neudělají. Další bod pro Američany a ti budou na koni!
3:5
Američané perfektně vystihli záměr Brazilců a přidávají další bod.
3:4
William Priddy kazí servis. Bod pro Brazílii.
2:4
Matthew Anderson zatloukl míč na útočnou polovinu!
2:3
Russell Holmes donutil soupeře k chybě. USA jde znovu do vedení.
2:2
Špatný servis Claytona Stanelye znamená vyrovnání.
1:2
A znovu Priddy! Tentokrát propálil brazilský dvojblok.
1:1
Na druhé straně úspěšně zaútočil William Priddy.
1:0
Do čtvrté sady vstupují lépe Brazilci. Murilo Endres zaznamenává bod.
0:0
Začal čtvrtý set.
0:0
Třetí set zvládli lépe Američané. Spojené státy na tom jsou lépe i ve statistikách. Brazilcům už se nepodařilo to, co ve druhé sadě. Reprezentanti Ameriky dokáží plnit taktické povinnosti, což je zatím klíčem k úspěchu. Co nám přinese čtvrtý set?
19:25
Třetí set skončil.
19:25
Závěr třetího setu přinesl snad nejdelší rozehru v zápase. Psychicky to zvládli lépe Američané a získávají druhý set!
19:24
Time-out pro Brazílii!
19:24
No tak to byla kulišárna v podání Suxha. Místo nahrávky volil technický přehoz, jenž přináší bod a je tu první setbol.
19:23
Blok Američanů nebyl úspěšný a Brazilci musí zabrat, pokud chtějí ještě zdramatizovat tento set. Povede se to?
18:23
Sidao už už se radoval, že zaznamenal bod z podání, ale Američané jej dokázali fantasticky vybrat a následně zasazují další bod!
18:22
Brazílie se snaží zuby nehty a snižuje.
17:22
Lucas také zariskoval na brazilské straně, a to už vypadá na vítězství Američanů v tomto setu.
17:21
Rázem Stanley kazí podání.
16:21
Brazílie šla do trojbloku a vykryla snad všechen prostor, přesto si Stanley dokázal najít skulinku, kudy propálil balón!
16:20
Brazilci snižují alespoň na rozdíl čtyř bodů.
15:20
Brazilci nedokázali připravit útok, ačkoli na něj měli dobrou možnost. Stanley pak zasadil tvrdý direkt svému soupeři.
15:19
Brazílie si vyžádala první oddechový čas.
15:19
Následně tento muž zaznamenává přím bod z podání.
15:18
USA je hodně blízko k zisku dalšího setu. Útok zakončovaný McKienziem končí dalším bodem.
15:17
Anderson ale teď už na své předešlé podání nedokázal navázat. Balón končí v síti.
14:17
Skvělý servis Andersona nedokázal nikdo z Brazilců vybrat.
14:16
14:16
Dlouhá výměna, kterou nakonec urvaly Spojené státy americké. Brazilci vybrali asi tři velmi těžké míče, na čtvrtý již byli krátcí.
14:15
Američané hrají obětavě a nechybují. To přináší další bod.
14:14
Vissotto donutil svým tvrdým úderem soupeře k chybě. Uvidíme, kdo urve druhou sadu.
13:14
Ale David Lee je při chuti. Teď zaznamenává další bod.
13:13
Je znovu vyrovnáno. Pardání trojblok vystřižený z učebnice volejbalu znamená bod pro Brazilce!
12:13
Dos Santos Junior útočí po nahrávce svého spoluhráče.
11:13
A už je to o dva body! David Lee propálil vše, co mu stálo v cestě a jeho rána skončila na přímo na čáře!
11:12
Murilův blok byl neúspěšný a Spojené státy jdou znovu do vedení.
11:11
Dante Amaral se pokusil o překvapující úder, což se mu také podařilo. Američané už nedokázali zareagovat.
10:11
Murilo se natahoval po míči, který už směřoval někam do zámezí. Američané tak získávají další snadný bod.
10:10
Útok středem Brazilcům dnes vychází. Odvážná nahrávka přinesla kýžené ovoce.
9:10
Na podání se hodně riskuje. Znovu u toho byl Vissotto a opět to dopadlo balónem v síti.
9:9
Vissotto si to však záhy vynahrazuje úspěšným útokem.
8:9
Leonardo Vissotto taktéž posílá míč do autu. Tak tohle je série chyb z podání.
8:8
Je vyrovnáno. Ani teď se nepodařilo Američanům dobře zaservírovat.
7:8
Technický oddechový čas.
7:8
Jenže zmiňovaný muž kazí podání.
7:7
Jenže je znovu srovnáno. Dos Santos Sidnei donutil Američany k chybě.
6:7
Vissotto nedokázal vybrat podání Suxha a Spojené státy si berou zpět své ztracené vedení.
6:6
Avšak tentokrát mu servis nevyšel a k míči tak půjdou Ameriačné.
6:5
A Brazílie se ve třetím setu dostává do vedení! Endres v hlavní roli! Ani tentokrát nechyboval v útočné fázi.
5:5
Donald Suxho se na druhé straně prezentoval taktéž nepřesným blokem.
4:5
Vissotto se snažil o blok, ale míč se od jeho rukou odrazil až někam na tribunu.
4:4
A ten také vyrovnává. Matthew Anderson totiž napálil míč pouze do sítě.
3:4
William Priddy pokazil servis a k míči se tak dostane brazilský kádr.
2:3
Kontaktní bod Brazilcům pomůže. Murilo Enders zatloukl balón na londýnskou palubovku.
1:3
Brazílie sice hraje dobře v poli, ale finální fáze chybí. Toho teď Američani dokázali využít.
1:2
Russell Holmes zakončil další akci americké reprezentace.
1:1
Lucas Saatkamp si zahrál na fotbalové brankáře, když vybral míč asi tak 30 centimetrů nad zemí! Pak dokázal i sám zaútočit.
0:1
Dlouhá výměna končí ve prospěch Američanů.
0:0
Začal třetí set.
0:0
Tak tenhle set nabídl takřka vše, co jsme si mohli přát. Začátek sady patřil Ameriačnům, ti pak ale polevili a přišla neuvěřitelně dlouhá šňůra Brazílie, která měla pak i setboly, které nedokázala využít. Nakonec to zvládly Spojené státy americké a je vyrovnáno. Těšme se na minimálně dva další sety!
25:27
Druhý set skončil.
25:27
Tak a je tu konec. Američané už to dotáhli do konce a získávají druhý set!
25:26
Anderson zaznamenává již druhý bod v řadě, to jsou neuvěřitelně dramatické momenty!
25:25
Anderson dokázal využít perfektní nahrávky od svého spoluhráče a vyrovnává!
25:24
No a setbol mají Brazilci, Američané totiž nezvládli útočnou fázi.
24:24
Nizozemský arbitr teď dává bod Brazilcům. Ameiračné jsou frustrovaní a nutno říci, že poprávu. Míč šel totiž do anténky až od rukou jednoho z Brazilců.
23:24
Brazílie první setbol Američanů odvrací. Enders Murilo zatloukl míč do země.
22:24
Lucas Saatkamp byl až moc nahecovaný a napálil míč z podání do sítě.
22:23
Tentokrát už útok Brazílie zvládla a snižuje na rozdíl jednoho bodu.
21:23
Američané zaznamenávají přímý bod z podání.
21:22
Diváci si zaplatili lístek na horskou dráhu nebo volejbal? Dle skóre bych se přikláněl k první možnost. Stanley doslova vymodlil další bod.
21:21
A máme znovu vyrovnáno! Wallace zahrál míč do autu a dává si hlavu do dlaní, tohle ho velmi mrzí!
21:20
Priddy se konečně prosazuje v útoku a dává mírnou náplast na duši svým spoluhráčům. Blok Brazilců byl sice srovnaný, ale nevyšel.
21:19
A je tu další bod pro Brazilce. To je obrat jako z říše snů. Brazílie je hodně blízku k zisku druhé sady.
20:19
Tak ani útok středem Američanům nevychází. To je opravdu senzace. Brazílie dala sedm bodů v řadě. Co víc si přát?
19:19
Priddy nejprve nedokázal propálit obranný blok a na druhý pokus neunesl tíhu okamžiku a napálil míči mimo! Krásný druhý set! Je vyrovnáno.
18:19
Spojené státy americké si berou další time-out. Dokáží se srovnat?
18:19
No tak to je šňůra! Brazílie získává kontaktní bod. Pět bodů v řadě proti Američanům? Pohádka. Wallace dělá divy. Brazilci skvěle brání a dohrávají situace, to je klíč k úspěchu!
17:19
Brazilci jdou nahoru! Perfektní podání De Souzy a Američané se naopak na síti velmi ukvapili.
16:19
Oddechový čas přichází i na druhé straně. Teď si jej vyžádal kouč Spojených států amerických.
16:19
A je tu další bod Brazílie. Psychicky jsou hodně nahoře. Na jejich straně došlo ke střídání a to pomohlo.
15:19
Brazílie snižuje. De Souza dává ještě svému týmu nějakou naději na zdramatizování tohoto setu.
14:19
Stanley poslal servis velice pozoruhodný, ale ten neměl patřičný efekt. Míč sice zaplachtil ve vzduchu, avšak skončil v autu.
13:19
Brazílie si vyžádala oddechový čas!
13:19
A teď ke všemu znovu bodují! Tvrdý útok Priddyho nedokázal zkrotit ani taková kapacita jako je Sergio.
13:18
Američané okamžitě útočí a nechtějí o svůj dobře vypracovaný náskok přijít.
13:17
Bodují alespoň teď. Útok středem přes Saatkampa je jistota.
12:17
Teď si mohou Brazilci trhat vlasy. Sidao parádně zaservíroval a pak měli možnost udeřit, jenže to se nestalo. Míč skončil v zámezí.
12:16
Nacvičený signál Brazilců přináší ovoce. Americký blok nebyl dobře srovnaný, což Brazílii jen a jen pomohlo.
11:16
11:16
David Lee jen tak lehce technicky poslal míč přes síť, kde si s ním Brazilci nedokázali poradit.
11:15
Suxho nedokázal zabránit dalšímu útoku Brazílie.
10:15
Obětavá práce v podání brazilských hráčů nakonec kýžený úspěch nepřinesla.
10:14
Leonardo Vissotto parádně zahrál a Brazilci tak alespoň snižují.
9:14
Clayton Stanley režíroval další útok Američanů, úspěšně.
9:13
Nevynucená chyba v útoku. Holmes přepálil vše, co se hýbalo. Bod zadarmo pro hráče z Jižní Ameriky.
8:13
Další pokažený servis Brazílie. Tentokrát chyboval Amaral. Tohle by mohlo v konečném účtování mrzet.
8:12
Suxho se sice snažil, seč mu síly stačily, ale ani kdyby se rozkrojil, tento balón by nemohl vybrat. Brazílie snižuje.
7:12
Leonardo Vissotto pokazil podání, což u něho nebývá zvykem.
7:11
Útok středem? To je asi největší jistota. Na ten teď sázejí brazilští volejbalisté.
6:11
Brazílie si bere technický time-out.
6:11
Snadná práce pro Priddyho. Ten totiž jen tak lehce zatloukl míč na polovinu. Brazilci špatně rozehráli.
6:10
David Lee hrál také křižně. Nikdo z Brazilců na něj neměl sebemenší šanci dosáhnout.
6:9
Sergio pěkně přihrál Sidaovi, který zatloukl míč na opačnou stranu palubovky.
5:9
Anderson dává bod z podání a brazilský trenér pěkně zuří!
5:8
Sledujeme technický oddechový čas.
5:8
A je tu další bod pro Spojené státy americké. To už vypadá hodně slibně.
5:7
Dante Amaral se prezentoval neskutečnou dělovkou, kterou nedokázal nikdo z Američanů pokrýt.
4:7
Clayton Stanley hrál zřejmě cíleně na Rezendeho a bylo to dobrá volba. Druhý jmenovaný totiž nedokázal míč vybrat.
4:6
Pak se ale Američanům nezdařila kombinace, tím pádem Brazílie snižuje na rozdíl dvou bodů.
3:6
Matthew Anderson vytáhl ze své pokladničky precizní blok!
3:5
A Američané opět vedou díky tomuto muži.
3:4
Saatkamp se dostal do dobrého výskoku, ze kterého dokázali udeřit.
2:4
Servis Priddyho by zřejmě letěl do autu, avšak Vissotto zbytečně hrál, což nebyla dobrá volba.
2:3
Ten následně kazí podání, které tedy logicky získávají Spojené státy.
2:2
Brazilci dokázali vyrovnat díky přesnému zásahu Amaraleho.
1:2
Američané se dostávají do vedení. Výborný servis vzešel z ruky Stanelye.
1:1
Američané ale dokázali zaútočit, a to konkrétně William Priddy.
1:0
Vissotto je perfektní na podání. Teď opět prokázal své kvality.
25:23
Začal druhý set.
25:23
Statistiky jsou takřka vyrovnané. V prvním setu ani nic jiného k vidění nebylo. Sledujeme parádní zápas!
25:23
Tak tohle byla paráda. Brazílie výborně kombinovala a bránila. Fanoušci Brazilců teď v hledišti vyvádějí a uvidíme, co nám hráči obou reprezentací ještě nabídnou.
25:23
První set skončil.
24:23
Spojené státy americké si vzaly oddechový čas!
24:23
Máme tu první setbol! Přímý bod z podání zaznamenal Vissotto!
23:23
Naprosto vyrovnaná koncovka. Diváci se musí bavit. Clayton Stanley sice blokoval, avšak neúspěšně.
22:23
Stanley napálil míč naslepo a to byl klíč k zisku bodu. Brazilci byli dezorientovaní a nedokázali jej rozehrát.
22:22
Brazílie neudělala chybu a svoji možnost na útok proměnila s přehledem.
21:22
Americké naděje jdou vzhůru. Další hezká kombinace, opět úspěšná.
21:21
Ale Brazilci nechtějí dát svou kůži jen tak lacino. Teď si připisují další bod zásluhou Amaraleho. Vyrovnáno.
20:21
Hezká kombinace. Priddy útočil do zcela odkryté obrany. To byla akce jako z učebnice a Spojené státy znovu vedou!
20:20
William Priddy přepálil podání a Brazilci získávají bod lehko.
19:20
Brazílie si bere time-out.
19:20
Skóre se znovu otáčí. Brazilci při své kombinaci chybovali. Uvidíme, co nám ještě konec první sady přinese.
19:19
Holmes (USA) se z dobré pozice postaral o bod svého celku.
19:18
Teď se Američané hodně zlobí! Stanley zazdil míč na soupeřovu polovinu a slavil. Jenže! Rozhodčí viděl, že šel balón do autu, a tak extázi přerušuje.
18:18
Spojené státy americké si berou technický oddechový čas.
18:18
Tvrdý servis Saatkampa pomohl Brazílii. Díky němu se totiž dostala znovu do útoku, ze kterého udeřil Endres.
17:18
Na druhé straně nevyšel blok Američanům. Velmi vyrovnané utkání!
16:18
Russell Holmes útočil taktickým způsobem, což se vyplatilo. Blok Brazilců neměl žádný konečný efekt.
16:17
McKienzie kazí podání a míč zůstane u Brazilců.
15:17
Spojené státy americké se prezentovaly další hezkou kombinací, která nemohla skončit jinak než bodovým ziskem.
15:16
Vissotto Neves dokázal skvěle zaútočit a Brazilci tak stále drží krok s Američany.
14:16
K vidění máme další technický time-out.
14:16
dos Santos Junior zbytečně kazí podání a ve vedení tak stále zůstávají volejbalisté Spojených států amerických.
14:15
Lehký bod pro Brazilce. Američané se nedokázali dobře skonsolidovat.
13:15
A Američané se dostávají do dvoubodového vedení, a to díky preciznímu servisu, kterým se prezentoval Suxho.
13:14
David Lee je nemilosrdný! Opět prokázal duchapřítomnost a zasadil tvrdý úder do míst, kde nestál nikdo z brazilských volejbalistů!
13:13
Spojené státy americké příliš zbrkle zaútočily. To se naopak Brazilcům líbí.
12:13
Nepovedený blok Brazílie znamená další bod pro USA.
12:12
A Bruno Rezende také poslal míč na druhou stranu z podání silou uragánu. Nikdo z Američanů jej totiž nedokázal vybrat.
11:12
Priddyho tvrdý servis Brazilci dokázali vybrat a pak krásně zaútočili. To byla volejbalová lahůdka!
10:12
Krásná výměna! Balón létal ze strany na stranu, až rozhodčí přerušili hru pro technickou chybu Brazilců. Ti tam teď ještě něco reklamují, ale bod je připsán reprezentantům Spojených států.
10:11
Lucas Saatkamp (BRA) svého protihráče náležitě napodobil. Také kazí podání.
10:10
Ovšem Stanley chtěl navázat na předešlý úspěch a trefil ze servisu pouze síť.
9:10
Murilo Endres nedokázal vybrat tvrdé podání Stanleye.
9:9
Ovšem je znovu vyrovnáno. Při nahrávkách totiž Brazílie zbytečně chybovala.
9:8
Jenže do vedení jdou opět Brazilci. Saatkamp je strůjcem tohoto vedení.
8:8
Hráči USA se po něm dokázali zmátořit a přidávají bod. O něj se postaral Matthew Anderson.
8:7
První technický oddechový čas.
8:7
Andersonovi se nepovedl servis a daroval tak Brazilcům bod.
7:7
David Lee je nyní k nezastavení. Díky němu sbírá jeho celek další bodový zářez.
7:6
dos Santos Junior (BRA) se rozhlédl a tvrdě napálil míč na soupeřovu polovinu. To byla dobrá volba.
6:6
Zatím sledujeme velmi vyrovnaný začátek, který musí diváky bavit. David Lee si připisuje další bod.
6:5
Holmes (BRA) se zaskvěl parádním úderem, jenž končí bodovým ziskem.
5:5
Je vyrovnáno. Blok Leea se povedl a Američané se radují.
5:4
Jenže hráči USA nechtějí přijít zkrátka. Nyní vystřihli parádní kombinaci zakončenou bodem.
5:3
Endres doslova zazdil míč na polovinu Spojených států a Brazílie se dostává do dvoubodového vedení!
4:3
Blok v podání Suxhoa nebyl úspěšný.
3:3
Stanley zajistil svému celku bod.
3:2
Jenže hráči z Jižní Ameriky jsou zatím velmi agresivní při svém útoku, což přináší ovoce.
2:2
Brazilcům se nyní nepodařil servis a je opět vyrovnáno.
2:1
Rezente se prezentoval parádním blokem a Brazilci opět vedou.
1:1
Američané dokázali srovnat krok, jelikož se jeden z australských hráčů dotkl sítě.
1:0
Na podání šly Spojené státy americké, první útok Brazilců skončil úspěchem.
0:0
0:0
Američané nastupují v bílých dresech, reprezentanti Brazílie se pak oblékli do modrého úboru.
0:0
Obě dvě mužstva se již pečlivě rozcvičují na londýnské palubovce. Na stadion také dorazily početné skupiny fanoušků z obou zemí. Uvidíme, co nám tento duel přinese. Rozhodně se máme na co těšit.
0:0

Brazílie: Rezende, De Souza, Dos Santos Juniors, Vissotto Neves, Godoy Filho (C), Endres, Santos, Alves, Santana, Saatkamp, Garcia, Amaral

USA: Anderson, Rooney, Lee, Lambourne, Lotman, Suxho, Priddy, Thorton, Holmes, Stanley (C), Mckienzie, Smith

Rozhodčí: Loderus – Velez Mercado.
0:0
Větším favoritem před tímto zápasem jsou však Brazilci. Ti se budou snažit projít skupinou bez ztráty kytičky, podaří se jim to?
0:0
Ani jeden z těchto celků neztratil na šampionát žádný set. Brazilci zdolali nejprve Tunisko, následně pak Rusko – vždy 3:0 na sety.

USA má zcela stejnou bilanci. Jejich dravost odnesli reprezentanti Srbska, posléze Německa. Co nám přinese dnešní klání?
0:0
Půjde o souboj zatím dvou nejlepších týmů ve skupině B. Oba dva celky totiž dokázaly zvítězit a k postupu do vyřazovacích bojů už mají hodně blízko.
0:0
Příjemný den přeji všem milovníkům Volejbalu. Pochopitelně ani tento sport nemohl chybět v programu na olympijských hrách, které se konají v Londýně. K již třetímu utkání ve skupině se chystají reprezentanti Brazílie a Spojených států amerických.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.