USA - Čína | ONLINE | 1.8.2012 21:00 | OH - Volejbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

31:29
Třetí set skončil.
31:29
Je konec! Volejbalistky USA vítězí i ve svém třetím zápase a poráží dosud také stoprocentní Číňanky. Ty odehrály s USA dva naprosto vyrovnané sety, klíčové okamžiky ovšem nezvládly.
30:29
Smeč Hookerové trefila Wei nepříjemně do hlavy.
29:29
Blok Číňanky Yang a je to po 29.
28:28
Přetahovaná pokračuje, třetí set jako první v zápase trvá více než třicet minut.
28:27
Trochu kostrbatá výměna, USA má další možnost ukončit zápas.
27:27
A Asiatky to zvládají, od amerického bloku končí míč v autu.
25:24
Diváci u vytržení, to byla výměna! Zdánlivě ztracené situace zachráněny na obou stranách, nakonec braly bod Američanky.
24:24
Tak kdo s koho?
23:24
Zeng neměla snadnou úlohu, ale míč umístila mezi blokující hráčky.
21:22
Miayshirová servírovala, Američanka, která v sobě nezapře asijské předky. Čína jde opět do vedení.
20:21
Loganová zkazila servis.
20:20
Time-out si bere čínský kouč.
20:20
Tak teď si Američanky bod zasloužily, bojovaly jako lvice a Hodgeová ukončila dlouhou výměnu.
19:20
Chu dala do servisu příliš síly.
18:20
Čína vede o dva body!
18:19
Chu servírovala na Loganovou, která si nepočínala dobře na příjmu.
18:17
Ránu jako z děla vyslala na polovinu soupeře Hookerové, Hui neměla nárok.
15:14
Asiatky stáhly náskok soupeře na jediný bod.
15:12
Čtyři Číňanky skončily na palubovce při snaze zachránit míč, jenomže útok Hodgeové byl smrtelný.
14:11
Smečařka Hodgeová hraje dnes ve velké pohodě.
13:10
Pěkná výměna, přihrávka mířila na pravou stranu na Hookerovou a USA vede o tři body.
12:10
Loganová servírovat umí a její podání dělá Číňankám velké problémy.
7:9
Číňanky chytly druhý dech a nadvláda Američanek skončila.
5:4
Arrudaová předvedla velkou zbraň, která ničí čínské útoky - vysoký blok.
3:4
Volejbalistky USA se dostaly pod tlak a už situaci nezvládly.
2:2
Hookerová opět byla připravena na bloku, tentokrát ji soupeřka úspěšně vytloukla.
25:16
A dotáhly bez problémů do konce, Čína v útoku neví, co zahrát, bloky vysokých Američanek jsou všude.
23:16
Američanky ale míří za ziskem druhého setu.
22:16
Chu smečovala úspěšně.
22:14
Dlouhá výměna přinesla nepřesnosti a slabá zakončení na obou stranách. Čína nakonec na soupeřky nestačila.
21:14
Hráčky USA jsou v laufu a vychází jim, na co sáhnou. Aktuálně to byl blok Scott-Arruadové.
19:14
Série Hookerové na podání končí.
19:13
Čína odpadla, uvidíme, zda ji pomůže oddechový čas. Hookerová útočila a Zhang na příjmu selhala.
18:13
Pětibodový luxusní náskok pro Američanky.
17:13
Hodgeová táhne útoky USA.
15:13
Američanky se rozjíždí a vypadá to, že ani druhý set jim nakonec neunikne, i když v jeho průběhu opět měli několikabodovou ztrátu. Famózní obranu spoluhráček z pole nakonec zúročila na síti Hodgeová.
12:11
Američanky již vedou, Čína kazí a Loganová jde počtvrté servírovat.
10:11
Čína měla možnost ukončit výměnu, nakonec ale zvedla ruce ve vítězném gestu Hookerová.
7:10
Výměna jako řemen s několika úspěšnými bloky. Ten poslední měla na svědomí Yang a míč už Američanky do hry nevrátily.
6:9
Tříbodový náskok nechtějí Asiatky pustit.
6:8
Loganová snižuje.
5:8
Američanky asi nečekaly takovýhle boj, ale dvě vítězství Číňanek z předchozího průběhu turnaje naznačovaly, že nejde o žádné nazdárky. Wang překvapila Američanky šikovným úderem.
4:7
Hookerové nevyšla smeč podle představ.
3:5
Přímý bod ze servisu Hookerové.
2:5
Čína si vytvořila tříbodový náskok, Harmottová na bloku neuspěla.
2:3
Vyrovnaný zápas pokračuje, na Akinradewovou je na síti spoleh.
1:2
Wang trefila ze servisu pásku.
0:1
Rozhodčí správně viděli, že to byla americká ruka, která tečovala útok Číny do autu.
26:24
Začal druhý set.
26:24
První set skončil.
26:24
Dlouhý míč ze smeče Hui a Američanky se po zajímavém průběhu radují ze zisku prvního setu!
24:24
Srovnáno, dobrý útok Hui.
24:23
Čtyři body v řadě uhrály Američanky a rázem mají setbol.
23:23
A jsou zpět v prvním setu! Nad sítí kralovala při bloku Akinradewová.
22:23
Hráčky USA se nevzdávají.
20:23
Zeng má na kontě další přímý bod z podání! Opět si vybrala Loganovou a ta na tom teď psychicky asi nebude úplně dobře.
20:22
V nejnevhodnější dobu zachybovala školácky na příjmu Loganová.
20:21
Čína ve vedení.
20:20
Spojené státy se probudily včas a donutily Čínu vzít si oddechový čas. Akinradewová dobře zablokovala smeč Zhang.
18:20
Nádherný blok postavila nad sítí Yang a Čína vede o dva body!
18:18
Harmottová ukázala spoluhráčkám, jak jistě zahrát na síti.
17:18
Aut Američanek.
17:17
A je srovnáno, Larsonová dnes již poněkolikáté zahrála do autu.
17:16
Yunwen Ma útočila výborně.
16:15
Zhang už byla v hodně těžké pozici, kdy hrála ve výskoku z hloubi pole, přesto situaci zvládla a vytloukla úspěšně bloky soupeřek.
16:14
Vzápětí se polepšila a zatloukla míč na čínskou polovinu.
15:14
Už je to jen o bod, Larsonová zahrála mimo hřiště.
15:13
Hui snižuje na 14:15 z pohledu Číny.
15:12
Wang útočila a vytloukla blok Hookerové.
15:11
Parádní podívaná, skvélé zákroky předváděla hráčky na obou stranách, bod nakonec ukořistily zásluhou smeče Akinradewové Američanky.
14:10
A že jí to jde, USA vede již o čtyři body.
12:10
Loganová jde na další podání...
12:10
Čína si vybírá oddechový čas.
12:10
Američanky se dočkaly, Loganové vyšel servis a Číňanky už se do hry nedostaly.
10:10
Přetahovaná pokračuje, reputaci si vylepšila Hookerová, ale Zhang si počínala v další výměně také na jedničku a má dnes velmi vysokou úspěšnost útoků.
9:9
Chyba Hookerové, která zacílila nahraný míč do autu.
8:8
Zatím nejkrásnější a nejdelší výměna zápasu, Čína byla v poli výborná, ustála několik útoků a nakonec si zásluhou Wang připsala bod.
8:7
Larsonová dostala ideální náhru a zalila míč za síť.
7:7
Číňanky nepouštějí svého soupeře do dvoubodového úniku.
6:6
Larsonová se opět dostala do hry, jednou byla úspěšná, podruhé nikoliv.
4:4
Tentokrát už si stejná hráčka počínala lépe.
3:4
Akinradewová byla zablokována, bod pro Asiatky.
0:0
V duelu o první místo jsou jasnými favoritkami Američanky.
0:0

USA: Scott-Arrudaová, Haneef-Parková, Bergová, Miyashirová, Davisová, Larsonová, Hodgeová, Harmottová, Tomová, Akinradewová, Thompsonová, Hookerová.

Čína: Wang, Mi, Hui, Chu, Zhang Xian, Wei, Yang, Shan, Xu, Zeng, Ma, Zhang Lei.
0:0
Před samotnými sestavami si pojďme ještě v základu představit hrací systém olympiády.
12 kvalifikovaných ženských týmů bylo rozděleno do dvou šestičlenných skupin, ve kterých systémem každý s každým vzejde na obou stranách čtveřice nejlepších. Poté nastupuje systém play-off, kdy po čtvrtfinále následuje semifinále a poté samozřejmě finále a boj o třetí místo.
0:0
Američanky na úvod soutěže porazily korejský výběr 3-1 a o dva dny později poté stejným poměrem taktéž celek Brazilek.
Číňanky, které díky vyššímu kladnému rozdílu vyhraných míčů vedou skupinu B právě před Američankami, v sobotu 3-1 vyhráli nad Srbkami a po jednom volném dni opět se ztrátou jediného setu Turecko.
0:0
Krásný středeční večer!
Vítejte u dalšího ze soubojů v základní skupině volejbalového zápolení žen na olympijském turnaji.
Dnes se proti sobě postaví zatím neporažené týmy, které zdobí shodné statistiky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.