18. dubna 2016 • 21:51

Emoce na volejbale! Brno je ve finále, poražení ukazovali prostředníčky

Autor:
Volejbalisté Brna (vlevo) si podávají ruce s hráči Českých Budějovic po jednom ze semifinálových duelů
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Olomouc: Bum! Rozhodčí se po buly skácel na led Mladá Boleslav - Olomouc: Bum! Rozhodčí se po buly skácel na led
Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch Kometa Brno - Hradec Králové: Šťastný gól domácích! Střelu Nečase si do brány poslal Štajnoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Extraliga volejbalistů zažívá převrat. Poprvé po šesti letech se finálová série odehraje bez účasti Českých Budějovic, nad jejichž síly bylo v dramatickém semifinále Brno. Rozhodnutí padlo v hodně emotivním šestém utkání série pod Špilberkem, kde domácí Brňané vítěze základní části porazili 3:0 (19, 21, 23) a celkově na zápasy 4:2.Ve finále se Brňané postaví Liberci, který bude mít na úvod výhodu domácího prostředí. Začíná se v neděli. Jihočeši se o bronz utkají s Karlovarskem.

„Budějovice furt plakaly, koho (v sestavě) nemají, místo aby se soustředily na to, koho mají. My jsme se soustředili na hru, řekli jsme si, že to doma urveme, a to se nám povedlo,“ radoval se brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Série byla vypjatá, kvůli nálezu příušnic v mužstvu z ní favorizovaní Jihočeši dokonce chtěli odstoupit, a nakonec končila v Brně ve velkých emocích i po odeznění posledního duelu. Hráči na sebe skrz síť pokřikovali, ze strany poražených se objevilo několik zdvižených prostředníčků.

Ke zvratu v semifinále nepomohl trojnásobnému mistrovi z posledních let ani návrat uzdraveného Martina Kryštofa, nejlepšího libera v soutěži. Budějovičtí i ve třetím zápase série v Brně pokazili těsnou koncovku prvního setu a domácí je následně před vyprodaným hledištěm důrazem na podání a na blocích přetlačili. Během druhé sady navíc hostům vypadl další zraněný hráč nahrávač Filip Habr.

„V celé sérii rozhodovaly servis a obrana. Na servisu jsme byli dnes jednoznačně lepší. Budějovice hrají doma v trochu jiné hale, na kterou jsou zvyklí, tam zase dominují oni. V předchozím utkání jsme tam neměli co nabídnout, dnes se to obrátilo,“ řekl Hrazdira.

V hale v Kounicově ulici, kde je z jedné vysoké tribuny povzbuzuje na 1100 diváků, vyhráli Brňané dosud všechny zápasy play off, zároveň se v ní ale představili naposled. Finále odehrají v DRFG Areně, domácí hale hokejistů Komety. Protože Liberec bude vysokým favoritem, vzdají se Brňané svého obvyklého prostředí a zkusí vyprodat velkou arénu.