CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Zlín 2:0. Rozhodl Mihálik, výhru jistil Mehanovič

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Zlín 2:0. Hosté na jaře stále čekají na výhru
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík LIGA NARUBY: klokanovy superžongly, mariáš za lavičkou a padající Krmenčík

Zase ne. Fotbalisté Zlína prožívá opět velmi nepovedené ligové jaro, ještě nevyhráli. Na půdě Jablonce byli ve 23. kole ePojisteni.cz ligy horším týmem a prohráli 0:2. Rozhodl gól z šesté minuty, který vstřelil domácí záložník Ondřej Mihálik. V samotném závěru pak ještě zvýšil Mirzad Mehanovič. Jablonec tak stoupá tabulkou a na Zlín už ztrácí jen tři body.

V tabulce pátí "Ševci" nenavázali na středeční vítězné čtvrtfinále domácího poháru v Liberci a ztrácejí tři body na čtvrtou Mladou Boleslav. Jablonec vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů a zůstal sedmý.

Severočeši odolali úvodnímu zlínskému náporu a v šesté minutě otevřeli skóre. Pospíšil nacentroval do šestnáctky, kde dostal hodně prostoru Mihálik a hlavou překonal brankáře Švengera. Nejlepší střelec Jablonce si připsal sedmý ligový zásah v sezoně.

Hosté mohli brzy odpovědět, ale Diop efektním kopem přes hlavu trefil jen horní síť. Do jablonecké branky se poté nevešla ani Jugasova hlavička. Přesnost však chyběla i Severočechům, protože těsně před koncem první půle Mihálik zblízka z voleje přestřelil.

Do první větší šanci druhé půle se v 51. minutě dostal hostující Vukadinovič, jehož ránu z úhlu vyrazil gólman Hrubý. Na druhé straně měl na hlavě druhou branku střídající Mehanovič, ale zamířil do tyče.

Poté dvakrát zahrozil Fastav. Nejprve Vukadinovičovu dělovku Hrubý výborně vytáhl na roh a z něho Traoré trefil opět tyč. Náskok Jablonce mohl v 70. minutě po rohu navýšit Beneš, ale jeho hlavičku zneškodnil Švenger.

Zlínští v závěru zariskovali a na rohový kop poslali i svého brankáře. Míč se však dostal k Benešovi, který vyslal do sóla Mehanoviče a ten ve třetí minutě nastavení s míčem v poklidu doběhl až do prázdné branky. Jablonec tak v nejvyšší soutěži se Zlínem neprohrál pošesté za sebou.

Hosté:

Domácí: Hrubý – Janković, Beneš, Pernica, Matěj Hanousek – Hübschman (C) (63. V. Kubista) – Diviš (88. Považanec), Pospíšil, Trávník, Zelený – Mihálik (53. Mehanović).

Hosté: Švenger – Pazdera, Jugas (C), Gajič, Matejov – V. Vukadinovič, Janíček (63. Štípek), Hnaníček (83. Fantiš), Traoré, Holík – Diop (76. Kopečný).

Jablonec - Zlín: Také Jablonec má štěstí! Traoré po rohu hlavičkoval do tyče

Jablonec - Zlín: Jankovič nabízel balon Mehanovičovi na teč, Švenger nebezpečí zastavil

Jablonec - Zlín: Vynikající Švenger! Hbitým skokem vyškrábl Benešovu hlavičku

Jablonec - Zlín: Mehanovič technickou střelou těsně minul Švengerovu bránu

Jablonec - Zlín: Problémy pro Zlín – Diop se srazil s Hanouskem a hřiště opustil na nosítkách

Jablonec - Zlín: Trávníkovu střelu zpoza vápna pohotově lapil Švenger

Jablonec - Zlín: Jugas po rohu ani nadvakrát Hrubého nepřekonal

Jablonec - Zlín: Mihálik si naskočil na Pospíšilův centr a hlavou dal domácím vedení 1:0

Jablonec - Zlín: Diop šmikl nůžkami, bránu těsně přestřelil

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4.  Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5.  Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6.  Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7.  Dukla 30 11 7 12 39:35 40