CELÝ SESTŘIH: Dukla – Jihlava 4:1. Výhru trefil dvěma góly Miloševič

Autor: iSport.cz
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Po velkém vítězství přišlo zklamání. Fotbalisté Jihlavy nenavázali na týden starou výhru nad Spartou. V dalším duelu s pražským klubem padli v rámci 25. kola ePojisteni.cz ligy na hřišti Dukly 1:4. Vysočina sice vedla po trefě Hronka, ale domácí stačili do konce poločasu otočit zápas a ve druhém poločase si výhru pojistit. Pražané se v neúplné tabulce posunuli na osmé místo a s 30 body se přiblížili jistotě záchrany.

Hosté: 6. Hronek

Domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (61. Koreš) – Milošević (77. Brejcha), Holenda, Olayinka (87. Juroška).

Hosté: Hanuš (56. Rakovan) – Vaculík (C), Krejčí, Rosa, Urdinov – Fulnek, D. Ikaunieks, Štěpánek, Hronek (61. Tlustý), Batioja (87. Popović) – Dvořák.

Domácí: Koreš, Juroška, Brejcha, Smejkal, Bezpalec, Edmond, Hruška

Hosté: Rychetník, Popović, Záviška, Rabušic, Tlustý, Zoubele, Rakovan

Domácí: Holenda

Jílek – Kříž, Vlasjuk

Juliska, Praha 6 - Dejvice

1032 diváků

Na Julisce brzy otevřel skóre Petr Hronek, ale Dukla během čtrnácti minut první půle otočila vývoj duelu třemi góly, o které se postarali Ondřej Kušnír, Branislav Miloševič a Jan Holenda. Srb Miloševič se trefil i ve druhém poločase.

Jihlava přitom začala mnohem aktivněji a po několika náznacích se v páté minutě prosadila. Ikaunieks v šestnáctce našel Hronka a ten zblízka pohotově zakončil.

Domácí se však oklepali a mezi 15. a 17. minutou se jim povedl rychlý obrat. Nejprve si Kušnír narazil s Miloševičem a mezi dvěma obránci dostal míč branky. Pak si Miloševič naskočil na Podaného centr a hlavou překonal Hanuše. Srbský univerzál se dočkal premiérového zásahu v české lize.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jihlava 4:1. Na Julisce padaly krásné góly

Obrana Vysočiny dál chybovala a ve 29. minutě Pražané přidali třetí branku. Olayinka povedenou "šajtlí" našel na vzdálenější tyči Holendu, který ve skluzu propálil jihlavského gólmana opět mezi nohama.

Jihlavu mohl ještě před pauzou vrátit do hry Rosa, ale z malého vápna napálil tyčku a Batioja poté z dobré pozice trefil jen stopera Štetinu.

Rada sice v úvodu druhého poločasu vytěsnil nepříjemnou Ikaunieksovu střelu, ale v 54. minutě Dukla uzemnila soupeře čtvrtým gólem. Mustedanagič poslal do úniku Miloševiče, jenž krásným obloučkem přehodil Hanuše. Hostující gólman navíc záhy musel kvůli zranění střídat a nahradil ho Rakovan.

Dejvický tým dohrával závěr téměř v exhibičním tempu a mohl svůj triumf ještě zvýraznit. Holendova branka však neplatila pro ofsajd a střídající Koreš i Miloševič v dobrých pozicích přestřelili.

Dukla tak napravila poslední porážky s Mladou Boleslaví a Libercem a Jihlavu zdolala poprvé po třech zápasech. Vysočina venku nevyhrála v 16. ligovém utkání po sobě.

25. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (3:1)

Branky: 17. a 54. Miloševič, 15. Kušnír, 29. Holenda - 5. Hronek. Rozhodčí: Jílek - Kříž, Vlasjuk. ŽK: Holenda (Dukla). Diváci: 1032.

Dukla: Rada - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Hanousek, Tetour, Mustedanagič (61. Koreš) - Miloševič (77. Brejcha), Holenda, Olayinka (87. Juroška). Trenér: Hynek.

Jihlava: Hanuš (57. Rakovan) - Vaculík, Krejčí, Rosa, Urdinov - Štěpánek - Fulnek, Ikaunieks, Hronek (61, Tlustý), Batioja (88. Popovič) - Dvořák. Trenér: Jinoch.

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41