ZOH - Curling - Muži - večerní program -  ONLINE PŘENOS -  18. února 2018   12:05

Muži - večerní program

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemnou neděli a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou.
Konečné výsledky
Švédsko – Japonsko 11:4 (po 8. endu)
Dánsko – Korea 9:8 (po extra endu)
Itálie – Velká Británie 6:7 (po extra endu
USA – Norsko 5:8 (po 9. endu)
11'
Také Dánsko využilo svou výhodu a v extra endu si připsalo rozhodující bod v zápase.
11'
První extra end je u konce. Itálie nakonec prohrála s Velkou Británie 6:7. Konec zápasu se blíží i na dráze B, k dohrání chybí čtyři kameny.
11'
Na obou drahách vidíme velké taktické bitvy. Může přijít jedna chyba, která může stát celý zápas.
11'
Ani na jedné dráze zatím nevidíme kámen, který by byl v středu, nýbrž v kruhu jako takovém.
11'
V extra endu mají výhodu posledního kamene výběr Dánska a na vedlejší dráze výběr Velké Británie.
11'
Naopak u Dánska, které hrají s domácím týmem je začátek endu klidný. Oba týmy si budují pozici.
11'
Začátek extra endu v zápase Itálie a Británie provází pár takeoutů od obou družstev.
Průběžné výsledky po desátém endu
Dánsko – Korea 8:8
Itálie – Velká Británie 6:6

10'
Korejský tým získal potřebné dva body a i tento zápas míří do extra endu.
10'
I domácí Korea je blízko extra endu, jelikož dva kameny před koncem má skvěle postavení v kruhu.
10'
V zápase Itálie a Velké Británie rozhodne o vítězi až extra end. Italové získali v posledním endu při své výhodě bod.
10'
Skvěle zahraný double takeout do Italů. Tohle ještě bude zajímavý konec. Dočkáme se snad extra endu nebo rovnou výhru Itálie?
10'
Dánský tým odstranil jeden guard, ale pořád je před kruhem jeden kámen a přímo v kruhu také po jednom korejském kameni.
10'
Na vedlejší dráze máme tři kameny do konce a pořád jsou ve výhodnější pozici Britové. Nezapomínejme ovšem na to, že Italové mají výhodu v endu.
10'
Korejci umístili před kruh dva perfektně postavené guardy. Dánové reagují nepovedeným kamenem.
10'
Zápasy se blíží ke svému konci. Korejci si drží nejbližší kámen středu, Dánsko ještě čeká těžká práce. Ve druhém zápase mají zase mírně navrch Britové.
10'
Večerní program se tedy dohraje na dráze B a C. Dánsko vede o dva body a má v posledním endu výhodu posledního kamene. Itálie prohrává o bod, ale nemusí zoufat, jelikož výhoda je na jejich straně.
Průběžné výsledky po devátém endu
Dánsko – Korea 8:6
Itálie – Velká Británie 5:6

9'
Dva kameny do konce endu a Dánové mají v kruhu hned tři kameny, nacož korejský výběr pouze jeden.
9'
Pokud USA chce tento zápas dohrát, musí v tomto endu při své výhodě co nejvíce bodovat.
9'
Strhující tempo registrujeme i v zápase USA s Norskem, kde americký výběr musí dotahovat čtyřbodové manko.
9'
Momentálně mají navíc kámen nejblíž středu, což je určitě dost podstatné do dalšího průběhu endu.
9'
Italové zahájili end guardem, který se moc nepovedl. Postupem času se ovšem zlepšují.
9'
Deváté endy jsou už v plném proudu. Ve dvou zápasech už pomalu známé vítěze, ale u Itálie s Británií tomu tak stále není.
Průběžné výsledky po osmém endu
Dánsko – Korea 8:5
Itálie – Velká Británie 5:5
USA – Norsko 4:8

8'
Máme tady první konečný výsledek večerního programu. Devátý ani desátý end v zápase Švédska s Japonskem se hrát nebude. Japonsko vzdalo zápas za stavu 11:4 po osmém endu.
8'
Dánové zřejmě chtějí rozhodnout v tomto endu, jelikož těsně před koncem mají blíž středu rovnou čtyři kameny.
8'
Korejský tým předvedl parádní double takeout. Střed kruhu se o něco málo pročistil.
8'
Na závěr nás čeká velmi taktická bitva. Ani jeden z týmů nechce udělat výraznou chybu.
8'
Po osmém odhozeném kamenu je situace následující. V kruhu máme tři dánské kameny a jeden korejský.
8'
V osmém endu budou mít výhodu posledního kamene Dánové, kteří byli před zápasem favority.
8'
Osmý end strávíme na dráze B, kde se zatím hraje parádní utkání mezi Dánskem a pořadatelskou zemí.
Průběžné výsledky po sedmém endu
Švédsko – Japonsko 6:4
Dánsko – Korea 5:5
Itálie – Velká Británie 3:5
USA – Norsko 4:7
7'
Norové si zatím drží ve výhodě soupeře zajímavou pozici. Uvidíme, jestli USA něco vymyslí.
7'
V zápase Dánsko-Korea se nám rýsuje parádní drama, jelikož Korea dokázala vyrovnat a dva endy před koncem máme nerozhodný stav.
7'
Korejci zahráli dvakrát po sobě takeout a poté dokázali umístit kámen blíže středu. Jenže výhodu v endu má soupeř.
7'
Japonsko bude mít v sedmém endu výhodu, ale jeho začátek se jim hrubě nepovedl. Naopak Švédové umístili skvěle kámen doprostřed kruhu.
7'
To samé platí i o Norsku, které začalo sedmý end skvěle a ve skvělém tempu pokračuje i dál.
7'
Britové jsou také blíže k zisku nějakých bodů v sedmém endu, jelikož mají zatím jeden kámen ve středu kruhu.
7'
Dánové mají při své výhodě ve středu prozatím dva kameny, Korejcům zůstal pouze guard před kruhem.
7'
Zápasy Dánska, Itálie a USA jsou o něco více popředu, než zápas Švédska. Pomalu končí sedmé endy.
Průběžné výsledky po šestém endu
Švédsko – Japonsko 6:2
Dánsko – Korea 5:4
Itálie – Velká Británie 3:3
USA – Norsko 4:6
6'
Italové zabrali a přes svou výhodu získali další dva body na své konto. Tři endy do konce zápasu a Itálie s Británií hraje nerozhodně.
6'
Parádní double takeout do italského týmu. Velká Británie má ze tří kamenů ve středu pouze jeden.
6'
Výhoda v tomto endu připadne na stranu Itálie, která stále prohrává o dva body.
6'
Přicházíme do prostřední části endu. Britové mají šest kamenů do konce tři své uprostřed kruhu.
6'
Na šestý end přeskočíme zápas Dánska, které vede 5:2 nad domácím týmem a hned se podíváme na zápas Itálie s Británií.
Průběžné výsledky po pátém endu
Švédsko – Japonsko 5:2
Dánsko – Korea 5:2
Itálie – Velká Británie 1:3
USA – Norsko 4:3
5'
Japonsko využívá výhodu v endu, ale získává pouze bod. Jejich manko je po polovině zápasu tříbodové.
5'
Japonci zahráli parádní takeout, ale to stále nestačí. Švédsko má okolo středu takovou menší přesilovku.
5'
Švédsko si stále drží dva kameny blíž středu. Japonci také mají dva kameny, ale ty jsou spíše na okraji kruhu.
5'
Curleři Švédska zatím hrají ve velké pohodě. V prostřední části endu mají v kruhu dva kameny.
5'
Švédsko zahájilo pátý end, což znamená, že výhodu posledního odhodu bude mít soupeř.
5'
Opět se dostáváme na dráhu zápasu Švédska, které zatím plní roli favorita a v polovině zápasu vede 5:1 nad Japonskem.
Průběžné výsledky po čtvrtém endu
Švédsko – Japonsko 5:1
Dánsko – Korea 3:2
USA – Norsko 3:3
4'
Norsko také využilo svou výhodu a do pátého endu půjdeme za nerozhodného stavu 3:3.
4'
Tři kameny do konce endu. Blíže k zisku bodů jsou stále Američané. Jenže výhodu budou mít Norové.
4'
Až desátý kámen, který byl ten norský se dostal do kruhu. Jenže vzápětí byl takeoutován mimo dráhu.
4'
Jediný kámen v okolí středu kruhu je ten americký. Norové zatím nenašli recept.
4'
Čtvrtý end tohoto zápasu je zatím dost vyrovnaný. Výhoda bude v této části hry na straně Norska.
4'
Američané zahajují tento čtvrtý end zápasu guardem před kruh. Jak odpoví Norové?
4'
První kolo našeho putování po curlingových drahách zakončíme na zápasy USA-Norsko, které je podle průběžného výsledku docela zajímavé.
Průběžné výsledky po třetím endu
Dánsko – Korea 2:2
Itálie – Velká Británie 1:2
USA – Norsko 3:2
3'
Italové využili výhodu posledního kamene a snížili na rozdíl jediného bodu.
3'
Po nepovedeném začátku má britský tým kámen nejblíž středu. Máme před sebou poslední tři kameny k odhodu.
3'
Britové rozhodně nehrají povedený end, jelikož mimo dráhu už mají pět kamenů.
3'
Výhodu posledního kamene v tomto endu má právě italský národní tým. Využije ji?
3'
Jsme už v prostřední části třetího endu. Blíže k zisku bodů jsou zatím Italové.
3'
Stěhujeme se na zápas, který zatím lépe rozehráli curleři Velké Británie, kteří po dvou endech vedou nad Itálií 2:0.
Průběžné výsledky po druhém endu
Švédsko – Japonsko 3:1
Dánsko – Korea 0:2
Itálie – Velká Británie 0:2
USA – Norsko 1:2
2'
Dánsko nevyužilo svou výhodu posledního kamene a druhý end tedy končí bez bodu.
2'
Další dánský takeout korejského kamene. Korejci mají mimo dráhu už pět kamenů.
2'
Korejský tým si v kruhu drží pouze jeden kámen, Dánové tam mají dva a ty jsou také blíž středu.
2'
Dánové třikrát za sebou poslali korejské kameny mimo dráhu a kruhu tedy jsou jenom ty kameny Dánska.
2'
Korejci zahráli v úvodu druhého endu dva guardy těsně za vnější část kruhu.
2'
Druhý end strávíme na dráze B, kde Dánsko hraje s domácím výběrem. Výhodu posledního kamene má Dánsko.
Průběžné výsledky po prvním endu
Švédsko – Japonsko 3:0
USA – Norsko 1:0
1'
Švédové vstupují do tohoto zápasu parádně. Při své výhodě získávají rovnou tři body.
1'
Situace ve středu kruhu se komplikuje. Švédové i Japonci tam mají dva, ale blíže k zisku bodů je Švédsko.
1'
I druhý byl poslán mimo dráhu, ale vzápětí se tam objevily další dva japonské kameny. Švédové mají pouze jeden.
1'
První japonský kámen byl skvěle takeoutován, co ten druhý? Zatím se stále drží nejblíž středu.
1'
Švédský tým ještě nedostal kámen do kruhu, Japonci zvládli už dva. Uvidíme, jak se tento end na konci vyvrbí.
1'
Máme za sebou čtyři kameny a zatím ani jeden se nedostal do kruhu. Oba týmy odhazují spíše takové guardy před něj.
1'
Japonci zahájili úvodní end tohoto zápasu guardem. Švédové budou mít tedy výhodu posledního kamene.
1'
Naši pouť po curlingových drahách začneme u zápasu zatím neporaženého Švédska, které se utká s Japonskem.
Večerní program
Švédsko – Japonsko
Dánsko – Korea
Itálie – Velká Británie
USA – Norsko
Mužská část curlingového turnaje je v plném proudu a i v sobotu po poledni budeme sledovat čtyři zápasy večerního programu na letošních ZOH v Pchjongčchangu. U přenosu Vás ještě jednou vítá Jan Mládek, který vám také přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:05.