CELÝ SESTŘIH: Karviná – Zlín 1:0. Ševci nedali pět zápasů v řadě gól

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Fastavu Zlín se trápí. Již pět utkání za sebou nevstřelili v ePojisteni.cz lize gól. V nedělní dohrávce 19. kola prohráli na půdě Karviné 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 52. minutě Jan Kalabiška.

Zlín bez dvou vykartovaných hráčů základu Hnaníčka a Matejova ani v Karviné neukončil své střelecké trápení. Proti aktivně hrajícímu soupeři se v úvodu musel spíše soustředit na defenzívu, jenže domácí několik slibně vyhlížejících akcí, vedených převážně přes Wágnera s Kalabiškou, nedotáhli.

Až v 33. minutě domácí hrotový útočník zacílil po ideálním centru Budinského brankový prostor, ale Wágnerovu hlavičku gólových parametrů před brankovou čárou akrobaticky vykopnul obránce Pazdera.

Karviná se prosadila až v nástupu do druhé půle. Moravec v 52. minutě prostrčil míč do uličky Janečkovi a jeho přízemní centr poslal z malého vápna do sítě Kalabiška.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Zlín 1:0. Hosté čekají pět zápasů na gól

Autor rozhodující trefy už na trávníku dlouho nevydržel, po srážce se Živuličem oba hráči museli z trávníku otřeseni a s krvavými zraněními. Hostující kouč Páník na poslední půlhodinu vyztužil ofenzívu i Beaugelem a hosté stupňovali tlak tak dlouho, až v závěrečné desetiminutovce přišpendlili soupeře před Laštůvkovu bránu. Jenže karvinský gólman s naprostou jistotou řešil střely, centry i závary.

Jedinou stoprocentní šanci si hosté vytvořili až v nastavení. Beaugelovu střelu za překonaným Laštůvkou však odklidil Šisler a Zlínští navzdory velké územní převaze v závěru popáté za sebou odešli z hřiště bez výhry. Karviná naopak už pět zápasů neprohrála.

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Eismann (C), Košťál, Hošek, Jan Moravec – Janečka, Šisler – Kalabiška (65. Puchel), Panák (82. Duda), Budínský (90+2. Jovanović) – Wágner.

Hosté: S. Dostál – Pazdera (66. Kopečný), Gajič, Jugas (C), Hubáček – Traoré – Štípek (46. Holík), Živulić, Janíček (60. Beauguel), V. Vukadinovič – Diop.

Domácí: Pindroch, Holík, Jovanović, Puchel, Weber, Dressler, Duda

Hosté: Švenger, Holík, Beauguel, Fantiš, Kopečný, Bartolomeu, Bačo

Domácí: Wágner

Hosté: Štípek, Janíček, Diop