CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 – Hradec 0:3. Nováček vyplenil Ďolíček

Autor: iSport.cz
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Takový start si určitě přáli. Fotbalisté Hradce Králové se do ePojisteni.cz ligy vrátili výhrou 3:0 na půdě Bohemians 1905. Tři body vystřelil týmu Bohuslava Pilného parádním přímým kopem Jan Pázler, druhý gól si dali „Klokani“ sami a třetí přidal v závěru Tomáš Malinský. Nováček tak bere tři body, naopak trenér Bohemians Miroslav Koubek má nad čím přemýšlet.

V královéhradecké brance si ve 32 letech odbyl ligovou premiéru Ottmar a v úvodu měl více práce než jeho protějšek Fryšták. V osmé minutě se domácí obránce Havel protáhl po pravé straně a jeho střílenou přihrávku umístil do sítě Berger, radost z první soutěžní trefy v dresu "Klokanů" mu ale pokazil pomezní sudí, který signalizoval ofsajd.

Ve třinácté minutě hosté odvrátili centr jen k Havlovi, ale ten z dobré pozice ve vápně zakončil slabě a Ottmar stihl zasáhnout. Nováček nehrál v Ďolíčku nijak bojácně, ale vyložené šance v první půli neměl. Vlkanovovi zblokovali zakončení domácí obránci a v 38. minutě vyrazil Chlebounovu hlavičku brankář Fryšťák. Na druhé straně protáhl dalekonosnou ranou Ottmara záložník Bohemians Čížek.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Hradec Králové 0:3. Nováček vyplenil Ďolíček

Do druhé půle poslal kouč "Klokanů" Koubek čerstvou posilu Jeslínka, který nahradil další novou tvář Estonce Lutse. Po změně stran se dlouho hrálo bez šancí, až přišla v 74. minutě rozhodující situace. Král střelců minulého ročníku druhé ligy Pázler byl na trávníku čtyři minuty, když se postavil k přímému kopu z téměř 30 metrů a střelou k tyči překonal Fryštáka.

Ještě než se domácí oklepali, inkasovali znovu. Holeš se protáhl po pravé straně a domácí stoper Gajič nešťastně srazil jeho přihrávku přes nohy brankáře Fryštáka do vlastní sítě. Snížit mohl vzápětí Čížek, ale hlavou těsně minul.

Naopak v první minutě nastavení si pohrál s domácí obranou Malinský a přidal ještě třetí gól. Bohemians tak nečekaně utrpěli nejvyšší domácí porážku v lize od dubna 2012 a prohry 0:3 s Mladou Boleslaví. Proti Hradci neuspěli v šestém soutěžním utkání po sobě.

1. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 0:3 (0:0)
Branky: 74. Pázler, 79. vlastní Gajič, 90.+1 Malinský. Rozhodčí: Franěk - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Jindřišek, Krch - P. Černý, Chleboun, Malinský. Diváci: 4832.

Bohemians: Fryšták - Křapka, Krch, Gajič, Havel - Jindřišek (77. Hubínek) - Berger (69. Bartek), Čížek, Jirásek, Luts (46. Jeslínek) - Mikuš. Trenér: Koubek.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Janoušek - Martan (90. M. Černý), Vlkanova (87. Trubač), Schwarz, Malinský - P. Černý (70. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Hradec Králové: Gól! Tomáš Malinský po sólu zvyšuje na 3:0 pro Hradec

Bohemians - Hradec Králové: Čížek v záklonu hlavičkoval těsně vedle

Bohemians - Hradec Králové: Hradec vede 2:0! Zoran Gajič smolně překonal vlastního brankáře

Bohemians - Hradec Králové: Gól! Jan Pázler z přímého kopu poslal Hradec do vedení 1:0

Bohemians - Hradec Králové: Malinský se ukličkoval a ještě zajel do Fryštáka za žlutou

Bohemians - Hradec Králové: Berger hlavičkoval vedle brány po Jiráskově centru

Bohemians - Hradec Králové: Fryšták podržel na čáře klokany

Bohemians - Hradec Králové: Ottmar vyrazil Čížkovu pumelici z přímého kopu

Bohemians - Hradec Králové: Janoušek pálil po Malinského akci nad bránu

Bohemians - Hradec Králové: Havel ve výborné pozici selhal

Bohemians - Hradec Kralové: Bergerův gól z ofsajdu neplatil