Budinský se v Bohemians chytil! Je brankářská hlava, chválí Koubek

Autor: jav
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Byla to pro Bohemians velká rána, když se na konci července rozhodl gólman Zdeněk Zlámal pro odchod do Turecka. „Klokani“ museli narychlo shánět náhradu, na hostování ze Sparty přišel talentovaný Viktor Budinský. A zatím je to trefa. Naposledy v sobotu vychytal nulu při triumfu Bohemians 1:0 nad Příbramí. „Brankářský post pro mě momentálně není noční můrou,“ usmál se trenér Pražanů Miroslav Koubek.

Třiadvacetiletý Budinský vypadal výborně už během letního soustředění Sparty v Rakousku. Chválili ho hlavní kouč Zdeněk Ščasný i trenér brankářů Daniel Zítka. Letenští ovšem mají stabilní tandem v Tomáši Koubkovi a Davidu Bičíkovi, proto se hledalo řešení, které by Budinskému umožnilo další výkonnostní progres.

V Bohemians se slovenský gólman rychle rozkoukal, dosud nastoupil do šesti zápasů a dohromady zapsal už tři čistá konta. „Chytat umí kde kdo, ale Budinský je brankářská hlava. Ví, kdy má vyběhnout, umí dobře číst hru,“ konstatuje Koubek.

Bohemians - Příbram: Budinský v úvodu skvěle vychytal Majtána

Výborným výkonem se mladý brankář prezentoval i v sobotním utkání proti Příbrami. Nejprve už ve 3. minutě zlikvidoval samostatný únik Tomáše Majtána, ve druhém poločase se potom vytáhl proti přímému kopu Tomáše Pilíka.

Především díky němu si Bohemians dlouho drželi naději na vítězství, které nakonec doručil gólem v 84. minutě střídající záložník Tomáš Berger, jehož přesně našel z levého křídla Matúš Mikuš.

Hrdinou domácích byl ovšem muž v rukavicích. „Pořád je to mladý kluk, jak mu ale přibývají zápasy, tak je zkušenější a sebevědomější. Vede si dobře a myslím, že Zlámala dokázal nahradit,“ prohlásil trenér Koubek.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Příbram 1:0. Rozhodl Berger

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40