17. září 2016 • 18:10

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Teplice 3:2. První výhru trefil Mahmutovič

720p480p360p240p
Celý sestřih: Příbram - Teplice 3:2. Domácí se radují z prvních bodů
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Příbramští fotbalisté se až v sedmém ligovém kole dočkali první vstřelené branky. V domácím utkání s Teplicemi dali hned tři a přestože dvakrát prohrávali, nakonec si připsali první výhru v sezoně. Vítězný gól na 3:2 vstřelil ve druhé minutě nastavení Mahmutovič.

Hosté dvakrát vedli zásluhou Vaněčka, o vyrovnání se postarali Majtán a Brandtner. Negativní rekord šesti prohraných zápasů v úvodu sezony, který drží Lázně Bohdaneč z roku 1997, tak zůstal nepřekonán.

Hosté začali lépe a už ve 14. minutě našel Krob z rohového kopu hlavu Vaněčka a útočník, který před týdnem zachránil remízu se Slavií, se znovu trefil přesně. Ve 34. minutě příbramský gólový půst skončil.

Po rohovém kopu a zmatcích v teplické obraně se Rezkova hlavička odrazila od břevna, další bývalý reprezentant Jiránek tvrdě vypálil z hranice šestnáctky a Majtán před brankou míč tečoval do sítě. Bylo to poprvé od květnového utkání se Slavií a po 701 minutách hry, co se Příbramští mohli radovat ze vstřeleného gólu v lize.

720p 480p 360p 240p

V 56. minutě málem slavili znovu, ale rozhodčí Zelinka si všiml, že si Jiránek pomohl rukou, a tak místo gólu následovala jen žlutá karta. Na druhé straně v 73. minutě Ljevakovičův centr přizvedl střídající Vachoušek hlavou a Vaněček svým druhým gólem znovu strhl vedení na stranu hostí.

Domácí trenér Petr Rada měl proti svému bývalému týmu šťastnou ruku při střídání. Brandtner byl na trávníku jen pár vteřin a než se hosté dohodli, kdo ho při Pilíkově rohovém kopu bude hlídat, poslal míč pod břevno.

A další náhradník, exteplický Mahmutovič v nastaveném čase rozhodl o první příbramské výhře od březnového utkání v Jihlavě.

1. FK Příbram - FK Teplice 3:2 (1:1)
Branky: 34. Majtán, 85. Brandtner, 90.+2 Mahmutovič - 14. a 73. Vaněček. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Peřina. ŽK: Trapp, Jiránek, Majtán - Krob, Fillo.

Příbram: Hruška - Ferrara (46. Laňka), Jiránek, Tregler, Krameš - Pilík, Pecháček (84. Brandtner), Rezek, Borek (78. Mahmutovič), Trapp - Majtán. Trenér: Rada
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob - Hora, Ljevakovič, Kučera, Fillo, Nivaldo (61. Vachoušek) - Vaněček (86. Potočný). Trenér: Šmejkal.

Příbram - Teplice: Vaněček střílel těsně vedle

Příbram - Teplice: Jako Maradona? Jiránek dal gól, ale zřejmě rukou, takže neplatil

Příbram - Teplice: Takhle koučuje Petr Rada

Příbram - Teplice: Gól! Tomáš Majtán prolomil příbramskou mizérii

Příbram - Teplice: Petr Trapp střílel vedle brány
Příbram - Teplice: Zajímavá střela Tomáše Majtána

Příbram - Teplice: Gól! Hosty poslal do vedení David Vaněček

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57