19. listopadu 2016 • 20:15

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Liberec 3:0. Domácí ovládli derby, střílel Tecl

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ve 14. kole ePojisteni.cz ligy v podještědském derby Jablonec přivítal Liberec, který je před ním v tabulce desátý jen o skóre. Oběma týmům nevyšla úvodní třetina soutěže podle představ a výhrou nad regionálním rivalem si mohou udobřit fanoušky. Utkání můžete sledovat ŽIVĚ od 18:15 na iSport.cz.

Jablonec doma zvítězil po pěti zápasech a posunul se na osmé místo tabulky. Naopak účastník Evropské ligy Liberec získal z posledních čtyř kol jen dva body, utrpěl v soutěži nejvyšší porážku od červencové prohry 0:3 v Mladé Boleslavi a je až jedenáctý.

Jablonec vstoupil do souboje sousedů v tabulce aktivně a hned v druhé minutě měl gólovou šanci. Po Hybšově přihrávce ale Mehanovič z vyložené pozice vysoko přestřelil. Liberec neprožil ideální vstup do utkání i z dalšího důvodu, hned po třech minutách se totiž zranil útočník Baroš a místo něj naskočil do hry Markovič.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Liberec 3:0, domácí ovládli derby, střílel Tecl

Další dobrou možnost měli domácí v deváté minutě, kdy obránce Coufal v poslední chvíli zablokoval Mehanovičovu dorážku. O tři minuty později zahrozili také Liberečtí, Navrátil ale po centru hlavičkoval těsně vedle. V 25. minutě měl opět blízko k vedoucí trefě Jablonec, jenže Doležal zakončil svůj únik ze strany ranou vedle.

Na podmáčeném terénu se hrál velmi dobrý fotbal a Slovan od poloviny úvodního dějství přidal. Ve 38. minutě zastavil Kubista ve vápně faulem hostujícího Markoviče, jenže Liberec penaltu nevyužil, neboť Bartla vychytal brankář Hrubý.

Slovan dostal do pauzy ještě další, tentokrát gólovou ránu. V první minutě nastaveného času úvodní půle se domácí dostali do brejku, Tecl si pohrál s Pokorným a z úhlu střelou pod břevno otevřel skóre.

Hned po pauze přidal Jablonec druhý gól. Domácímu trenérovi dokonale vyšlo střídání, mladík Mihálik byl na hřišti jen dvě minuty, než se po Doležalově přihrávce prohnal kolem Latky a s pomocí břevna vstřelil svou šestou branku v ligové kariéře.

V 52. minutě šla Karafiátova tečovaná rána těsně vedle, ale jinak dál hrozili domácí. Pospíšila ještě vychytal Dúbravka, v 61. minutě však na hostující branku opět postupoval Tecl a pokusem mezi gólmanovy nohy zvýšil už na 3:0. Dvakrát v jednom ligovém duelu se trefil poprvé od února.

Čtvrtou branku mohl přidat Doležal, ale hosty podržel Dúbravka. V 79. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen liberecký Coufal a domácí si závěr derby vychutnali.

14. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - Slovan Liberec 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 a 61. Tecl, 47. Mihálik. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Peřina. ŽK: Mehanovič, Masopust - Coufal, Vůch. ČK: 79. Coufal. Diváci: 3054.
Jablonec: Hrubý - Masopust, V. Kubista, Hübschman, Hybš - Pospíšil (74. Trávník), Jiráček - Tecl (89. Bazal), Mehanovič (46. Mihálik), Hanousek - Doležal. Trenér: Klucký.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka, Pokorný, Sýkora - Karafiát, Breite - Bartl (86. Bartošák), Ševčík, Navrátil (46. Vůch) - Baroš (5. Markovič). Trenér: Trpišovský.

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Liberec: Liberecký zmar trvá, Coufal dostal druhou žlutou a jde ven

Jablonec - Liberec: Před Markovičem odpálil balon pohotový Hrubý

Jablonec - Liberec: Liberec se rozkládá, proti Doležalovi podržel Slovan Dúbravka

Jablonec - Liberec: Tecl šel sám na Dúbravku a nedal mu šanci. 3:0 pro Jablonec

Jablonec - Liberec: Pospíšila ve velké šanci vychytal Dúbravka

Jablonec - Liberec: Karafiátova tečovaná střela skočila těsně vedle tyče

Jablonec - Liberec: Mihálik po minutě a půl na hřišti prostřelil Dúbravku – 2:0 pro Jablonec

Jablonec - Liberec: Tecl se krásně zbavil Pokorného a propálil Dúbravku. Jablonec vede

Jablonec - Liberec: Kubista neohrabaně fauloval Markoviče, Bartlovi chytil penaltu Hrubý

Jablonec - Liberec: Mehanovič sestřelil zezadu Ševčíka, dostal žlutou

Jablonec - Liberec: Doležal šel sám na bránu, z úhlu ji ale netrefil

Jablonec - Liberec: Masopust se hnal do zakončení, ale vystřelil nepřesně

Jablonec - Liberec: Hybš zakončoval po rohu, Dúbravka zasáhl

Jablonec - Liberec: Bartl krásně obešel Hübschmana, Navrátil hlavičkoval vedle

Jablonec - Liberec: Velkou jabloneckou šanci zmařil na poslední chvíli Coufal

Jablonec - Liberec: Rána pro Liberec! Baroš se po třech minutách zranil

Jablonec - Liberec: Mehanovič ve stoprocentní šanci přestřelil bránu