CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 1:0. Pražané vyhráli doma poprvé od září

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté pražské Dukly ve 20. kole první ligy porazili Jablonec 1:0 a doma zvítězili poprvé od loňského září, kdy uspěli nad Brnem. Naopak Severočeši na jaře poprvé nebodovali. Utkání na Julisce rozhodl už ve druhé minutě Zinedin Mustedanagič po minele brankáře Romana Valeše.

Dukla, která v minulé sezoně doma deklasovala Jablonec 6:1, se ve druhé minutě dostala do vedení. Chybující brankář Valeš neudržel Brandnerův centr, míč mu vypadl přímo k volnému Mustedanagičovi a ten už měl snadnou práci. Bosenský záložník hostující ze Sparty se radoval z premiérové branky v nejvyšší soutěži.

Pražané pokračovali v tlaku a po pěti minutách znovu dostali míč do branky, Brandnerův zásah však nebyl uznán kvůli ofsajdu. Jablonečtí pak hru vyrovnali, ale dopředu nebezpeční nebyli. Dukla znovu zahrozila na konci první půle, kdy Mustedanagič pálil těsně vedle a Holendův pokus z otočky chytil Valeš.

I druhý poločas začala aktivněji Dukla. Brandner patičkou těsně minul branku a nepřesně pak střílel i Mustedanagič. Hosté jakoby nevěděli, co mají hrát a téměř se nedostávali k soupeřově šestnáctce.

Pražané si vytvořili několik náznaků, ale žádnou akci úspěšně nedotáhli. V 83. minutě největší příležitost Jablonce neproměnil střídající Mihálik, který z voleje vypálil nad břevno. Jablonec tak v lize neporazil Duklu popáté za sebou. Dejvické mužstvo ve třetím ze čtyř jarních utkání udrželo čisté konto.

Hosté:

Domácí: F. Rada – Milošević, Štetina, Šimůnek, Podaný – Bezpalec (82. Smejkal), Marek Hanousek (C), Mustedanagič (69. Brejcha) – Brandner (63. Kušnír), Holenda, Olayinka.

Hosté: Valeš – V. Kubista, Pernica, Beneš (C), Zelený – Pospíšil (46. Trávník), Jiráček – Masopust, Považanec (80. Mehanović), Matěj Hanousek – Zreľák (65. Mihálik).

Domácí: Brejcha, Edmond, Hruška, Juroška, Kušnír, Preisler, Smejkal

Hosté: Bárta, Diviš, Hübschman, Janković, Mehanović, Mihálik, Trávník

Domácí: Mustedanagič

Hosté: Považanec