15. října 2016 • 16:54

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 0:3. Šilhavého kouzlo trvá

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Slavie vyhráli v 10. kole ePojisteni.cz ligy 3:0 v Hradci Králové a prodloužili svou vítěznou sérii na čtyři zápasy. Navíc už 362 minut neinkasovali. Slavia se ujala vedení zásluhou Milana Škody, rozhodnutí pak přišlo během tří minut druhé půle, kdy se prosadili Jaromír Zmrhal a Antonín Barák. Hradci tak nevyšel návrat na vlastní stadion, který v úvodu sezony procházel rekonstrukcí.

Hradec mírně zrekonstruoval svou stařičkou arénu, vrátil se z dočasného domova v Mladé Boleslavi a hned uvítal atraktivního soupeře. Hned od úvodu bylo vidět, kdo je favoritem. Aktivní byl především reprezentant Zmrhal.

Slušné šance měli na začátku Mingazov, Škoda, Hušbauer, ani jeden však netrefil bránu. Hradec byl od začátku zakřiknutý a až příliš opatrný. Paradoxně ve chvíli, kdy se mírně zvedl, pomohl obří chybou k vedení Slavii stoper Chleboun. Ve 24. minutě otálel s nahrávkou brankáři Ottmarovi, dostal se před něj důrazný Škoda, který poté Ottmara přehodil šikovným obloučkem.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Slavia 0:3. Čtvrtá výhra v řadě

Uběhla jen minuta a Chleboun svou chybu zčásti odčinil. Z prázdné brány vykopl Barákovu střelu a zabránil jistému gólu.

Hradec poté ukázal, že jeho dosavadní poměrně dobré výkony po návratu do ligy nejsou náhodné. Jenže v koncovce se neprosadil. Přitom velmi slušnou pozici měl například Polom, jenže po centru z přímého kopu hlavičkoval nad.

Hradec Králové - Slavia: Škoda využil Chlebounovu hrubku a Slavia vede 1:0

Druhý poločas začal superzákrokem hradeckého brankáře Ottmara při Frydrychově jasné příležitosti. Poté měli domácí asi nejvýraznější možnost, když pálil ze sedmnácti metrů Vlkanova, ale jeho střelu k tyči Pavlenka vyrazil.

Klíčové momenty přišly po přibližně dvacet minut před koncem. V 72. minutě se v šestnáctce individuálně prosadil Hušbauer a přesným centrem našel Zmrhala, který zvýšil na 2:0. O dvě minuty později se ranou z levé strany prosadil šikovný Barák, který střelou na přední tyč zaskočil gólmana Ottmara. V tu chvíli bylo o vítězi jasno.

Hradec Králové - Slavia: Hušbauer se zbavil Poloma a připravil gól pro Zmrhala – Slavia vede 2:0

Hradec Králové - Slavia: Barák ukradl míč Holešovi, propálil Ottmara a je to 3:0

10. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:3 (0:1)

Branky: 24. Škoda, 72. Zmrhal, 75. Barák. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Wilczek. ŽK: Holeš, Schwarz - Ngadeu. Diváci: 4500.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Polom, Mudra - Janoušek, Schwarz (46. Pázler) - Martan (88. M. Černý), Vlkanova (69. Trubač), Malinský - Žondra. Trenér: Pilný.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu - Mingazov (60. Švento), Hušbauer, Barák (84. Ščuk), Zmrhal - Škoda (77. Mešanovič). Trenér: Šilhavý.

Hradec Králové - Slavia: Tvrdou Vlkanovovu střelu Pavlenka výborně vyrazil

Hradec Králové - Slavia: Fantastický zákrok! Ottmar chytil Frydrychovi jasný gól

Hradec Králové - Slavia: Frydrych vypálil pohotově, ale nepřesně

Hradec Králové - Slavia: Choreo hradeckých fanoušků - chtějí nový stadion

Hradec Králové - Slavia: Martanovu střelu po brejku chytil Pavlenka

Hradec Králové - Slavia: Janoušek po standardní situaci klepl míč vedle brány

Hradec Králové - Slavia: Mohlo to být o dva - Barákovu střelu vykopl z brány Chleboun

Hradec Králové - Slavia: Barákovu tečovanou střelu vyrazil Ottmar jen tak tak

Hradec Králové - Slavia: První šance červenobílých - Mingazov hlavičkoval těsně nad