11. března 2017 • 19:00

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Karviná 2:4. Hosté potvrdili formu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Karviné vyhráli ve 20. kole první ligy v Jihlavě 4:2 a na jaře ještě neprohráli. O výhře hostů rozhodli Lukáš Budínský, Pavel Eismann, Filip Panák a Marek Janečka, za domácí se trefili Petr Hronek s Pavlem Dvořákem. Slezanům tak patří šesté místo v tabulce, Vysočina naopak nedokázala využít zaváhání konkurenta v boji o záchranu Hradce Králové a je stále předposlední.

Karviná měla od začátku navrch a už v páté minutě ji mohl poslat do vedení Panák, ale jeho střelu gólman Hanuš vyrazil a dorážka Wágnera skončila nad brankou. Jihlava zahrozila o chvíli později, ale Hronek proti Laštůvkovi neuspěl, zatímco Rabušic mířil jen do tyče.

Poprvé se skóre měnilo po chybě stopera Krejčího, kterou potrestal hostující Budínský. Na rozdíl dvou branek zvýšil v 36. minutě Eismann a odstartoval hektickou desetiminutovky, během které padly celkem čtyři góly. Vzápětí totiž snížil Hronek, ale třetí gól Karviné přidal Panák. Poslední slovo v úvodní půli patřilo domácím na 2:3 upravil Dvořák.

První vážnější šanci druhého poločasu měli domácí, ale mohl srovnat střídající Zoubele, ale Laštůvka si s jeho hlavičkou poradil. V 68. minutě tak přišlo definitivní rozhodnutí, když si míč ve vzduch našel Janečka. Karviná tak prodloužila ligovou neporazitelnost na šest kol.

Jihlava tak nevyužila zaváhání Hradce, který prohrál 0:1 na půdě poslední Příbrami. Od ní dělí patnáctou Vysočinu čtyři body, zatímco na východočeský celek, jemuž patří poslední místo zajišťující udržení ztrácí Jihlava jediný bod.

Hosté: 14. Budínský, 36. Eismann, 39. Panák, 68. Janečka

Domácí: Hanuš – Tlustý, Krejčí, Mišůn, Vaculík (C) – D. Ikaunieks, Hronek (73. Popović), Štěpánek, Batioja (46. Zoubele) – Dvořák, Rabušic.

Hosté: Laštůvka – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Janečka, Šisler – Kalabiška (72. Puchel), Panák (90+1. Jovanović), Budínský – Wágner (84. Weber).

Domácí: Rychetník, Novotný, Popović, Záviška, Zoubele, Fulnek, Rakovan

Hosté: Holík, Jovanović, Puchel, Weber, Duda, Jurčo, Pindroch

Hosté: Hošek