USA - Srbsko | ONLINE | 29.7.2012 17:45 | OH - Volejbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

0:0
Dnes pokračujeme ještě dvěma zápasy, v atraktivní evropské bitvě se Poláci v 21 hodin střetnou s Itálií a pozdě večer ještě Brazilci s Tuniskem. Oba zápasy, stejně jako kompletně celé olympijské dění, nabídneme v našem přenosu. Do té doby na přečtenou.
0:0
Američané tak dokonale vrátili soupeři podobnou prohru z loňského světového poháru v Japonsku. Základním kamenem amerického vítězství bylo 16 úspěšných bloků a také výborný výkon smečaře Matta Andersona. Ten měl úžasnou úspěšnost 16 bodových smečí z 23 útoků.
25:21
Třetí set skončil.
25:21
Clayton Stanley vytloukl srbský blok a olympijští šampióni z roku 2008 vykročili za obhajobou prvenství hladkým vítězstvím nad evropskými mistry!
24:21
Ukončení zápasu měl na ruce Anderson, ale neuspěl proti srbskému bloku.
24:20
Atanasijevič při útoku ze zadní zóny přešlápl třímetrovou čáru a veškeré srbské naděje už jsou o poznání tenčí.
23:20
Clayton Stanley přibližuje Američany vítězství úspěšným útokem ze zadní zóny.
22:20
Brutální servis předvedl Podrasčanin a tady Američané neměli sebemenší šanci jej zpracovat. Obhájci titulu už vedou pouze o dva body a berou si další oddechový čas.
22:19
Matt Anderson ztroskotal na srbském bloku.
22:18
Clayton Stanley nevyzrál na blokujícího Podrasčanina. Ten si připisuje již sedmý úspěšný blok.
22:17
Kovačevič si po time-outu špatně nahodil míč a poté už svůj pohyb nedokázal koordinovat tak, aby přehrál míč na soupeřovu polovinu.
21:17
Američané si berou oddechový čas.
21:17
Stanleyho diagonální útok dopadl do zámezí.
21:16
Zmiňovaný devatenáctiletý mladík přidává také eso a Srbové opět trochu snižují.
21:15
Šikovný mladý levák Uroš Kovačevič opět dokázal položit míč z hlavního kůlu.
21:14
William Priddy trefil svůj servis přímo na postranní lajnu a přidává na americké konto další eso.
20:14
Teď už to Matt Anderson zahrál daleko přesněji a razantním útokem z hlavního kůlu přidává dvacátý americký bod.
19:14
Srbové měli rozehru výborně připravenou, ale Mitič nepochopitelně vlezl do zákroku Atanasijevičovi a tím sám položil nepříliš ideální útok Andersona na zem.
18:14
Stanleyho servis dopadl těsně do zámezí.
18:13
Útokem ze zadní zóny boduje nezastavitelný Matt Anderson.
17:13
Uroš Kovačevič uspěl útokem po lajně z hlavního kůlu. Američanům se opět rozhodnutí sudích nelíbí.
17:12
Mitičův servis nepřeletěl přes síť.
16:12
Stankovič technickým útokem středem sítě přelstil obranu Američanů.
16:11
Atanasijevič propasíroval míč přes americký blok, Suxho ještě dokázal v pádu odehrát míč před dopadem na zem, rozhodčí však byli opačného názoru a přidělují bod Srbům.
16:10
Matt Anderson posílá oba celky k lavičkám za stavu 16:10. Následuje druhý technický oddechový čas.
15:10
Atanasijevič udeřil z handy, rozdíl ve skóre je pět bodů. Pro Srby alespoň trochu přijatelnější stav než při skóre 4:13.
15:9
Parádní americký obrana v poli, rozhodčí poté odpískali Andersonovi poměrně sporně odehrání míče mimo prostoru mezi anténkami.
15:8
Útokem ze zadní zóny se milimetrově přesně trefuje na koncovou čáru Atanasijevič.
15:7
Parádní technický servis zahrál Suxho a Američané po jeho přímém bodu z podání vedou 15:7.
14:7
Matt Anderson útokem z hlavního kůlu ponechává Američanům dostatek klidu.
13:7
Zablokovaný Lee při útoku středem sítě.
13:6
Páska nadělala Priddymu pořádnou paseku při příjmu a Podrasčanin tak mohl zaznamenat přímý bod z podání.
13:5
Holmesův plachtěný servis doletěl zhruba půl metru za koncovou čáru.
13:4
Nikič si neporadil s americkým trojblokem.
12:4
Další ze srbských náhradníků Mitič špatně přihrál a Američané si s následným útokem dokázali poradit. Skóroval Anderson z hlavního kůlu.
11:4
Atanasijevič proti sobě neměl takřka žádný blok, přesto namířil svůj útok z handy do zámezí.
10:4
Petkovičovi je v těžké pozici odpískána nečistá nahrávka a za stavu 4:10 si srbská lavička bere oddechový čas.
9:4
Americká převaha na kurtu nabývá velikých rozměrů, devátý bod přidává z hlavního kůlu Matt Anderson.
8:4
Právě tento mladík ale následně posílá servis pouze do sítě.
7:4
Teprve devatenáctiletý smečař Uroš Kovačevič propasíroval svůj útok přes americký blok.
7:3
Důrazný útok Priddyho se setkal s úspěchem a velezkušený smečař přidává sedmý americký bod.
6:3
Také Uroš Kovačevič útočí pouze do zámezí a najednou Američané vedou opět o tři body.
5:3
Tohle bude Srby mrzet! Atanasijevič rozehrál dalším fantastickým servisem, který Američané pouze odvrátili na polovinu soupeře a po nahrávce Petkoviče útočil ze zadní zóny právě Atanasijevič, ale do zámezí.
4:3
Atanasijevič zaznamenává eso a snižuje na rozdíl jediného bodu.
4:2
Parádní práce nahrávače Petkoviče, který připravil snadný útok pro Atanasijeviče. Srbové se rychle "zbavili" Stanleyho na servisu.
4:1
Srbově měli rozehráno na druhý bod, ale proti Atanasijevičovi znovu stála červená zeď a srbský univerzál si s trojblokem neporadil.
3:1
Až Atanasijevič dokázal zapsat první srbský bod útokem z handy.
3:0
Kovačevič znovu ztroskotal na připraveném americkém dvojbloku.
2:0
David Lee přidává přímý bod z podání a Američané se vzdalují soupeři od úvodu třetího setu.
1:0
Úspěšným blokem také Američané zahajují třetí set, Russell Holmes si počkal v pravý čas na útočícího Kovačeviče.
0:0
Začal třetí set.
25:22
Srbové měli v druhém setu navrch, rychle si vypracovali vedení 5:1 a byť o něj po prvním technickém oddechovém času přišli, mírný náskok opět brzy získali a drželi si jej až do stavu 19:17, kdy šel servírovat Clayton Stanley a Srbové jeho dělový servis nedokázali ideálně zpracovat. Vždy stáli proti připravenému bloku a nedokázali jej překonat. Američané otočili šesti body v řadě a dokráčeli k zisku druhého setu.
25:22
Druhý set skončil.
25:22
Po oddechovém času už Bojan Janič servíroval až za koncovou čáru a USA v druhém setu vítězí 25:22.
24:22
Srbské libero Rosič se vyznamenalo parádním zákrokem proti Holmesovi, srbskou akci v dvaadvacátý bod zakončil smečující Nikola Kovačevič. Američané přerušují hru oddechovým časem.
24:21
První setbol odvrací právě Atanasijevič útokem ze zadní zóny.
24:20
Atanasijevič kazí servis.
23:20
Srbové se štěstím přerušují tu sérii, Atanasijevič vytloukl americký blok.
23:19
Kovačevič znovu ztroskotal na připraveném americkém bloku. Úžasná série americké obrany nad sítí.
22:19
Americký blok funguje na výbornou. Russell Holmes si poradil se Stankovičem a resultuje z toho třetí americký blok v řadě.
21:19
Stanleyho pumelice na servisu stála u zrodu dalšího amerického bodu, před Kovačevičem stál kompaktní trojblok a srbský smečař si s ním poradil.
20:19
Úspěšný americký blok proti Atanasijevičovi a Američané se poprvé v druhém setu ujímají vedení, což Srby přinutilo k oddechovému času.
19:19
Nikola Kovačevič útočil do zámezí a Srbové se marně dožadovali americké teče.
18:19
Stanley si poradil s blokujícím Kovačevičem.
17:19
Marko Podrasčanin si připisuje další bodový blok, když uspěl proti Priddymu a donutil americkou lavičku k oddechovému času.
17:18
Američané dostali Srby do komplikací, ti ale těžkou chvíli přestáli a Nikič útokem ze zadní zóny vrací Srbsku vedení.
17:17
O další vyrovnání skóre se postaral Stanley. Nikič nedokázal odrazit míč od svého těla zpět do hry.
16:17
Nikič měl pořádnou kliku, neboť proti němu stál připravený americký blok, od něj se míč ale odrazil jen těsně do zámezí.
16:16
Blokující William Priddy si poradil se Stankovičem a je vyrovnáno.
15:16
Srbové projevili velkou snahu k ubránění Leeho útoku, nakonec se jim to nepodařilo.
14:16
Stankovič položil míč útokem středem sítě a při druhém technickém oddechovém času vede Srbsko 16:14.
14:15
Podrasčanin to s délkou svého servisu příliš přehnal.
13:15
Také Srbové umí výborně blokovat, Matt Anderson nevyzrál na kompaktní dvojblok mužů v modrém.
13:14
Starovič složil reparát na výbornou a Srbové vedou 14:13.
13:13
Starovič se musel při svém útoku ze zadní zóny sklonit před blokujícím Leem.
12:13
Matt Anderson uspěl diagonálním útokem z hlavního kůlu.
11:13
Američané měli na ruce vyrovnání, ale Stanley útočil do autu.
11:12
Saša Starovič o pásku vyhodil servis do zámezí.
10:12
Těsně před koncovou čáru posadil svoji smeč Nikola Kovačevič.
10:11
Razantní útok středem sítě, prosadil se Holmes.
9:11
Clayton Stanley nevyzrál na srbský dvojblok.
9:10
Stankovič vytloukl americký trojblok. Míč se odrazil těsně do zámezí.
9:9
Starovič nepřekonal americký dvojblok a srbský náskok čtyř bodů je definitivně minulostí.
8:9
Páska v první chvíli výrazně pomohla Nikičovi při servisu, Lambourne ale odvedl na příjmu parádní práci, Stanley poté vytloukl srbský blok.
7:9
Stankovič uspěl rychlým útokem středem sítě.
7:8
Stanleyho hřebík z hlavního kůlu znamená sedmý americký bod. Parádní útok po lajně.
6:8
Nikič už dokázal otočit podání zpět na stranu Srbů, ti ale přišli o většinu ze svého čtyřbodového náskoku. Následuje první technický oddechový čas v druhém setu.
6:7
Lee s Andersonem si na bloku doslova vychutnali útočícího Staroviče.
5:7
Nikič ztroskotal na připraveném americkém trojbloku.
4:7
Clayton Stanley přidává čtvrtý americký bod.
3:7
Podrasčanin opět uspěl středem sítě.
3:6
Anderson vytloukl blokujícího Petkoviče.
2:6
Šestý srbský bod zaznamenává Podrasčanin.
2:5
Starovič nasměroval podání do zámezí.
1:5
Kovačevič zvyšuje náskok Srbů už na čtyřbodový.
1:4
Podrasčanin uspěl středem sítě.
1:3
Lambourne vytloukl srbský blok.
0:3
Třetí srbský úspěch, Holmes středem sítě útočil pouze do pásky.
0:2
Stankovič zaznamenává čisté eso.
0:1
Anderson útokem ze zadní zóny nevyzrál na srbský trojblok.
0:0
Začal druhý set.
25:17
První set skončil.
25:17
Američané v prvním setu s přehledem vítězí 25:17. Postupem času si vypracovali až jedenáctibodový náskok a byť Srbové dokázali z té své ztráty něco málo smazat, blíže než na šest bodů se nepřiblížili.
24:17
William Priddy dal Američanům možnost prvního setbolu.
23:17
Srbové už jedenáctibodové manko snížili na šest bodů, postaral se o to Atanasijevič.
23:16
David Lee nasměroval svůj útok do zámezí.
23:15
O poznání úspěšnější byl Nikič, ten vytloukl blok postavený Stanleym.
23:14
Útočící Atanasijevič ztroskotal na dobře postaveném americkém bloku.
22:14
Matt Anderson přidává další americký bod.
21:14
Na servis přišel Lotman místo Holmese, Nikič ale dokázal skórovat útokem.
21:13
Do třetice všeho dobrého, Stanley srbský blok vytloukl.
20:13
O chvíli později Stanley nevyzrál ani na Podrasčanina.
20:12
Nikič zablokoval Stanleyho.
20:11
Srbský univerzál Miloš Nikič se postaral o jedenáctý bod svého celku.
20:10
William Priddy trefuje přímý bod z podání. Už podruhé na příjmu selhal Kovačevič.
19:10
Až Russell Holmes dokázal vrátit podání na stranu Američanů.
18:10
Podrasčanin znovu zablokoval Priddyho, Srbové se chytají stébla naděje.
18:9
Russell Holmes mířil do zámezí.
18:8
Američané byli blízko dalšímu zvýšení, Priddyho však zablokoval Podrasčanin.
18:7
Osmnáctý americký bod přidává Russell Holmes, s jeho útokem si neporadil Stankovič.
17:7
Srbové kontrují snížením na 7:17.
17:6
Americká nadvláda na kurtu pokračuje, sedmnáctý bod přidává David Lee přímým bodem z podání, když nachytal na švestkách Nikolu Kovačeviče.
16:6
Další americký bod založil dobrým servisem Lee a Stanley už si poradil s blokujícím Kovačevičem.
15:6
Podobně si na druhé straně vedl, či spíše nevedl Nikič.
14:6
Matt Anderson kazí servis.
14:5
Čtrnáctý americký bod zaznamenává Clayton Stanley.
13:5
Atanasijevič nahradil Staroviče a okamžitě úspěšným útokem přes Leeho dokázal otočit srbským postavením.
13:4
Srbové už jsou zcela zoufalí, Donald Suxho si s nimi na servisu dělá co se mu zachce, Srbové pak mají problém na přihrávce a v tomto případě Nikiče zablokoval Stanley.
12:4
Vlado Petkovič se dopustil nečisté nahrávky, šestý americký bod v řadě.
11:4
Srbům nepomohl ani další oddechový čas, Matt Anderson přidává na své konto další úspěšný zásah v útoku.
10:4
Američané jsou při chuti, Donald Suxho výborným servisem založil další bod, který úspěšnou smečí dokonal Matt Anderson.
9:4
Miloš Nikič ztroskotal na blokujícím Stanleym.
8:4
Po nepřesné smeči Stankoviče odchází k prvnímu technickému oddechovému času podstatně spokojeněji Američané. Vedou 8:4.
7:4
Američané v úvodu zápasu ztrátují bez problémů, potvrdil to i Matt Anderson.
6:4
Miloš Nikič si poradil s blokujícím Leem.
6:3
Výborný servis Holmese stál u zrodu šestého amerického bodu, dílo nad sítí dokonal Clayton Stanley.
5:3
Matt Anderson vytloukl blok Nikiče.
4:3
Středem sítě uspěl Marko Podrasčanin, největší hvězda současného srbského výběru.
4:2
Útok Stanleyho nedokázal v poli zpracovat Rosič.
3:2
Miloš Nikič zaznamenává druhý srbský bod.
3:1
Saša Starovič se z těžké pozice neprosadil a Američané zvyšují v úvodu na 3:1.
2:1
Američanům vrací vedení William Priddy, Srbové se snažili seč jim síly stačily, ale nedokázali odvrátit jeho smeč.
1:1
O poznání lépe si vedl Saša Starovič.
1:0
Utkání je zahájeno, z prvního útoku Srbů se neprosadil Nikola Kovačevič.