CELÝ SESTŘIH: Sparta - Dukla 1:0. Trefil se Šural, Sparta uhájila výhru

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole první ligy 1:0 Duklu a po dvou soutěžních zápasech opět dokázali zvítězit. O utrápené výhře domácích v malém pražském derby rozhodl už v páté minutě Josef Šural, který jako první dokázal na jaře překonat obranu soupeře z Julisky.

Hosté:

Domácí: Koubek – Karavajev, Mario Holek, Mazuch, Hybš – Čermák, Sáček – V. Kadlec (85. Holzer), Josef Šural – Lafata (C) (75. Konaté), Albiach (61. Mareček).

Hosté: F. Rada – Kušnír (72. Brandner), Štetina, Šimůnek, Podaný – Bezpalec (83. Edmond), Marek Hanousek (C), Daniel Tetour (79. Bílovský) – Milošević, Holenda, Olayinka.

Domácí: Bičík, Konaté, Havelka, Vatajelu, Mareček, Holzer, Frýdek

Hosté: Hruška, Bílovský, Brandner, Brejcha, Edmond, Preisler, Smejkal

Domácí: Sáček, Lafata

Hosté: Daniel Tetour

Hrubeš – Vysloužil, Arnošt

Generali Arena

Třetí Sparta v tabulce snížila ztrátu na druhou Plzeň na dva body, obhájce titulu má však k dobru nedělní šlágr s první Slavií a také odložený duel s Bohemians 1905. Za vedoucím rivalem z Edenu zaostává letenský celek o tři body.

Sparta musela udělat několik změn v sestavě, protože chyběl zraněný Costa a na lavičce náhradníků se neobjevili ani Michal Kadlec s Váchou. Na levém kraji obrany tak dostal šanci Hybš a na pozici stopera Mazuch. V základní jedenáctce se rovněž objevil Václav Kadlec.

V prvním poločase nabídl zápas na Letné jedinou akci a hned z toho byl gól. Šural v páté minutě dalekonosnou střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Radu. Sparta jako by se spokojila s vedením, přestala hrát a do kabin ji vyprovázel pískot nespokojených fanoušků.

Také po přestávce se mohlo měnit skóre po pěti minutách hry, ale bývalý hráč Dukly Néstor z voleje mířil těsně nad. V ještě větší příležitosti se pak objevil Čermák, kterého však Rada vychytal, a Kadlec z dorážky trestuhodně přestřelil. Na druhé straně mohl zaváhání obrany potrestat Tetour, ale jeho rána jen těsně minula pravou tyč.

Sparta pak vypadla z tempa a Dukla nebyla daleko od vyrovnání. V 68. minutě vytáhl Koubek nebezpečnou střelu Miloševiče a po následném rohu střílel Štetina, ale trefil pouze Šurala stojícího na čáře. Podobně dopadl o chvíli později i Brandner, který pro změnu mířil jen do Holka. Sparta však nejtěsnější náskok udržela a doma s Duklou udržela ligovou neporazitelnost.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Dukla 1:0. Sparta hubenou výhru nakonec uhájila

Sparta - Dukla: Brandnerova střela na Koubka neprošla

Sparta - Dukla: Ze sparťanské brány vykopl Štetinovu střelu Šural

Sparta - Dukla: Nedorozumění v obraně Sparty Tetour těsně nevyužil

Sparta - Dukla: Šural si pohrál se Štetinou, Radu ale nepropálil. Kadlec dorážku pokazil

Sparta - Dukla: Holendův gól neplatil, Podaný fauloval Koubka

Sparta - Dukla: Néstor vypálil z voleje, ale míč mu sjel

Sparta - Dukla: Holenda po Podaného centru bránu Sparty hodně minul

Sparta - Dukla: Tetour po Olayinkově přiťuknutí netrefil bránu

Sparta - Dukla: Václav Kadlec vypálil z dálky nepřesně

Sparta - Dukla: Šimůnkovu dělovku Koubek vyrazil

Sparta - Dukla: Rosický sleduje zápas z tribuny s Kováčem, Svobodou a Michalem Kadlecem

Sparta - Dukla: Václav Kadlec upadl ve vápně Dukly, penalta se nepískala

Sparta - Dukla: Šuralova překvapivá rána zapadla k tyči a Sparta vede 1:0

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41